Zobacz wyniki ankiety: System uzupełnień-czy to dobry pomysł?

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Bardzo dobry

    15 27.27%
  • Dobry

    23 41.82%
  • Zły

    12 21.82%
  • Nie mam zdania

    5 9.09%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: System uzupełnień-plus czy minus gry?

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    A jak dla mnie może pozostać taki system jak jest teraz ale z małą zmianą. Mianowicie uzupełnianie bylo by automatyczne ale jednostki "doszkolone" nadchodziły by z najbliższego miasta w którym mozna taka jednostke zwerbować.(Widoczne byly by one na mapie kampanii)

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  2. #12
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    Cytat Zamieszczone przez Przemysł II
    Uzupełnienie powinno się odbyć poprzez doszkolenie oddziału. Albo żołnierz z principes mógłby wejść na wakat w triari, a hastati na miejsce principes ( awans w armii).
    Rewelacyjny pomysł!Może będzie "coś w tym stylu" bo CA bawi się w "legiony".
    A teraz inne pytanie:Rzymianie będą mieć legiony, a co z innymi nacjami?

    Cytat Zamieszczone przez Niko
    A jak dla mnie może pozostać taki system jak jest teraz ale z małą zmianą. Mianowicie uzupełnianie bylo by automatyczne ale jednostki "doszkolone" nadchodziły by z najbliższego miasta w którym mozna taka jednostke zwerbować.(Widoczne byly by one na mapie kampanii)
    Z tego co słyszałem/widziałem to jednostki mają się tylko z dowódcą poruszać.(tzn. odziały bez dowódcy się nie ruszą)

  3. #13
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    Jak dla mnie zmiana zdecydowanie na plus, co najwyżej powinni wprowadzić opłaty za automatyczne wyrównywanie stanów osobowych i możliwość ich wyłączenia i szybszego dorekrutowania za większą opłatą w mieście.

  4. #14
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    Cytat Zamieszczone przez maxcezar5
    Cytat Zamieszczone przez Przemysł II
    Uzupełnienie powinno się odbyć poprzez doszkolenie oddziału. Albo żołnierz z principes mógłby wejść na wakat w triari, a hastati na miejsce principes ( awans w armii).
    Rewelacyjny pomysł!Może będzie "coś w tym stylu" bo CA bawi się w "legiony".
    A teraz inne pytanie:Rzymianie będą mieć legiony, a co z innymi nacjami?
    Będą posiadały własne odpowiedniki legionów Innej możliwości nie widzę.
    A wiecie co się będzie działo z armią jeśli generał zginie? Zostaje pozbawiona możliwości ruchu na mapie kampanii w oczekiwaniu na nowego wodza? Czy raczej następuje w legion ie awans na nowego dowódcę, który musiałby się od początku rozwijać?

    Oraz czy stopień rozwoju legionu zależy od generała czy jest to osobna kwestia?
    Popraw podpis

  5. #15
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    Cytat Zamieszczone przez Aztec
    Cytat Zamieszczone przez maxcezar5
    Cytat Zamieszczone przez Przemysł II
    Uzupełnienie powinno się odbyć poprzez doszkolenie oddziału. Albo żołnierz z principes mógłby wejść na wakat w triari, a hastati na miejsce principes ( awans w armii).
    Rewelacyjny pomysł!Może będzie "coś w tym stylu" bo CA bawi się w "legiony".
    A teraz inne pytanie:Rzymianie będą mieć legiony, a co z innymi nacjami?
    Będą posiadały własne odpowiedniki legionów Innej możliwości nie widzę.
    A wiecie co się będzie działo z armią jeśli generał zginie? Zostaje pozbawiona możliwości ruchu na mapie kampanii w oczekiwaniu na nowego wodza? Czy raczej następuje w legion ie awans na nowego dowódcę, który musiałby się od początku rozwijać?
    No właśnie zastanawiam się jak się te odpowiedniki będą nazywać!

  6. #16
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    Cytat Zamieszczone przez Aztec

    Oraz czy stopień rozwoju legionu zależy od generała czy jest to osobna kwestia?
    Osobna na szczęście, gdzieś na TWCenter o tym pisali.

  7. #17
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    System uzupełnień na plus, ale powinien spełniać swoją funkcję dopiero po rozbiciu obozu przez armie, tak samo rekrutacja nowych jednostek jeśli będzie z poziomu dowódcy - odblokowana dopiero podczas obozowania, bądź przebywania w mieście.
    Dla dowódców armii najbardziej pasowałby mi tu system przydziałów. Po śmierci generała, spośród dostępnych mi osób z rodu wyznaczam jego następce, który już w następnej turze obejmuje dowództwo. Członkowie rodu, nie byliby aktywnymi jednostkami na mapie kampanii, ich zadania i przydziały byłyby wyznaczane z pozycji zarządzania rodem, pojawialiby się w prowincjach, które zleciłem im zarządzać, bądź w armiach które objąłem ich dowództwem.

  8. #18
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    Mi najbardziej przypadł by do gustu system łączony, czyli ten ze starych połączony z tym z nowszych części.
    Czyli jednostki podstawowe regenerowały bu się powolnie automatyczne na naszych ziemiach. + Na życzenie ręczne pełne w miastach.
    Jednostki elitarne i endemiczne tylko w rodzimych rejonach (np. Spartanie)

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #19
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Tarnów
    Postów
    50
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    Mam nadzieję, że dobrze to zrobią. Najbardziej pasowałoby mi auto uzupełnianie podstawowych jednostek podczas obozowania a elitarne tylko z rodzimych regionów. Zobaczymy jak wyjdzie, z niecierpliwością czekam na dalsze wieści.

  10. #20
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System uzupełnień-plus czy minus gry?

    Cytat Zamieszczone przez cyborgowiec97
    kuroi nie wiesz jak było w shogun 2. I dla mnie ten proces samouzupełniania oddziałów powinien zostać spowolniony do regeneracji 2-5 ludzi na ture.
    Grałem w S2, więc wiem jak to było. I nie lubiłem tego. Żadnego samo, auto lub makro. Wole wszystko robić samodzielnie i bawić się w micromanagement. To jest dla mnie esencja tej gry, że sam sobie mogę wszystko ustawić i dostosować, by pasowało do mojego planu.

    Już podział świata na regiony w ETW wyjątkowo mi się nie podobał.
    Ja chcę mieć wolną wole ustawiania podatków takich, jakie chcę w dowolnej prowincji. Do tego też jestem przeciwny łączeniu regionów w większe prowincje jeśli zabierze mi to możliwość zarządzania każdą z osobna. Jak ludziom się nie chce robić tego samemu, spoko, niech sobie korzystają z uproszczeń. Ja tego nie chcę i pragnę możliwości samostanowienia.

    Tak więc jestem przeciwny wszystkiemu, co może zabrać mi chociaż cząstkę samodzielności. Nie chcę, by komputer tworzył za mnie armie, uzupełniał je, budował, ustalał podatki czy cokolwiek innego. I z tego samego też powodu nie podoba mi się koncepcja tworzenia całych armii, które w dodatku muszą być pod dowództwem generała. Zabiera mi to tylko swobodę działania i klimat. Chcę mieć możliwość zbierania jednostek z całego państwa, a nie że muszę od razu tworzyć całe flagi.

    A.K.A. Askorti

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. System Turowy
    By Aztec in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 21:38
  2. System rozgrywek.
    By Markus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 14:20
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •