Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Mundus Magnus 6.0 ! (New Release)

  1. #1
    Gość

    Mundus Magnus 6.0 ! (New Release)

    Mod poprawiający BiG Mapę, jeszcze to nie ta, co zapowiedzieli Twórcy moda Classical Age Total War, aż za Indie do Sri Lanki, ale i tutaj są zmiany, nie tylko mapy bo i do rejonów nowych przyporządkowane jednostki itp...Nie grałem, ale jak ktoś by spróbował, to proszę opowiedzieć o swoich wrażeniach
    FORUM
    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... Release%29
    ---------------------------
    Wersja 6.0

    Here is version 6.0!

    No BUGS!!

    Features:
    2 New factions:
    The Mauryan Empire
    The Hellenic States
    All Bugs fixed
    More historical starting positions
    All banners and symbols implemented
    Buggy DTW walls and BI buildings removed (for now)


    Download:
    http://depositfiles.com/files/u5kwzi9eq
    http://www.twcenter.net/forums/downl...o=file&id=3999

    ---------------------------------------------

    Nowa mapa

    ----------------------------------------------------
    Przykładowe jednostki

  2. #2
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....

    działa to na mundus magnus?Bo właśnie do tego moda chciałem.

  3. #3
    Gość

    Re: Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....

    Cytat Zamieszczone przez maxcezar5
    działa to na mundus magnus?Bo właśnie do tego moda chciałem.
    Nie będzie działać, bo są już na dzień dobry którą chcesz zmienić to Big Mapa i podporządkowane pod nią rejony, a ta zmiana o którą się pytałeś, jest zrobiona na mapie standardowej z mapy gry podstawki
    Dlatego też sugeruję zainstaluj,: tego

    viewtopic.php?f=57&t=12763

    , a będzie zadowolniony, tą obecną wersję, weź sobie gdzieś przenieś, reinstaluj grę ponownie i spróbuj.
    pozdrawiam

  4. #4
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....

    Ale z mapki tego mangusa wynika iż są 3 rody...

    Dobra:
    -to jest orgianal;ny plik
    http://www.sendspace.pl/file/60a3af06f79034282ad9dd7
    -to jest to co udało mi się zmienić(brak garnizonów w miastach i przy alt+f4 błąd)
    http://www.sendspace.pl/file/625fd21f5b20fae55a100c8

    P.S. Możesz to udostępnić jeśli komuś to pomoże

  5. #5
    Gość

    Re: Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....

    Mi chodzi o rejony, zmiana jest nie tylko w pliku z nacjami Ja tam wolę najnowszego Magnusa W Magnusie w tym co grasz są trzy rody....Ty piszesz że w najnowszym

    Mundus Magnus 5.5 (New Release) też są trzy rody? W pliku descr....itd....wynika że jest jeden rzymski ród ops: Zobaczę co jest w plikach....Zaraz zerknę i zainstaluję... 8-)
    edit:
    Dzięki, na pewno się przyda, tylko tak łopatologicznie do jakiej są one modyfikacji te pliki? Do magnusa? ops:

  6. #6
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....

    Jak się tego najnowszego mangusa instaluje?
    Czy jest on po polsku?
    Jak stworzyć skrót (bo chyba trzeba)aby się on uruchamiał?

  7. #7
    Gość

    Re: Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....

    Szlachetny sympatyku Rome, obaj mieliśmy po części rację odnośnie najnowszej Big Mapy, ty słusznie patrzyłeś na mapę i wyciągnąłeś wniosek, że jest są trzy nacje, ja w "mondry" plik i napisałem że jest jeden Juliuszy hehe....Ale jak słusznie zauważyłeś coś tu śmierdziało , i wyszło że scalili co scalili i jest jeden ród Juliuszy i mały ograniczony do terenów przyległych Senat....Już w tym momencie mniej fantasy , a biorąc pod uwagę że na Big Mapie nie uświadczysz modów typu Mapa z jednym Rodem, to sukces- są modyfikacje z jednym Rodem ale mają już multum zmian, tu jak widać ładnie się przekonwertowało z polskim językiem i można przez to łatwiej grać ...Jednakże zmian jest dużo i korzystali z pracy innych, co powoduje że wersja ta jest pełnoprawną modyfikacją...
    Tutaj screeny




    Instalujesz tak, zawartość cały katalog MM przenosisz do głównego Romka


    Skrót dopisujesz do Romka skrótu
    "Twoje namiary gry......\Rome - Total War\RomeTW.exe" -show_err mod:MM
    Podsumowując, nie wiem ci to będzie odpowiadało....Napisz jak ci poszło, potem przeniosę to do tematu modyfikacji....

  8. #8
    Podstoli
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    444
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....

    Naprawdę fajny mod z tego MM5.5.Szkoda że nie w całości po polsku....

  9. #9
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Mundus Magnus 5.5 (New Release)

    Pewnie nie tyle spolszczony co nadpisuje angielskimi plikami część polskich.



  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mundus Magnus 5.5 (New Release)

    Robicie Panowie kawał dobrej roboty i jako skromny początkujący wyrażam tu wielkie uznanie dla Waszej wiedzy oraz zaangażowania.
    Mam prośbę o pomoc przy Mundus Magnus 5.5. Klasyczny problem: wywalanie do pulpitu, ale po gruntownych, wielokrotnych przeszukiwaniach forum nie znalazłem rozwiązania dla siebie (częściowo dlatego, że chyba wygasły niektóre linki).

    Posiadam nie Antologię, lecz pudełkowe wydanie Eras w wersji angielskiej, czyli jest to RTW 1.5 + BI 1.6. Naturalnie oryginał. Na oddzielnej płytce jest też Alexander, ale jego nie instalowałem.
    Dotąd na podstawce nie miałem żadnych problemów ze stabilnością gry*.

    ---------------
    *) Jedynie w pewnym momencie pojawiła się połowa ekranu przy czołówce i filmikach, ale po wielu próbach i badaniach okazało się, że to nie problem gry - tu ukłon w stronę Jarla - gdyż rozwiązaniem jest deinstalacja aktualizacji Windows 7 numer bodajże KB2803821.
    ---------------

    Natomiast niestabilność pojawiła się od momentu instalacji Mundus Magnus 5.5. (wcześniej próbowałem zainstalować MM 1.0, potem 4.0, potem 5.5 i dopiero on ruszył).
    Gram Pontem na poziomie Hard/Hard/No Advice.
    Wywala mnie do pulpitu przy oblężeniach niektórych miast - nie wiem, dlaczego; takich jak Ipsus, Halicarnassus, Nicomedia, Pergamum, Byzantium czy Tarsus. Natomiast szturmy na Ancyrę, Kotais, Armavirę czy Mtshketę (tak jest nazwane to miasto! to nie mój błąd literowy) przebiegły bez zakłóceń, z jedną uwagą: nie było widać palisady w Ancyrze (jedynie bramy i wieże strzelnicze). Po prostu jednostki dochodziły do miejsca, gdzie powinny być mury i stawały; taran bił "w powietrze", ale wybił w nim wyrwę i można było przez nią iść - czyli program widział mur, ale tak jakby go nie wyświetlał. Ok, w każdym razie Ancyrę zdobyłem, przymykając oko na estetykę. Ale inne w/w miasta nie - jedynym rozwiązaniem było Automatic Resolve Battle, co odbiera całą przyjemność zabawy i naraża na niepotrzebne straty wojsk. Początkowo myślałem, że zawieszenie następuje wskutek atakowania rebeliantów, ale okazało się, że w Tarsusie należącym do Seleucydów również mnie wywala. Nie pomaga utrzymywanie oblężenia do maksimum - gdy oblegany przeciwnik sam jest zmuszony do ataku moich wojsk, również następuje crash.

    Oto, co do tej pory próbowałem zrobić zgodnie z zaleceniami Kolegów:
    - reinstall gry
    - instalacja patchy z LEM (patch 1.3 jest niemożliwy do zainstalowania, zainstalowałem 1.5) Ale uwaga, piszecie Panowie o hotfixach, a nie wiem, gdzie ich szukać. Czy to na pewno te z LEM?
    - uruchomienie grę w trybie zgodności z Win XP
    - dodanie do skrótu uruchamiającego formułki show_err:mod MM (piszę z pamięci, mogłem coś pomylić, ale jest to na pewno ta wklejona formułka z tut. forum).

    Niestety bezskutecznie.
    Tu mam też prośbę w nawiązaniu do FAQ. Jarl pisze tam:

    "Zawsze możesz zainstalować angielskiego patcha, przez co będziesz mieć angielską wersję językową, za to śmigającą bez problemu "

    Bardzo bym chciał zainstalować angielskiego patcha! Pytanie: skąd go zdobyć?
    Od początku gram na wersji angielskiej i w zupełności mi to odpowiada. Zresztą polskie patche powodują tylko miszmasz językowy, jak słusznie ktoś zauważył w tym poście - gra nadpisuje sobie tylko niektóre teksty i wyświetla mieszańce. Być może zresztą patch angielski pomógłby bardziej niż polski, skoro mam angielskie ERAS. Problem w tym, że na twcenter.net nie umiem się zarejestrować (nie przychodzą maile z potwierdzeniem, czyli nie da się zrobić download), a na stronie totalwar.com wszyscy żyją już chyba Romkiem II i nie znalazłem tam patchy.

    Mój sprzęt:
    laptop: Acer Aspire 7540G
    system: Windows 7
    procesor: AMD Turion II X2
    karta: ATI Mobility Radeon HD 5650 2 GB
    pamięć: 4 GB

    Co mogę jeszcze zrobić, żeby sobie pomóc? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mundus Magnus po polsku
    By Corleone1980 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 14:17
  2. Rzym jako jedna nacja w Mundus Magna 1.2 na Big Mapie !!!
    By maxcezar5 in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 19:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •