Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Mundus Magnus 6.0 ! (New Release)

  1. #11
    Gość

    Re: Mundus Magnus 5.5 (New Release)

    Hmmm...zrobiłeś dokładnie tak jak podałem swego czasu na screenach? Co są powyżej? Musi być tak samo...Co do wersji językowych, mam inna opinię z ich niezgodnością, ale chcesz na pełna już w całości zaktualizowaną wersję, jeszcze raz wrzucić patcha? Karkołomne zadanie, ma prawo się nie instalować
    Patch anglojęzyczny ostatni masz tu:
    http://www.gamershell.com/download_11877.shtml

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mundus Magnus 5.5 (New Release)

    Dziękuję za sygnał.

    1. Tak, właśnie tak zrobiłem. Natomiast nie jestem pewien, czy aby mam na pewno wszystkie konieczne patche i hotfixy. Jeśli link, który podałeś (wersja z 2005 r.) ma mi napsuć krwi, to faktycznie może lepiej się za niego nie chytać... tym bardziej, że jakoś tam grać można - wprawdzie nie do końca fajnie, bo wyjściem jest albo kupienie miasta, albo Automatic - no i trochę już daleko zabrnąłem (23 prowincje, eksterminacja Armenii, podbój całej Azji Mniejszej, wybicie połowy Seleucydów), więc, ech, wywalać wszystko, instalować od zera i grać od nowa?... :?
    A co do wspomnianych przez Ciebie innych opinii - hmm, w takim razie co radzisz zrobić: sięgnąć po całkowite spolszczenie? Jeśli tak, uprzejmie proszę o wskazanie, gdzie można pobrać najnowszą/najbezpieczniejszą wersję. A może da się inaczej poprawić już istniejącą instalację? Ale pytanie, czy wtedy nie zakłóci to istniejących save'ów? Widzę, że był tu już wątek ich niezgodności w zależności od moda/wersji i wynikłych z tego trudności z wczytywaniem.

    2. Zdarzyła się za to inna ciekawa rzecz, która być może rzuca światło na przyczyny niestabilności gry.
    Otóż z każdym nowym podbojem próbuję mimo wszystko zaatakować miasto (a nuż mnie nie wywali do pulpitu i atak będzie możliwy, jak w kilku wspomnianych wcześniej przykładach). Po próbie zaatakowania Ecbatany wywaliło mnie wprawdzie do pulpitu, ale TYM RAZEM gra nie została zamknięta przez Windows, za to wyświetliło się jeden po drugim 13 komunikatów w okienkach. Wklepię je poniżej na podstawie printscreenów w takiej kolejności, w jakiej się pojawiły:

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_watchtower_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_joiner_external_left_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_straight_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_watchtower_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_straight_destroyed_static_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_joiner_internal_right_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_joiner_straight_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_external_corner_watchtower_info.CA S

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_gateway_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_external_corner_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_joiner_internal_left_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_joiner_external_right_info.CAS

    Error: Filename doesn't exist:
    data/models_building/info/../../../THW/data/models_building/info/wooden_defenses_internal_corner_info.CAS

    W każdym okienku był też przycisk "OK". Po jego kliknięciu komunikat znikał, pojawiał się drugi, potem trzeci itd. aż do trzynastego, po czym - po ostatnim kliknięciu "OK" gra powróciła do trybu graficznego i atak na miasto mógł zostać przeprowadzony - choć znów nie było widać murów, jak pisałem poprzednio. Czy dobrze myślę, że ma to związek z modyfikacją murów w tym modzie? W podstawce "wooden wall" rzeczywiście niewiele różniła się od "palisade"; w modzie Mundus Magnus 5.5 są to szerokie drewniane mury z rozbudowanymi wieżami.

    Sumując: w/w komunikaty nasuwają, że brakuje takich a takich plików. Pytania:
    - skąd je pobrać?
    - jak prawidłowo uzupełnić braki? Wkleić, a może jakoś specjalnie zainstalować?
    - czy ich załatanie jest szansą na usunięcie niestabilności gry?

  3. #13
    Gość

    Re: Mundus Magnus 5.5 (New Release)

    cube77
    Pojawiła się nowa wersja oznaczona numerem 6.0 można ja pobrać z linka co jest w temacie subforum w pierwszym poście, i są w nim zmiany likwidujące powstałe błędy w trakcie rozgrywki, jakoby bez wywalania Tamta jak widać nie tylko tobie sprawiała trudności.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mundus Magnus 5.5 (New Release)

    Dziękuję za radę. Niestety nie daje się uruchomić. Jeszcze podczas wyświetlania pierwszej planszy wyskakuje taki błąd:

    Script Error in MM/data/export_descr_buildings.txt, at line 3368, column 2.
    Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction gauls (bdg city vs clt huge_city)

    Coś zmienić ręcznie w tym pliku?

  5. #15
    Gość

    Re: Mundus Magnus 6.0 ! (New Release)

    Jedyna rada, to od nowa zainstalować grę i modyfikację, wiem to może zdenerwować, ale tak się czasami dzieje, mam nadzieję że nie spowoduje to twojej niechęci do Rome i modów, bo i tak poprawiają podstawkę na poziom dwie klasy wyższy
    Pozdrawiam

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mundus Magnus 6.0 ! (New Release)

    Działa!
    A drugi fajny news: sejwy z 5.5 się wczytują i też działają! Nie muszę grać od nowa.
    Pomogło wywalenie samego MM (nie całej gry) i ponowne rozpakowanie paczki do folderu z RTW.
    Nieprędko się raczej zniechęcę do tej wspaniałej gry, do której z lubością wróciłem po latach
    a co do modów - polekku, to moja druga kampania, dopiero się zachłystuję Pierwszą niedawno skończyłem - Scypionami na podstawce. Jako druga zamarzyła mi się cywilizacja egzotyczna, ale nie barbarzyńska, i właśnie na dużej mapie. Pont + Mundus Magnus = idealny wybór, i wcale nie tylko dlatego, że pozycję wyjściowa mają na samym środku MM
    Dzięki za radę z 6.0.
    Również pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Mundus Magnus po polsku
    By Corleone1980 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 14:17
  2. Rzym jako jedna nacja w Mundus Magna 1.2 na Big Mapie !!!
    By maxcezar5 in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 19:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •