Strona 1 z 192 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1914

Wątek: MEGASUBMOD V do BC 6.3 dyskusja i błędy

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    MEGASUBMOD V do BC 6.3 dyskusja i błędy

    Witajcie w związku z namnożeniem się submodów, i problemami z instalacją postanowiłem zrobić jeden połączony submod. Ma w sobie submod Aravena na Dziedzica frakcji, submod na zmienione statystyki jednostek, submod Aravena na free_upkeep darmowe jednostki w garnizonach, najnowszego submoda Mietka77 z wieloma świetnymi zmianami dla Polski szczegóły tutaj viewtopic.php?f=367&t=10655 , najnowszego submoda Aramegila ze zmianami jednostek dla Polski oraz trzema nowymi jednostkami dla naszej nacji: viewtopic.php?f=367&t=10655


    LINK do najnowszej INSTALKI MEGASUBMODA nr 2 od WINO z 21.04.2013 http://forum.totalwar.org.pl/showthr...oda-(wersja-V)

    Wymaga BC 6.3 nie działa z BC 7.0.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 26-10-2014 o 20:18

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Super. Działa jak należy.

    P.S. popraw opis w punkcie b) - po najnowszym Mietku nie trzeba już wgrywać żadnej poprawki żeby współgrał z moim. Dodaj też info, że trzeba usunąć nie tylko map.rwm, ale też oba pliki events i oba music z katalogu sounds.

    Dorzucam małego patcha do tej kompilacji submodów (dodaj go też w pierwszym poście) - dzięki niemu mamy poprawnie biegających Mounted Crossbowmen, Mounted Norse Crossbowmen, kilka poprawek w moim submodzie (dodane głosy dla słoni), a także poprawki, dzięki którym mój submod działa poprawnie z Aramegilem (też go sobie wgraj i usuń pliki z sounds, będziesz miał głosy nowych jednostek Aramagila).

    http://file4u.pl/download/3546305/pa....file4u.pl.zip

    Najlepiej jakby teraz każdy nowy submod opierał się o EDU, EDSUV i inne "wrażliwe" pliki, które mamy w Bellum po wgraniu mojego submoda oraz tej kompliacji. Nie będzie wtedy problemów w przyszłości.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Wino ja czegoś nie rozumiem, najnowszy Mietek77 jest wgrywany po punkcie b), przed nim trzeba wgrać te poprawki jak rozumiem, czyli punkt b) jest ok. O sounds nie pisałem bo wskazałem by czytali opis instalacji w Twoim submodzie, a tam o tym pisze bu usunąć z sounds 4 pliki. Te poprawki co dałeś opierają się o unit z megasubmoda mam nadzieję? Zwłaszcza o unit mi chodzi? więc nie są kompatybilne z savami. mam fajną kampanię wgram poprawki po niej. Dzięki i super, że działa. Ta zadyma z submodami się na coś przydała powstał megasubmod Polski.

  4. #4
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Chodzi o poprawienie opisu w punkcie b): "czytajcie opis instalacji i wrzuććie koniecznie poprawki dla submoda Mietka77 jakie zrobił Wino." - to jest niekatualne - wywal to.

    Tego patcha co dałem to wgrywa się po Twojej kompilacji. Po wszystkim trzeba usuwać pliki map.rwm i te 4 z katalogu sounds. Poprawki są na tym unicie, tak. Nowa kampania pewnie konieczna.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Czy Twój patch dodaje już głosy trzem nowym jednostkom z submoda Aramegila? I inne pytanie czy ludzie grający w czyste Bellum jak usuną te 4 pliki z sounds o jakich mowa wyżej, to powinni mieć dźwięki dla wszystkich jednostek na tym pliku jaki zrobił Aramegil (EDU i EDSUV)? Dla czystego Bellum Aramegil zrobił na oryginalnym Unit wszystko, nie na tym co my gramy czyli na zmienionych statach.

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Aramegil sam dodał głosy trzem nowym Wszystko rozchodzi się tylko o to, że on pracował na oryginalnym pliku EDSUV, dlatego jak ktoś gra z moim submodem to pliki były niekompatybilne ze sobą. Więc ja to tak poprawiłem, żeby oba submody ze sobą współgrały. Także ja nie dodawałem, bo głosy już były, ale poprawiłem tak, żeby oba mody się nie gryzły.

    Grający w czyste Bellum po usunięciu 4 plików z sounds będą mieli dźwięki dla jednostek Aramegila, ale niestety tracą moje poprawki kilkudziesięciu innych jednostek w bitwach Po prostu twórcy Bellum zwalili plik z tymi dźwiękami i ja to naprawiłem w pierwszej wersji swego submoda - dźwiękowego.

    Mój patch to wszystko naprawia, wszystko jest tak jak należy po jego wgraniu.

    EDIT: acha, no to w takim razie mój patch jest tylko dla nowego EDU, ale po cholerę grać na starym, które jest do dupy?
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #7
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Czyli Twój patch jest także dla czystego Bellum w odniesieniu do EDSUV? Bo na razie napisałem, że tylko dla submodów. I nie jestem pewien, a chcę w submodzie Aramegila napisać co mają zrobić Ludzie grającyc w czyste Bellum z submodem Aramegila na oryginalnym unit by mieć dźwięki wszystkich jednostek. Wg mnie Ci od czystego Bellum powinni uzyć unitu aramegila dla czystego Bellum (oryginalnego + nowe jednostki) i ew. twego EDSUV, tak ?

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Edytowałem poprzedniego posta - tam jest odpowiedź.

    Są tacy którzy chcą grać na czystym Bellum? Po co? Mietek się narobił, ekipa od spolszczenia też, ja dodałem muzę i poprawiłem dźwięki, Aramegil dodał 3 jednostki i kilka rzeczy poprawił - to są zmiany, które jedynie poprawiają rozgrywkę, więc po co ktoś miałby grać w czyste BC? Przez to robi się tylko zbędne zamieszanie z plikami i potem każdy nowy submod się krzaczy z innymi bo każdy sobie bierze pliki jakie mu pasują a potem my musimy to poprawiać. Po co?

    Twórzmy standardy szefie - każdy szanujący się gracz ma @#$%^ obowiązek wgrać wszystko wg instrukcji z pierwszego posta i basta. Czyste Bellum jest g. warte. Koniec kropka.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Dobra od teraz albo Nowi korzystają z Megasubmoda, albo ryzykują instalkę osobnych submodów ich wybór. Trochę Ludzi gra w czyste Bellum, ich wybór, nie wiedzą co tracą, nawet czyste Bellum jest bardzo dobre Panie Wino, ale z submodami jest zajebiste.

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: WIELKI Polski SUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Arave

    Moje zdanie jest takie: zrobiłeś dzisiaj super sprawę i trzeba teraz iść w tym kierunku, rozszerzyć ten projekt. To będzie genialna sprawa, która przyniesie mega korzyści dla wszystkich (graczy, tworzących submody). Odpadną też irytujące posty "jak to zainstalować" i "gdzie" albo że komuś się wywala gra i co zrobić. Kolejną zaletą będzie to, że jak ktoś będzie robił nowego jakiegokolwiek submoda czy też poprawiał już zrobionego to będzie miał obowiązek użyć plików EDU, EDSUV, DFS czy jakichkolwiek innych nie z czystego BC, ale właśnie z tej wielkiej kompilacji - odpadnie potem robota zmieniania tak, żeby wszystko z wszystkim grało.

    Twoją kompilację trzeba rozrzeszyć tak, żeby w punkcie 3 nie było 5 podpunktów a jeden - mianowicie link do pliku exe na sendspace który sam zainstaluje wszystko. Tak, żeby nowi musieli zrobić tylko 2 kroki - prawidłowa instalacja BC i na to Wielki Polski Submod (może przyjmijmy roboczy skrót "WPS"), ewentualnie dorzucenie AI Pitera.

    Będzie potem można się tym nawet pochwalić na twc ))

    Mogę w tym projekcie Ci pomóc jak chcesz.

    Ja się bawić w jakieś tam czyste BC nie zamierzam i pomagać w poprawkach dla tego dziadostwa uczestniczyć nie będę.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Strona 1 z 192 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •