Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: mg

  1. #21
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    Nie każdy miesiąc ma tyle samo dni.
    Ale każdy ma między 28 a 31 dni.

    Zresztą to właśnie powoduje, że ten przykład jest chybiony, bo tura / kolejka w KO - w przeciwieństwie do miesiąca - nie dzieli się na dni.

    Jedna tura na modzie WWmwE to jedna tura - zawsze trwa dokładnie pół roku czasu gry (np. lato roku 1093, zima roku 1093, lato roku 1094, itd.).

    Kupując bilet 2 lutego, ważny jest do 1 marca. Tylko 28 dni.
    Bo kupiłeś bilet na luty (głównie), a luty to najkrótszy miesiąc. Poza tym w roku przestępnym też będzie ważny do 1 marca, ale już 29 dni.

    Cytat Zamieszczone przez Nihilus
    Taki na nich sprowadziłeś los. Niech to będzie przestrogą dla każdego kto zechce się bratać z Bizancjum.
    Znowu propagandę siejesz. Malutka Polska by padła dużo wcześniej, gdyby nie moje zabiegi dyplomatyczne. Przekonałem i Genuę i Litwę, żeby nie atakowały Polski. Poza tym chciałem Polsce pomóc odzyskać dawną siłę, poprzez pomoc w zdobyciu Węgier. Prowincjami mieliśmy się podzielić.

    Co do Genui to jest na tyle potężnym imperium, że chyba wie co robi i sama decyduje o własnym losie, a nikt na nią niczego nie sprowadza.

    Płacisz mniej?
    Na MPK są bilety miesięczne (od 28 do 31 dni zależy od miesiąca) i 30-dniowe. Ja zawsze kupuję te 30-dniowe.

    ======================

    Edit:

    Ale to nie był przykład na serio. Myślałem, że zauważysz to trololo na końcu zdania
    Cholera, przegapiłem. Mogłeś wstawić link do trololo na You Tube.

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    Mnil oprócz ataku przed końcem pona, prawdopodobnie zdobył mi fort szpiegiem. Wygląda na to, że najpierw pokonał wojsko obok fortu, które wycofało się do środka, a potem zdobył fort szpiegiem (straciłem w wyniku tego generała, balistę i 10 oddziałów). Jeśli nawet miał balistę w tym forcie nad przeprawą przez rzekę (na jednym oddziale jest tam znak zapytania), to i tak nie powinien mieć nią zasięgu do mojego fortu i z powrotem, to za daleko.

    Pytałem go na GG, w jaki sposób to zrobił, ale wcale nie odpowiada, więc daję screeny:

    Screeny z tury 32:

    [spoiler:3l4l5upz]Bułgarski fort na północ od tego mostu na rzece:



    Tutaj zaatakowałem przed zrobieniem screena, żeby sprawdzić jakie oddziały są w środku (często znikają znaki zapytania):



    [/spoiler:3l4l5upz]
    Screeny z tury 33:

    [spoiler:3l4l5upz]





    [/spoiler:3l4l5upz]

    Proszę to wyjaśnić / sprawdzić. Straciłem balistę, generała i ok. 10 oddziałów w tym ataku.

    Oprócz tego jeszcze w innym miejscu zdobył mi pusty fort przy przeprawie przez rzekę i zablokował jeden z portów.

    A co do tego fortu nad rzeką - w turze 32 miał w nim 7 oddziałów i generała - nie było wśród nich kuszników. W turze 33 w zdobytym moim forcie ma 6 oddziałów, a na polu obok 1 oddział i generała. Nie ma wśród nich balisty ani kuszników. W forcie nad rzeką ma kolejne 2 oddziały - w tym kuszników. Wniosek taki, że w turze 31 nie miał w tym forcie nad rzeką żadnej balisty. Jeśli nawet teraz ma, to dopiero wszedł tam razem z kusznikami, a tym co tam było poszedł do ataku.

    Czyli nie miał nigdzie balisty w okolicy. Nawet w tym forcie (a ona i tak by nie miała zasięgu, żeby zdobyć mój fort i wrócić do tamtego).

    Więc na 99% mój fort został zdobyty szpiegami... Niech MG ustali jak było.

  3. #23
    Szambelan
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 142
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: mg

    Bez balisty to zrobilem. niech MG sprawdzi, ze dalo sie tą armie rozwalac 10 razy, przy kilku kombinacjach fort mozna bylo do konca ubic a genka zabic w walce.

    Proszę tylko po sprawdzeniu o wyciagniecie wnioskow co do Domena, ktory po raz nty zarzuca cos komuś i po raz kolejny sie myli.


    KO:
    - WKO XXXIII: Sycylia
    - WKO XXXI: Bułgaria
    - MKO XXI: Egipt
    - MKO XXII: HRE
    - MKO XXXI: Wenecja
    - MKO XXXII: Dania
    - MKO XXXIII: Bizancjum

  4. #24
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    Niby faktycznie dało się bez balisty. Ale nadal dziwię się, że cały garnizon fortu zginął, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewielką siłę wojsk Bułgarii.

    Ja teraz zrobiłem to samo (też kilkakrotnie pokonałem jego wojska pod fortem i w forcie), ale nadal trochę zostało i fortu nie zdobyłem.

    Mimo wszystko atak był przed końcem pona - jako karę proszę o nakazanie Bułgarii rozwiązania wojsk w tym zdobytym forcie i jeszcze w tym wyżej, nad rzeką (gdyby nie zagłada mojej balisty, już w tej turze bym ten fort zdobył). No chyba, że MG ma swoją propozycję co do rozwiązania tej sytuacji.

  5. #25
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: mg

    Toż to dobra propozycja , jaką ugadaliśmy w prywatych komnatach jej królewskiej mości. A więc ogłaszam co następujące , Bułgaria Winna ! .Bułgaria rozwiązuje wojska w zdobytym forcie oraz tym wyżej
    .

  6. #26
    Podkomorzy Awatar Ostrzwtlumie
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 999
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: mg

    Nie ma to jak kropka w nastepnej linijce
    Wygrane KO: Ameryka 2, Krzyżacy 45 i 43, Krucjata 8, Brytania 38 i 41.

  7. #27
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: mg

    Toż to dobra propozycja , jaką ugadaliśmy w prywatych komnatach jej królewskiej mości.
    A to Ty jesteś na jego usługach, że z nim konsultujesz karę? Od kiedy to sędziowie ogłaszają takie wyroki jakich chcą poszkodowani

  8. #28
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    Od kiedy to sędziowie ogłaszają takie wyroki jakich chcą poszkodowani
    Od wtedy, od kiedy poszkodowani mają dobrych adwokatów.

    A to Ty jesteś na jego usługach, że z nim konsultujesz karę?
    Nie, Seba sam mi się spytał jaką karę bym zaproponował dla Bułgarii. No to dlaczego mam odmówić :?:

    Poza tym chyba kara nie jest wygórowana - chodzi o rozwiązanie 4 oddziałów. Reszta i tak padła już w serii bitew.

  9. #29
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: mg

    Sędzia sam ma wydawać wyroki, a nie się pytać, jaka kara odpowiadałaby pozwowi. :roll: Ale biorąc pod uwagę dzisiejsze sądy, to jako tako udało Wam się zrobić symulację.

  10. #30
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    Ale to nie sąd, tylko Mistrz Gry.

    Poza tym - odwołanie do Kolegium stoi przed Bułgarią otworem, jeśli z wyrokiem MG się nie zgadza.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •