Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Instalka Polskiego Megasubmoda (wersja V) do BC 6.3

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Instalka Polskiego Megasubmoda (wersja V) do BC 6.3

    Panowie i Panie, przedstawiamy Polskiego Megasubmoda w wersji instalacyjnej. Jest to kompilacja stworzona przez Aravena tylko że w wersji instalacyjnej i zawierająca poprawki jakie pojawiły się po drodze.

    Megasubmod powstał jako zwieńczenie ogromnego nakładu pracy i zaangażowania ludzi, którzy pracowali nad tym, aby dopracować Bellum Crucis do perfekcji. Co więcej - prace nadal trwają i będą pewnie jeszcze długo trwały. Samo spolszczenie - które jest lwią częścią Polskiego Megasubmoda - czyste pliki tekstowe to 34,5 MB danych, czyli dziesiątki milionów znaków do przetłumaczenia. To wszystko zawdzięczamy potomkom Piastów, a konkretnie są to: Araven, Samick, Matieo, Errichto, olek77, Mistyk, Dunkel, Piter, ordenus22, Arthas990, psiocha1928, Eutyches, ManUtd, karollo8686, Takedown, Hades, Bart9345, darius_d, 12paulo oraz być może inni. Prace nadal trwają i będą jeszcze trwały i każdy chętny może nadal pomóc. Do spolszczenia w Megasubmodzie dochodzi rewelacyjny submod Mietka77, czyli pakiet ogromnych zmian poprawiających mnóstwo aspektów, szczególnie dla Polski (ale nie tylko). O szczegółach można poczytać w osobnym wątku o tym submodzie. Dodatkowo Aramegil dorzucił 4 jednostki dla Królestwa Polskiego, poprawił godła na chorągwiach i tarczach na piastowskie, a także dokonał innych poprawek w teksturach jednostek. Marko1805 poprawił herby polskich jednostek na historyczne. Również ja dorzuciłem mały kamyczek od siebie i zadbałem o wrażenia słuchowe poprawiając błędy w głosach i akcentach oraz dodałem nowe utwory muzyczne a także zrobiłem instalki. Araven zrobił submoda dzięki któremu możemy wyznaczyć dziedzica naszej frakcji oraz submoda dzięki któremu mamy darmowe utrzymanie jednostek w garnizonach, a także dokonał przynajmniej kilkadziesiąt innych poprawek usprawniających grę i dba o całokształt od początku.

    A teraz precyzyjniej o tym co zawiera instalka Megasubmoda nr V:

    1. Najaktualniejsze na dziś spolszczenie (najnowsze + historyczne + zmiany Aravena); submod Mietka77 z najnowszymi zmianami i poprawkami; nowy, poprawiony przez Włochów EDU; nowy, poprawiony przez Włochów DFS; submod Aravena na wyznaczanie dziedzica frakcji; pakiet nowych kursorów Aravena; submod Aravena na darmowe jednostki w garnizonach; submod Aramegila (nowe tekstury kilku jednostek, Bracia Dobrzyńscy konni i pieszy oraz konna i piesza drużyna książęca); poprawione herby, tekstury rycerstwa i gwardii Marko1805; nowy balans i koszty rekrutacji/utrzymania jednostek Kama2150; ograniczona rekrutacja + free_upkeep + szybsza budowa; alternatywne, bardzo dobre AI strategiczne Pitera w wersji 3.7 + nowa dyplomacja Pitera; submod muzyczno-dźwiękowy wino; nowy, poprawiony money_script znaleziony przez Mietka77 (teoretycznie tury powinny być szybsze i nie powinno ubywać kasy jak niekiedy bywało na oryginalnym); ograniczona rekrutacja Mietka77; odblokowane jihady; nowe portrety i wiele, wiele innych usprawnień i poprawek głównie Aravena, które ciężko już nawet spamiętać (m. in. poprawiona sakiewka dla Mongołów, poprawki rekrutacyjne i statystyk polskich jednostek, poprawiona i znacznie przyspieszona rekrutacja księżniczek w kampaniach pełnych oraz szybszy ich ruch).

    -------------------------------------------

    Linki i instrukcja instalacji:
    [spoiler:zov7htaz]http://przeklej.org/file/fe4dts/PM.exe
    Przeklej coś szwankuje, dorzucę więc link z dysku google https://drive.google.com/file/d/0B49...ZGM/view?pli=1
    INSTRUKCJA INSTALACJI - KONIECZNIE PRZECZYTAJ:

    1. Instalujemy Medieval II: Total War
    2. Instalujemy Medieval II: Total War - Kingdoms
    3. Wgrywamy patcha 1.5
    4. Instalujemy Bellum_Crucis_63_Parte1 do katalogu mods (ważne, żeby podczas instalacji nie dopisywać nic po katalogu mods)
    5. Instalujemy Bellum_Crucis_63_Parte2 do katalogu mods (ważne, żeby podczas instalacji nie dopisywać nic po katalogu mods)
    5. Instalujemy Bellum_Crucis_63_Bugfixer do katalogu mods (ważne, żeby podczas instalacji nie dopisywać nic po katalogu mods)
    6. Instalujemy Megasubmoda. Tu podobnie ważne jest wskazanie poprawnego katalogu a jest nim katalog \mods\BellumCrucis6\
    [/spoiler:zov7htaz]
    -------------------------------------------

    Polecam po instalacji czystego BC zrobić sobie kopię samego katalogu BellumCrucis6 z katalogu mods. Pozwoli to na szybkie przywrócenie moda w razie jak coś skopiemy grzebiąc w submodach. Ci co już mają zainstalowane Bellum kończą obecną kampanię, następnie instalują całość od nowa zgodnie z instrukcją Proszę nie pytać czy zadziała na obecne Bellum, bo nie wiem

    UWAGA: Działają tylko kampanie Full i Light, nie działają obie kampanie Feudalne! Uruchomienie gry i samej kampanii potrwa wieczność, bo Bellum Crucis musi sobie odtworzyć tekst, muzykę i mapę

    P.S. Osoby posiadające AI bitewne Germanicu5 wersja 5.7 po instalacji Megasubmoda muszą je ponownie zainstalować, bo będą mieli CTD w bitwach.

    P.S.2. Osoby dokonujące poprawek w katalogu text niech zrobią przed instalacją Megasubmoda kopię tego katalogu, bo instalka go czyści do zera
    Ostatnio edytowane przez sadam86 ; 20-07-2015 o 21:27
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Instalka Polskiego Megasubmoda (wersja V)

    Jak pojawi się ekran powitalny moda, klikajcie na nie, czyli czerwony krzyżyk.



    Fix nr 1 do Megasubmoda V 12.09.2014: http://87826.file4u.pl/download/5358....file4u.pl.rar

    Uwaga nr 1: W dniu 12.09.2014 wstawiłem nowy Fix nr 1, jeśli komuś wywala na ulepszonych pancernych w Polsce, jednostka jazdy to niech wrzuci ten nowy, jak komuś nie wywala na tej jednostce niech zostawi po staremu, fix jest do czystego Megasubmoda V.

    Uwaga nr 2: Sprawdź plik export_descr_unit w data moda jak gracie na czystym Megasubmodzie V bez Exara i HellVarda, jak macie pogrubione fragmenty jak niżej to jest ok i nie wgrywajcie nowego fixa. Dawniej na sendspace.pl był dobry fix błędny jest od początku września, nei zawierał poprawki dla jazdy, a tylko dla piechoty, jak Ktoś instalował przed wrześniem 2014 powinien mieć ok.

    type Polish Retainers
    armour_ug_models Polish_Retainers, Polish_Retainers

    type Dismounted Polish Retainers
    armour_ug_models Dismounted_Polish_Retainers, Dismounted_Polish_Retainers


    Fix zawiera poprawiony export_descr_unit ulepszeni polscy miecznicy spieszeni mają zepsutą teksturę. Więc wywala w bitwach ręcznych jak mają ulepszenie pancerza. Fix to naprawia. Ponoć i ulepszona jazda wywala to i im zmieniłem teksturę ulepszoną na podstawową.


    Po wrzuceniu fixa, usuńcie pliki map.rwm jak opisałem niżej.
    Map.rwm usuwamy i z kampanii Full i Light i nowa kampania konieczna.
    Plik map.rwm się usuwa z data/world/maps/campaign/custom i macie 4 kampanie, usuńcie map.rwm z kampanii Light i Full.





    Submod Exara na nowe jednostki Gruzji i Bizancjum dla Megasubmoda V:

    To link do submoda dla Megasubmoda V. Dzieło Exara (Bizancjum i Gruzja) i HellVarda (Polska): Nowy roster Polski Bizancjum i Gruzji i jednostek armeńskich: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...ncjum-i-Gruzji
    Czad jak dla mnie. Gram na tym submodzie w Megasubmoda V.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 05-01-2015 o 11:42

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Uwaga w tym temacie jest do pobrania nowe ai Pitera 4.1 z 30.12.2014, poprawione sojusze i inne ulepszenia. Post nr 1.
    Link: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...-inteligencja)
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 30-12-2014 o 16:47

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Poprawki spolszczenia do Megasubmoda V z 06.11.2014 + submod Exara i HellVarda 3.1, link: http://87826.file4u.pl/download/5439....file4u.pl.rar


    Poprawki spolszczenia do Megasubmoda V z 06.11.2014 bez submoda Exara i HellVarda, link:
    http://87826.file4u.pl/download/5439....file4u.pl.rar

    Instalacja, dla obu tak samo.
    1. Pobrać i wypakować, sprawdzić co jest w pobranym data, i zrobić kopię wszystkiego co jest w tymze pobranym katalogu data.
    2. Wrzucić mój data do głównego BC 6.3 i wszystko nadpisać.
    3. Usunąć plik map.rwm z data/world/maps/campaign/custom i Full i Light
    4. Zacząć nową kampanię.

    Opcje, można wgrać sam text, wtedy nowa kampania nie jest konieczna. Ale poza text, ten zestaw zawiera descr_character szybszy ruch kupców i księżniczek niż w obecnym Megasubmodzie V oraz usunąłem kilka skryptów z kampanii Full, nie ma ich w BC 7.0. To eleiminuje wiele potencjalnych ctd i przyspiesza turę. Nie ma Rady Możnych, skryptu białej flagi i kilku mniej znaczących.

    To nie gwarantuje 100% niezawodności al zmniejsza znacznie ryzyko ctd. Grałem Gruzją 225 tur i zero ctd. teraz Polska na razie 115 i zero ctd.
    Potestujcie inne nacje, zgłaszajcie ew. logs. Można grać na samym nowym text, nie wiem na ile usunięte skrypty ograniczają ctd. Na pewno przyspiesza to tury, a jakośc gry nie traci na tym wiele.

    Ja gram ostatnio na oryginalnym ai z Bellum, przywróciłem je sobie, tak strategiczne, jak i bitewne. Jest jednak najlepsze do tego moda.

    Przywrócenie oryginalnego ai, link: http://87826.file4u.pl/download/5439....file4u.pl.rar
    Wypakowac wrzucić do mods, wszystko nadpisać i usunąć plik map.rwm z data/world/maps/campaign/custom i Full i Light, oraz zacząć nowa kampanię.

    Polecam ai Pitera 4.1, link w poście wyżej.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 05-01-2015 o 11:41

Podobne wątki

  1. Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda
    By wino in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 259
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 15:32
  2. Call of Warhammer instalka
    By Azbest1984 in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 10:24
  3. [ROZWIĄZANE] Instalka
    By Knecht in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 14:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •