Strona 39 z 48 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 471

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #381
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Gdzie Ty niby widzisz Pay2Win? Może w ogóle wklep sobie to słowo w Google Translate bo nie rozumiesz co ono oznacza.

    Szybsze odblokowanie oddziałów i generałów jest jak najbardziej normalne i to normalna rzecz w tego typu grach sieciowych. Twórcy przecież muszą na czymś zarabiać. Nie wiem jaki problem w tym widzisz.


    Dopóki nie ma w grze rzeczy które dają przewagę w walce i które da się kupić TYLKO za prawdziwe pieniądze to nie ma mowy o żadnym Pay2Win. Jakieś mikropłatności w grze sieciowej muszą przecież być.


    Nie żebym bronił Areny bo w grze od CA jest wysoce prawdopodobne, że będą doili graczy z kasy jak tylko się da, no ale odróżniaj Pay2Win od zwykłych mikropłatności które są i muszą być w każdej grze sieciowej. Poki co nie można chyba kupić tam niczego co daje przewagę w walce, a czego nie może sobie odblokować niepłacący gracz.


    Także widać wyraźny podział,płać albo cierp i graj 100 meczów żeby uzbierać na swojego faworyta
    100 meczów to nie jest dużo, bo w Arenie jeden mecz trwa chyba max 15 minut. Więc 100 szybko się uzbiera.

    Grind musi być bo w tego typu grach motywacją do długoterminowej gry dla około połowy graczy jest odblokowanie wszystkiego co się da/co ich interesuje. Gdyby nie było grindu to w grę grałoby pewnie z 50% mniej ludzi, bo zostaliby tylko ci którzy grają dla wygranej i dla bitew samych w sobie.

  2. #382
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Widziałem jakieś jednostki w rusterze armii, które miały ikonkę monet premium. Więc pewnie takie jednostki będą. W praktyce żadnej nie odnotowałem na polu walki. Więc albo jeszcze ta premka nie chodzi, albo nie są interesujące.

    Na pewno coś takiego będzie. Ale czy to zabije grywalność? Jak już pisałem - wątpię.

    Tak naprawdę ta gra będzie przyjemna w kilkuosobowych drużynach, myślę że wówczas, na w sumie lajcie, przy 7-10 minutowych z reguły grach, nie powinny jakieś mocniejsze jednostki bić po oczach. Zobaczymy.

  3. #383
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Gdzie Ty niby widzisz Pay2Win? Może w ogóle wklep sobie to słowo w Google Translate bo nie rozumiesz co ono oznacza.
    Najpierw przeczytaj mój post ze zrozumieniem. Nie powiedziałem,że jest grą P2W tylko,że widzę niebezpieczeństwo iż taką grą Arena się stanie. Jeżeli nie widzisz różnicy między słowem "robi",którego użyłem,a słowem "zrobili",to odpowiadając w Twoim stylu - wróć do szkoły na lekcje polskiego,może ją zauważysz.

    100 meczów to nie jest dużo, bo w Arenie jeden mecz trwa chyba max 15 minut. Więc 100 szybko się uzbiera.
    100x15=1500:60=25 godzin. No faktycznie,istny ekspres . Oczywiście,tą liczbę 100 rzuciłem,żeby pokazać skalę problemu,bo pewnie takich meczów do najdroższego dowódcy potrzeba by z połowę mniej a i nie każdy mecz trwa 15 minut,ale to wciąż kilkanaście godzin na odblokowanie jednego dowódcy. To bardzo dużo,mnie nie jara taki grind.

    Widziałem jakieś jednostki w rusterze armii, które miały ikonkę monet premium. Więc pewnie takie jednostki będą. W praktyce żadnej nie odnotowałem na polu walki. Więc albo jeszcze ta premka nie chodzi, albo nie są interesujące.

    Na pewno coś takiego będzie. Ale czy to zabije grywalność? Jak już pisałem - wątpię.
    Arena na pewno jest mniej nastawiona na umiejętności pojedynczego gracza niż WOT,ale jeżeli dodadzą jakiś płatny ekwipunek(na przykład strzały za złoto zadające 20% więcej dmg albo lepsze miecze z porównywalnym bonusem) czyli coś podobnego co mamy w czołgach,to uwierz mi,że jak trafisz na takiego gracza to poczujesz jedynie frustrację. Oczywiście nie ma żadnej pewności,że tak będzie,ale patrząc na to z kim współpracują i jak pazerna jest sama Sega,są powody do zmartwień. Ale tak jak mówisz - zobaczymy, i życzę sobie i wszystkim innym zainteresowanym Areną żeby z nas dwóch racja przypadła Tobie .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  4. #384
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Najpierw przeczytaj mój post ze zrozumieniem. Nie powiedziałem,że jest grą P2W tylko,że widzę niebezpieczeństwo iż taką grą Arena się stanie. Jeżeli nie widzisz różnicy między słowem "robi",którego użyłem,a słowem "zrobili",to odpowiadając w Twoim stylu - wróć do szkoły na lekcje polskiego,może ją zauważysz.
    Argumenty które podałeś jako przemawiające za tym, że ,,ta gra może się stać Pay2Win'' były kompletnie nietrafione, bo wszystko co do tej pory jest w Arenie to najzwyklejsze mikropłatności, które są w każdej tego typu grze sieciowej. Wszędzie są jednostki premium, szybsze odblokowywanie oddziałów za kasę itd.
    Ale w szanujących się grach te jednostki premium nie są mocniejsze od zwykłych jednostek i pełnią funkcję kolekcjonerską, nie kupuje się ich po to aby wymiatać na polu bitwy. I mam nadzieję, że w Arenie też tak będzie.
    Natomiast konta premium to wiadomo, za pieniądze szybciej się odblokowuje to i owo, ale absolutnie nie uważam aby było to w jakikolwiek sposób niesprawiedliwe. Bo idąc tym tropem, to przecież jeden gracz ma czas aby grać 5-8 godzin dziennie, a inny tylko dwie godziny dziennie. I czy to sprawiedliwe? Tak jak nie mamy wpływu na to, że będą gracze grający dużo dużo więcej od nas, tak samo też nie powinno nikomu robić problemu, że ktoś kupi konto premium i odblokuje wszystko 50% szybciej. Równie dobrze ten ktoś mógłby grać o 5 godzin dziennie dłużej od nas i dzięki temu wszystko dużo szybciej odblokować. O w obu przypadkach dla nas to bez różnicy.


    100x15=1500:60=25 godzin. No faktycznie,istny ekspres . Oczywiście,tą liczbę 100 rzuciłem,żeby pokazać skalę problemu,bo pewnie takich meczów do najdroższego dowódcy potrzeba by z połowę mniej a i nie każdy mecz trwa 15 minut,ale to wciąż kilkanaście godzin na odblokowanie jednego dowódcy. To bardzo dużo,mnie nie jara taki grind.
    Wierz mi, że to jest MAŁO. Widać, że nie grywałeś zbytnio w gry sieciowe. Gry MMO i wszelkie sieciówki są nastawione na setki, a nawet tysiące godzin grania i rzeczywiście bardzo wiele ludzi gra w te gry długimi miesiącami, osiagając na liczniku nawet po tysiąc i więcej godzin.
    Sam w jednej grze sieciowej mam ponad 800 godzin, w innej prawdopodobnie około tysiąc.

    I gdyby wszystko dało się szybko odblokować to wiele osób szybko skończyłoby przygode z grą bo jak już pisałem jest masa ludzi których rajcuje grindowanie i nie grają tylko dla bitew samych w sobie i dla zwycięstwa, ale właśnie po to aby sobie odblokowac te wszystkie oddziały i dowódców i mieć z tego frakcję.
    Spoiler: 
    A w niektórych przypadkach jak już zakończą przygodę z grą to nawet ładnie na tym zarobić. Takie konta w np World of Tanks z odblokowanymi wysokimi tierami chodzą za ładną kasę.



    Arena na pewno jest mniej nastawiona na umiejętności pojedynczego gracza niż WOT,ale jeżeli dodadzą jakiś płatny ekwipunek(na przykład strzały za złoto zadające 20% więcej dmg albo lepsze miecze z porównywalnym bonusem) czyli coś podobnego co mamy w czołgach,to uwierz mi,że jak trafisz na takiego gracza to poczujesz jedynie frustrację. Oczywiście nie ma żadnej pewności,że tak będzie,ale patrząc na to z kim współpracują i jak pazerna jest sama Sega,są powody do zmartwień. Ale tak jak mówisz - zobaczymy, i życzę sobie i wszystkim innym zainteresowanym Areną żeby z nas dwóch racja przypadła Tobie
    Rozumiem te obawy i po części je podzielam, ale grałem w World of Tanks i za czasów jak grałem (2013-2014 rok) to ten problem z Pay2Win był mocno przesadzony. Owszem były pociski za golda, ale dało się je kupić za walutę zdobywaną w grze. Kosztowały tej waluty bardzo drogo, dlatego miało się 2-3 takie pociski w czołgu i używało na specjalne okazje i to było fajne. Na codzien strzelało się normalną amunicją, a jak była jakaś sytuacja w bitwie gdzie koniecznie chciało się jeszcze jak najwięcej ugrać i trafić wroga (np zostałeś jako ostatni gracz z drużyny i bardzo chciałeś to wygrać) wtedy używało się tych złotych pocisków na specjalne okazje
    A jak ktoś strzelał ciągle goldowymi pociskami bo to wywoływał raczej zaciekwaienie, może trochę współczucie, a nie frustracje, bo o jeny, ile on kasy musiał wywalić na te strzały. Każdy jeden strzał kosztował go ileś tam prawdziwych pieniędzy. Pogra taki z 8 godzin, a potem
    Spoiler: 
    Dostanie od rodziców mega lanie i szlaban na kompa za przewalenie połowy oszczędności z kary kredytowej rodziców ;p


    Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja bo nie jestem w temacie, ale wtedy nie nazwałbym tej gry Pay2Win, wiec bym tak na Wargaming nie narzekał, ze ,,oj z nimi to na pewno będzie Pay2Win''.


    W WoT dużo większy problem niż z gold ammo, DUŻO WIĘKSZY był z dziwnym matchmakingiem, ze losowało Cię często w bitwach gdzie były czołgi 2 tiery wyższe i w takim to nawet z gold ammo nie wiele zrobisz ;/


    Mnie bardziej martwi Sega niż Wargaming, bo Wargaming kojarzy mi się z wysoką jakością gier i dbaniem o nie, a wszelkie Pay2Win'owe problemy są na tyle nieduże, ze doskwierają głównie super weteranom gry którzy bardzo głęboko w niej siedzą, sprawdzają wszystkie staty, liczy się dla nich każda przewaga itd. Przeciętny gracz nie zauważy tam za bardzo problemu z Pay2Win, chyba, że się nasłucha od innych jak to tam źle jest i mu się to udzieli.
    WoT nie jest pod tym względem idealny, ale jeśli porównać go z grami które naprawdę są Pay2Win (widziałem takie) to jest tam całkiem w porządku. A przynajmniej było, bo jak pisałem jak grałem tam w latach 2013-2014 i nie wiem czy się coś pod tym względem nie zmieniło. Z tego co gdzieś tam mi się o uszy obiło to niewiele się zmieniło bo narzekający narzekają na te same rzeczy co wtedy.

    A Sega, cóż, dojeniem kasy z singleplayerowych Total Warów i tą polityką DLC pokazała, że na każdej grze musi ostro zarobić i będzie wyciskać ją jak cytryne aby tylko ten zarobek był. Więc jeśli zarobek z Areny nie będzie ich satysfakcjonował to nie zdziwię się jeśli wykombinują tam coś co się bardzo nie spodoba graczom, ale co zwiększy ich zyski.
    No ale zobaczymy. Może będzie dobrze.

    Swoją drogą wydaje mi się, że chciwe CA traktuje Arene jak grę trzeciej kategorii (z tego właśnie względu, że mniej wydoją tam kasy niż w singleplayerowych Total Warach) o czym świadczy to jak długo ją olewało i jaki przestój był w pracach (około rok przez który bardzo mało zrobiono), a ta współpraca z Wargaming to mam wrażenie, że jest na zasadzie ,,Weźcie wy tam to róbcie, bo nam się nie chce, dużo roboty, a mniej kasy z tego niż z single total warów, oddamy wam część zysków tylko zajmijcie się tym i nie zawracajcie nam gitary'')

  5. Użytkownicy którzy uznali post Caothri za przydatny:


  6. #385
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Gram.pl rozdaje klucze do bety Areny, przy czym aktywacja klucza może nastąpić najpóźniej jutro. Do otrzymania klucza trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym na gram.pl. Szczegółowe informacje: http://www.gram.pl/news/2017/09/29/r...r-arena.shtml#
    ,,Vae Victis"


  7. #386
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Tak po kilku tygodniach grania - podstawowy problem obecnej Bety to matchmaking. Nie wiem według jakiego klucza to się dzieje, ale w 90% bitew jedna strona ma zdecydowaną przewagę (po 4-5 minutach jest stosunek walczących 1:2). Przy czym nie ma większego znaczenia, czy gra się z poparowanymi graczami w drużynie. Z perspektywy pojedynczego gracza oznacza to, że niezależnie jak dobrze zagrasz - jak trafisz do gorszej drużyny, to masz pojechane.

    Wyrównane bitwy w ostatnich dniach mogę policzyć na palcach jednej ręki. Mocno to zniechęca do grania, kiedy nie ma się swojej ekipy.

  8. #387
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Tak po kilku tygodniach grania - podstawowy problem obecnej Bety to matchmaking. Nie wiem według jakiego klucza to się dzieje, ale w 90% bitew jedna strona ma zdecydowaną przewagę (po 4-5 minutach jest stosunek walczących 1:2). Przy czym nie ma większego znaczenia, czy gra się z poparowanymi graczami w drużynie. Z perspektywy pojedynczego gracza oznacza to, że niezależnie jak dobrze zagrasz - jak trafisz do gorszej drużyny, to masz pojechane.

    Wyrównane bitwy w ostatnich dniach mogę policzyć na palcach jednej ręki. Mocno to zniechęca do grania, kiedy nie ma się swojej ekipy.
    Jako weteran tego typu gier sieciowych powiem Ci, że stosunek tego jeśli nie jest zakłócony preparowanymi graczami i tym podobnymi rzeczami to wygląda tak:

    1/3 bitew Twój team miażdzy wrogów
    1/3 bitew Wrogowie miażdzą Twój team
    1/3 bitew Wyrównana bitwa która długo się toczy i na koniec zostaje mało graczy po obu stronach.

    Czasami się zdarza, ze np kilka razy pod rząd trafi Ci się 'pierwsza opcja' (czyli, że wrogowie miażdzą Twój team), ale innym razem trafi się kilka razy pod rząd, że to Twoj team wygrywa wiec się wyrównuje.

    Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale skoro w tylu różnych grach sieciowych to widziałem to chyba to jest normalne i nie da się tego uniknąć bez stworzenia jakiegoś supersystemu dobierającego graczy podług skilli (ale wtedy czekałbyś 10x dłużej na bitwę zanim znajdzie odpowiednich graczy).


    Tak więc jeśli w Arenie te bitwy gdzie trafiasz do 'gorszej drużyny' nie stanowią więcej niż 1/3 wszystkich w długiej perspektywie czasowej, to wszystko jest ok i tak to funkcjonuje w każdej takiej grze sieciowej.


    To nie jest problem matchmakingu tylko problem tego, że jako zaledwie 1 z 10 graczy w drużynie masz za mały wpływ na wynik starcia. Z mojego doświadczenia w grach sieciowych wynika, że najlepsze są gry gdzie jest maksymalnie 5 vs 5. Gdy w bitwie jest więcej niż 5 graczy na stronę wtedy już masz za mały wpływ na zwycięstwo i przegrywasz mnóstwo bitew z powodu noob teamu, a Twoje winratio oscyluje w granicach 50% (wyższe niż 50% mają tylko pro gracze oraz premade teamowcy).

  9. #388
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    I co z tym ostatnim wipem (usuwaniem progresu kont graczy)? Kiedy ma być? Bo nie wiem czy zaczynać grę czy jeszcze czekać, nie ma bowiem sensu zaczynać jeśli potem musiałbym od nowa expić te same oddziały itd. Ktoś ma jakieś pewne informacje?

  10. #389
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Ktoś, coś, wie?

  11. #390
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2017
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Siema ludzie dostalem KEY-a do CB , wchodze na wargaming i na stronke Total War Arena celem sciagniecia gry - daje download i wyskakuje blad ze NIE MOZNA POLACZYC SIE Z USLUGA AKTUALIZACJ, SPRAWDZ POLACZENIE Z NETEM I SPROBUJ PONOWNIE . Obojetne jaka gre chce zainstalowac jest to samo - dla testu wszedlem na strone WOT-a i tam sie da odpalic instalke ze strony tej gry a przez WARGAMING zadna nie rusza jak sciagaliscie TWA jakies pomysly .... jestem fanem serii chetnie pogram wrrrr

Strona 39 z 48 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Falcom Total War 3 : The Total Conquest
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 13:39
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 12:38
  3. Napoleon total war vs Empire total war
    By vinett in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 08:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •