Strona 41 z 48 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 471

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #401
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Każdy gotowy model jest przetwarzany z osobna, ale najpierw trzeba go stworzyć/załadować, gdy wszystkie modele są identyczne to ładujesz tylko raz, gdy każdy jest inny ładujesz tyle razy ile jest modeli w oddziale czyli jakieś 60-120x więcej operacji :]

    Oczywiście to duże uproszczenie.
    Si vis pacem, para bellum

  2. #402
    Wojski Awatar Galzag
    Dołączył
    Oct 2017
    Lokalizacja
    Lubelskie
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 22 podziękowań w 14 postach
    No może i racja, chociaż nie przekonałeś mnie tak w zupełności

    Co nie zmienia faktu, że jednak o różnorodność modeli bym się postarał z punktu widzenia twórców. Jak mogą zrobić skiny do tarcz czy innych rzeczy, co też obciąża wczytywanie, to tym bardziej można modele. Nie zaszkodziłoby aż tak bardzo


    EDIT
    Mam pytanko: czy obecnie można dołączyć do zamkniętej bety? Na stronie niby można podać maila, żeby dostać kod, ale kilka osób mi pisało, że to nie za bardzo działa. Wiecie coś w kwestii szczegółów?
    Zapraszam na mój kanał na YT! GalzagGaming - gramy od poniedziałku do piątku!
    https://www.youtube.com/channel/UC_S...0UkkQ/featured

  3. #403
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Wiem że wszyscy którzy brali udział w otwartym tygodniu z zamkniętą betą mają zapewniony dostęp do końca owej bety. Jeśli chodzi o klucze na oficjalnej stronie to ja czekałem bardzo długo, aż w końcu dostałem dwa, jednak teraz po przypływie graczy w otwartym tygodniu raczej bym nie liczył na klucz.

    Z tego co się orientuję to administracja tego forum ma jeszcze trochę kluczy do rozdania więc napisz tu - http://forum.totalwar.org.pl/showthr...-klucze!/page3 to pewnie dostaniesz.

    Reskin całego oddziału to nie problem bo oddziałów na mapie jest tylko 60, z czego takich samych pewnie średnio koło 10, a zmiana samej tekstury tarczy żre dużo mniej niż zmiana modelu. Tak czy inaczej prędzej czy później pojawi się jakiś Army Painter choć pewnie za złoto. Może być że z czasem zwiększy się różnorodność modeli. Należy pamiętać że gra dalej jest w zamkniętej becie, i na tym etapie liczy się przede wszystkim gameplay.
    Si vis pacem, para bellum

  4. Użytkownicy którzy uznali post Jsatrzab za przydatny:


  5. #404
    Wojski Awatar Galzag
    Dołączył
    Oct 2017
    Lokalizacja
    Lubelskie
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 22 podziękowań w 14 postach
    Dzięki za info.

    A jeśli chodzi o wizualizację modeli, to - jak wspomniałem - mi osobiście przestało przeszkadzać. Przywykłem, bo gra nie opiera się na efektach wizualnych. Ale jeśli dodadzą jakąś różnorodność, to tym lepiej
    Zapraszam na mój kanał na YT! GalzagGaming - gramy od poniedziałku do piątku!
    https://www.youtube.com/channel/UC_S...0UkkQ/featured

  6. #405
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    Każda gra jest robiona dla pieniędzy.
    Niektórzy robią gry przede wszystkim z pasji, a pieniądze przy okazji, aby móc robić to co się kocha i na tym zarabiać.

    Inni robią gry wyłącznie dla pieniędzy i tylko to się liczy. Produkt, sprzedaż, pieniądze.


    W przypadku TW: Arena bardzo wiele wskazuje na to drugie podejście. A to chyba oczywiste, że to bardzo źle dla gry - Bo twórcom nie zależy aby gra była wysokiej jakości, aby coś sobą reprezentowała, tylko aby się dobrze sprzedawało i było dużo pieniędzy. Więc nawet jak zrobią totalnego gniota ale się dobrze sprzeda to będą zadowoleni.



    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    Różnorodność ludzików znacząco obniżyła by wydajność, a gra celuje w jak najszersze grono odbiorców, 9/10 graczy woli dodatkowe fps'y niż różne twarze jednostek, których i tak nie widzi w grze.
    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    Każdy gotowy model jest przetwarzany z osobna, ale najpierw trzeba go stworzyć/załadować, gdy wszystkie modele są identyczne to ładujesz tylko raz, gdy każdy jest inny ładujesz tyle razy ile jest modeli w oddziale czyli jakieś 60-120x więcej operacji :]

    Oczywiście to duże uproszczenie.
    Nie wydaje mi się aby różnorodność modeli aż tak wpływała na wydajność. Pierwszy raz w ogóle o czym takim słysze/czytam.

    Ale nawet jeśli - To spójrz jaką grafiką ma TW Arena. Nie da się ukryć, że jak na gre z 2017 roku i od bardzo dużego studia to prezentuje się naprawdę bardzo skromnie.
    Wiec nawet jeśli różnorodność modeli zwiększyłaby obciążenie to i tak mimo wszystko z tą grafiką gra powinna śmigać nawet na niezbyt mocnych konfiguracjach sprzętowych. No chyba, że twórcy nie zadbali o optymalizacje bo im się nie chciało, podobnie jak nie chciało im się zrobić więcej modeli postaci aby wrażenie płynące z gry i immersja były dobre...


    Zresztą - Gry powinny się rozwijać. Gdyby wszyscy wychodzili z założenia, ze lepiej nie robić tego czy tamtego bo będzie trochę mniej fps, bo wielu graczom nie pójdzie bo mają za słaby sprzęt i tak dalej to gralibyśmy dalej w gry z grafiką z pierwszego Medievala bo wszyscy uważaliby, ze robienie lepszej grafiki jest nieopłacalne.



    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    Każda gra jest robiona dla pieniędzy.
    Jeśli chodzi o małą różnorodność ludzików czy nielimitowaną amunicję, to pamiętaj że to jest gra stricte multiplayer, nie chodzi w niej o historyczną dokładność a o gameplay.
    Cytat Zamieszczone przez Galzag Zobacz posta

    Z drugiej strony zgadzam się z tym, że gra opiera się przede wszystkim na multi. Tutaj nie bardzo jest czas i miejsce, żeby sobie robić zbliżenia podczas bitew i oglądać walczące oddziały, jak to bywało chociażby w Medku II. Także mnie osobiście podczas grania ten brak różnorodności przestał przeszkadzać.
    Nie chodzi o historyczną dokładność, a o immersje, o wrażenia płynące z gry. Kiedy widać, ze w grze jest wszystko strasznie sztuczne (jak na przykład przy takich armiach klonów) to immersja jest słaba, odechciewa się grać. I razi też to, ze wiesz iż taki stan rzeczy wynika po prostu z lenistwa twórców. Bo większą różnorodność modeli da się zrobić bez problemu i są gry które to mają. Tylko to wymaga więcej pracy. A twórcy którzy robią gre wyłącznie dla pieniędzy, kombinują tylko jak tu sie jak najmniej napracować. Na jakośći gry im nie zależy, o ile wiedzą, ze ta się dobrze sprzeda nawet pomimo słabej jakości.

    Skoro uważacie, że to dla was nie ma znaczenia, że i tak nie ma czasu w bitwie robić zblizenia i tak dalej to rozumiem, ze nie przeszkadzałoby wam gdyby wszyscy żołnierze mieli głowy myszki miki? W końcu z daleka te głowy mogą wyglądać jak jakiś hełm ze skrzydełkami (uszy).
    Albo może jakby w ogóle nie mieli twarzy tylko czarne plamy? No bo przecież twarze to dodatkowe tekstury do wczytania, a więc jak twierdzi pan wyżej będzie trochę mniej fpsów gdy większa ilość rzeczy do wczytania i przetworzenia przez gre...

  7. #406
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Jedynie o grach indie można szczerze powiedzieć, że nie są robione dla pieniędzy (choć i tu znajdą się wyjątki).

    Różnorodność modeli żre bardzo dużo zasobów, a TW: Arena ma bardzo ładną grafikę jak na grę MOBA. Podaj przykład podobnej gry która "to ma".

    O imersji można mówić w grze RPG, w MOBach nie ma na nią miejsca. Przy 10 takich samych generałach w bitwie, czy starciach Rzymskich Legionistów z Samurajami, to ile strzał mają łucznicy naprawdę nie ma znaczenia. Tak długo jak łucznicy nie są dzięki temu OP nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

    Ostatnie półtora akapitu, nie ma najmniejszego sensu, dlatego pozwolę sobie zapomnieć że je kiedykolwiek przeczytałem :]
    Si vis pacem, para bellum

  8. #407
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Wraz z początkiem otwartej bety CA wynagrodzi graczy obecnej wersji TW: Arena za osiągnięcia, które do tego czasu dokonają. Może to być zły prognostyk, bo wygląda to trochę tak, jakby twórcy szykowali się do usuwania kont.

    Głównym kryterium będzie ilość wygranych bitew – im więcej pojawi się na liczniku, tym na większe prezenty można liczyć: specjalne tytuły i tarcze, ulepszenia do nich oraz darmowe srebro i doświadczenie.

    Za każdy oddział doprowadzony do 10. tieru można również liczyć na 500 złota. Spodziewane nagrody będą do sprawdzenia za pomocą narzędzia, które w następnym patchu zostanie wprowadzone do Areny.

    Grafika ze szczegółami odnośnie nagród:

    Spoiler: 
    ,,Vae Victis"


  9. #408
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    To bardzo dobry znak, bo do tej pory oficjalna wersja brzmiała, że wraz z rozpoczęciem otwartej bety jest wipe i ani słowa o nagrodach za udział w zamkniętej becie. Więc nie było za bardzo sensu grać w zamkniętej becie (chyba że ktoś rzeczywiście grę testował i zgłaszał błędy). Teraz aktywni gracze dostaną spory bonus na początek gry. Trochę szkoda, że nie dostaliśmy tej informacji wcześniej, trzeba wbić co najmniej 50 wygranych :] To kto chętny na co-op'a?
    Si vis pacem, para bellum

  10. #409
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Pytanko czy wygrane przeciw SI zalicza do tych nagród ? Bo przeciw graczą szuka mi dłuuugo a przeciw SI czesto tylko chwilkę

  11. #410
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Mam taką nadzieje bo zagrałem sporo meczy przeciwko SI. Ogólnie jak spojrzysz w profilu to nie ma tam rozdzielenia na mecze przeciwko SI i przeciwko graczom, są tylko ogólne rozegrane mecze i ogólny % zwycięztw.
    Si vis pacem, para bellum

Strona 41 z 48 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Falcom Total War 3 : The Total Conquest
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 13:39
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 12:38
  3. Napoleon total war vs Empire total war
    By vinett in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 08:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •