Zobacz wyniki ankiety: Który lepszy?

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Wiedźmin 1

    7 25.00%
  • Wiedźmin 2

    10 35.71%
  • Trudno Powiedzieć

    11 39.29%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2

  1. #11
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2

    Karty są przyjemniejszą odmianą, niż animację prezentowane przez twórców
    W jedynce rzeczywiście klimat przemawiał do człowieka, w dwójce uleciał on bezpowrotnie, ale i tak grało się przyjemni. W dwójce brakowało mi sytuacji, w której mogłem się przestraszyć. No i potworki takie jakieś, słabe.
    Popraw podpis

  2. #12
    Salvo
    Gość

    Re: Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2

    Był quest z domem wariatów, tam akurat ciary miałem (ale ogólnie racja)

    Mogliby dać karty i animacje jednocześnie Niee, ale karty mimo wszystko dawały niepowtarzalny klimat!

  3. #13
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2

    Wybrałem W2. Jedynka miała bardzo fajny klimat, swojski i pachnący słowiańszczyzna, szczególnie pod koniec Z drugiej strony W2 był dużo lepiej skonstruowany i ciekawszy w moim odczuciu. Klimat może i był mniej "Sapkowski" ale nadal czułem się jako zabójca potworów, a to jest dość ważne.

  4. #14
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2

    To prawda, w W2 czułem się nieswojo jedynie w tym domu wariatów
    Ale w porównaniu do W1, gdzie wchodząc do jaskini mogłeś liczyć na to, że wyskoczy ghul lub zgaśnie pochodnia, spacerowałeś o północy po polu pszenicy, gdzie przeżywałem mini zawał widząc coś z daleka, i gdzie jedynym bezpiecznym miejscem była chatka druida(dokładnie nie pamiętam) na skraju lasu, a mimo to i tak czułeś się nieswojo. O spacerowaniu po Podgrodziu nocą nie wspomnę. To było mistrzostwo.

    Dodatkowym atutem były odskocznie od głównego wątku, AKT 4, w dwójce tego brakowało. Za to w dwójce otoczenie było według mnie lepiej zrealizowane, bogatsze , lecz utraciło na klimacie.

    Pozostawałbym przy kartach, zamiast animacji Były dużo ciekawsze
    Popraw podpis

  5. #15
    Salvo
    Gość

    Re: Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2

    Zawsze za zaletę jedynki uważałem lepszą ścieżkę dźwiękową, ostatnio jednak coś mnie chwyciło na soundtracki i chyba zmienię zdanię.
    Nie żeby jedynka miała słabą muzykę - jest świetna i bardzo klimatyczna, świetnie oddaje nastrój. Jednak to chyba dwójka ma ciekawsze i bardziej rozbudowane kompozycje. Która lepsza? Widzę tu analogię do grafiki, którą wcześniej tu zauważono. Jedynka bardziej klimatyczna, dwójka bardziej "cukierkowo-baśniowa".

    Wszystkimz ainteresowanym polecam, tutaj kilka kawałków:
    [spoiler:2tf4tgy9][youtube:2tf4tgy9]http://www.youtube.com/watch?v=d_jizNCiInw[/youtube:2tf4tgy9]
    [youtube:2tf4tgy9]http://www.youtube.com/watch?v=g2AKB7g3hr0[/youtube:2tf4tgy9]
    i coś szybszego:
    [youtube:2tf4tgy9]http://www.youtube.com/watch?v=PbQkMqO0Q_4[/youtube:2tf4tgy9][/spoiler:2tf4tgy9]

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2

    Nie wiem w sumie. W jedynce miałem ten niepowtarzalny akt I i II. Te akty są dla mnie dalej esencją Wiedźmina. Prolog trochę nieudany (według mnie) to wejście do niego, z tymi filmami a początku. Potem, po prologu jednak mamy akt I i co? Wchodzimy do karczmy i tu się zaczyna dopiero moim zdaniem przygoda z tą grą. Przygoda z Wiedźminem. Mam podobne odczucie, dwójka niby lepsza, ale jednak Flotsam nie zastąpi mi Podgrodzia z Wiedźmina. To ratowanie Vesny, uwijanie się z barghestami, słuchanie rozmów mieszkańców, a jak zbliża się noc to szybciutko udajemy się do karczmy, za bezpieczną palisadę- napić się piwa, zamienić słówko z nieuprzejmym karczmarzem, porozmawiać i jak to z tego co pamiętam ktoś ujął ''bić się po pyskach'' za trochę orenów. Nie wiem jak wy, ale ja nocą starałem się nie wychodzić z zajazdu . A mówię tu tylko o akcie I.
    Za to Wiedźmina 2 nie przeszedłem całego, w tym roku mam zamiar podejść drugi raz. Ale i tak grę mogę już ocenić. No, wspominam miło, ale gdzieś brak tego klimatu z jedynki. Ten mały las Flotsam (w którym i tak się gubiłem), ta grafika i dialogi...był placyk, karczma, zamtuz na drugim piętrze, naprzeciwko oberży jedna z bram...no, ale jedynka miała ten swój niepowtarzalny klimat. Nie mogę mówić, że dwójka jest gorsza. Po prostu jedynka ma ten swój urok, musiałem do niej wrócić po roku.

    I muzyka z jedynki, nie ujmując soundtrackowi dwójki, w jedynce ta melodia. Ta jedna melodia. Miała inne wersje, czasem niższa, czasem wyższa. Ale ta melodia po prostu cudna była. Nie wiem jak opisać klimat jedynki, ale jest po prostu cudny. Nawet o ile walka z barghestami nie wymagała wielkiego poświęcenia ja bałem się wychodzić w nocy z zajazdu, i siedziałem w karczmie.









    Mój werdykt jest taki, dwójka nie jest grą gorszą. Po prostu jedynka miała w sobie to ''coś''. I za to mówię, że wolę jedynkę.

  7. #17
    Salvo
    Gość

    Re: Wiedźmin 1 vs. Wiedźmin 2

    A ja ostatnio postanowiłem zabrać się za wiedźmina 1 i...chyba jednak odłożę na później (przyszłe wakacje). Wszystko co powyżej napisałem podtrzymuję, ale za bardzo mnie do dwójki ciągnię, jedynkę za dużo razy już człowiek przeszedł.
    Jakoś najbardziej mnie zniechęcił akt drugi i trzeci, najchętniej zagrałbym tylko w czwarty, najbardziej swojski i wiedźmiński.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Wiedźmin 3: Dziki Gon[spoilery]
    By voitek in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 561
    Ostatni post / autor: 25-11-2022, 20:48
  2. Wiedźmin 1
    By Haller in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 257
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 09:20
  3. Wiedźmin - Modyfikacje
    By Salvo in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 23:44
  4. Wiedźmin mod-Projekt
    By Milo21 in forum BIBLIOTEKA MODÓW (Największa w Polsce)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 19:54
  5. Wiedźmin: Versus
    By Belfer in forum Wiedźmin
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •