Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Raporty z kampanii

  1. #1
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Raporty z kampanii

    Prowadzicie jakieś ciekawe kampanie w tym modzie? Opiszcie je tu zatem

    Niech żyje Gwardia!

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Raporty z kampanii



    Gram na najnowszej wersji, z jakimiś tam modami graficznymi i ręcznie przekopiowaną mapą (grafika) z Bellum.

    Pierwsze zaatakowało mnie Bizancjum, ale się obroniłem i podpisałem status quo. Od początku parłem żeby podbić prowincje od Cylicji do Armenii Kaukaskiej ale robiłem to powoli. Później Bizancjum zaczęło się bić z Turkami, ci drudzy zmobilizowali się jakoś tak że armia im się nagle powiększyła dwukrotnie. Nie bronili jednak wschodu i z marszu zdobyłem ich 3 prowincje. Później podajże jeszcze 2 po czym zawarłem pokój. Chwilę po tym kiedy Bizancjum ich pokonało ja zaatakowałem zwycięzców. Atak był szybki, z użyciem floty (w celu zdobycia Cypru, Rodos i Krety) i katapult. Tak że niemal od razu padło podajże 7 osad Rzymskich. Wróg nie kwapił się do ataku więc wykorzystywałem jego luki w obronie i zajmowałem słabo bronione osady, koniec końców stoczyłem chyba tylko 3 bitwy (w tym jedna przegrana). Ostatnia bitwa wyglądała tak że pokonałem wypad obrońców z miasta i zająłem centrum zanim podeszła druga armia. Koniec końców są teraz na mapie z 4 pełne armie buntowników.

    W międzyczasie były 3 odsiecze "Jerozolimskie". Pierwsza wygnała Egipt z północnego Lewantu i zakończyła się zwycięstwem pod Damaszkiem, druga przegrała gdzieś na wybrzeżu. Trzecia największa właściwie była serią bitew i oblężeń, w jej wyniku północny Egipt porządnie oberwał, a muzułmanie zostali wygnani z Lewantu (sytuacja łacinników była krytyczna, Egipcjanie oblegali mi nawet Antiochię i sąsiednią prowincję). Teraz szykuje się czwarta odsiecz, choć krzyżowcy zaczęli już sobie jakoś w miarę radzić. Pewnie zasługa w tym tego że nie niszczyłem koszar w osadach Lewantu. Podajże większość wojsk Egiptu to czarnoskórzy, muzułmanie na samym początku rozgrywki pokonali Makurię i ją zwasalizowali. Mimo iż zależnośc lenna upadła bo Makuria jest sojusznikiem Jerozolimy to jednak nie kwapi się do ataku na Egipt.

    Teraz planuję atak na Mezopotamię. Gruzja ładnie się rozwinęła, niedawno zaatakowali ja Kipczacy, ale zajęli Abchazję i podpisali pokój. Ghaznawidzi i "Żółci" Hindusi mają podajże po 1 prowincji. Na wschodzie największą potęgą są Ghorydzi. Mongołowie zaatakowali Chorezm, nie ruszyli nawet Samarkandy, wygląda na to że ich inwazja wytraci impet na tym państwie.

    Tak czysto fabularnie zakładam że nękanie Egipskiego wybrzeża było możliwe dzięki wsparciu flot Europejskich (głównie republik kupieckich). A łatwość pokonania Bizancjum (nie chciało mi się "wymuszać" walki z AI po tym jak musiałem co chwile ratować dupsko Jerozolimie) wynika z tego że armie składające się głównie z Anatolijskich żołnierzy (zakładam że Europejskie posiadłości Bizancjum zajęli łacinnicy, w tym przy okazji IV krucjaty) nie chciały walczyć z bohaterami Chrześcijaństwa Ormianami. Inne powody to dekadencja zżerająca Bizancjum (już na samym początku rozgrywki zbuntował im się Konstantynopol), niskie powinności względem króla w Armenii, rozwój Armenii, niewiara w zwycięstwo (zwłaszcza po porażkach w Europie).

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Raporty z kampanii

    Dagorad jakie pliki i gdzie wrzuciłeś by przenieść tekstury miast z Bellum do Broken, robiłem tak kiedyś ale zapomniałem dokładnie co przenosiłem. W miarę dokładny wykaz plików proszę do przeniesienia.

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Raporty z kampanii

    Problem w tym że ja to robiłem skrajnie amatorsko. Skopiowałem oryginalny folder data a następnie przeniosłem za jednym zamachem te pliki których nazwy mi "pasowały". W dodatku wgrywałem też jakiegoś moda od grafiki jednostek. Ale patrząc na folder oryginalny i zmieniony wychodzi iż podmieniłem/przeniosłem:
    - BETTER_WATER
    - z folderu models_start folder resisdences (chyba właśnie ten folder odpowiada za wygląd miast i zamków)
    - new_vegetation
    - terrain
    I pliki tekstowe z daty:
    - descr_aerial_map_ground_types
    - descr_vegetation
    - descr_water
    - descr_water_effects
    - descr_water_interaction_effects
    - descr_water_types

    Z tym że całkiem możliwe iż część plików jakie przeniosłem nic nie zmieniło z powodu nie przeniesienia innych. Tak czy siak u mnie wszystko działa i póki co nie ma żadnych błędów (stan na około 130 turę).

    Jakby co to sumbody które instalowałem to:
    - http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=1993 - tyle że później przenosząc pliki jak mniemam i tak całkowicie podmieniłem te pochodzące z tego moda
    - http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=2042 - pliki wygasły, ja wziąłem z http://www.strategyinformer.com/pc/mods ... :thumbsup2 tyle że teraz ta strona coś mi się nie chce włączyć
    - http://www.twcenter.net/forums/showthre ... n-t-pretty

    Jak tak teraz patrzę to nie jestem pewien czy tego drugiego submoda to w ogóle dobrze wgrałem.

    PS. Możliwe że któryś z tych dwóch submodów chce zmienić plik descr_cultures co jednak z tego co czytałem powoduje crashe.

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Raporty z kampanii

    Dzięki Dagorad, mam prośbę czy Ktoś z kontem na TWC mógłby mi pobrać tego submoda : http://www.twcenter.net/forums/showthre ... v2Released zajmuje 67 MB i wstawić na sendspace.pl, fajne kampanie są na nim.

Podobne wątki

  1. Sprawozdania z kampanii
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 18:55
  2. Mapy kampanii dla RTW i BI
    By in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 10:32
  3. Edycja Kampanii
    By in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 12:28
  4. Mapa kampanii
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 13:12
  5. Koniec kampanii
    By Demigood in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 15:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •