Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Witam.
    Na początek chciałbym się z wami przywitać, gdyż jest to mój premierowy post na tej stronie. Mam nadzieję, że będzie nam się miło współpracowało czy też dyskutowało i mam w planach zostać tutaj dłużej .

    Mój pierwszy post dotyczy ww. tematu. Otóż pobrałem sobie DarthModa 1.4 (chociaż temat może dotyczyć także podstawki, czy też innych modów) i zacząłem grać Polską. I tak sobie gram i gram, i gram i poczułem niemałe rozczarowanie z powodu tego, że nie idzie rekrutować Spieszonych Rycerzy Polskich czy Spieszonej Szlachty Polski, mimo że we Własnej Bitwie jak najbardziej można nimi klepać przeciwinika. I tutaj wchodzi moje pierwsze pytanie, a mianowicie jak "odblokować" te jednostki, by była możliwość ich rekrutacji? Otóż bardzo mi na tym zależy i nie tyczy tylko Polski, ale chociażby też Konnych Łuczników w Anglii czy Słoni Artyleryjskich u Timurów, o których wspomnę za chwilę. Przydatna byłaby też możliwość rekrutacji Generałów.

    Drugie pytanie dotyczy dodaniu regionu danej nacji, np. Mongołom czy Timurom by byli grywalni już od początku. Ja wiem, że to może być przesada, ponieważ jak powszechnie wiadomo te frakcje są bardzo silne, nie mniej dla samego 4funu chciałbym nimi grać. Ostatnio Timurami grałem w podstawce, którzy zaczynali w Edessie i mimo tego, że postacie nie miały głosu i rebelianci początkowo byli neutralną frakcją to grało się miodnie. Było to możliwe dzięki ściągnięciu edytowanego pliku descr_strat, a chciałbym się nauczyć na przyszłość samemu to robić by umożliwić sobie grę Timurami czy Mongołami.

    To chyba tyle jak na razie. Mam nadzieję, że mi pomożecie

  2. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Poczytaj poradniki moderskie pod Medievala. Darth Moda nie mam to nie spardze, prawdopodobnie albo jakąs data w grze ich odblokouje, albo trzeba zbudować kilka budynków, by ich mieć wszystko jest opisane w pliku export_descr_buildings w katalogu data moda. Przekazywanie regionu nie jest takie trudne w poradniku jest to dość szczegółowo opisane. To mod pod Kingdoms? Czy pod Medka, nazwę kojarzę ale nie grałem.
    Zrób sobie kopię pliku descr_strat jest w katalogu moda raczej w data/world/maps/campaign/imperial_campaign.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Mod jest pod podstawkę. Co do jednostek to akurat wybudowałem wszystkie możliwe budynki i w zamkach, i w miastach i te się nie pojawiły. Na totalwar.tonga.net są wymienione Cannot Recruit. To trochę dziwne, że Niemcom dali niedostępnych wcześniej Gotyckich Pieszych Rycerzy, a zabrali Polsce jedynych, których miała :?. Chociaż jakimś cudem odblokowałem Wagon Fort dla Polski czy Gulay Gorod dla Rusi, jednakże tylko dostępni są w trybie Własnej Bitwy.

    Poradniki mówisz... hm, szkoda tylko, że nie znalazłem żadnego odpowiedniego, który pomógłby mi w rozwiązaniu moich "problemów". Chociaż mogę być ślepy czy nie bardzo zrozumieć, co tam jest napisane .

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Wstaw plik export_descr_buildings na sendspace.pl rzucę okiem na te jednostki, jak są w custom battle to można je dopisać do gry. I export descr_units też mi wstaw zobaczę co i jak. Dodawanie prowincji było w poradniku o edycji descr_strat.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Z prowincjami już sobie poradziłem i mogę na lajcie grać Mongołami i Tatarami! Jeszcze tylko jakoś dać łodzie Aztekom i można umierać hehehe...

    Proszę, o to linki:
    http://www.sendspace.pl/file/67326f1cb941f0a78f027fd - export_descr_buildings
    http://www.sendspace.pl/file/adec0410dd2e98559c0efd9 - export_descr_unit

    I tak jak pisałem wcześniej, zależy mi na WSZYSTKICH jednostkach, które są zablokowane (chociaż generałów z Bitew Historycznych można sobie darować). Jak coś to tu masz listę co i jak jest niemożliwe do rekrutacji http://totalwar.honga.net/faction.php?v ... d&f=aztecs

    Kolejne pytanie - czy dzięki tym plikom można jakoś dodawać jednostki, czyli np. Szwajcarom Polakom czy Łuczników Armeńskich Bizancjum?

  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Jutro rzucę okiem, jak są najemne to mają atrybut mercenary_unit to łatwo można je dać jakiejś nacji. Szwajcarzy napewno są najemni.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Może źle sprecyzowałem pytanie, ale wyjaśniam, że chodziło mi o normalne rekrutowanie w koszarach chociażby.

  8. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Sprawdziłem, Polscy Rycerze są w stajniach IV poziomu (earls stables), a Polscy możni w stajniach III poziomu (barons stables) je można w twierdzach budować. Sprawdź czy masz te budynki, nie ma żadnego warunku ani daty.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    To się sprawdza w tym pliku export_descr_buildings?

  10. #10
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Odblokowanie jednostek i dodanie regionu danej nacji

    Oczywiście wpis Polish Knights i Polish Nobles i Ci wyszuka.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Stolica Nacji
    By GethRanMair in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 13:22
  2. odblokowanie legionow polskich i innych jednostek polski
    By creative2 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 16:08
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 19:50
  4. Jak usunac jednostke z danej narodowosci
    By Highlam56 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 08:22
  5. Jak dodać istniejącą jednostkę do danej narodowości
    By Marat in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •