Zobacz wyniki ankiety: Która frakcja to twoja ulubiona

Głosujących
48. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kislev

    6 12.50%
  • Sylvania

    4 8.33%
  • Chaos (Khorne, Tzeench, Slaanesh, Nurgle)

    5 10.42%
  • Averland

    2 4.17%
  • Stirland

    0 0%
  • Reikland

    4 8.33%
  • Talabekland

    0 0%
  • Nordland

    0 0%
  • Hochland

    1 2.08%
  • Middenland

    3 6.25%
  • Ostland

    1 2.08%
  • Ostermark

    5 10.42%
  • Wissenland

    1 2.08%
  • Księstwa Graniczne

    5 10.42%
  • Mroczne Elfy

    1 2.08%
  • Wysokie Elfy

    2 4.17%
  • Orkowie i Gobliny

    1 2.08%
  • Krasnoludy Chaosu

    1 2.08%
  • Krasnoludy z Karaz - Ankor

    6 12.50%
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Ulubione frakcje

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Ulubione frakcje

    Witam. Założyłem ten temat, by dowiedzieć się, jakimi frakcjami lubicie grać.

    Ja bardzo lubię grać frakcją Averlandu i Orków, dwa antagonizmy, dwa style walki, Total War
    Averland jak inne frakcje Imperium ma mnóstwo jednostek do wyboru, lecz od innych frakcji różni się położeniem, szybki podbój miast okolicznych powoduje napór pieniędzy do skarbca.
    Orków lubię za różnorodność i za sporą trudność z pieniędzmi, o forsę trzeba dużo walczyć w końcu...

    A wy? Jakie frakcje są waszymi faworytami i dlaczego?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Sylvania. Od zawsze lubiłem grać trupkami czy to w Herosach, czy też w grach rpg przywoływać je jako pomocników.
    Poza tym wystarczy spojrzeć w okno dyplomacji i od razu wiadomo, że tą frakcją gra szybko się nie znudzi

    Mroczne elfy też bardzo ciekawa frakcja, jednak jest pewien problem-werbowanie tylko w prowincjach z dostępem do morza. Na początku żaden problem, ale gdy już chcesz podbić np. orków to ściąganie posiłków może szybko zniechęcić.

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ja bardzo lubię grać Wysokimi Elfami, ale rekrutacja tylko w prowincjach z portami nie ułatwia sprawy jak przy Mrocznych Elfach. Fajnie mi się grało wyznawcami Khorna też.

  4. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ta rekrutacja w prowincjach przy morzu to jedyna wada frakcji elfickich.
    Lecz ostatnio zacząłem grać Chaosem (oczywiście kult Slaneesha) i przyznaję, że jest to bardzo mocna frakcja.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #5
    Wojski Awatar Coolecka
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    91
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ogólnie wszystkimi frakcjami fajnie jest zagrać. Jak dla mnie prym wiodą Orkowie, Nieumarli, a później Khorn, Mroczne Elfy i Kislev. Też jedną z frakcji Imperium może być ciekawie. Pod spodem dałem mały opis moich zmagań, gdy grałem nieumarłymi i było ciekawie. Dla początkujących graczy polecam Reikland, ale Middenland i Wissenland też mogą być dobrym wyborem.

    [spoiler:1emjhokv]Grałem nieumarłymi i fabuła jak z filmu. Początkowo atakował mnie Averland, Stirland i Krasnoludy. Około 8 pełnych armii, ale z nimi sobie poradziłem wysyłając wszystkich na tylko jedną armię, bo wtedy miałem jakieś szanse. Krwawy zamek mogłem olać na początku jak wbiły tam 2 pełne armie Reiklandu lub Wissenlandu. Już myślałem, że teraz mogę przystąpić do ataku i podbić pierwsze lepsze miasto, ale okazało się, że Wielki Teogonista zwołał krucjatę na moją stolice i szczęście od Boga, że wrogie armie przychodziły pojedynczo. Co nie zmienia faktu, że było ich z 10, do tego ciągle atakowały mnie Krasnoludy. Do około 40 tury było mega ciężko, ale później walka się wyrównała dzięki Zwierzoludziom i Orkom, a także frakcjom, które przeszły na stronę Chaosu i psuły nerwy moim wrogom. Gdy przeszedłem do kontrataku zdobyłem kilka okolicznych miast na południu i zachodzie. Akurat nadszedł Herszt Grimgor, który wprowadził zamieszanie na terenie Imperium(w świecie Warhammera pokonał wielkiego Archaona i tym samym uchronił Stary Świat przed Chaosem, ale jak wiadomo w grze to od nas zależy jak historia się potoczy). Do 55-60 tury jako tako walczyłem i zdołałem zdobyć 5-7 miast, w tym Karaz-A-Karak, w międzyczasie pojawił się komunikat, że zjednoczył się Chaos. Myślałem, że już tylko z górki, ale zachowałem jakieś 100 000 na czarną godzinę. Około 5 tur później doznałem małego szoku, gdy zobaczyłem 40 pełnych armii Chaosu, które wylądowały u wybrzeży plus 8 armii Kroma, który nadchodził od strony Orków i to z nim przyszło mi się zmierzyć. Nagle moja armia, która stanowiła 50 % armii orków i była 2 w Starym Świecie była 10 razy mniejsza od tej, która wylądowała na brzegu. Gdyby to wszystko ruszyło na mnie to nie miałbym najmniejszych szans na wygranie, ale na szczęście wroga armia miała chrapkę na Imperium, które kompletnie zniszczyła tracąc zaledwie 50% stanu osobowego, a przy okazji niszcząc Mrocznych Elfów, Kislev i zadając poważne ciosy Orkom. Przez kolejne 40 tur podbiłem całe południe i Brass Keep, dzięki któremu mogłem rekrutować nieumarłych wojowników chaosu, ponieważ był tam pochowany Krell - Kiedyś potężny Wybraniec Chaosu. Na koncie 500 k i już można powiedzieć, że kampania jest skończona. Można się pobawić jednostkami. Nie wiem tylko dlaczego jeszcze nie mam rycerzy krwawego smoka. Ogólnie Nieumarłymi jest ciężko na początku, ale są chyba najlepsi w grze. Pewnie dlatego jako jedyni nie mogą brać sojuszników, ale głównym ich atutem jest wybór pomiędzy tanim mięsem armatnim, a elitarnymi jednostkami. O dezercji nie było nawet mowy, nawet podczas bitew. Granie Nieumarłymi gorąco polecam, a podczas rozgrywki nie miałem ani jednego crash-a. Jedyny minus to brak możliwości zakupienia najemników, ale klimat wskrzeszania szkieletów to rekompensuje.[/spoiler:1emjhokv]

  6. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Czy ja wiem, czy Middenland jest dla początkujących... 3-4 pełne armie zwierzoludzi na hardzie wystarczająco dobija tę frakcję, zdecydowanie dla weteranów, dla nowicjuszy polecam Averland i Hochland, są zdecydowanie prostymi frakcjami do ogrania

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #7
    Wojski Awatar Coolecka
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    91
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Mają dużo Zwierzoludzi, ponieważ są jedną z silniejszych frakcji Imperium. Później na luzie mogą rozgromić Chaos, a po zajęciu Marienburga dostają dostęp do elitarnych jednostek z tego miasta. Ogólnie są na końcu mapy i z tego co widziałem najdłużej się bronili przed Chaosem. Chociaż całe Imperium jest mocne, w gromadzie siła

  8. #8
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Najlepiej mi się grało krasnoludami.Czuć ten klimat gdy nieliczne opierały się hordom orków i goblinów.Uciekały dopiero kiedy praktycznie cała armia leżała martwa albo padł generał.Mają też całkiem silną artylerię.Wkurzały tylko przypakowane ogry i szamani.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    116
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ja na początku zagrałem Averlandem. Szybko zebrałem jedną pełną armię i wyruszyłem na rebelianckie miasto, w którym siedzieli zwierzoludzie. Już w pirwszej turze oblężenia zrobili wypad z miasta i mimo że miałem ponad 200 ludzi więcej, to ich przewaga była 7:3, przez bestigory i wkurzające minotaury co mają 8 hp. Ponad 40% ich armii wybiłem kusznikami (w większości gory i ungory), kiedy ci wychodzili przez bramę i szybko ustawiłem ciężkich halabardników (genialna jednostka unikalna dla Averlandu), włóczników na flankach i wielkie miecze w rezerwie (dwie jednostki, w miejscach gdzie spodziewałem się najkrwawszych walk), a kuszników wycofałem do tyłu żeby bezpiecznie ostrzeliwali dalej wroga, a w szczególności minotaury. Kiedy Zwierzoludzie przeszli do ataku, to przebiły przez moją szczelną ścianę tylko minotauryale rzuciłem tam na pomoc wielkie miecze i halabardników, którzy odparli ataki w swoich sektorach. Walka z minotaurami poszła dosyć sprawnie, kiedy je otoczyłem bez jakichś ogromnych strat ale była czasochłonna. Wtedy to reszta armii ścigała uciekinierów i tak się tym zająłem, że zapomniałem o oddziałach, które wyszły drugą bramą, te zaś dobrały się do moich kusznikó (mój niewybaczalny błąd) i musiałem ruszać im z pomocą ale bitwę wygrałem tracąc około 400 ludzi i wybijając ponad 2000 zwieloludzi. Niestety byłem bez armat Po tym oblężeniu dosłałem posiłki do mojej armii z innych miast ale cierpiałem na brak kawalerii (dwie jednostki na cały Averland, gwardia elektora i jego następcy) ale zaraz pojawiło się wybawienie. Gra zaproponowała wynajęcie Venaatorów Volanda, którzy są chyba najlepszą najemną kawalerią w grze (jeśli się mylę to może mnie ktoś poprawić) i dosłałem 4 oddziały do armii, która oblegała następne miasto. Jednak nie mogłem dokończyć oblężenia, ponieważ Sylvańczycy wymyślili sobie że poszerzą swoje granice kosztem Stirlandu i na turę przed skończeniem mojego oblężenia moi szpiedzy wykryli że ich pełna armia oblega Wurtbad, w którym siedział elektor, dwa oddziały rRcerzy Kruka i dwie kompanie wolnych łuczników, zaś druga pełna armia Sylwańczyków była też niedaleko i biła podzielone, mniejsze Stirlandu. Ruszyłem sojusznikom z odsieczą sam porzucając oblężenie i po pickiej bitwie, w której straciłem równo 300 ludzi zwyciężyłęm prawie doszczętnie niszcząc armię wroga (uciekło kilkudziesięciu ludzkich żołnierzy, ponieważ oprócz nieumarłych władcy wampirów mogą rekrutować też kilka imperialnych oddziałów). Jakoś mi zabrakło ułańskiej fantazji żeby mając ponad 1300 ludzi ruszać na drugą pełną armię wroga, więc ustawiłem swoją koło miasta sojusznika, zaś jego porozbijane oddziały zebrały się i stanęły obok mnie (brawa dla AI) i wampiry zrobiły odwrót...
    Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą. — Andrzej Sapkowski

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ogólne lubię nietypowe i zróżnicowane armie.
    - Krasnoludy są świetne ale grając nimi strasznie boli brak kawalerii. Mogli by dać chociaż jakieś wolniejsze dziki czy górskie kozy;]. O ile w oblężeniach (czy to w obronie czy w ataku) nie ma bata na krasnoluda to w polu są bezbronni wobec szybszych armii.
    - Nieumarli to z pewnością moi ulubieńcy;]. Bardzo zróżnicowana armia a podstawowe mięcho kosztuje grosze. Po za tym wszelkie szkielety wraz z rozwojem pancerza zmieniają wygląd i sprzęt na coraz lepszy co prezentuje się po prostu świetnie podczas bitew.
    - Chaosem za dużo nie grałem. Moim faworytem jest Khorn ale wszystie ich armie są prawiek identyczne prócz kilku ekskluzywnych jednostek dla każdego boga.
    - Orkowie też ciekawi. Szczególnie początek gdy ma się same malutkie osady praktycznie bez kasy. Chociaż mogli by dodać jeszcze kilka osad na pustyni bo teraz są one za bardzo porozrzucane i zbyt oddalone od siebie na wzajem.
    Nie lubię za to grać Imperium bo wszyscy mają prawie identyczne armie i chciał bym, żeby Bestie były grywalne;].

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ulubione greckie polis
    By Ekaton in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 16:15
  2. Third Age - ulubione frakcje
    By Arroyo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 22:20
  3. Ulubione alkohole i drinki
    By Witia in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 12:27
  4. Wasze ulubione cytaty
    By Cymberkaj in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •