Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Klatki na windows 7 64bit

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Klatki na windows 7 64bit

    Postanowiłem na moim nowym komputerze zainstalować Rome (mimo że mogę grać we wszystko na najwyższych detalach mam ochotę trochę podbić bo na moim starym lapku klatkowało). Daje opcje, detale i rozdzielczość na najwyższe włączam grę patrzę... stałe 25fps. Dałem rozdzielczość 800x600 - to samo. Niemożliwe że za słaby komp, Tomb Raider chodzi mi na ultra płynnie, Crysis 3 na medium/high więc niemożliwe żeby takie coś klatkowało. Mam windows 7 64 bit. Dałem zgodność z windows xp sp3 i trochę pomogło. Czy to wina 64 bitowego systemu?

    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Klatki na windows 7 64bit

    Nie,to nie wina 64 bit.Wyłącz antylasing,anizotropowe i cienie,takie bajery dużo pożerają.Może to też być wina po stronie samego windowsa.Textury i efekty na full dawaj tylko,rozdzielczość to jak chcesz,ona nie ma wpływu dużego,ale to co wymieniłem powyżej nie dawaj w ogóle.Cienie to bardziej już na bitwy ,z tym bajerem da się grać ustawionym na full,ale pożre nieco,zwłaszcza że to stara gra,i optymalizacja gorsza jest niż w innych TW.W ogóle bawiłeś się opcjami graficznymi? No i podałbyś specyfikacje kompa

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Klatki na windows 7 64bit

    Cytat Zamieszczone przez Pandrodox
    Nie,to nie wina 64 bit.Wyłącz antylasing,anizotropowe i cienie,takie bajery dużo pożerają.Może to też być wina po stronie samego windowsa.Textury i efekty na full dawaj tylko,rozdzielczość to jak chcesz,ona nie ma wpływu dużego,ale to co wymieniłem powyżej nie dawaj w ogóle.Cienie to bardziej już na bitwy ,z tym bajerem da się grać ustawionym na full,ale pożre nieco,zwłaszcza że to stara gra,i optymalizacja gorsza jest niż w innych TW.W ogóle bawiłeś się opcjami graficznymi? No i podałbyś specyfikacje kompa
    Wydaje mi się że podanie gier które działają wiele wyjaśnia ale jak chcesz to masz:

    Intel Core i5 3350P
    2x4gb ram
    Sapphire Ati Radeon HD7870

    Wydaje mi się że wina jest w czymś innym niż w sprzęcie. Mojemu koledze na Core 2 Duo i GeForce 9800GT chodziło płynnie na full detalach a mi klatkuje. Więc coś jest nie tak.

    Edit

    Aha i jak to coś zmienia to mam Windows 7 Ultimate 64bit. Nie instalowałem jeszcze service pack bo mi się nie chce ;p A mam możliwość bo mi windows wrzeszczy że nie instalowałem.

  4. #4
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Klatki na windows 7 64bit

    Sprawdź,czy wirusów nie masz czy czegoś podobnego,Malware Bytes do tego polecam(mało prawodopodobne,no ale cóż).Jaki windows 7 to nie ma znaczenia.Update nie rób ani nic takiego,bo to nie jest potrzebne po prostu,szkoda miejsca na to
    No i może jeszcze spróbuj przeinstalować stery do Radeona,co do tych wirusów,to ostateczna rzecz na razie jaką powienieneś zrobić z tym problemem,więc nie szykuj sie od razu do skanowania kompa
    Spróbuj z tymi ustawieniami grafiki,i z tymi sterami.Jak nadal coś nie tak,to pisz.

    EDIT: co do konfi kompa,to akurat żeś mi mało podał,bardzo ale dobra tam...
    EDIT 2: A właśnie,Directixa też przeinstaluj zapomniałem o tym microsoftowym dziadostwie

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Klatki na windows 7 64bit

    Cytat Zamieszczone przez Pandrodox
    Sprawdź,czy wirusów nie masz czy czegoś podobnego,Malware Bytes do tego polecam(mało prawodopodobne,no ale cóż).Jaki windows 7 to nie ma znaczenia.Update nie rób ani nic takiego,bo to nie jest potrzebne po prostu,szkoda miejsca na to
    No i może jeszcze spróbuj przeinstalować stery do Radeona,co do tych wirusów,to ostateczna rzecz na razie jaką powienieneś zrobić z tym problemem,więc nie szykuj sie od razu do skanowania kompa
    Spróbuj z tymi ustawieniami grafiki,i z tymi sterami.Jak nadal coś nie tak,to pisz.

    EDIT: co do konfi kompa,to akurat żeś mi mało podał,bardzo ale dobra tam...
    EDIT 2: A właśnie,Directixa też przeinstaluj zapomniałem o tym microsoftowym dziadostwie
    Sterowniki najnowsze. Skanowałem w tą niedziele. Grafika - dałem wszystko na najniższe i jest płynnie. No ale ludzie złoci, nie po to buliłem żeby takie coś jak Rome (chodzi o grafikę) mi klatkowało. Wydaje mi się że po prostu mam za dobry komp na to ;p

    Edit

    Spróbowałem nastawić proces na jeden rdzeń procesora i to nic nie dało.

    Edit

    To pewnie wina DirectX 11. Zapewne. Rome 2 nadchodzi i podobno wymagania jak Shogun 2 to na bardzo dużej armii pewnie ruszy na średnio wysokich.

  6. #6
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Klatki na windows 7 64bit

    DirectiX 11 nic tutaj nie ma do gadania.Za dobry komputer też tutaj nie ma nic do gadania.Ostatni problem to sam windows 7,sam go mam i mi rome na najwyższych prawie ciągnie przy kijowym sprzęcie(średni tak właściwie,ale dobra tam )ale u każdego co innego może się w tej windzie zrobić
    I jak mówiłem,antylasing i anizotropowe(któres z nich masz tam),wyłącz je.Bo to tylko dużo FPS wpieprza i prawie żadnych efektów nie ma.
    Jedyny problem jaki tutaj jest to winda,albo mnie nie posłuchałeś i DX'a nie przeinstalowałes i anizotropowego filtrowania/antylasingu nie wyłączyłeś.Cienie też mogą zeżreć nieco przy tak starej grze.Spróbuj to zrobic co ci powiedziałem po prostu.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Klatki na windows 7 64bit

    Cytat Zamieszczone przez Pandrodox
    DirectiX 11 nic tutaj nie ma do gadania.Za dobry komputer też tutaj nie ma nic do gadania.Ostatni problem to sam windows 7,sam go mam i mi rome na najwyższych prawie ciągnie przy kijowym sprzęcie(średni tak właściwie,ale dobra tam )ale u każdego co innego może się w tej windzie zrobić
    I jak mówiłem,antylasing i anizotropowe(któres z nich masz tam),wyłącz je.Bo to tylko dużo FPS wpieprza i prawie żadnych efektów nie ma.
    Jedyny problem jaki tutaj jest to winda,albo mnie nie posłuchałeś i DX'a nie przeinstalowałes i anizotropowego filtrowania/antylasingu nie wyłączyłeś.Cienie też mogą zeżreć nieco przy tak starej grze.Spróbuj to zrobic co ci powiedziałem po prostu.
    Dobrze ale... jakim cudem takie coś klatkuje a Tomb Raider 2013 chodzi płynnie na ultra?

Podobne wątki

  1. windows 8
    By kdam24 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 12:34
  2. Windows 7
    By janwp2 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 19:43
  3. windows 8
    By sanov in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 13:56
  4. NAT na Windows 7
    By Mariachi in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 07:55
  5. Windows 7
    By Scooter in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •