Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Bunty przy loyality 180%

Chłop
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Bunty przy loyality 180%

Witam.
    Grałem Polską posiadając ok. 50% całej mapy (poziom najtrudniejszy). W pewnym momencie (ok. 100 lat po rozpoczęciu gry) zaczęły wybuchać bunty, mimo, że lojalność miałem nawet i na 200%. Przy przytrzymaniu klawisza pokazującego kolor prowincji, wszystkie były czerwone. Jak przeskoczyłem po każdej z nich, znów zrobiły się zielone (lojalność nie spadła nawet na 1 turę poniżej 130%). I tak co kilka tur. O ile jedna czy dwie prowincje by mi nie przeszkadzały, ale walka z 40tys armią co 5 lat trochę przeszkadza.

Uprzedzę pytania:
    1. To samo działo się bez ekskomuniki, z ekskomuniką i gdy papiestwo nie istniało.
    2. Próbowałem innym państwem, Hiszpanią. Ta sama opcja, poziom trudności poziom niżej.
    3. Gram w Medievala Total Wara, bez Viking.

Prosiłbym o pomoc, bo niestety uniemożliwia to normalną grę.

Szambelan Awatar Kot
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

Re: Bunty przy loyality 180%

Z tego co wiem to są uroki najtrudniejszego i tego niżej stopnia trudności.Mi jedynie co przychodzi na myśl to mody albo grzebanie w plikach.Ja się jednak na tym nie znam w ogóle więc...na modach też

Podkomorzy Awatar Bronti
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    243
    Otrzymał 113 podziękowań w 76 postach

Na normalnym poziomie trudności też to się zdarza. Taki już urok pierwszego Medka

Moja rada - nie duś cały czas prowincji najwyższymi podatkami pomimo tego, że zadowolenie utrzymuje się na najwyższym poziomie. Co jakiś czas zmniejszaj obciążenia podatkowe. Skoro posiadasz 50% mapy i zakładając, że nie utrzymujesz zbyt dużo wojska to na 100% Twój skarbiec jest pełny więc możesz sobie pozwolić co jakiś czas na obniżenie podatków.

Na bunty w prowincjach mogą też wpływać obcy szpiedzy także warto utrzymywać swoich szpiegów w prowincjach oraz oczywiście mieć wybudowane wszędzie wieże starżicze - wtedy wrogim agentom jest trudniej przenikać na twoje ziemie.

Stolnik Awatar kirlan
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 16 podziękowań w 13 postach

Długo nie grałem więc wybacz gdy nieco pomylę terminologię
    1) obcy szpiedzy >>>>> bunty
    2) właśni szpiedzy >>>>> lojalność
    3) wieże strażnicze >>> lojalność
    4) rozwój techniczny, rolnioctwo / budowle >> lojalność
    5) wysokie podatki >>> bunty
    6) częste działania wojenne na terenie prowincji (nawet jeśli wszystkie wygrane bez 1 kropli krwi) >> bunty
    7) karczma / tawerna (ups!! zapomniałem: budynek gdzie rekrutujesz najemników) > bunty
    ............
    Liczba strzałek wskazuje siłę oddziaływania
    ========
    No i najważniejsze na koniec:
    osobisty poziom lojalności hrabiego/"gubernatora prowincji + inne jego cechy >>>> zachowanie się prowincji (nawet gdy gubernator przebywa poza prowincją)
    MĄDRZE PRZYDZIELAJ URZĘDY cywilne generałom!! Miej samych lojalnych, dobrze gospodarzących i Lojalnych NIE muszą być dobrymi dowódcami w bitwie!!!! Armią może dowodzić ktoś inny z większą ilością gwiazdek!!

[spoiler:2k2myqru]ten jest przeciętny jesli chodzi o gospodarkę ale lojalny jak trzeba (tytuł: gubernator / książę prowincji Inflanty)

bo zakładam że nadjesz tytuły - nie zostawiasz ich luzem / nieobsadzonych (upuść na oddział a dowódca dostanie dożywotnio tytuł, tytuł NIE jest dziedziczony)

jak widzisz arystokrata (dowódca oddzia lu wojskowego ) też zyskuje na otrzymaniu tytułu / urzędu cywilnego : wraz z "lordowstwem" prowincji można nawet 3 gwiazdki dostać !! albo 2 pióra!![/spoiler:2k2myqru]
    .......
    A!!!!
    No i oczywiście to dotyczy "naczelnika całego państwa"!! czyli króla!! BAAARDZO mądrze dobieraj króla!! Dużo inwestowania w rozwój cywilizacyjny da ci tytuł " budowniczy" a to zwiększy zadowolenie i lojalność obywateli!! Naprawdę kiepskiego króla opłaca się posłać z małym odziałem na samobójczą bitwę - byle rządy przejął jego brat albo dorosły potomek o cechach przeciętnych przynajmniej
    ===========
    na wiele cech danego dowódcy (czy ma tytuł czy nie) nie masz wpływu, ale PO nadaniu tytułu szefa prowincji , jeśli w tej prowincji będziesz intensywnie rozbudowywać gospodarkę to taki książę dostanie cechę "wielki budowniczy" albo inny "dobry zarządca"
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."