Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Bunty przy loyality 180%

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Bunty przy loyality 180%

    Witam.
    Grałem Polską posiadając ok. 50% całej mapy (poziom najtrudniejszy). W pewnym momencie (ok. 100 lat po rozpoczęciu gry) zaczęły wybuchać bunty, mimo, że lojalność miałem nawet i na 200%. Przy przytrzymaniu klawisza pokazującego kolor prowincji, wszystkie były czerwone. Jak przeskoczyłem po każdej z nich, znów zrobiły się zielone (lojalność nie spadła nawet na 1 turę poniżej 130%). I tak co kilka tur. O ile jedna czy dwie prowincje by mi nie przeszkadzały, ale walka z 40tys armią co 5 lat trochę przeszkadza.

    Uprzedzę pytania:
    1. To samo działo się bez ekskomuniki, z ekskomuniką i gdy papiestwo nie istniało.
    2. Próbowałem innym państwem, Hiszpanią. Ta sama opcja, poziom trudności poziom niżej.
    3. Gram w Medievala Total Wara, bez Viking.

    Prosiłbym o pomoc, bo niestety uniemożliwia to normalną grę.

  2. #2
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Bunty przy loyality 180%

    Z tego co wiem to są uroki najtrudniejszego i tego niżej stopnia trudności.Mi jedynie co przychodzi na myśl to mody albo grzebanie w plikach.Ja się jednak na tym nie znam w ogóle więc...na modach też

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Bunty przy loyality 180%

    Na normalnym poziomie trudności też to się zdarza. Taki już urok pierwszego Medka

    Moja rada - nie duś cały czas prowincji najwyższymi podatkami pomimo tego, że zadowolenie utrzymuje się na najwyższym poziomie. Co jakiś czas zmniejszaj obciążenia podatkowe. Skoro posiadasz 50% mapy i zakładając, że nie utrzymujesz zbyt dużo wojska to na 100% Twój skarbiec jest pełny więc możesz sobie pozwolić co jakiś czas na obniżenie podatków.

    Na bunty w prowincjach mogą też wpływać obcy szpiedzy także warto utrzymywać swoich szpiegów w prowincjach oraz oczywiście mieć wybudowane wszędzie wieże starżicze - wtedy wrogim agentom jest trudniej przenikać na twoje ziemie.

  4. #4
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Bunty przy loyality 180%

    Długo nie grałem więc wybacz gdy nieco pomylę terminologię
    1) obcy szpiedzy >>>>> bunty
    2) właśni szpiedzy >>>>> lojalność
    3) wieże strażnicze >>> lojalność
    4) rozwój techniczny, rolnioctwo / budowle >> lojalność
    5) wysokie podatki >>> bunty
    6) częste działania wojenne na terenie prowincji (nawet jeśli wszystkie wygrane bez 1 kropli krwi) >> bunty
    7) karczma / tawerna (ups!! zapomniałem: budynek gdzie rekrutujesz najemników) > bunty
    ............
    Liczba strzałek wskazuje siłę oddziaływania
    ========
    No i najważniejsze na koniec:
    osobisty poziom lojalności hrabiego/"gubernatora prowincji + inne jego cechy >>>> zachowanie się prowincji (nawet gdy gubernator przebywa poza prowincją)
    MĄDRZE PRZYDZIELAJ URZĘDY cywilne generałom!! Miej samych lojalnych, dobrze gospodarzących i Lojalnych NIE muszą być dobrymi dowódcami w bitwie!!!! Armią może dowodzić ktoś inny z większą ilością gwiazdek!!

    [spoiler:2k2myqru]ten jest przeciętny jesli chodzi o gospodarkę ale lojalny jak trzeba (tytuł: gubernator / książę prowincji Inflanty)


    bo zakładam że nadjesz tytuły - nie zostawiasz ich luzem / nieobsadzonych (upuść na oddział a dowódca dostanie dożywotnio tytuł, tytuł NIE jest dziedziczony)

    jak widzisz arystokrata (dowódca oddzia lu wojskowego ) też zyskuje na otrzymaniu tytułu / urzędu cywilnego : wraz z "lordowstwem" prowincji można nawet 3 gwiazdki dostać !! albo 2 pióra!![/spoiler:2k2myqru]
    .......
    A!!!!
    No i oczywiście to dotyczy "naczelnika całego państwa"!! czyli króla!! BAAARDZO mądrze dobieraj króla!! Dużo inwestowania w rozwój cywilizacyjny da ci tytuł " budowniczy" a to zwiększy zadowolenie i lojalność obywateli!! Naprawdę kiepskiego króla opłaca się posłać z małym odziałem na samobójczą bitwę - byle rządy przejął jego brat albo dorosły potomek o cechach przeciętnych przynajmniej
    ===========
    na wiele cech danego dowódcy (czy ma tytuł czy nie) nie masz wpływu, ale PO nadaniu tytułu szefa prowincji , jeśli w tej prowincji będziesz intensywnie rozbudowywać gospodarkę to taki książę dostanie cechę "wielki budowniczy" albo inny "dobry zarządca"
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

Podobne wątki

  1. Bunty niewolników, mimo tego że nigdy nie brałem w niewole
    By quantumceo in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 04:09
  2. [ROZWIĄZANE] Bunty
    By kapifili in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 23:43
  3. Bankructwo i bunty co robic?
    By Ravoner in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 18:21
  4. Bunty i rebelie
    By Gaius Julius in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 18:01
  5. Bunty
    By qest in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •