Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 260

Wątek: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 491
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    52
    Otrzymał 184 podziękowań w 118 postach

    Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Z Aravenem wpadliśmy na pomysł, aby powstał taki wątek. Proszę tu wrzucać propozycje, jakie można dodać czy poprawić w kolejnej wersji Polskiego Megasubmoda. Oczywiście niech to będą propozycje możliwe do zrealizowania, czyli np. zmiany w tekstach czy opisach, zmiany drobne w grafice, czyli nie poprawianie tarcz dla jednostek w całym Bellum, dodanie Flandrii Francji itp.

    - na rozruszanie wątku ze swojej strony proponuję przywrócenie słowa atak zamiast nowego napad, broń biała/miotana zamiast miecz/topór/włócznia i kusza/łuk/oszczep, autorytet zamiast mir. Przy całym szacunku do rewelacyjnej roboty dariusa_d te akurat zmiany mi nie przypadły do gustu.

    UWAGA: WĄTEK NIE SŁUŻY DO DYSKUSJI!!! TU WRZUCAMY TYLKO PRZEMYŚLANE PROPOZYCJE!!! Jeśli nie jesteś pewien czy pomysł się nada, spytaj w wątku z dyskusją o Megasubmodzie!!!
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Ulepszyć łuczników by byli bardziej przydatni podczas bitew.


    Obecnie niektórzy już są za mocni więc zostaną osłabieni dodatkowo - K A M 2150
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  3. #3
    sadam86
    Gość

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Mi w oczy rzuciło się:
    - zamieniono słowo "tury" na "ruch" w misjach może i ma to sens ale gdy przy budowie wyskakuje mi opis pozostało 4 ruchy do zakończenia to trochę dziwne moim zdaniem określanie czasu w turach było dobre
    -w okienku pojawiającym się po zakończenie bitwy pisze "padnięci i pojmani" padnięci kojarzy się z jakąś reklamą lepiej byłoby chyba zabici
    -nie wiem czy cytaty były już poprawiane ale jeden Szekspira dziwnie się kończy "to tylko aktorami" można zmienić na "są tylko aktorami"

  4. #4
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Dodanie Flandrii dla Francji na starcie, sugestia Mietka77, poparta stanem faktycznym z tamtego okresu. Poprawa niektórych przydomków polskich książąt (UrbanHorn).
    Edit: Jak się nazbiera więcej zgłoszeń w kwestii poprawek to dokonamy zmian po ich uzgodnieniu z Dariusem_d.
    Poprawki do zmian w plikach tekstowych proszę zgłaszać bez złośliwości, poprawianie tych plików to wielotygodniowa żmudna praca, jaką wykonuje obecnie Darius_d.

    Statystyki jednostek przerobi Kam 2150.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    do wino - przeczytałem Twoje uwagi w PM, masz odpowiedź.

    Wszystkim należy się parę słów wyjaśnienia co do zasad przyjętych podczas tłumaczenia Vnvs, strat i paru innych plików.
    Pracując nad nimi, wyrzucałem bez ceregieli wszelkie współczesne słownictwo. Z jednego powodu - to jest ambitny mod o średniowieczu i chciałem żeby gra odzwierciedlała to jak należy. Moim zamiarem było oczyścić ją ze śmietnika jaki zaserwowało CA i polski wydawca z zupełnie niewłaściwych współczesnych albo nowożytnych pojęć i od początku to sygnalizowałem.

    Oceniam, że niezadowolenie wynika wyłącznie z silnego przywyczajenia do współczesnych pojęć, nawet jeśli rażą swoją niestosownością, a nie dlatego, że nowe słownictwo jest mniej odpowiednie - jeśli tak to proszę o przykłady, chętnie poprawię.

    Dla mnie i osób takich jak ja ma znaczenie, że nie będa grali żadnymi agentami, albo prowadzili dyplomację przy użyciu dyplomatów, albo atakowali i przechodzili do defensywy w fortecach czy cytadelach albo zmieniali podatki czyli mieli dochody z rolnictwa (to już nie chodzi o samo słowo, które jest ok, ale zupełnie inną konstrukcję która była nieznana w średniowieczu). Osobom, którym dotąd nie przeszkadzało współczesne słownictwo, nie powinny więc aż tak bardzo przeszkadzać te zmiany. Nie wspominając o mniej widocznych jak handel, finanse, honor, lojalność, artyleria, pirat, szaman, marsz, blokować, obserwować, traktować i wiele innych - to wszytko są obce naleciałości, których nie widzę w tej grze, bo z łatwością można znaleźć rodowite odpowiedniki.

    Gdybym był naprawdę ortodoksem poszedłbym o wiele dalej, np nie przepuściłbym portu, floty, i paru innych, tyle, że trudno mi było znaleźć dobry zamiennik używany i dzisiaj, dlatego zostały. Zaś niektóre wyrażenia trudno byłoby zrozumieć, bo gramatykę zostawiłem współczesną, nie odmieniałem po staropolsku. Tak naprawdę zmiany obejmują rzeczowniki i parę czasowników.


    Tyle tytułem wyjaśnienia, nie chcę żeby ktoś zrozumiał, że musi używać moim tłumaczeń, jak mu nie pasuje. Jednak sugerowałbym najpierw danie sobie pewnego czasu na przyzwyczajenie. Może albo korzystać z poprzedniej wersji plików, które zmieniałem, albo bazować na moich poprawakch i wprowadzić zmiany, jak mu pasuje. Ja wolałbym się za to nie brać ponownie, bo nie da się zrobić jednego pliku z takim zakresem słów, co to wszystkim dogodzi. Ja zmieniałem następujące pliki:

    export_vnvs. txt, battle.txt, shared.txt, expanded.txt, strat.txt

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Nie wiem jakie są zamierzenia w przyznawaniu umiejętności jednostkom. Ale dobrze byłoby, aby ktoś napisał, czy kusznicy nie mają premii przeciw pancerzom, jeśli jednak mają, dobrze, aby w ich opisie było to umieszczone. Aby nie było niedomówień.


    Wiem, że jestem nowy na forum, ale jeżeli można coś wtrącić. Według mnie, Polska jak i kilka innych nacji, cierpi na niedosyt mieczników, we wczesnym i późnym etapie gry. Natomiast włóczników i łuczników, ma w nadmiarze. Możliwe, że realia historyczne właśnie takie były, ale cierpi na tym grywalność.
    Skoro to Polski megasubmod, nie niemiecki czy francuski, nie byłaby szansa, na ... jakby to napisać ... przebudowanie drzewka jednostek i dodanie paru mieczników, ujednolicenie włóczników, odjęcie paru strzelców(zamiast 5-6, stworzyć 3-4 bardziej grywalne jednostki, na wzór Anglii). Może i w historii Polska nie była wyjątkowym państwem, pod względem militarnym, co nie znaczy że nie można tego oczekiwać od polskiego moda, stworzonego na nasze podwórko, spolszczonego i spopularyzowanego w Polsce.
    Super, oczywiście mamy włóczników miotących dzidami co wyróżnia nas jako nację, ale serio? Niech sobie mongołowie latają na koniach z łukami, czy inne plemiona, my nie byliśmy plemieniem, mieliśmy strukturę państwa chrześcijańskiego i takowe, jako gracz MTW II chciałbym ujrzeć na polu bitwy. Ciężka zbroja, miecz w ręku, na tyłach łucznicy/kusznicy, jazda lekka i ciężka na flankach/tyłach. Takie jest moje wyobrażenie silnego państwa w MTW II i taką Polskę chciałbym zobaczyć.
    Wiem, ktoś może napisać, zagraj sobie Anglikami... ale oni nie mają orzełka na tarczy/zbroi. Dla niektórych to nic takiego, ale dla mnie robi różnicę.

    Możliwe, że znacznie odbiegam od założeń tego wątku i autor tematu, nie takie zmiany miał na myśli, jeśli tak, to przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo obrazić, czy cokolwiek. Po prostu napisałem co mi na wątrobie leżało i jeśli ktoś z autorów podziela po części moje zdanie i jeśli jest znikoma szansa na urzeczywistnienie chociażby ułamka tego co zawarłem w poście(...) No cóż, warto było spróbować.

  7. #7
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Wszystko fajnie, ale co człowiek to własna teoria na temat wojskowości. Nie mamy nikogo od tekstur wszelkie ujednolicenia i zmiany jednostek jakie proponujesz; wymagają zmiany tekstur wielu jednostek. I tak w Megasubmodzie Polska jest dopieszczona, dostaliśmy Braci Dobrzyńskich, konnych i pieszych mieczników z DW mieczami, oraz konną i pieszą drużynę książęcą, doskonali łucznicy. Jednostki są zróżnicowanie i dość historyczne. Zakony rycerskie mocno ratują sytuację jeśli o piechotę chodzi, także tą z mieczami. W Bellum Crucis Polska ma dużo więcej jednostek niż w SS np. i wielu innych modach. Jak pisałem brak dysponującego czasem i ochotą do pracy eksperta od tekstur uniemożliwia takie zmiany. Możliwe, że za jakiś czas część z Twoich pomysłów zostanie jakoś wykorzystana. Dzięki za wypowiedź.

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Jeszcze co do tłumaczenia, to nie chcę sam coś wszystkim narzucać, więc przyjmijmy, że to dałem teraz do megasubmoda, to jest wersja nieostateczna, podlegająca ocenie. Te pojęcia, które nie zyskają należnego uznania zostaną zastąpione czymś mniej kontrowersyjnym. Wtedy to poprawię, jak chcecie, tylko mam prośbę o jakieś jednolite stanowisko.

    Teraz parę słów o moich propozycjach. Z takich względnie łatwych to bym stworzył relikwię dla Polski, bo z tego co czytam w intrukcji po angielsku to dla naszego kraju nie ma żadnej. Zapewne to wina niebyt dobrego wywiadu Włochów o naszym kraju, bo mamy się czym chwalić. Są w Polsce dwa słynne historyczne miecze - jeden to Szczerbiec, a drugi to miecz Świętego PIotra. To rzekomo ten sam, którym Św Piotr odciął ucho żydowskiemu słudze arcykapłana Jerozolimy w dniu pojmania w Getsemani i według relacji trafił do Polski już w czasach Mieszka I.
    Jak z każdą relikwią i z tą wiążą się różne wątpliwości, ale jak najbardziej zasługuje ona na to by być w grze. Ponoć Poznań był czołowym celem pielgrzymek wiernych w dawnej Polsce, zapewne chodziło o Św Wojciecha, pierwszych władców i przy okazji pewnie także o tą relikwię.
    Więcej znajdziecie tutaj:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Miecz_%...%99tego_Piotra

    Inna propozycja, to ta, żeby podzielić się z Włochami naszym megasubmodem - tym co zostało poprawione, ale na ich forum, żeby dotarło do adresata i przy okazji napisać też o tej relikwii

  9. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Jak możesz napisz na włoskim Forum, albo TWC, ale trzeba dorzucić ostatnie zmiany Marko1805, jakie nie znalazły się w instalce nr II. Pomysł z relikwiami dobry, może Mietek77 coś wykombinuje. Stanowisko co do pewnych zmian w spolszczeniu przedstawimy Ci niedługo zacny Dariusie.

  10. #10
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    W Bellum Crucis Polska ma dużo więcej jednostek niż w SS np. i wielu innych modach.
    Fałsz, SS ma najwięcej polskich jednostek z czasów średniowiecza/renesansu i zdecydowanie najbogatszy ogólny skład jednostek dla PL tak gwoli ścisłości

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia
    By KLAssurbanipal in forum Serwis Totalwar.org.pl
    Odpowiedzi: 158
    Ostatni post / autor: 04-04-2020, 10:37
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 18:13
  3. Konstytucja RP - projekty zmian
    By Lucasus in forum Agora
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •