Strona 12 z 44 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 437

Wątek: Polish Regiments Unit Pack v.1.1 for IMPERIAL DESTROYER

  1. #111
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Witam!
    @lvcas: co do praw autorskich do pancernego to nie są ci one potrzebne bo aby zrobić takie uzbrojenie (tarcze) wystarczy na moim pancernym zmodyfikować w db tabelę ,,warscape equipment tables'' czyli dodać tam w przedziałce ,,defensive'' east_shield i tarcze będą mieli. Czerwony kolor tychże tarcz też wystarczy zmienić w pliku equip diffuse tak jak zwykłą teksturę.
    Panowie widzę że robota idzie po całemu Może by tak zrobić mod od podstaw nowy bez dzielenia na kilka i wydać coś na kształt ,,Pirates Uber Alles'' Flaviusa? (tytuł mylący bo tyraktuje głównie o ruskich )
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  2. #112
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Jestem jak najbardziej za. W sumie to ja tez ostatnio moduje troche z doskoku. Praca, dom i dzieci na pierwszym miejscu. Wiec cos dlubie wieczorami.

    Pirates uber alles to moze zly przyklad bo to modyfikacja na wanille a my modujemy pod darthmoda. Wiec moze lepszym przykladem bedzie wlasnie causa belli albo ornamentum.:-)

    Wiec nie zostaje nic innego jak zebrac wszystko do kupy,uzupelnic co trzeba i puscic w swiat:-)
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  3. #113
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Mnie osobiście marzyło by się wskrzeszenie European Wars ale z takim czymś to chyba rady nie damy.
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  4. #114
    Salvo
    Gość

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Cytat Zamieszczone przez lvcas
    Wogole pamietam ze w EW 2 bylo chyba kilka jednostek, ktore mozna by wrzucic do naszej modyfikacji. Oprocz pancernych byli chyba jeszcze hajducy i wczesna piechota cuzoziemska.
    Oj było tego, było, całkiem sporo było...niestety najnowsza wersja przepadła, a nie jestem pewien czy w 0.51 ich wrzucałem, raczej nie :/ Robił ich Prison, jeśli nie było ich w paczce, którą udostępnił jakiś czas temu to niestety raczej przepadli na zawsze
    Cytat Zamieszczone przez szwajcar
    Mnie osobiście marzyło by się wskrzeszenie European Wars ale z takim czymś to chyba rady nie damy.
    Powoli, małymi kroczkami, a samo się zrobi :ugeek:
    Cytat Zamieszczone przez szwajcar
    @lvcas: co do praw autorskich do pancernego to nie są ci one potrzebne bo aby zrobić takie uzbrojenie (tarcze) wystarczy na moim pancernym zmodyfikować w db tabelę ,,warscape equipment tables'' czyli dodać tam w przedziałce ,,defensive'' east_shield i tarcze będą mieli. Czerwony kolor tychże tarcz też wystarczy zmienić w pliku equip diffuse tak jak zwykłą teksturę.
    +1, lepiej weź od Szwajcara, bo z tego co pamiętam zmienił im twarze, w EW mają orginalne hinduskie

  5. #115
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Ja też za

    Tylko moja wiedza ogranicza się do małej wiedzy o statystykach i grzebania w editorze. Boję się niestety, że padnę przy jakiejś niemożliwej do znalezienia awarii, na szczęście z Deli sobie poradziłem, tylko muszę potestować, czy już na pewno jest ok. Błąd był w oryginalnym pliku, nie wiem kto tam grzebał :?:

    Z moim czasem wolnym jest tak, że teraz mam, ale wolne się skończy i wtedy albo partyzantka po nocach, albo do następnego chorobowego, tj "urlopu"

    Coś takiego jak stały terminarz prac odpada. Ale z chęcią pomogę, wydaje mi się, że zabrnęliście za daleko, szkoda byłoby to zostawić. Wydaje mi się, że powoli można zrobić rewolucję wszystkich statystyk jednostek, żeby ze sobą współgrały. jest to robota na długo- testy, szukanie danych i wyłapywanie błędów. na końcu może się okazać, ze AI nie chce walczyć tak, jak byśmy sobie życzyli i znowu poprawki i testy.

    Powiem szczerze, że po tym wypadaniu do windy z Deli miałem ochotę wszystko rzucić ( nie wiedziałem jeszcze, że chodzi o tą jednostkę, trochę to trwało), więc moja motywacja jest słabsza niż myślałem

    Jak zobaczyłem jednostki tureckie( tylko czemu nie zmienił tatarskich- stary wasal), zakasałem rękawy i zacząłem dalej "kopać" w danych.

    Nie oglądałem jednostek z tego polskiego moda, ale zaraz to nadrobię, natomiast niedawno oglądałem jednostki Kinga do moda pod RTW i właśnie skupiłem się na tureckich i tatarskich.

    I jeszcze, jak już się rozpisałem, to dodam, ze nie jestem zwolennikiem mnożenia jednostek, trochę to zaciemnia sprawę i po bitwie nie można połączyć, bardzo podobnych jednostek. Jednak jednostki są tak piękne, że aż żal d... ściska, żeby coś wyłączyć. Sam nie wiem...

  6. #116
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    I jeszcze, jak już się rozpisałem, to dodam, ze nie jestem zwolennikiem mnożenia jednostek, trochę to zaciemnia sprawę i po bitwie nie można połączyć, bardzo podobnych jednostek. Jednak jednostki są tak piękne, że aż żal d... ściska, żeby coś wyłączyć. Sam nie wiem...
    I tu się zgodzę z tobą chociaż jak się wpadnie w trans to robiło by się jak najwięcej wiem coś o tym 8-)
    Moim skromnym zdaniem roster który przedstawiłem w swoim temacie jest niezły chociaż parę zmian można by w nim wprowadzić np. pocztowych których tam brakuje. Piszę o rosterze gościa od Imperial Splendour oczywiście :roll:
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  7. #117
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Ok, ja tez ostatnio za dużo czasu nie mam bo niestety i praca i rodzina. Więc pozostaje mi wspomniany przez Marcina "doskok".

    Cytat Zamieszczone przez Stary Marcin
    I jeszcze, jak już się rozpisałem, to dodam, ze nie jestem zwolennikiem mnożenia jednostek, trochę to zaciemnia sprawę i po bitwie nie można połączyć,
    Troszkę tych jednostek się nam namnożyło. Szczerze powiem że w sumie chyba w chwili obecnej RON będzie frakcją, która tych jednostek ma najwięcej i przedstawiają chyba ponad 80% rzeczywistych regimentów, które były na etacie armii Rzeczypospolitej do około 1775 roku.

    Na początku postanowiłem zrobić niejako "dla siebie" jednostki litewskie, a potem to już tak samo poszło, reformy i kolejne jednostki polskie i saskie, wszystko żeby jak najbardziej wiernie oddać klimat XVIII wiecznej RP. Trochę szkoda by było zmarnować godziny pracy, ale można te sprawę załatwić w inny sposób (zresztą wiele modów ma podobne rozwiązania)

    2 wersje:
    1. Podstawowymi jednostkami - taka wersja light, startpos będzie zawierał tylko jednostki z wersji light. (w wersji z rostera tego gościa od Imperial)
    2. Z wszystkimi jednostkami - opcja full

    Zresztą, jednostek jest dużo, tylko trzeba wziąść pod uwagę że
    Wczesne jednostki nie można werbować w późnym okresie - będą nam znikać w miarę rozbudowy koszar i technologii i pojawiać się będą nowe, które będą zastępowane przez następne...
    Pewne jednostki są uzaleznione od scenariuszy - konfederaci barscy, wojska saskie, których część można werbować po odkryciu reformy konfederacji St. Leszczynskiego
    Założyłem sobie taką regionalizację - jednostek litewskich nie będzie można werbować w Koronie i na zachód od Litwy. Jednostek z Korony nie można werbować na Litwie i na wschód od Polski, jednostki Saskie można będzie werbować tylko w Polsce, Saksonii, Prusach i Kurlandii.
    jednostki uniwersalne, dostępne w europie i na świecie (piechota regimentu łanowego itp).
    Ogólnie przy takich zalożeniach starałem się dotychczas pracować.


    Gracz zdecyduje sam, którą wersję ma wybrać.

    Cytat Zamieszczone przez Stary Marcin
    Tylko moja wiedza ogranicza się do małej wiedzy o statystykach i grzebania w editorze.
    Nie martw się, w lutym wiedziałem tyle co ty. Wszystko kwestia praktyki, Ja też np. nie wiem nic o modelowaniu, i się za to nie biorę.

    Cytat Zamieszczone przez Salvo
    szwajcar pisze:
    Mnie osobiście marzyło by się wskrzeszenie European Wars ale z takim czymś to chyba rady nie damy.

    Powoli, małymi kroczkami, a samo się zrobi
    A ja nie reanimowałbym "starego trupa", tym bardziej że większość obecnie gra na dartchmodzie. Poszedłbym w wypasionego submoda, ale jak najmniej zmieniającym w głównym pliku DM

    Cytat Zamieszczone przez Salvo
    Oj było tego, było, całkiem sporo było...niestety najnowsza wersja przepadła, a nie jestem pewien czy w 0.51 ich wrzucałem, raczej nie :/ Robił ich Prison, jeśli nie było ich w paczce, którą udostępnił jakiś czas temu to niestety raczej przepadli na zawsze
    Wciąż mam na dysku European Wars 2 - coś by się odzyskało, jak będzie taka potrzeba.
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  8. #118
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Cytat Zamieszczone przez lvcas

    2 wersje:
    1. Podstawowymi jednostkami - taka wersja light, startpos będzie zawierał tylko jednostki z wersji light.
    2. Z wszystkimi jednostkami - opcja full

    Gracz zdecyduje sam, którą wersję ma wybrać.
    Pełna zgoda.


    , włożyłeś Szwajcarowi moje słowa, chyba się nie pogniewa

    Co do rosteru z IS:
    Szczególnie potrzeba półków tatarskich! Osobiście to troszkę bym powiększył ten roster i zmienił. Oczywiście decydujcie, ewentualnie dodam jakieś moje uwagi.
    Gram już na zmienionych przeze mnie jednostkach wczesnych i trochę jeszcze poprawiam, jak będzie roster, to wstawię moje propozycje statystyk.

  9. #119
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Ja się raczej modelami zajmuję i jak coś będzie potrzeba to postaram się zrobić. Co do jednostek tatarskich to są ułani litewscy w modzie lvcasa. Gdybym poszperał to może można by było im twarze zmienić bo widziałem w jednym modzie model bodajże Wangrina z głową Chińczyka co można na Tatara przerobić
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  10. #120
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Szczecin
    Postów
    336
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Wiem, że roboty dużo, ale jakbyście dali spróbować zrobić jakieś jednostki Kurlandii albo Chanatu. Tylko z poszukiwaniem jednostek może być problem, ale wszystko jest możliwe.

Strona 12 z 44 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Polish Regiments Unit Pack for DME
    By lvcas in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2022, 09:56
  2. Imperial Destroyer AI MOD
    By Salvo in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 10:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •