Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 362

Wątek: Stainless Steel - Real Combat / Real Recruitment

  1. #1
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Stainless Steel - Real Combat / Real Recruitment



    Zawsze uważałem Stainless Steel za jeden z najlepszych modów do Medievala 2, ale sporo rzeczy nadal mi w nim brakowało żebym uznał go za najlepszy.
    Dopiero to, co poswatało po zaaplikowaniu do SS tej kompilacji mogę wreszcie uznać za najlepszy mod pod Medka 2 8-)

    Technicznie rzecz ujmując jest to kompilacja wielu mniejszych i większych modów, która jednak jest nakładką na SS. Więc ogólnie nadal jest to SS.
    Tyle, że zmiany są tak ogromne i jest ich tak wiele, że owa kompilacja zasługuje na osobny temat. Mam przynajmniej taką nadzieje Nadzieja ciebie nie zawiodła Eutyches

    Sub forum RC/RR na TWCenter

    Strona z informacjami o wszystkich jednostkach z RR/RC (w budowie)

    Kolejność instalacji

    • - Najpierw Stainless Steel i patch 6.1 bez żadnych dodatkowych modyfikacji, wiec dla osób które miały już zainstalowane wcześniej SS 6.1 zalecana jest reinstalacja po uprzednim usunięciu folderu Stainless Steel z folderu Medieval II Total War\mods żeby uniknąć ewentualnych problemów.
      - Najnowsza wersja moda składa się tylko z dwóch części. Zawartość każdej z nich należy wypakować do folderu Medievala 2 domyślnie
      C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War
      Download CZĘŚĆ nr.1 CZĘŚĆ nr.2
      - Następnie uruchamiamy Medieval II Total War\FILE_TASKS.bat - powinno to potrwać tylko chwile, a ewentualne komunikaty o braku dostępu itp. należy zignorować
      - Przy rozpoczynaniu nowej kampanii w oknie wyboru frakcji zaleca się wyłącznie porad komputera czyli w Advice Level - Turn Advice Off
      - Użytkownicy windows`a Vista (są jeszcze tacy?) muszą wyłączyć UAC
      - Najnowszy hotfix z 13 sierpnia
      - Trzeba go rozpakować do folderu ...\Medieval II Total War, a następnie kliknąć ...\Medieval II Total War\FILE_TASKS2.bat
      - Na chwilkę pojawi się czarne okienko i gotowe 8-)



    Ważna sprawa:

    • SS RR/RC wprowadza do rozgrywki Assimilation Script, który utrudnia zapanowanie nad nowo podbitymi prowincjami. Między innymi nie można budować, rekrutować, naprawiać czy zmieniać podatków w osadzie, którą się właśnie podbiło. Wszystko wraca do normy w kolejnej turze. Piszę o tym, bo ktoś mógłby uznać taki stan rzeczy za błąd gry :roll:


    Ta zmiana powinna wyeliminować CTD pojawiające się przy oblężeniach (ale tylko jeśli pojawiają się podejrzanie często).

    W skrócie o kompilacji:

    Real Recruitment to mod, który modyfikuje mechanikę rekrutacji jednostek aby jak najlepiej oddać realia średniowiecza. Na tyle na ile jest to możliwe w grze z serii TW.
    Jako najważniejsza część tej kompilacji oczywiście jest najbardziej rozbudowany i wprowadza najwięcej nowości.
    Np.:
    - podział jednostek na klasy, które wyraźnie się od siebie różnią pod wieloma względami są to:
    Feudals, Early Professionals, Late Professionals, Urban Professionals, Urban Militias, Locals, Rural Levies, Religious Order and Mercenaries
    - jednostki różnią się również walorami bojowymi, które wyglądają tak: Peasant, Militia, Average, Superior, Elite
    - wprowadza Area of Recruitment - AoR czyli pewne jednostki można rekrutować w konkretnych prowincjach niezależnie od tego jaka frakcja kontroluje dany region ('longbowmeni' dla wszystkich trza tylko Anglię podbić)
    i jeszcze wiele innych drobiazgów.

    Kolejnym większym modem jest Real Combat, który z kolei skupia się na statystykach jednostek i ich skuteczności na polu walki. Starając się sprawić, aby bitwy wyglądały bardziej realistycznie. Z bardziej widocznych zmian można wymienić np.:
    - znaczne zwiększenie skuteczności łuczników przy równoczesnym zróżnicowaniu umiejętności poszczególnych ich typów
    - przebudowa systemu pancerzy, dzięki czemu zbroje wyraźnie różnią się walorami obronnymi
    itd.

    Kompilacja zawiera w sobie patch 6.2 do Stainless Steel.
    Zmianie uległo również wiele modeli jednostek. Dodano sporo nowych np. dla Polski
    Niektórym frakcją całkowicie przerobiono skład armii (Bizancjum). Dodano nową ścieżkę dźwiękową. Przerobiono AI. Genialne nowe loading screen`y (nie ma już screen'ów z gry).
    Zmian względem SS jest naprawdę wiele.

    BGR jest opcjonalnym komponentem, który trzeba dodatkowo aktywować po instalacji.
    Ja gram bez niego.

    Poniżej lista pozostałych modów wchodzących w skład kompilacji:

    * COMPLETE BYZANTINE UNIT ROSTER by Anthonius II and Caesar Clivus screens
    * BATTLE FOR THE BALTIC by Caesar Clivus
    * BGR IV Ehhanced (optional) by Byg
    * RUSICHI MOD UNITS!!!
    * Release Candidate 4 by Gracul.
    * 1100 and For God and St George mods by AWellesley
    * Knights Templar units from Lord_Calidor's KT mod
    * 1450 Campaign by JaM
    * Hundred Years War and Italian City States Mini Campaigns by Lusted
    * SSTC by Chimaeira
    * Real Horses by Argent Usher
    * Crimson Tide by Magus
    * City and Castle models by Agart
    * Nostalgia patch by mr.blonde
    * CampaignAI by TheSavage
    * BattleAI by Germanicu5
    * CBUR improvement project by Agis Tournas
    * Lord Condormanius's Mailed Knights
    * BETTER GRASS by david.coole
    * loading screens by archer29
    * new Byzantine and Kievan Rus unit cards by akvilonn
    * some music from a compilation by bcnor
    * plus other submods as included in 6.2 patch Release Candidate 4 by Gracul

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Ja natomiast mam same problemy z ta paczka sub-modow. Do hotfixa oct12 nie moglem nawet wejsc do gry! (wciaz wyrzucalo mnie na pulpit). Z najnowsza łatką moge buszowac po glownym menu gry, natomiast gdy chce zacząć kampanie, w ogole mi jej nie wczytuje. Ściagam co róż najnowsze hotfixy ale to nic nie daje. Trzy razy przeinstalowalem gre, co tez nie pomoglo. Jesli ktos mial podobny problem i go rozwiazal, moglby podzielic sie doswiadczeniem

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Ja mam taką wieeeeeelką porźbę do Autora wątku - mógłby dać screeny z jednostkami Cesarstwa Wschodniorzymskiego? Chciałbym te oddziały porównać z jednostkami z minimoda do DLV - najgroźniejszego "średniowiecznego" konkurenta SS.
    Proszę...

  4. #4
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Oto i jednostki Bizancjum C.B.U.R.

    Natomiast, co do problemów z instalacją i ogólnie działaniem moda.
    Przede wszystkim jeśli mod nie działał bez hotfixa to i z nim raczej nie zadziała.
    Najlepiej usunąć folder Stainless Steel i zainstalować wszystko od nowa.
    Na wszelki wypadek poniżej szczegółowa instrukcja może komuś się przyda.
    Czyli po kolei instalujemy:

    • - Stainless Steel
      - Stainless Steel patch 6.1 i co najważniejsze bez żadnych sub modów trzeba mieć wszystkie możliwe 'ptaszki' odznaczone
      - Real Recruitment / Real Combat czyli cztery cześć D01 D02 D02 i plik .exe muszą znajdować się w jednym folderze odpala sie tylko .exe
      - koniec HOTFIX aktualny czyli Oct19 po zainstalowaniu wymaga jeszcze uruchomienia FILE_TASKS2.bat który powinien znajdować się w folderze głównym Medievala 2

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Dziękuje.
    Fajnie, że te jednostki pochodzą z tego samego Minimoda, który funkcjonuje pod DLV.

    A czy paczka minimodów zmienia coś innego na mapie kampanii niż tą rekrutację? Czy jest już coś w stylu opłat ukrytych, za utrzymywanie armii itp. jak w DLV? Czy to dalej, jak ostatnio zapamiętałem, podrasowana podstawka, w którą gra się dość łatwo.

    Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

  6. #6
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Niestety nie grałem jeszcze w DLV (mam w planach), ale poczytałem co nieco o tych wszystkich dodatkowych utrudniaczach, które można włączać.
    W tej kwestii SS RR/RC nie może konkurować z DLV. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów prowadzenia kampanii na terenie wroga itp.

    Cytat Zamieszczone przez Martin von Carstein
    A czy paczka minimodów zmienia coś innego na mapie kampanii niż tą rekrutację?
    Ta rekrutacja to faktycznie główny atut SS RR/RC. Dzięki niej utrata elitarnej armii jest bardzo mocno odczuwalna, bo nie dość, że długo się ją składało to jeszcze będzie to trzeba robić od nowa.
    Do tego dochodzą jednostki lokalne czyli np. Szkocji nie będą mogli rekrutować szkockich pikinierów czy góralskiej szlachty w środku Europy. Jest to dla mnie jeden z największych plusów tej kompilacji. Nie wiem czy w DLV jest coś takiego ?

    Zdecydowanie SS RR/RC to nie podrasowana podstawka, ale sporo więcej.
    Choć nie ukrywam, że może wydawać się dość łatwe.
    W takiej sytuacji pozostaje aktywować BGR (jest w folderze SS po instalce tego moda). Wtedy SS RR/RC zmienia się w wyjątkowo trudną gierkę
    BGR to praktycznie same utrudnienia na mapie kampanii. Np. możliwości rekrutacji w danym zamku czy rozbudowy miast zależą nie tylko od tego czy jest w nich zarządca (bez niego to w ogóle nic nie ruszy), ale jeszcze od tego czy ma odpowiednie umiejętności żeby np. milicję chociaż z rekrutować Niestety z BGR nie grałem więc nie wiem jak to w praktyce wygląda.


    Najnowsze info o aktualizacji:

    niedługo ma wyjść poprawka dodająca min. kilka nowych polskich i litwinskich jednostek. Prawdopodobnie chodzi o te http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=284550
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=153122
    ale co najważniejsze mają nie działać stare seavy właśnie przez dodanie nowych jednostek

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    kyuzo
    Ta aktualizacja Polskich Jednostek jest fajna ale jak grałeś w moda Matado to wiesz doskonale że brak tam nowych skinów dla jednostek okresu późnego a według mnie będzie to komiczne, piękne jednostki Matado i brzydkie podstawowe, po drugie madto nie zaimplementował armor upgredów do wszystkich jednostek.

    Co do moda PB jest on fajny ale dodanie mod BYG jest głupie i moim zdaniem psujące zabawę.

    Fan Wiedźmina
    Fan Historii
    Fan Metalu
    Fan Wielu innych rzeczy

    "Pamiętaj wszystko co powiesz może odwrócić się przeciwko tobie"

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Cytat Zamieszczone przez Kyuzo
    Ta rekrutacja to faktycznie główny atut SS RR/RC. Dzięki niej utrata elitarnej armii jest bardzo mocno odczuwalna, bo nie dość, że długo się ją składało to jeszcze będzie to trzeba robić od nowa.
    Do tego dochodzą jednostki lokalne czyli np. Szkocji nie będą mogli rekrutować szkockich pikinierów czy góralskiej szlachty w środku Europy. Jest to dla mnie jeden z największych plusów tej kompilacji. Nie wiem czy w DLV jest coś takiego ?
    Niestety, aż tak długo nie grałem w DLV, ale wydaje mi się, że strefy rekrutacyi to dość standardowa opcja w większości modów... ale prawdopodobnie nie jest tak rozwinięta jak SS RR/RC.

    W DLV grałem tylko Rzymianami Bizantyjskimi... musiałem się opierać tylko na jednej armii (początkowe stadium gry), którą w dodatku dość dłuuugo rozbudowywałem do pełnego stanu. Gdybym ją stracił - byłoby po mnie. Na kolejną armię nie miałbym wystarczającej sumy pieniędzy, które naprawdę ciężko tam pozyskać. Walczyć należy oszczędnie, nie bawić się w krwawe szturmy... jednakże każdy miesiąc oblężenia kosztuje krocie...

    Te Polskie jednostki wyglądają zaiste cudownie... ciekawe, czy można by je wrzucić do DLV.

  9. #9
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Przypomniała mi się jeszcze jedna jak dla mnie bardzo istotna zmiana jaką wprowadza RR/RC do SS.
    Minowiec zastępuje ten dziwny twór jakim była frakcja Templariuszy porządnym Królestwem Jerozolimskim. Ma bardzo rozbudowane drzewko jednostek, a jak dorzucimy im jeszcze siedzibę Templariuszy w Jerozolimie to już w ogóle wymiatają. Problemem może być jedynie nie dobór zaawansowanej broni palnej.

    Zagrałem nim niedawno, bo słyszałem, ze to wyjątkowo wymagająca kampania.
    KoJ składa się z tylko trzech miast czyli Jerozolimy, Antiochy i Edessy, które odcięte są od siebie ziemiami buntowników. Bardzo fajnie ukazuje to problemy z ujarzmieniem miejscowej ludności przez siły krzyżowców.
    Poza trudnym położeniem i groźba dżihadu na Jerozolimie głównym problemem KoJ jest Egipt.
    Najlepiej na samym początku zając egipską Gazę ich główny zamek i zająć trzy ich dalsze prowincje na pd. Gaza w tym czasie powinna odpierać wściekłe ataki Fetymidów z zach.
    Ja tak zrobiłem w międzyczasie zwołując krucjatę na Kair i tworząc potężny sojusz chrześcijańskich nacji. Oczywiście to ja zdobyłem miasto
    Niestety okazało się, że po złamaniu potęgi Egiptu w paru pierwszych turach dalsza gra KoJem była zbyt łatwa. Z bardzo prostego powodu większość, co lepszych jednostek KoJ zalicza się do Religious Order czyli mają śmiesznie niskie koszty utrzymania w stosunku do swojej potęgi.
    No, ale przynajmniej początki były emocjonujące 8-)

    EDIT:

    Pojawił się nowy Hotfix OCT25, który dodaje między innymi nowe jednostki dla Polski. Po więcej info odsyłam do posta otwierającego 8-)

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Stainless Steel - Real Recruitment / Real Combat

    Był bym wdzięczny za jakieś screeny jeśli to nie problem tych nowy poprawionych jednostek Polskich

    Fan Wiedźmina
    Fan Historii
    Fan Metalu
    Fan Wielu innych rzeczy

    "Pamiętaj wszystko co powiesz może odwrócić się przeciwko tobie"

Strona 1 z 37 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stainless Steel 6.3- Bug?
    By ReistPL in forum Stainless Steel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 21:12
  2. Stainless Steel 6.4
    By Marcin80 in forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 21:46
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •