Jak oceniacie DM pod kątem zmian w stosunku do podstawki? Jak prezentuje się na tle innych modyfikacji?

U mnie ocena będzie wysoka. O ile DM Empire Vaderowi raczej nie wyszło, to tutaj nie mogę do niczego się przyczepić.
Zacznijmy od najważniejsze sprawy - AI.
Mimo, że już przed instalacją Szoguna najnowszą wersję DM już miałem ściągniętą, to coś mnie podkusiło i raz bitwę na vanilii odpaliłem. Rezultat był straszny. AI nic sobie nie zorbiło z tego, że połowa mojej armii ruszyła z prawego skrzydła na jego tyły, dzięki czemu wynik bitwy był zaledwie formalnością. W DM było już inaczej, pierwszą bitwę nawet przegrałem! Komp sprytnie chowa się po lasach (często nie na skraju(, potrafi utrzymać bardzo ładną linię muszkieterów (paradoksalnie o wiele lepszą niż w Empire ), nie szarżuje generałem, osłania muszkieterów pikinierami, potrafi trzymać jazdę w rezerwie i w odpowiedniej chwili wykorzystać ogólnie...radzi sobie całkiem nieźle (jak na AI oczywiście).
Jak wyglądają pozostałe sprawy? Jak zwykle mampy pakiety usprawnień graficznych, większe jednostki, różne tryby dochodów itp. Cieszy mnie też, że w przeciwieństwie do Empire Vader nie przesadził z liczbą nowych jednostek dla frakcji, przez co u niektórych było ich parę razy więcej, niż na przykład u nas.

Jaki werdykt?
Biorąc pod uwagę, że tego wszystkiego dokonał jeden człowiek, gra się bardzo przyjemnie i widać sporą różnicę w stosunku do podstawki mogę się szarpnąć nawet na 8!