Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mroczne Wieki - Armia/Wojsko

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Mroczne Wieki - Armia/Wojsko

    Witam, z góry przepraszam, jeśli zły dział, ale nie mam pojęcia jak w końcu definiować tę grę, czy to seria Crusader Kings, czy Europa Universalis, na tej stronie pisze Europa universalis http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1713


    Nie jestem profesjonalnym graczem w takie tytuły, więc z góry też przepraszam, ale mam pytanie odnośnie wojsk. Czemu moja armia maleje z każdym miesiącem, gdy sobie po prostu stoi i nie walczy? Próbuję zebrać ogromną armię, aby stawić dzielny opór Złotej Ordzie, Założyłem sobie, że zdobędę cały wchód i ulepsze przed ich atakiem, ale no nie jestem wstanie utrzymać wojska, i tu nie chodzi o kase, bo na kase używam kodu, więc żołd jest cały czas maksymalny. Ale po prostu gdy zmobilizuję armię i się nią poruszam to sukcesywnie tracę wojsko, pomimo mojej nieskalanej reputacji. Mam sobie na przykład złączone ze 40 regimentów w jeden i liczebność winosi 40 tys. no i pach po kilku miechach ledwie zostaje połowa, gdy sobie stoją i nic nie robią.


    Mógłby mi ktoś jak krowie na miedzy wytłumaczyć dlaczego tak sie dzieje? Ja rozumiem, że ludzie nie są nieśmiertelni i umierają ze starości, na choroby itd. no ale kur... nie w 3-4 miesiące pół armii mi wymiata.

  2. #2
    voitek
    Gość

    Re: Mroczne Wieki - Armia/Wojsko

    Różne prowincje mają określony limit ilości wojska, które mogą utrzymać. Na wschodzie są one słabo rozwinięte, więc nie możesz trzymać zbyt dużo wojska w jednym miejscu.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mroczne Wieki - Armia/Wojsko

    A to o to biega, no dzięki stary, teraz to mi całkowicie rozjaśniło sytuacje hehe

    Podejrzewam, że odpowiedź pod moim postem w 1 poście, to ty voitek, więc ci napisze tak, napisałem tutaj, ponieważ nie wiedziałem jak w koncu ta gra nazywa się, jedni mówią Mroczne wieki, inni Crusader Kings itd. inni jeszcze Europa Universalis, na gry-online pisze Europa Universalis, ale jak w wyszukiwarce wpiszesz Crusader Kings i wyświetli ci właśnie taką nazwę bez numeru 2, tylko samo Crusader Kings i włączysz to włącza się opis gry Europa Universalis: Mroczne Wieki, więc jak to w końcu jest JAKA JEST NAZWA TEJ GRY?

    PS: Sam zobacz, wikipedia angielska podaje Crusader Kings http://en.wikipedia.org/wiki/Crusader_K ... eo_game%29

  4. #4
    voitek
    Gość

    Re: Mroczne Wieki - Armia/Wojsko

    Dobra, powiedzmy, że sam nie ogarnąłem nazwy tej gry. To jest niby pierwsza część Crusader Kings ale była wydana w Polsce jako Europa Universalis Sorki za najazd.
    Zostawię ten temat już tutaj.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mroczne Wieki - Armia/Wojsko

    Spoko nie ma o czym mówić, czasem można się wkurzyć. W kazdym razie dzięki za odpowiedź.

  6. #6
    Ensis
    Gość

    Re: Mroczne Wieki - Armia/Wojsko

    Temat przeniosłem do właściwego działu.
    Dlaczego nie zostawiłem? Mroczne Wieki mają w nazwie EU, ponieważ były na silniku Europy Universalis. Poza tym pewnie użyli tych słów jako reklamy, tak samo jak się używa słów "Total War".
    Reasumując ta gra to Crusader Kings, a nie Europy Universalis.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 738
    Ostatni post / autor: 02-08-2022, 06:07
  2. Armia hellenistyczna vs armia rzymska
    By in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 22:07
  3. Hunowie - dlaczego znika mi wojsko ?
    By grattz in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 20:46
  4. Mroczne Wieki z dodatkiem Deus Vult
    By Barsa in forum Crusader Kings
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 13:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •