Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: WK33 DOMEN HACHMENT :D

  1. #21
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Cytat Zamieszczone przez Domen

    Oko za oko... Wcześniej przejąłeś Turcję w WKO 31 - mojego wasala i sojusznika - tylko po to żeby zerwać wasalizację i mnie zaatakować...

    Pamięć masz długą, ale pamiętasz tylko to co chcesz pamiętać jak widać....
    Nie ma co przeinaczać rzeczywistości i porównywać sytuacje Danii w wk32 do Turcji w wk31, bo to była ewidentna machlojka, gdzie Turcja została na jednym mieście i wchodziła szybko na minus, a jej wojska były sterowane de facto przez Bizancjum. Zacytuje uzasadnienie kolegium w tej sprawie ( moje zresztą ).

    Mnil doprowadza nację do bankructwa, posługując się nią totalnie na korzyść Bułgarii, którą gra w zastępstwie i której nie chce oddać kolejnym graczom. Na koniec, gdy sytuacja Bułgarii jest już prawie ustabilizowana, kosztem wojsk Turcji kupuje sobie pokój od Bizancjum dla nowej frakcji i pozwala Domenowi dowolnie sterować armiami. Gdyby teraz ta Turcja miała walczyć z Bizancjum, to wg. mnie byłoby to nieuczciwe. Co prawda kierowanie jej armiami przez Biz też nie jest właściwe , ale to nie zmienia postaci rzeczy. I w tym wypadku najlepiej było zniszczyć tą bezużyteczną frakcje, która była marionetką w rękach kolejnych graczy-stronnictw.
    Przede wszystkim bura, że zostało dopuszczone do takiej sytuacji... to jest patologia i miejmy nadzieję, że na przyszłość gracze wcześniej zareagują i nie dojdzie do takich - trudnych do jednoznacznego ocenienia i rozstrzygnięcia - problemów.
    Żeby od razu uprzedzić ripostę, to sam Domen przyznał, że ta zagrywka z Turcją nie była uczciwa.

    W sumie myślałem nad rozwiązaniem wszystkich wojsk Turcji od razu po jej zwasalizowaniu, ale pokusa okazała się silniejsza. Sorry.
    Nijak to się ma do Danii, którą sterował inny gracz, zgodnie z interesem swojego państwa. W wk31 Maryniasz wyrównywał - można by rzec - szemrane zagranie. Zresztą nic nie wyszło z tego, bo kolegium wydało dosyć "salomonowy" wyrok w tej sprawie, a w wk32 "zemsta" jednak diametralnie zmieniła obraz wojny.
    Dlatego proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd.

    Poza tym nigdy nie chciałem żeby MG klikał, Popa znalazłem na zastępstwo
    Nie prawda, ja znalazłem Pop-a na zastępstwo.

    To tak obok tej całej sprawy nad którą dyskutujecie, w ramach sprostowania.

    PS: Fajny tytuł tematu Maryniasz
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Nijak to się ma do Danii, którą sterował inny gracz, zgodnie z interesem swojego państwa.
    Tym innym graczem był Piter i napisał w poszukiwanych zastępcach, że oddaje frakcję - więc ją przejąłem.

    Ja też sterowałem Danią zgodnie z jej interesem. Zawarłem korzystny pokój ze Szkocją i zdobyłem nowe ziemie dla Danii:

    Gdańsk, Poznań, Oslo, zdobyłbym też Szczecin ale odstąpiłem go do zdobycia pewnemu gościowi, który udawał sojusznika.

    a w wk32 "zemsta" jednak diametralnie zmieniła obraz wojny.
    Owszem, gdyby nie moja (Danii) pomoc to już by twoje HRE dawno poszło do piachu.

    Tak to już jest w grach, że ich obraz się diametralnie zmienia. Jeśli wynik gry jest przesądzony od początku to jest to nudna gra.

    Niestety hybryda bandy i mafii złożona z pewnych graczy usiłuje każdą KO ustawić pod siebie i każdą wojnę łatwo wygrać.

    Żeby od razu uprzedzić ripostę, to sam Domen przyznał, że ta zagrywka z Turcją nie była uczciwa.
    Bo ja się potrafię przyznać do błędu. W przeciwieństwie do bandy trojga zarozumialców Zachar-Marat-Maryniasz.

    Zachar w MKO 23 się uparł, żeby samodzielnie zrobić (poprawić) turę Sycylii, kiedy jeszcze grał nią Eleven.

    Tamta zagrywka diametralnie zmieniła obraz wojny Sycylii z Bizancjum.

    Zresztą nic nie wyszło z tego, bo kolegium wydało dosyć "salomonowy" wyrok w tej sprawie
    Którego to wyroku - dodajmy - Maryniasz nie przestrzegał całkowicie, bo ruszył wojskiem, którego miał nie ruszać.

    Nie prawda, ja znalazłem Pop-a na zastępstwo.
    Ten go na zastępstwo znalazł, kto mu dał hasło do Danii. Bez hasła by sobie nie pograł.

  3. #23
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Gdańsk, Poznań, Oslo, zdobyłbym też Szczecin ale odstąpiłem go do zdobycia pewnemu gościowi, który udawał sojusznika.
    Kłamstwo. Szczecin zdobyłem sam. W dodatku nie dogadywaliśmy się co do podziału ziem. Sojusznika nie udawałem, tylko swoimi pewnymi wypowiedziami sprawiłeś, że nie chciałem mieć nic z tobą do czynienia, w żadnej kampanii.

    Owszem, gdyby nie moja (Danii) pomoc to już by twoje HRE dawno poszło do piachu.
    Kłamstwo. Dokładnie to albo w turze której przejąłeś Danię, albo w następnej, zatrzymałem ostatecznie Polskę ( na co zanosiło się od dawna ), rozbijając jej główną armię z królem z 10 gwiazdkami dowodzenia. Także obroniłbym się sam, bez pomocy Danii ( zresztą to zrobiłem, bo Dania musiała czekać po wypowiedzeniu pon-a ), a Maryniasz wcale niczego nie wycofał wtedy z naszego frontu.
    Prawdą jest natomiast to, że dalej nie doszedłbym zbyt daleko. Odbiłbym Budziszyn i znowu doszło by do walk pozycyjnych.

    Bo ja się potrafię przyznać do błędu. W przeciwieństwie do bandy trojga zarozumialców Zachar-Marat-Maryniasz.
    Proszę nie mieszać mnie z innymi graczami, niech każdy odpowiada za siebie. Proszę wskazać, gdzie popełniłem jakiś błąd/zagrałem nieuczciwie i nie przyznałem się do błędu? Jeżeli takich zdarzeń nie ma, to proszę nie kłamać na mój temat.

    Ten go na zastępstwo znalazł, kto mu dał hasło do Danii. Bez hasła by sobie nie pograł.
    Widzę, że jakieś nowości wprowadzasz. Pop-a znalazłem ja i powiedziałem mu, żeby zgłosił się do ciebie bądź Amroda po hasło. Podanie hasła to znalezienie gracza Dobre, szkoda, że jednak do Amroda nie napisał. To był twój psi obowiązek, podać hasło osobie która zgłosiła się po nie, nie ważne, czy to był doświadczony Pop, geniusz strategii Pampalineksus ze Smyrny, czy Mietek spod budki z piwem, który zalogował się wczoraj na forum. Jedynie ludzie z CL nie mogli go dostać.
    Nie twórz jakiejś nowej rzeczywistości.

    Niestety hybryda bandy i mafii złożona z pewnych graczy usiłuje każdą KO ustawić pod siebie i każdą wojnę łatwo wygrać.
    Rozumiem, że to jakaś samokrytyka i chodzi ci o samego siebie? Bo ponoć tworzysz niezłe sojusze, nagabując wielu niedoświadczonych graczy do nich?
    A tak na poważnie, to ktoś się ma rzucać sam na trzech? Żeby było trudniej?
    Taki, a nie inny obraz KO jest spowodowany wyborem nacji. Wolę trzymać się cały czas ze sprawdzonymi sojusznikami, niż ryzykować z nowicjuszami. Tak jak w mko30, gdzie jeden stracił całe Niemcy i Austrię na rzecz Danii i Polski, a drugi posiadając całe wyspy, dał sobie zabić wszystkich członków rodziny w jedną turę i teraz jest tam rebelia. No ale tak bywa, bo ja nie robie tur za słabszych graczy, sojuszników tak jak co poniektórzy 8-)
    Kiedyś było losowanie i chcąc nie chcąc, trzeba było szukać nowych sojuszy ( gdy nasz etatowy aliant grał np. Gruzją, a my Portugalią ). Problem był taki, że było wielu niezadowolonych z losowania, gdy dostali np. trzy razy pod rząd nacje w tym samym rejonie.
    Każdy ma możliwości w dyplomacji. Jeżeli daje się okrążyć kilku wrogom, to znaczy, że jest słaby w tym aspekcie rozgrywki.
    Inna sprawa, że wybierający od razu dobierają sie w sojusz i ci na końcu mają małe pole do manewru. Są nawet gracze, którzy specjalnie biorą państwa następujące po sobie w kolejce, żeby lepiej koordynować ruchy.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  4. #24
    Podkomorzy Awatar Ostrzwtlumie
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 999
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Marat rob wko32 a nie mieszasz się wszędzie w dyskusję
    Wygrane KO: Ameryka 2, Krzyżacy 45 i 43, Krucjata 8, Brytania 38 i 41.

  5. #25
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Już robię, dopiero w tej chwili jestem na kompie z medkiem, więc wcześniej i tak nie miałem możliwości.
    Zresztą... nie pyskuj!
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  6. #26
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Kłamstwo. Szczecin zdobyłem sam.
    Mogłem go zdobyć turę przed tobą bo miałem zasięg i możliwość.

    Zresztą zajrzyj do swojej ambasady i do skrzynki PW - pisałem, że odstąpię Szczecin i pytałem czy go chcesz.

    Cytat Zamieszczone przez Marat
    Zresztą... nie pyskuj!
    Typowy Marat.

  7. #27
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    1 539
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Polska - Domen leci na pomoc Gruzji, odkupuje miasta tak żeby oddzielić mnie od Gruzji za zgodą MG.
    Maryniarz ty sie też wymieniłeś -sprzedałeś miasta czy mam wysuwać takie same teorie jak ty
    potwierdzam wszystko co napisał w tej sprawie Domen sam nie mam sobie nic do zarzucenia działania Domena oceniam na nie mające żadnych cech oszustwa są cwane i nikt nie zaprzeczy na korzyśc frakcji którą robi tury w zastepstwie.
    Faktycznie Domen mi pomógł robił rwetes od poczatku na forum , poprostu nie udawał że wszystko jest w porządku jak malutka Gruzja walczyła z trzema flagami elitarnego woja ,gdy miasta tureckie padały jak muchy bez obrony a dalsze odziały tureckie uparcie parły tylko na gruzje -był momet że myślałem że walcze z komputerem tylko jego AI może sie pochwalic takimi działaniami prosiłem oficjalnie na gg MG o ustosunkowanie sie do sprawy i nie dostałem odpowiedzi wiec Maryniasz uwiesz mi nie masz podstaw do robienia rwetesu w kolegium

    > Krucjata 8 <
    Jeśli stoi KO z mojego powodu,proszę o info na PW.
    Kontakt tylko przez PW innych komunikatorów nie używam.

  8. #28
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Mogłem go zdobyć turę przed tobą bo miałem zasięg i możliwość.
    Czyli się potwierdziło, że kłamałes. Nie przekazałeś mi Szczecina, zdobyłem go sam.

    Zresztą zajrzyj do swojej ambasady i do skrzynki PW - pisałem, że odstąpię Szczecin i pytałem czy go chcesz.
    A odpowiedziałem na to?

    Typowy Marat.
    Typowy smutas, bez poczucia humoru. Z Adim mam dobry kontakt na gg i ta odzywka była w ramach żartu.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Sprawa jest już rozwiązana panowie.
    Sędzia Tuleya zadecydował Maracie.
    Nie widzę sprzeciwu stron.
    Temat do kosza,bo się zaczyna niepotrzebna dyskusja.
    Pozdrawiam
    Sędzia Tuleya




  10. #30
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: WK33 DOMEN HACHMENT :D

    Nie przekazałeś mi Szczecina, zdobyłem go sam.
    Pisałem, że odstąpiłem do zdobycia, a nie że przekazałem. Naucz się odróżniać słowa o różnym znaczeniu :!:

    A odpowiedziałem na to?
    Na PW tak.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Domen vs Maryniasz - zerwanie wasalizacji
    By Marat in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 14:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •