Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Szukam ekipy - Tamriel Total War

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Radlin, Śląsk, Polska
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Szukam ekipy - Tamriel Total War

    [center:2p5u23oe]
    PROJEKT ZAWIESZONY[/center:2p5u23oe]

    Witam, szukam ekipy osób które potrafią tworzyć mody, ja osobiście jestem w trakcie "uczenia się tego fachu" ale oczywiście potrzebna mi pomocy.

    Mam pomysł na stworzenie modyfikacji do Medieval II Total War + dodatek Kingdoms. Fabuła modyfikacji będzie odbywała się w świecie Nirn, czyli jednej z płaszczyzn Otchłani z serii The Elder Scrolls. Całkowicie nowy świat, około 8 frakcji, zobaczymy jak będzie z ilością regionów. Na tą chwilę potrzebuję pomocy fachowców, na stanie posiadam siebie samego i znajomego grafika (dość profesjonalnego). Szukam ludzi którzy pomogli by mi 4fun, nie dla kasy. Coś więcej z fabuły.

    Rozważam głównie jedną opcje - początek 4E czyli całkowity podział znanego nam świata z 3E czyli wielkiego i niepodzielnego Cesarstwa władanego przez majestatyczną rodzinę Septimów, utworzone będą frakcje - Skyrim, Morrowind, Hammerfell, Orsinium, Czarne Mokradła - Aragonia, Wysoka Skała, Elsweyr, Puszcza Valen, Wyspy Summerset - Aldmerskie Dominium i Cyrodiil - Cesarstwo Tamriel, będzie to mała sprzeczność ale w skład Cesarstwa będzie wchodzić tylko Cyrodiil które będzie kilkoma prowincjami, frakcje Wysoka Skała i Skyrim będą w sojuszu z tym państwem, Hammerfell będzie frakcją nie zależną, Morrowind wraz z Aragonią będą w sojuszu. Oczywiście Elsweyr, Puszcza Valen i Wyspy Summerset będą w sojuszu. Orsinium będzie państwem składającym się z około 3 prowincji, będzie to państwo pod protektoratem Wysokiej Skały które będzie non-playable. Oczywiście każda prowincja (frakcja, jej teren) będzie dzielić się na mniejsze prowincje.

    Generalnie zastanawiałem się nad tym by robić ważniejsze miasta jak Cesarskie Miasto czy Wichrowy Tron tak by na mapie kampanii były modelowane, niestety tutaj potrzebny by był odpowiedni człowiek do tego. Szukam ludzi którzy się na takiej robocie znają. Fajnie było by też wymodelować jednostki, no wiadomo.

    Czy mam jakieś pojęcie o świecie TES? Myślę że tak, pełnię funkcję moderatora polskiej wiki o tematyce The Elder Scrolls (nick: Gibbsor) - http://pl.elderscrolls.wikia.com/wiki/E ... rolls_Wiki.

    Uwaga!
    Kwestie organizacyjne (np. nazwa projektu) wciąż mogą ulec zmianie. Gdy znajdzie się ekipa, wtedy też utworzony zostanie temat o projekcie w odpowiednim dziale.

    Chętnych do pomocy proszę o kontakt tutaj na forum przez temat lub PW, jednak najbardziej preferował bym napisanie mi na skype, mój identyfikator to ghost12126. Jeśli są jakieś pytania to oczywiście udzielę odpowiedzi.

  2. #2
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Szukam ekipyu - stworzenie wspólnego projektu.

    Mam jedyne, co do zaoferowania to świetne pomysły na eventy lub na specjalne jednostki.
    Eventy m.in.:
    +Powstanie Gromowładnych i powstanie nowej frakcji (Gromowładni)
    +Inwazja Thalmoru (pojawienie się armii pod Anvil i na morzu flota z wojskiem przy Leyaviin)
    +Oddziały najemników różnej maści
    Specjalne jednostki:
    +Magowie Elfów na gryfach
    +Straż morska Anvil
    +Jeźdźcy Colovii
    +Norscy wojownicy (Bruma)
    +Wojownicy i łucznicy Popielnych
    Co do wyglądów miast - stolic itp. to rzeczywiście trzeba dobrego grafika, bo nie sztuka zrobić coś na miarę Third Age MOS. Jak dla mnie najciężej będzie zrobić Imperial City z racji głównej twierdzy i 4 mniejszych ośrodków.
    Do tworzenia Elsveyr świetnie pomóc może TESO, które powstaje i mod do Obliviona - Elsveyr Desert of Anequina. Puszczę Valen natomiast lepiej zrobić przy pomocy niemieckiego moda do Obliviona dającego tę prowincję.
    Życzę powodzenia w pracy nad modem, z chęcią będę pomagać moja wiedzą na temat tego wspaniałego świata fantasy

    PS. Czy w tej modyfikacji znajdzie się również Solstheim? Co z wojną między Obrońcami Świtu i wampirami Harkona? Czy znajdzie się tu również motyw z konfliktem w Hammerfell ze zdrajcami?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Radlin, Śląsk, Polska
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szukam ekipy - Tamriel Total War

    Oczywiście uwzględniam tworzenie eventów i takie coś z pewnością powstanie. Na tą chwilę na pewno pojawią się wydarzenia takie jak:

    - Wybuch Czerwonej Góry w 4E roku 5 - uszkodzenie kilku prowincji w Morrowind oraz Kruczej Skały na Solstheim.
    - Atak Aragonii - Czarnych Mokradeł na Morrowind.
    - Zniknięcie księżyców Massera i Secundy, po dwóch latach informacja o ich pojawieniu, 4E 98.
    - Wielki Upadek czyli wchłonięcie do morza sporej części Zimowej Twierdzy w 4E 122, wraz z tym eventem kilka budynków w tym mieście zostało by uszkodzonych.
    - Wybuch wojny pomiędzy Cesarstwem Tamriel - Cyrodiil i Hammerfell, a Aldmerskim Dominium - Wyspami Summerset. Nastąpi to w 4E 171, wtedy też zespawnują się z 2/3 pełne armie Dominium, jedna w Elsweyr, druga w Hammerfell oraz floty przy Leyaviin. Do wojny nie dołączy Skyrim, Elsweyr, Puszcza Valen ani Wysoka Skała, by nie robić rozpierdzielu na mapie że wszyscy się biją.
    - 4E 201, wybuch powstania w Skyrim i utworzenie nowego państwa - Gromowładnych.

    Te odbędą się raczej na pewno, a co do pozostałych to zobaczymy. Utworzone będzie z pewnością Solstheim z jednym miastem, rozważam też kwestię utworzenia jedno-prowincjowych państw w 4E 202 - Klan Volkinhar (prowincja Volkinhar, miasto będzie zamkiem) oraz Obrońcy Świtu (prowincja Dawnguardu, miasto będzie zamkiem), oczywiście non-playable. W kwestii konfliktu w Hammerfell, przybliż mi jak byś to widział.

    Jeśli ktoś się zgłosi do pomocy przy projekcie to, to już będzie coś. Samemu może być mi trudno bo moja wiedza w tej kwestii jest mocno ograniczona, dobrze by było jak by pojawiła się chociaż jedna dobrze ogarniająca klimaty osoba. Oczywiście propozycje co do projektu można tu składać.

  4. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Szukam ekipy - Tamriel Total War

    Jak będzie dokładniej wyglądać sprawa z Ulfrikiem i sprawą Gromowładnych? Będą mieli sojusz z Thalmorem? Czy raczej będą po prostu czymś a'la rebelia?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Radlin, Śląsk, Polska
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szukam ekipy - Tamriel Total War

    To będzie coś jak powstanie Baronów w dodatku Brytania (Medieval II Total War - Britannia). Z pełnego Skyrim z kilku prowincji powstanie frakcja Gromowładni. Tak bym to widział, zobaczymy jak będzie to w praniu.

    Dlaczego Gromowładni mieli by mieć sojusz z Talmorem? Jest też motyw aby przed wybuchem wojny domowej w Skyrim dołączona została w którymś tam roku (nie pamiętam teraz) prowincja Pogranicza, chodzi dokładnie o Markart który był pod władaniem lokalnych pogan - Renegatów a został ponownie podbity i przyłączony do Skyrim.

    Oczywiście nie ma na razie co marzyć za dużo, bo to na razie tylko są plany ale przyznam że osobiście zachwycony możliwością zrobienia modyfikacji, tyle że będę musiał czekać na kontakt chętnych modderów.

  6. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Szukam ekipy - Tamriel Total War

    Otóż, przy Ulfriku w Skyrim znalazłem list/akta, że był podjudzany do powstania - niby szantaż. Stąd moje przypuszczenia, że powinien być sojusz.
    Nasunąłeś mi kolejne i ostatnie pewnie pytanie: Renegaci będą swoistą rebelią czy oddzielnym krajem z małymi obozami bez stolicy?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Radlin, Śląsk, Polska
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szukam ekipy - Tamriel Total War

    To chyba pisało w Talmorskim dossier nt. Ulfrika w Ambasadzie, coś kojarzę jednak nie wiem na ile to prawda a na ile zmyślenia Talmoru. Prawda jest taka że Tullius przed śmiercią mówi nam "że oni tego chcieli" - chodzi o zdobycie przez Skyrim niepodległości bo to osłabiło by nie tylko Cesarstwo co i samo Skyrim a wtedy odpala się lampka dla elfów i możliwość ostatecznego pokonania ludzi. To już kwestia interpretacji bo tak to właśnie zrobiła Bethesda, tu chodzi głównie o takie dylematy moralne i własną interpretacje w niektórych sytuacjach np. dylemat moralny po miedzy dołączeniem do Cesarstwa lub do Gromowładnych. Według mnie raczej nie będzie sojuszu między Gromowładnymi a Dominium - chyba że gracz na to wpłynie w jakiś sposób grając dominium.

    Renegaci będą rebelią, oni nigdy nie byli na tyle silni by być własnym państwem, ew. jeśli byli by państwem to tylko i wyłącznie non-playable, jedno lub dwu prowincjowym.

  8. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Szukam ekipy - Tamriel Total War

    Kruk84, Aramegil, Hellvard oni mogą ci pomóc, ale dwóch pierwszych rzadko u nas bywa. Pewnie kogoś jeszcze znajdziesz.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Radlin, Śląsk, Polska
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szukam ekipy - Tamriel Total War

    Napisze do nich, zobaczymy co z tego będzie. Fajnie by było gdyby wszyscy trzej zgodzili się pomóc wtedy będzie mocna ekipa i już coś na start.

  10. #10
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Szukam ekipy - Tamriel Total War

    he, nie myśl, że tak łatwo nagle znajdziesz grono doświadczonych moderów, to jest ciężka robota, a choćby na naszym forum jest niedokończony projekt:
    viewtopic.php?f=33&t=9253

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 1648 - Spolszczenie - Rekrutacja do ekipy
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 12:16
  2. Nabór do ekipy wiki
    By Jarl in forum Rozgrywki 1/8
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 21:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •