Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: AqD's RTR Mod

  1. #1
    Gość

    AqD's RTR Mod

    Cześć ,zakładam wątek o sub-modzie działającym na silniku RTR1.9 (oczywiście nie potrzebujemy do tej modyfikacji RTR 1.9,wszystko już jest po ściągnięciu).
    AQD's to mod który zmienia diametralnie RTR w wersji 1.9.Mod skupia sie w jakiś 70 % na polu bitwy.Celem twórcy jest zrobienie z RTR 1.9 czegoś trudniejszego,grywalnego i realistycznego zarazem.
    Jednostki mają zwiększony współczynnik HP do 3-ch.Co czyni bitwy znacznie manewrowymi i dłuższymi zarazem (choć przypraci do muru wojownicy często ulegają panice).Autor kompletnie zmienił balans jednostek i AI komputerowego przeciwnika(naprawdę komputer używa swojego cybernetycznego intelektu ).Trzeba tu też opisać siłę jazdy, która naprawdę odpowiednio użyta robi niezły pogrom.Często uderzenie z zaskoczenia na flanki , sieje popłoch niż sama siła jeźdźców!!.Sa frakcje które w tamtych czasach słynęły z jazdy i autor dobrze to podkreślił(frakcje wschodnie).
    Zmiany:
    -nowe texstury mapy strategicznej,
    -koszty utrzymania armii (teraz jeśli tworzysz wojsko, musisz wiedzieć konkretnie do czego,bo idzie po kosztach)
    -nowe animacje postaci na polu bitwy (rodem z EB)
    -znaczna poprawa AI komputerowego przeciwnika!!!!
    -3HP dla jednostek i kompletnie inne ustawienie morale (tu wroga nie zdziesiątkujesz oszczepami,strzałami ..tak jak to było naprawdę więcej ran niż zgonów),
    -dużo nowych jednostek,
    -0 tur rekrutacji dla niektórych jednostek(te lepsze jak i jazda 1 kolejka)
    -switch mod,
    -4 tury na rok(odpalamy skrypty),
    -można rekrutować generałów(trzeba tylko w danej prowincji,wybudować akademię).
    Link do pobrania i opis instalacji, mod jest mały stosunkowo, ale ładnie zmienia
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=281788
    Filmik do niego
    [youtube:p3gq5ges]http://www.youtube.com/watch?v=cSgtI5MjUhM&feature=player_embedded[/youtube:p3gq5ges]
    -----------
    Sposób instalacji wg BlackWooda

    Już tłumaczę:zainstaluj wszystko od początku(mod jest warty tego chyba):
    -wgraj Antologie z wszystkimi częściami(zauważyłem ze jesli jakiegoś dodatku nie zainstalujemy, mogą pózniej być problemy, gdyż Antologia lepiej chodzi jak wszystko wrzucisz z płyty)
    -następnie wejdz w zwykłego RTW i w menu wyboru frakcji(wyłacz porady) i wyjdz z gry,
    -kolejnym krokiem jest restart komputera,
    -po uruchomieniu zainstaluj moda,klikasz na instalator i wypakowujesz do głównego folderu RTW (nie do daty), następnie tak samo postępujesz z patchem(zamieniasz tak na wszystkie),
    -zanim uruchomisz modyfikacje(ikonka znajduje sie w głownym folderze RTW, nie na pulpicie) wejdź w główny folder z modyfikacją w nim odpal plik o nazwie CAMPAIGN_MAP_RESET bat czy jakoś tak,
    - po uruchomieniu skrótu moda, pojawi ci sie okienko z ustawieniami dla modyfikacji , zaznacz CTD (wywala autozapisy co eliminuje pewne błędy podczas zmiany kolejki) zapisz zmiany i wyjdź z gry , uruchom ponownie komputer oczywiście graj już bez stresu(pamiętaj ze po zmianie w autozapisie ,musisz sam zapisywać grę i najlepiej rób to w najważniejszych momentach),
    -postaraj się nie instalować żadnej innej modyfikacji(jeszcze taka mała podpowiedz zrób solidną defragmentacje dysku, na którym masz zainstalowanego RTW co najwyżej dwukrotnie).
    -ACHA ZAWSZE ODPALAJ SKRYPTY W MODZIE ,na początku jeśli zaczynasz grę ,sam doradca ci wyskakuje,wystarczy tylko kliknąć jego portret dwukrotnie.Potem od zapisu klikasz na miasto i taka sama czynność.
    PS.Jeszcze raz polecam tą modyfikację ...naprawdę długie i wymagające bitwy(a modyfikacja nastawiona na inne nacje niż tylko Rzym) Pozdrawiam

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    To naciskaj go BlackWood i to bardzo mocno, bo osobiście jestem wielkim fanem armii pomariańskiej, zwłaszcza legionów hiszpańskich walczących pod komendą Pompejusza i Cezara. Mod wygląda ciekawie, ale mam pytanko, czy można go zainstalować na tym samym Romie na którym mam 2 inne mody tzn. EB i PI. Czy nie ingeruje on w podstawę i tylko dodaje folder do gry, tak jak wyżej wymienione mody.

  3. #3
    Gość

    Re: AqD's RTR Mod

    Ogółem aż tak bardzo nie przeszkadza ze nie ma Mariuszowych legionów.Mod jest poprostu extra.Nie wiem jak bedzie chodził z innymi modami(wiem ze PI zamienia orginalny folder BI na swój BI), bo aby cieszyć sie tą modyfikacją trzeba mieć dodatek Alexander.Ogółem mod tworzy samodzielny folder wiedz może działać? Popróbuj ...

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    dziwna kamera na polu bitwy, czy tak ma to wyglądać ?

  5. #5
    Gość

    Re: AqD's RTR Mod

    Wszytko da sie ustawić ...

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    nie wiem co jest, ale nie moge grac kampani kartagina, bo wywala mnie na pulpit.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    wszystko dzialalo dobrzez przez 2 dni, a teraz nawet nie moge zagrac kampanii, bo mnie wywala na pulpit. Co moge zrobic?

  8. #8
    Gość

    Re: AqD's RTR Mod

    Witam ...Juz spiesze z wyjaśnieniem.Wszystko co ma wpływ na stabilnośc gry dzieje sie podczas instalacji.
    Najpierw mam złe wiesci ,musisz usunąc moda.Najlepiej cała Antologię(bo posiadasz alexandra taaak ),jesli skraszowało ci gre.
    Już tłumaczę:zainstaluj wszystko od początku(mod jest warty tego chyba):
    -wgraj Antologie z wszystkimi częsciami(zauważyłem ze jesli jakiegoś dodatku nie zainstalujemy, mogą pózniej być problemy, gdyż Antologia lepiej chodzi jak wszystko wrzucisz z płyty)
    -następnie wejdz w zwykłego RTW i w menu wyboru frakcji(wyłacz porady) i wyjdz z gry,
    -kolejnym krokiem jest resatart komputera,
    -po uruchomieniu zainstaluj moda,klikasz na instalator i wypakowujesz do głownego folderu RTW (nie do daty), następnie tak samo postepujesz z patchem(zamieniasz tak na wszystkie),
    -zanim uruchomisz modyfikacje(ikonka znajduje sie w głowym folderze RTW, nie na pulpicie) wejdz w głowny folder z modyfikacją w nim odpal plik o nazwie CAMPAIGN_MAP_RESET bat czy jakoś tak,
    - po uruchomieniu skrótu moda, pojawi ci sie okienko z ustawieniami dla modyfikacji , zaznacz CTD (wywala autozapisy co eleminuje pewne błedy podczas zmiany kolejki) zapisz zmiany i wyjdz z gry , uruchom ponownie komputer oczywiście graj juz bez stresu(pamietaj ze po zmianie w autozapisie ,musisz sam zapisywać gre i najlepiej rób to w najważniejszych momentach),
    -postaraj się nie instalować żadnej innej modyfikacji(jeszcze taka mała podpowiedz zrób solidną defragmentacje dysku, na którym masz zainstalowanego RTW co najwyżej dwukrotnie).
    -ACHA ZAWSZE ODPALAJ SKRYPTY W MODZIE ,na poczatku jesli zaczynasz gre ,sam doradca ci wyskakuje,wystarczy tylko kliknąc jego portret dwukrotnie.Potem od zapisu klikasz na miasto i taka sama czynność.
    PS.Jeszcze raz polecam tą modyfikację ...naprawde długie i wymagajace bitwy(a modyfikacja nastawiona na inne nacje niż tylko rzym) Pozdrawiam

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    zrobilem wszystko tak jak napisales, narazie wszystko ladnie chodzi

    Kamera i bitwa wyglada tak jak w zwyklym RTR, i tu moje pytanie: czy moge zmienić w opcjach moda co chce, i bedzie wszystko ladnie chodzic ? Mam starego kompa, a jak byly domyslne opcje moda to moglem grac na duzych jednostkach i mi sie nie cielo,

    ps. co znaczą poszczególne opcje "?

  10. #10
    Gość

    Re: AqD's RTR Mod

    Pamiętaj ze ten mod jest na silniku RTR ale duzo juz z nim nie ma wspólnego.
    Opcje służą do wyłaczania pewnych udogodnien w grze.Takich jak limit wojska na mapie,czy wyłaczenie zielonych strzałek na jednostkach,czy zmiana kamery bitwy(minimal UI...chyba) badz wyłaczenie autozapisu oraz skasowanie flag przy oddziałach.CZy dodanie jakiegoś specjalnego oswiatlenia mapy bitwy.Cieszy mnie to ze mod bryka,jesli zrobiłes dokładnie jak kazałem, krasze beda raczej rzadkością(trzeba powiedzieć ze mod jest na dodatku Alexander, wiedz pewne jest to, ze raczej w ogóle).Pamietaj o odpalaniu skryptów i zapisie ręcznym gry w ważnych momentach.
    Co do samych opcji graficznych ,nie wiem jaki masz sprzęt ,aby zbalansować odpowiednio gre ,żeby ci sie nic nie cieło.Najlepiej wszystko ustawić na srednich detalach i skale jednostek na duże(oczywiście mozesz wyłaczyć cieniowanie na mapie bitwy jesli masz 512 ramu i procer jakis 1.7,napisz na pw moze to ci coś wymyśle).Pozdrawiam
    PS.Ludziska moze jakies swoje odczucia na temat tej modyfikacji napiszecie

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •