Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: AqD's RTR Mod

  1. #11
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    mod super, gram w niego ponad tydzien, i calkiem przyjemnie sie gra.
    Bitwy o wiele lepsze, dłuższe i realistyczne. Kampania wmiare trudna, AI troche sie wysila

    Black moze zaproponujesz mi jakiegoś moda ?(cos realistycznego)

  2. #12
    Gość

    Re: AqD's RTR Mod

    Witaj może coś świeżego : http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=308597 Choć bitwy nie są juz tak długie ,ale komputer kombinuje ..a to chodzi (no i realism niee)..Pozdrawiam

  3. #13
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    855
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    Gram już trzy dni i jest to najlepszy mod w jakiego grałem wprawdzie nie grałem w ich zbyt dużo ale jeśli ktoś nie ma procka 2Ghz... i mu EB niezbyt chodzi polecam ten mod no i RTR VII: Fate of Empires.

    Gra się świetnie tylko jest pewna sprawa bo w lewym dolnym rogu mapy jest taki fajny "teren" coś jak spłaszczone góry przez które się nie da przejść a są tam dowódcy wolnych ludów ale to nie jest tak przeszkadzające jak takie samo coś dzielące afrykę na pół przy największym "zwężeniu" po za tym wszystko w porządku.
    "It's 106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses. Hit it." - The Blues Brothers

  4. #14
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    jest to switch mod
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    Witam
    Więc wybrałem tego moda na swoją pierwszą grę poza podstawką. Na razie powoli się scenariusz rozkręca, ale mam kilka spostrzeżeń. Wybrałem stosunkowo łatwą nację Baktrię, czyli dalekie zadupia wschodu, za plecami koniec mamy i można spokojnie maszerować na zachód. Swobodnie można zrolować Seleucydów aż do Babilonu, dopiero tam spotkałem słonie i pojawiły się poważniejsze siły. Być może to specyfika tej nacji, bo mod zdaje się, własnie koncentruje się na Baktrii.

    Oto moje pozytywne spostrzeżenia
    - finanse, bardzo mi się podoba, że nie ma pokusy budowania dziesiątek armii i zasypywania nimi wrogów, dzięki temu gra jest ciekawa. W tej chwili mam ok. 15 miast i stać mnie na dwie niepełne flagi (ale za to staram się rekrutować jednostki, jak najwyższego poziomu). Podoba mi się także zmodyfikowany sposób rozwoju miast. Budynki są drogie, ale jeśli zapłacę 10k na kopalnię lub porządne drogi, to wiem przynajmniej, że mi sie opłaca (dochody +tysiąc).
    - jednostki. To mój pierwszy mod, więc nie mam specjalnegoi porównania, ale bardzo mi się to wszystko podoba. Baktria ma rewelacyjną kawalerię i na starcie dwa oddziały królewskich falangitów, którzy przez długi czas nie mają absolutnie żadnej konkurencji. Raz wykorzystałem je do szturmu na most broniony przez solidną armię Selków. Ustawione jako tarcza (za nim przeprawiały się kolejne jednostki) dwa odziały odparły szturm piechoty i kawalerii, tracą w sumie sześciu żołnierzy.
    - długie bitwy. To jest naprawdę fajne. Najdłuższa w mojej kampanii trwała ok. godzinę. Długie zwarcia piechoty stwarzają sporo możliwości taktycznych zwłaszcza dla jazdy i dzięki temu straty są znacznie mniejsze, tak jak to miało miejsce w rzeczywistości. W starożytności żadno zdarzało się, żeby zwycięska armia traciła 10 proc. stanu, a w podstawce niestety to było normą.

    Są jednak także minusy
    - AI. Miało być bardziej aktywne i pomysłowe, ale jakoś mam wątpliwości. Zwłaszcza na mapie bitwy komputer wciąż radzi sobie bardzo słabo. Podbój Partii zajął mi dwie tury, a w największej bitwie miałem 1300 głów na ponad 5 tys. Partów. Wybiłem przeciwnika do nogi tracą ok. 300 żołnierzy. Potworną siłą są zwłaszcza generałowie z obstawą Katafraktów. Mając ich pieciu w armii, plus 3 piechoty, 2 łuczników można wygrać w zasadzie każdą bitwę.
    Na mapie kampanii komp, przynajmniej kierując Selkami, także powiela błędy z podstawki, atakując mnie w każdej turze niepełnymi armiami (dlaczego ich nie łączy mimo kolejnych klęsk?) Liczę, że zacznie się naprawdę trudno, gdy dotrę do Egiptu, Azji Mniejszej czy w końcu do Europy
    - dyplomacja. Tu liczyłem na znacznie więcej. Stado dyplomatów przemierza bez przerwy całą mapę, ale nic nie udało mi się osiągnąć poza sprzedażą map w kilku wypadkach. Nikt nie zgodził się na sojusz, nikt nioe przyjął mojej oferty wspólnego ataku na Selków (mimo zbieżnych interesów w przypadku choćby Egiptu).

    Mimo pewnych braków (a może moich zbyt wygórowanych wymagań), w mod gra się naprawdę bardzo przyjemnie, a na całą oprawę graficzną jednostek miło patrzeć.

  6. #16
    Gość

    Re: AqD's RTR Mod

    Tak są pewne, niedociągnięcia.Jednak nie wiem na jakim poziomie grasz chodzi mi o kampanię,zalecany poziom to hard/bitwy to medium(z racji bonusów).Mod działa na silniku RTR1.9.Wiedz wiele rzeczy zostało z podstawki.Jednak dziwnie że AI nie kombinuje.Ja grając Rzymem ,miałem sporo kłopotów z Galami i Grekami ,często Gracy gdy oblegałem im miasto na Sycylii.Desantowali pelnymi flagami.Na mapie bitwy tez potafil mi niezle dopiec ,a powiadam ci gralem w wiele modyfikacji.Ten zaliczyl bym do tych trudnych.Pozdrawiam

  7. #17
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    Gram na vh/h
    Biorę pod uwagę, że moje uwagi są zbyt pochopne. Raz, że Baktria jest tu chyba jedną z najmocniejszych nacji, dwa, że na razie dotarłem do Babilonu. Lada chwila będę graniczył z Egiptem, potem wkroczę do Azji Mniejszej i wtedy przeciwników będzie więcej i zapewne staną się także aktywniejsi. Selkowie mają jednak słabą sytuacje startową: rozdęte do granic mozliwości imperium, wojna na wielu frontach. Choć zauważyłem, że gdy ich zaatakowałem na wschodzie, to bardzo szybko zawierali pokój na zachodzie. Teraz pojawiają się pod Babilonem raz po raz ich nowe armie, ale wciąż bardzo łatwo je pokonać.
    Inna sprawa, że AI nie potrafi wykorzystać kawalerii. Mając siedem, osiem oddziałów w armii czyszczę pole bitwy jeszcze przed zwarciem piechoty. Najczęściej w idealnym momencie, żeby generałów z katafraktami poosłać w plecy wrogiej falangi. Najczęściej kończy się stratami rzędu 50-100 żołnierzy po 1,5 tysięcznej armii. W dodatku katafrakci generalscy błyskawicznie sami sie regenerują.
    Co do Rzymu, to się zgodzę. Wszedłem z ciekawości w nową kampanie i start mają makabryczny. Trzy miasta, a dookoła buntownicy z megagarnizowami w miastach. Te garnizony też mnie zastanawiają. Jak sobie poradzić z miastami etrusków, gdy siedzi w nich generał+200 jazdy i pełna flaga piechoty, oszczepników itd. w dodatku wszyscy nieźle przypakowani

  8. #18
    Gość

    Re: AqD's RTR Mod

    Ja grałem Rzymem na poziomie H/M.Trzeba po kawałku oblegać ,prowincje.Oblegać do samego końca ,aż kompa sam zaatakuje.Jednak szykuje się nowa wersja moda, ciekawe co się zmieni.
    EDIT:Odpalasz skrypty,na początku gry?Klik na miasto ,wyskakuje doradca i klik na jego portret.Zawsze tak rób jeśli wchodzisz od zapisu.Chyba wiesz o co biega ze skryptami.Pozdrawiam

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AqD's RTR Mod

    Odpalam, odpalam :-) wcześniej przejrzałem większość wątków w poszukiwaniu moda, od którego mógłbym zacząć i słowo "skrypty" jest chyba najczęściej używane :-)
    Jak dojdą do Europy to dam znać, czy zrobiło się ciepło :-)

  10. #20
    Gość

    Re: AqD's RTR Mod

    Grecja ,Macedonia z nimi może być problem.Mają silną piechotę.Tak się spytam partów pogniłeś

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •