Strona 51 z 52 PierwszyPierwszy ... 4149505152 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 516

Wątek: Polish Kingdom 2.0 preview

  1. #501
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Szczerze mówiąc nie miałem okazji wypróbować Tle Last Kingdom i nie wiem jak to tam wygląda. Na razie chciałem zrobić tą rekrutację na szybko, żeby wszystkie frakcje miały zwyczajnie możliwość szkolić wojsko na mapie kampanii, zacząłem tworzyć całkiem nowe systemy oparte na nowych budynkach dla Polski i Cesarstwa, no ale to już ewentualnie pieśń przyszłości

  2. #502
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Ja bym pooglądał kampanie na moim AI, już tyle jest i tylko jedną widziałem Silverek, poddał się, bo jak zrobił z Polski imperium w Bellum to sąsiedzi się zjednoczyli i go zaatakowali. Może to małostkowe ale chciałbym

  3. #503
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Testowanie kampanii nie ma sensu póki nie da się wszystkim frakcjom możliwości rekrutacji jednostek

  4. #504
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    HellVard ja się zadeklarowałem to coś pomogę z tą rekrutacją. Ale mam mało czasu, więc cudów nie będzie. Mam zajęte często i weekendy. Ale uważam, ze to powinien być przemyślany system by potem nie przerabiać całej rekrutacji. Wklejanie wpisów do edb jest żmudne i łatwo się pomylić. Trochę to potrwa z racji na moja sytuację. Chyba, ze wino się zgłosi do pomocy i to ogarnie zamiast mnie. Super by było.

  5. #505
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Wspominałeś, że dobry system jest w The Last Kingdom, ale przejrzałem to sobie pobieżnie i widzę, że rekrutacja opiera się tam na kilku nowych budynkach, do tego dochodzą wymagania procentowe co do religii czy też kultury i regionów... Czyli kupa roboty i mniej więcej to co planowałem, z tym że u mnie będzie to jeszcze rozdrobnione na kilka grup frakcji

  6. #506
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Nie wiem jak jest tu, ale wiem jak jest w Last Kingdom Tam masz 2 budynki służące do rekrutacji wojsk. W jednym rekrutujesz jednostki regionalne (czyli np. na terenie Szkocji rekrutujesz Celtyckich Wojowników i każda frakcja to może robić), a w drugim frakcyjne (czyli np. Łuczników Normańskich, których zrekrutujesz na całym "świecie", o ile grasz frakcją Normańską i masz odpowiedni poziom kultury). Czyli pierwszy budynek to jednostki AOR, drugi budynek to system znany z Królestw, z kampanii brytyjskiej

    Co do kwestii ukończenia moda: dla mnie osobiście okres 1232 - 1600 (jeśli dobrze wyczytałem) jest średnio podniecający. Niemniej jednak lubię pogmerać w modach do medka i z pewnością w kilku rzeczach mógłbym może pomóc, Araven też się zgłasza. Myślę że kilka konkretnych ruchów mogłoby spowodować, że znajdzie się i ktoś jeszcze i pchniemy ten wózek do przodu. A na pewno warto, bo jednostki jakie stworzyłeś są zwyczajnie tego warte, żeby ukończyć tego moda.

    Przede wszystkim przydałoby się trochę posprzątać, czyli zrobić porządek w pierwszych postach każdego z wątków. Bo jak ktoś nowy przyjdzie i zobaczy, że w wątkach opis jest do d... i żaden link nie działa, to podziękuje. Po drugie zrobić porządny opis moda, nie taki z tysiącem zdań, bo tego nikt nie będzie czytał, ale z ogólnymi informacjami, a przede wszystkim z podaniem gdzie się toczy rozgrywka, jakie tereny obejmuje i jaki okres dziejów (bo ja też nie wiem czy na pewno to jest 1232 - 1600), a także kilka zachęcających informacji czy elementów wyróżniających go od innych modów. No i po trzecie w wątku "Poszukiwani chętni do współpracy przy modzie" należy zrobić spis rzeczy do zrobienia. To jest sprawa kluczowa. Ja sam mam opory do tego by się gdzieś deklarować do pomocy, bo jestem leń. Raz mam ochotę coś porobić, a potem przez pół roku nie mam. Deklarowanie się, że się coś zrobi jest więc dla mnie swego rodzaju "karą", bo czuję wtedy presję, że "muszę" i że mam na to jakiś określony termin. I pewnie nie tylko ja tak mam. A jak będzie lista rzeczy do zrobienia, to zawsze mogę sobie coś, kiedyś, samemu wybrać i pogmerać. Zawsze to inaczej, niż się zgłosić i czekać jak na skazanie z myślami typu "co tym razem szef mi będzie kazał zrobić". Do tego można walnąć posta np. w Zbrojowni o zbliżonym tytule (poszukiwani chętni do pomocy), gdzie w kilku zdaniach się napisze, że powstaje ciekawy mod z pięknymi oddziałami i że poszukiwani są chętni potrafiący to, to i to czy tamto.

    Takie moje zdanie
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. Użytkownicy którzy uznali post wino za przydatny:


  8. #507
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Nie wiem gdzie wyczytałeś o roku 1600 jako dacie końcowej Planuję zakończyć na roku 1370, ale to się może zmienić, choć ewentualne przesunięcie nie będzie zbyt duże. Pomysł z wypisaniem listy rzeczy do zrobienia jak najbardziej słuszny, opis też można ogarnąć, słuszna sugestia.

  9. #508
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 489
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Też nie wiem No ale to pokazuje, że nie wiadomo podstawowych rzeczy o tym modzie, czyli niezbyt dobrze.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #509
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    I jak tam, grzebiesz coś jeszcze przy modzie?

    Niech żyje Gwardia!

  11. #510
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Niestety nie, gdzieś uciekła mi motywacja

Strona 51 z 52 PierwszyPierwszy ... 4149505152 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Polish Kingdom - informacje i download
    By HellVard in forum Polish Kingdom
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 10:28
  2. Polish Kingdom Mod - temat archiwalny
    By Aramegil in forum Polish Kingdom
    Odpowiedzi: 418
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 00:05
  3. PREVIEW V2.0 - Nowy system bitewny
    By Araven in forum Medieval XL
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 14:23
  4. Preview frakcji nr 1 - PRUSY
    By KLAssurbanipal in forum European Wars II
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •