Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Wątek: Nasza recenzja Total War: Rome II

  1. #51
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Witam

    Oto moje spostrzeżenia nie jeśli chodzi o samą grę ale o to co wyczytałem z recenzji na tym bądź innym forum.

    1. Ktoś napisał że AI głupie nie radzi sobie z oblężeniem często nie może się zdecydować co ma robić.
    Z agresją i oblężeniem mają zrobić w kolejnym patchu 8.1. Nie wnikam na jakim poziomie trudności grają ludzie.

    2. Są słuchy że gra jest nie zoptymalizowana.
    Według mnie każdy znał wymagania gry przed premierą i każdy powinien brać pod uwagę że "jeśli gra mi raczej pójdzie lub pójdzie ledwo to nie pogram" ci co mają mocny PC tzn. Idzie na wysokich ustawieniach nie mają problemów. Jeśli ktoś zakłada że będzie grał na minimum minimum to nie ma co gadać. Po którymś z kolei patchu i tu była poprawa ludzie mówią że grali na średnich a teraz grają na wysokich.

    3. W grze jest mnóstwo błędów.
    Brałem pod uwagę że ta gra przez swoje nowości będzie nie do grania przez kilka miesięcy po premierze błędy powoli zostaną naprawione w patchach.
    Z drugiej strony trzeba się zastanowić czy gracze nie są trochę winni tej sytuacji przecież to my chcieliśmy tą grę jak najwcześniej zamiast dać twórcą np 6 miesięcy na jej dopracowanie śmiało Rome II mogło wyjść w marcu 2014 i by nikogo nie bolało. Ale nie my chcieliśmy tą grę miesiąc po zapowiedzi cud że do września utrzymali. Tu się przyznaje że też chciałem jak najprędzej ale nie mogę słuchać jęków niektórych osób.

    4. Co do dlc "Cezar w Galii" (odnośnie ceny dlc)
    Na bodaj oficjalnym forum gry ktoś napisał że to skandal że dlc kosztuje 15 euro a w sumie dodaje tylko kampanie Cezara w Galii i dalej to skandal że gra wydana 4 miesiące temu miała już 8 patchów i takie dlc.
    Po pierwsze nie wiem ile zaraz po premierze kosztowało dlc do Empire "Na wojennej ścieżce" a w sumie wnosił do gry nie wiele więcej (kampania plemionami indiańskimi). A poza tym jak kogoś nie stać żeby dał 15 euro za dlc niech nie kupuje nikt nikogo nie zmusza to nie dodatek bez którego gra nie ruszy. Co do ilości patchów nie będę się wypowiadał wystarczy przeczytać punkt 3 mojej wypowiedzi (chyba lepiej że są).

    5. Niektórzy mówią że minusem jest brak pór roku.
    Zgoda. Ale z drugiej strony dlaczego zdecydowano się na system jednego roku na turę nie wiem dokładnie ale myślę że ze względu na postacie historyczne w sumie np jak miedzy jedną a drugą postacią było np 50 lat rok by trwał 4 tury kampania musiała trwać 800-1000 tur więc bez sensu ale to tylko moje przypuszczenia. Notabene poza zimą pory roku w Shogunie nie dawały za wiele.

    6. Brak murów w miastach.
    Tu muszę się zgodzić że to nie realistyczne bo raczej wszystkie miasta miały mury (poza Spartą podobno). Ale uważam to za dobry krok ponieważ:
    1. Na shogunie atak na miasto w wykonaniu AI był słaby jeśli dobrze ustawiłeś niewielkie oddziały mogłeś zniszczyć dużo większą armie wroga. Kiedy natomiast Ty atakowałeś wystarczyło mieć działo albo niewielkie wzniesienie i spokojnie wybiłeś większość obrońców bo AI nie kwapiło się do ataku.
    2. Mur ma stolica regionu i to mi się podoba widać że jest to miasto o najwyższym znaczeniu w danej prowincji

    7. Co do niektórych agentów.
    To faktycznie tu się zgadzam są uciążliwi wystarczył by tylko szpieg, zabójca, dyplomata ale od Empite to już według mnie dodawanie ich na siłę. Zawsze można dziubnąć zabójca/szpiegiem haha.

    Podsumowując w grze nie ma błędów których nie da się naprawić w patchach. AI też z czasem poradzi sobie ze wszystkim. Chyba każdy widzi że można było nie nalegać na jak najszybszą premierę bo robi się to samo co z dodatkiem do Gothic III wszyscy piszą "wydali grę słabą kasę wzięli teraz patchów multum więcej nie kupie od nich gry". Ludzie najpierw chcą grę jak najszybciej a teraz płaczą. Cenowo gra jest do przyjęcia to samo się tyczy dlc (nikt nikogo nie zmusza do zakupu).

    Pozdrawiam i proszę o cierpliwość

  2. #52
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Kazragore
    4. Co do dlc "Cezar w Galii" (odnośnie ceny dlc)
    Na bodaj oficjalnym forum gry ktoś napisał że to skandal że dlc kosztuje 15 euro a w sumie dodaje tylko kampanie Cezara w Galii i dalej to skandal że gra wydana 4 miesiące temu miała już 8 patchów i takie dlc.
    Po pierwsze nie wiem ile zaraz po premierze kosztowało dlc do Empire "Na wojennej ścieżce" a w sumie wnosił do gry nie wiele więcej (kampania plemionami indiańskimi). A poza tym jak kogoś nie stać żeby dał 15 euro za dlc niech nie kupuje nikt nikogo nie zmusza to nie dodatek bez którego gra nie ruszy. Co do ilości patchów nie będę się wypowiadał wystarczy przeczytać punkt 3 mojej wypowiedzi (chyba lepiej że są).
    Prawie dekadę temu za to 15 euro, czyli ponad 60 zł kupiłem Kingdomsy do Medievala II i jeszcze z tych 15 euro na lody by zostało.
    Porównaj sobie zawartość tego DLC do Empire (za 20 zł jedna kampania a w niej kilka nacji), porównaj sobie Cezara w Galii (recenzje użytkowników totalwar.org.pl dostępne tutaj: viewtopic.php?f=580&t=14641 ), a potem przystaw to do Kingdomsów. Mając świadomość, że Kingdomsy stały się podstawką do wszystkich genialnych modów do Medka II, które ukazały się i co ważniejsze: dalej się ukazują.

    Cytat Zamieszczone przez Kazragore
    5. Niektórzy mówią że minusem jest brak pór roku.
    Zgoda. Ale z drugiej strony dlaczego zdecydowano się na system jednego roku na turę nie wiem dokładnie ale myślę że ze względu na postacie historyczne w sumie np jak miedzy jedną a drugą postacią było np 50 lat rok by trwał 4 tury kampania musiała trwać 800-1000 tur więc bez sensu ale to tylko moje przypuszczenia. Notabene poza zimą pory roku w Shogunie nie dawały za wiele.
    Rozumiem że nie grałeś w Cezara w Galii, bo inaczej byś podszedł do tych pór roku, wrzucony jest screen do drugiej recenzji, jaki wpływ na gospodarkę i ład społeczny mają warunki atmosferyczne w różnych porach roku: viewtopic.php?f=580&t=14641
    W Shogunie 2 faktycznie nie miały wielkiego znaczenia, ale w Cezarze w Galii mają niebagatelny wpływ. Nie dałoby się wmontować w podstawową kampanię, ale skoro mamy roczne tury to można byłoby założyć że rok był średni poza wyjątkami w różnych prowincjach, które wpływałyby dodatnio albo ujemnie na życie w regionie. Chłopaki z DeI poradzili sobie już tym problemem.

    Na agentów tradycyjnie polecam poradnik:
    viewtopic.php?f=471&t=14655



  3. #53
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Witam

    Jak słusznie zauważyłeś to było prawie dekadę temu. Dekadę temu wszystko było w Polsce tańsze. Co do wspomnianego Medievala II to nie będę się wypowiadaĺ bo grałem w niego mało ( nie z powodu że to słaba gra bo pewnie tak nie jest ale po prostu nie lubię tego okresu historii).

    Co do pór roku to w 100% zgadzam się z Twoim zdaniem że można było założyć że rok był in +\-.

    Muszę jeszcze napisać z czego zrobię sobie druty telegraficzne (przepraszam za to wyrażenie ale inaczej nie mogę powiedzieć). ///<---- Ja także przepraszam, na nic innego zmienić nie mogłem. Samick///
    1. Mianowicie nie wiem kto wpadł na zrobienie oszczepników z opcją płynących włóczki.
    2. O ile pomysł z armią na możu mi się podoba to jednostki stricte morskie to żenada.


    Pozdrawiam

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Recenzja Rome 2 DLC "Hanibal u bram" - multiplayer
    By mackoff in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 22:40
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 12:38
  3. Recenzja NTW by gram.pl
    By Janek in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 23:48
  4. Żegnamy naszą suwerenność
    By in forum Agora
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •