Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Nasza recenzja Total War: Rome II

  1. #31
    Pampa
    Gość

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez MichalKruk
    Cytat Zamieszczone przez supersaiyan2
    Mam pytanie do osób które grały w tą gre czy na takim sprzęcie moge liczyć na dobrą płynnośc gry?
    Intel Core i3 320 3,3ghz
    HD 7870 2gb(1000mhz)
    Ram 8gb
    Win 7?
    Jak ci Shogun chodził to i Rome pociagnie.

    Wymagania są praktycznie takie same, a i w grze nie widać jakiejś wielkiej różnicy graficznej. Ot balonik pompowali, a teraz pęka

    BTW Kruk, cytat dotyczący statystyki nie jest Stalina

  2. #32
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    A jak wyglądała liczba klatek na sekundę u osób ktore grały w rome II ?

  3. #33
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Witam wszystkich! To mój pierwszy post, w którym chcę zwrócić autorowi dobrej poniekąd recenzji zwrócić uwagę na ważny aspekt ahistoryczności Rome Total War I, która była doskonałą pożywką dla różnej maści modderów. Ahistoryczność owa skutkowała tym, że lista możliwych do rekrutowania jednostek była krótka i często niezgodna z realiami historycznymi. Moim zdaniem był to minus pierwszej odsłony Rome Total War.
    W dwójkę nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale o komentaż aż prosi się stwierdzenie autora recenzji, że zachowanie falangi na polu bitwy jest złe, ponieważ pozbawiona jest ona mobilności. Dziwi mnie taka wypowiedź z ust człowieka, który poprawnie posługuje się nazwą broni używanej przez ową formację. Z danych historycznych, np. z relacji bitwy pod Gaugamelą wiemy dobrze, że falanga byla niezwykle podatna na ataki ze skrzydeł, ponieważ żołnierze mieli ogromne trudności ze zmianą szyku. Mnie osobiście wzmianka o wystąpieniu takiej okoliczności w dwójce niezmiernie cieszy. Osobiście liczę, że twórcy gry postarali się jeszcze bardziej dodając fakt, iż falanga w trakcie starcia miała tendencję do prawoskrętnego zmieniania ustawienia formacji! Wynikało to z faktu, że walczący sarissą wykonywał pchnięcia bronią trzymaną w prawej ręce, częstokroć na wykroku. Zachęcam do lektury przedmiotu.

  4. #34
    voitek
    Gość

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Nie narzekam na zachowanie falangi ze z względu na jej mobilność
    Chodzi mi o to, jak komputer radzi sobie z ustawianiem jej w odpowiednim kierunku podczas ataku. Gracz nie ma z tym problemów

  5. #35
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Absynt1981
    Witam wszystkich! To mój pierwszy post, w którym chcę zwrócić autorowi dobrej poniekąd recenzji zwrócić uwagę na ważny aspekt ahistoryczności Rome Total War I, która była doskonałą pożywką dla różnej maści modderów. Ahistoryczność owa skutkowała tym, że lista możliwych do rekrutowania jednostek była krótka i często niezgodna z realiami historycznymi. Moim zdaniem był to minus pierwszej odsłony Rome Total War.
    W dwójkę nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale o komentaż aż prosi się stwierdzenie autora recenzji, że zachowanie falangi na polu bitwy jest złe, ponieważ pozbawiona jest ona mobilności. Dziwi mnie taka wypowiedź z ust człowieka, który poprawnie posłguje się nazwą broni używanej przez ową formację. Z danych historycznych, np. z relacji bitwy pod Gaugamelą qiemy dobrze, że falanga byla niezwykle podatna na ataki ze skrzydeł ponieważ żołnierze mieli ogromne trudności ze zmianą szyku. Mnie osobiście wzmianka o wystąpieniu takiej okoliczności w dwójce niezmiernie cieszy. Osobiście liczę, że twórcy gry postarali się jeszcze bardziej dodając fakt, iż falanga w trakcie starcia miała tendencję do prawoskrętnego zmieniania ustawienia formacji! Wynikało to z faktu, że walczący sarisą wykonywał pchnięcia bronią trzymaną w prawej ręce, częstokroć na wykroku. Zachęcam do lektury przedmiotu.
    Aż muszę się wypowiedzieć

    Po pierwsze: witamy na forum
    Po drugie: mobilność rozumiana jest jako szybkość poruszania się na polu bitwy, w przemarszach etc., a nie jako zmiana szyku. Falangici byli podatni na ataki z boku czy z tyłu, ale jak zapewne wiesz, dobrze wyćwiczona falanga potrafiła zmieniasz front bardzo łatwo i szybko.
    Po trzecie: przypominam, że to gra, więc nie odda ona nigdy realiów historycznych (pominę fakt, że przeszłość sobie i tak sami rekonstruujemy, ale to nie czas ani miejsce na dyskusję)
    po czwarte: mamy datę premiery, zawsze jest szansa, że wyjdą jakieś łatki albo moderzy zrobią swoje.

    Pozdrawiam i życzę udanych podbojów.

  6. #36
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    No tak... mobilność rozumiałem, jako zdolność ustawiania szyku. A z tą zepewne bywało różnie, gdyż w greckich polis falangę tworzyli obywatele miasta, których było stać na zakup ekwipunku. Dlatego też bardzo dużą część wojsk stanowili tzw. harcownicy. Przeróżnej maści oszczepnicy (peltaści), procarze, oraz łucznicy. Trudno mi sobie wyobrazić, że nagle pospolite ruszenie polis greckich (rolnicy, rzemieślnicy i handlarze) tworzą niepokonaną ścianę zdolną do walki przez cały dzień

  7. #37
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    57
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Bardzo dobra receznja aż mam ochotę zagrać w Rome total war 2! Ale na razie nie mam pieniędzy ((.
    "O dyplomacji mówimy wtedy, kiedy dwóch ludzi łże sobie w żywe oczy i oboje doskonale o tym wiedzą."
    "Sztuka dyplomacji polega na umiejętności pokrajania tortu w taki sposób, aby każdy uważał, że dostał największy kawałek."
    "Znalazłem doskonały sposób oszukiwania dyplomatów. Mówię im prawdę, a oni nigdy mi nie wierzą."

  8. #38
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Trzeba przyznać, że jak na recenzję jest dość długa i dobra. Może jeśli wyjdzie jakiś dodatek do Rome 2, to machniesz kolejną recenzję?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #39
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    Moja ulubiona czesc to Barbarian Invasion mam nadzieje ze tez zrobia na nowo to bedzie dopiero sieczka na maxa

  10. #40
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    67
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nasza recenzja Total War: Rome II

    czytam kolejną recenzję, i dochodzę do wniosku, że romek był oceniany jak obama przez komitet noblowski - jeszcze nic nie zrobił, ale już mu damy nagrodę na zachętę np. ten fragment o optymalizacji, gdzie autor przyznaje, że ta leży, ale sobie tłumaczy, że to pewnie wersja "reżyserska" znaczy się "recenzencka" i to pewnie kiedyś jak w słynnej piosence "być może z pewnością za trzydzieści lat stanie długa, prosta ...." właśnie być może poprawią - zamiast po prosta opisać konia jakim jest.

    dlatego mam prośbę, następnym razem, opiszcie owego osła jakim jest, a nie, że z pewnością będzie kiedyś rumakiem.

    ps. z resztą wystarczyło odpalić byle jaką bitwę i zobaczyć jeden wielki blob(o laserowych pilum, czy podpalaniu bram za pomocą pochodni nie wspominam), który pęka po 2 minutach - i koniec bitwy - po czymś takim, zjechał bym grę nie przebierając w słowach, no ale wiadomo ....................pewnie kiedyś poprawią, więc gra jest super, choć na ten moment jest beznadziejna.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Recenzja Rome 2 DLC "Hanibal u bram" - multiplayer
    By mackoff in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 21:40
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 11:38
  3. Recenzja NTW by gram.pl
    By Janek in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 22:48
  4. Żegnamy naszą suwerenność
    By in forum Agora
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 11:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •