Strona 311 z 321 PierwszyPierwszy ... 211261301309310311312313 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 101 do 3 110 z 3206

Wątek: Dyskusja o grze Total War: Rome II

  1. #3101
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pyrrus89 Zobacz posta
    Bestie można było na jakiejś promocji Muve wyrwać za 6-8zł i tyle są warte.
    Można też poczekać na wielkie przeceny na steam, na summersale i wintersale zazwyczaj są zniżki 75% na większość DLC.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  2. #3102
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jutrzenka Zobacz posta
    Teuta pewno będzie wymagała posiadania DLC Piraci i najeźdcy.
    Nie pewnie tylko na 100%. Będzie jako generał i bez DLC będzie można przeciw niej walczyć. Oczywiste, że żeby nią grać trzeba mieć DLC.
    Każdy gracz który aktualizuje grę posiada też na dysku wszystkie DLC jednak, żeby je odblokować musi mieć kod zakupionego DLC. Tak więc grając w kampanie masz wszystkie jednostki z DLC jako jednostki wroga.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #3103
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2017
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    93
    Otrzymał 31 podziękowań w 16 postach
    Jeśli chodzi o Bestie to najbardziej razi mnie to:

    Nie wiem jak bardzo historyczna jest ta zbroja dla wielbłądów, dla mnie wygląda bardzo dziwnie i nienaturalnie.

    Z całego tego DLC ze screenów na steam podobają się mi tylko pieski i słonie.

  4. #3104
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Katafrakci na wielbłądach są historyczni aczkolwiek nigdy ich prawdziwej zbroi nie widziałem. Ten na pierwszym planie wygląda słabo, bo tekstury łusek pancerza się dziwnie porozciągały. Mimo to, w grze są całkiem dobrą jazdą i jedną z trzech nadających się do czegoś jednostek w tym DLC.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  5. #3105
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jutrzenka Zobacz posta
    Jeśli chodzi o Bestie to najbardziej razi mnie to:

    Nie wiem jak bardzo historyczna jest ta zbroja dla wielbłądów, dla mnie wygląda bardzo dziwnie i nienaturalnie.

    Z całego tego DLC ze screenów na steam podobają się mi tylko pieski i słonie.
    Jeśli chodzi o katafraktów na wielbłądach to Herodian o nich wspominał:
    "Barbarzyńcy co prawda zadawali
    im ciężkie straty dzięki wielkiej liczbie łuczników i jeździe pancernej,
    która z koni i wielbłądów raniła ich z góry włóczniami. W walce wręcz
    jednak Rzymianie z łatwością brali górę, ale że liczna konnica nieprzyjacielska
    i mnóstwo wielbłądów zbyt wielkie czyniły im szkody, udali, że
    się cofają, i rzucali na pole trójzęby i inne jakieś wymyślne haki żelazne
    o bardzo ostrych kolcach. Ponieważ ukryły się one w piasku i nie zostały
    dostrzeżone przez jeźdźców na koniach czy wielbłądach, okazały się dla
    nich zgubne; bo kiedy konie, zwłaszcza wielbłądy, które mają miękkie
    kopyta, stąpały na nie, przyklękły, poczynały kuleć i zrzucały jeźdźców,
    których dźwigały" i dalej: "Padła przy tym tak
    wielka liczba ludzi i zwierząt, że cała równina nimi została zasłana, a nawet
    spiętrzyły się wysoko ogromnie stosy zwłok, zwłaszcza wielbłądów,
    które padały jedne na drugie. Stąd i walczący mieli przeszkody przy nacieraniu.
    Nawet już nie widzieli się wzajemnie skutkiem tego, że w środku
    wzniósł się niejako wielki, trudno dostępny wał ze spiętrzonych ciał,
    który przeszkadzał im w atakowaniu. Toteż i jedni, i drudzy wycofali się
    znów do swoich obozów".

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  7. #3106
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2017
    Postów
    146
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    93
    Otrzymał 31 podziękowań w 16 postach
    Ja nie pytałam się czy istnieli katafrakci na wielbłądach, tylko czy ta wielbłądzia zbroja faktycznie obejmowała całą szyję zwierzęcia. Dla mnie, szczególnie ta płytowa na pierwszym planie i ta na drugim wielbłądzie od prawej, wygląda po prostu paskudnie i nierealnie.
    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    Ten na pierwszym planie wygląda słabo, bo tekstury łusek pancerza się dziwnie porozciągały.
    To nie są tekstury łusek, tylko płytek. Zbroję łuskową mają pozostałe wielbłądy, dwa zaś płytkową (mają zapięcie na górze szyi) i to one tak rażą moje poczucie estetyki.

    A co do sposobu (rozrzucenie kolców na polu bitwy), to podobnie Timurydzi poradzili sobie za słoniami.

  8. #3107
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jutrzenka Zobacz posta
    Ja nie pytałam się czy istnieli katafrakci na wielbłądach, tylko czy ta wielbłądzia zbroja faktycznie obejmowała całą szyję zwierzęcia. Dla mnie, szczególnie ta płytowa na pierwszym planie i ta na drugim wielbłądzie od prawej, wygląda po prostu paskudnie i nierealnie. A co do sposobu (rozrzucenie kolców na polu bitwy), to podobnie Timurydzi poradzili sobie za słoniami.
    Jutrzenko, niestety źródła starożytne mają ten urok, że zwykle niezbyt często możemy odtworzyć dokładny wygląd wojownika, jeśli nie był Rzymianinem czy Grekiem. Materiały źródłowe są zwykle proweniencji łacińskiej, a nie zawsze jest możliwość oprzeć się na malowidłach jak w przypadku armii perskiej. Na chłopski rozum takie opancerzenie wielbłąda nie wydaje się zbyt praktyczne, z drugiej strony ilustratorzy choćby w serii Osprey w podobny sposób to przedstawiają, a Brytyjczycy wyraźnie się na niej opierają przy historycznych total warach.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Pyrrus89 za przydatny:


  10. #3108
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pyrrus89 Zobacz posta
    Materiały źródłowe są zwykle proweniencji łacińskiej, a nie zawsze jest możliwość oprzeć się na malowidłach jak w przypadku armii perskiej.
    W przypadku Persów to jest jeszcze szczątkowe piśmiennictwo w piśmie pahlavi, chociaż nie mam pojęcia czy przetrwało coś więcej poza tekstami Awesty i komentarzami do tej księgi. Inne starożytne nacje i kultury, nie wchodzące w skład "main-streamu", rzeczywiście i niestety takich luksusów nie mają.

  11. #3109
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Z okazji tego, że wychodzą pustynne królestwa postanowiłem odkurzyć Rome 2 i zagrać w singla. Spotkało mnie niemiłe zaskoczenie związane z niedawnym FLC - "Power and Politics"...Da się to jakoś usunąć? Kompletnie zniszczyło to rozgrywkę, co chwila wybuchają wojny domowe a utrzymanie lojalności na wyższym poziomie trudności( na bardzo trudnym dostaje się modyfikator -20 do lojalności!) jest po prostu nierealne. Zamierzenia z podziałem państwa na strefy wpływów było ciekawe ale to jak to wyszło w praktyce to zupełnie inna bajka,wojny domowe powinny wybuchać tylko przy wyjątkowo nieudolnym rządzeniu a teraz dzieje się to po prostu non stop, podczas przechodzenia kampanii "Hannibal at the Gates" Rzymem, musiałem zdławić chyba ze trzy secesje a to dość krótki dodatek...

    Edit: Jakby ktoś miał podobne odczucia ten mod powinien pomóc - http://steamcommunity.com/sharedfile...?id=1316022491 . Zastanawiam się tylko czy ktokolwiek z CA testował to FLC przed wciśnięciem go na siłę graczom...
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  12. #3110
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Hmm jak ja grałem kampanie to działało to naprawdę w porządku.

Strona 311 z 321 PierwszyPierwszy ... 211261301309310311312313 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja Ogólna
    By Salvo in forum DarthMod Empire
    Odpowiedzi: 307
    Ostatni post / autor: 16-06-2017, 12:50
  2. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  3. Dyskusja ogólna
    By McAbra in forum Napoleonic Total War II
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 13:49
  4. Odpowiedzi: 2991
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •