Strona 219 z 321 PierwszyPierwszy ... 119169209217218219220221229269319 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 181 do 2 190 z 3206

Wątek: Dyskusja o grze Total War: Rome II

  1. #2181
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez badolf4 Zobacz posta
    Ja rozumiem 15 minut jest jak najbardziej okej, ale nie 50 minut przy stanie 2500 vs 2000 gdzie ja zostałem oblężony a standardowo AI pakowal wszystkie jednostki przez bramę mocno przegrywając, zauważyłem tez ze jednostki jak uciekają to tylko od liczebności ok. 30 w dół pomimo że dostają ostre baty. DLa mnie niestety jakaś aktualizacja DEi zespuła zabawę , widziałem na forym TWCenter, że ludzie także się na to skarżą niestety. WIelka szkoda bo bardzo długo czekałem na 0.9, a nie widzi mi się każdej bitwy rozgrywać ponad 30 minut bo to zupelnie bez sensu i strasznie monotonne, zwłaszcza jak komputer źle oblicza autorozstrzygnięcia.
    Po pierwsze to nie dział DeI, po drugie to co piszesz to bzdura, bo mówisz o oblężeniu, które z zasady będzie długie na modzie wydłużającym bitwy. Nie, wersja 0.9 tego nie zmieniła bo w tym aspekcie nic się nie zmieniło, ponieważ nie ma Selei, która zajmuje się balansem. Powtórzę to co powtarzają wszyscy na TWC, średnia bitwa to 15-20 minut, oblężenia to inna sprawa. I nie, to nie jest bez sensu, to jest cholernie sensowne, że na modzie gdzie liczy się łamanie morale, walka w jednym miejscu na wyrżnięcie będzie trwać długo. Weź jakąś lekką piechotę, otocz wroga, wygraj. Nigdy nie miałem na DeI bitwy (też oblężenie) dłuższej niż 45 minut, a gram od miesięcy.

    W EB sprawa wygląda podobnie i jakoś nie przeszkodziło mu to zostać jednym (moim zdaniem najlepszym) z najlepszych modów w historii TW ;P

  2. #2182
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Sam świadomie zdecydowałeś się na DEI który wydłuża bitwy, więc trochę nie rozumiem na co narzekasz, chyba że załapałeś buga. Ja gram na czystej wersji, przez co muszę liczyć się np. ze spamem agentów, czy bitwami które dłużej mi się ładują (łącznie przez i po bitwie) niż trwają, przez co większość idzie na automacie.

    Do czasu wydania ostatniego oficjalnego pacza, wszystkie mody będą miały jakieś błędy i niezgodności których usunięcie wymaga czasu. A twórcy dei pomimo wielkich chęci i zaangażowania tworzą naprawdę spory złożony i zaawansowany projekt i jak pomyślę o jego finalnej wersji już zaczynam się cieszyć. A na razie pozostaje grać w to co jest już teraz i zgłaszać tak błędy jak i to co ci się nie podoba. Bo mod jest ciągle dynamicznie rozwijany.
    Podpisuję się, z tym że w automacie gram tylko nieistotne szturmy małych mieścin ze standardowym garnizonem. Nie pozbawiam się smaku oglądania walk (w opanowanym już etapie bitwy) z punktu widzenia oddziału na "insercie".

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #2183
    marengo
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez badolf4 Zobacz posta
    Ja rozumiem 15 minut jest jak najbardziej okej, ale nie 50 minut przy stanie 2500 vs 2000 gdzie ja zostałem oblężony a standardowo AI pakowal wszystkie jednostki przez bramę mocno przegrywając, zauważyłem tez ze jednostki jak uciekają to tylko od liczebności ok. 30 w dół pomimo że dostają ostre baty. DLa mnie niestety jakaś aktualizacja DEi zespuła zabawę , widziałem na forym TWCenter, że ludzie także się na to skarżą niestety. WIelka szkoda bo bardzo długo czekałem na 0.9, a nie widzi mi się każdej bitwy rozgrywać ponad 30 minut bo to zupelnie bez sensu i strasznie monotonne, zwłaszcza jak komputer źle oblicza autorozstrzygnięcia.
    Jeżeli DeI cię nie zadowala, a chcesz dobrego moda nastawionego na realizm, weź Magnar Mod. Zagrałem na nim w niedzielę 70 tur Rzymem, początkowo w ramach kolejnego testu modów, ale po kilkunastu turach tak wciągnąłem się że postanowiłem nie przerywać gry i test zamienił się w pełnoprawną kampanię. Podbiłem całą Italię, Galię Cisalpińską, Korsykę, Sardynię i Sycylię. Obecnie walczę w północnej Afryce w ramach drugiej wojny z Kartaginą. Agentów prawie nie widać, forsowny marsz nie jest plagą, ekonomia jest wymagająca, dyplomacja także, szczególnie w pierwszej fazie gry. Bardzo duże znaczenie, jeżeli nie ogromne mają pory roku, obudowane wieloma współczynnikami wpływającymi na praktycznie każdy aspekty gry. Bitwy dobrze zbalansowane i nastawione na złamanie ducha walki przeciwnika. Kolejny niesłusznie zapomniany mod na forum.

  4. #2184
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    100
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 1 poście
    Panowie, nie chcę tutaj mówic ze DeI jest słaby , bo to jedyny wielki mod który mnie interesuje aczkolwiek naprawdę te walki trochę mnie zdziwiły , gralem we wcześniejsze wersje moda i były okej, jedynie ten coś mi sknocił. Chyba będę musiał przeinstalować całego Rome 2. Tak KAM , nawet szarża cięzkiej konnicy na same tyły nic nie dała, morale jakby nieistniało, zresztą konnica została wycięta w pień

  5. #2185
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Sprawdzę dzisiaj czy to co piszesz o bitwach w DeI jest prawdą. Tak jak wspomniał Kam balansu nie dotykali, gdyż jest to domena nieobecnego niestety Selei. Czy ktoś z powyższych oprócz badolf4 grał w wersję 0.9 ?
    A tak przy okazji proponuje przenieść rozmowę do odpowiedniego działu, tu zaśmiecamy wątek
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  6. #2186
    Wojski Awatar Atar
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach
    U mnie dzisiaj obrona w trakcie oblężenia w najnowszej wersji DEI (v 9d) trwała ok. 36 min (armie 2600 vs 3600). Długość bitwy wynikała częściowo z tego, że nie wszystkie oddziały brały jednocześnie udział w w walce, broniąc ,,wąskich gardeł" w mieście bez murów, wchodząc etapami do walki. Nie wiem czy to długo, raczej jak na standardy oblężeń w DEI chyba normalnie (pamiętam jedno z oblężeń w wersji 8, które trwało ok. 50 min).
    Walka w otwartym terenie trwa zazwyczaj krócej tak ok. 10-20 min., jeśli zastosujemy manewry taktyczne zalecane przez twórców. Z tego co pamiętam na oficjalnym forum DEI był kiedyś mod na przyśpieszenie szybkości bitwy, można też zmniejszyć ilość wojaków w oddziale, co chyba też skraca długość bitwy.
    Swoją drogą DEI jest coraz lepszy, jeszcze trochę i osiągnie poziom mojej ulubionej Europy Barbarorum.

  7. #2187
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Potwierdzam słowa przedmówcy. Pograłem troszkę w wersje 0.9 Rzymem i wszystko z bitwami wydaje się ok. Te w polu trwają u mnie ok 15-20 min, oblężenia troszkę dłużej.
    Także sprawa z morale wydaje się w porządku. Wszystko zależny jakie przeciwnik ma jednostki.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  8. #2188
    marengo
    Gość
    Fanatyzm DeI przez chwilę znowu opanował dyskusję ogólną, ale już czas wrócić do normy. Na Amazonie pojawiła zapowiedź nowej książki Gibbins'a "Sword of Attila (Total War Rome)".

    http://www.amazon.com/Sword-Attila-T...al+War+Rome%29

    Autor napisał wcześniej "Zniszczyć Kartaginę", książkę której pierwsze wydanie towarzyszyło premierze Rome 2. Powstaje zatem spekulacja, czy w związku z tym możemy spodziewać się na przełomie roku dodatku na miarę Barbarian Invasion?

  9. #2189
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Hmmm, DLC, w którym mielibyśmy rok ok. 450 n.e. i gra toczyłaby się w europie środkowo wschodniej, a stronami byłby Rzym i Hunowie? Brzmi interesująco Niestety widzę jeden problem, do tej pory wszystkie frakcje z DLC są też grywalne w Głównej Kampanii, z Hunami jest to nierealne, nie wiem jak wyglądało Barbarian Invasion, bo w Rome I nigdy nie pykałem, ale jeśli będzie to samodzielny dodatek, jak Viking Invasion do Medievala I to ok
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:09
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  10. #2190
    marengo
    Gość
    Barbarian Invasion posiadam w wersji z Antologią, nawet nie wiem czy ta kampania funkcjonuje samodzielnie. Dotychczasowa polityka sprzedaży elementów Rome 2 przez CA/SEGĘ nie ma o tyle znaczenia, że nie każde DLC z nową kampanią musi dodawać coś do głównej (to raczej zachęta do kupna poprzez odblokowanie frakcji, niż rodzaj tradycji). Bardziej spodziewam się czegoś na miarę Zmierzchu Samurajów.

Strona 219 z 321 PierwszyPierwszy ... 119169209217218219220221229269319 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja Ogólna
    By Salvo in forum DarthMod Empire
    Odpowiedzi: 307
    Ostatni post / autor: 16-06-2017, 12:50
  2. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  3. Dyskusja ogólna
    By McAbra in forum Napoleonic Total War II
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 13:49
  4. Odpowiedzi: 2991
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •