Strona 268 z 321 PierwszyPierwszy ... 168218258266267268269270278318 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 671 do 2 680 z 3206

Wątek: Dyskusja o grze Total War: Rome II

  1. #2671
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Lokalizacja
    Mroczne Siedliszcze
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Na początku wkurzyły mnie te zmiany, ponieważ uwaliły mi wszystkie trwające kampanie, a przede wszystkim mającą się ku końcowi germańską. Bardzo mocno zirytowała mnie niekonsekwencja - po co ulepszali Swebom roster, czyniąc z nich wreszcie wartościową siłę bojową, żeby półtora miesiąca później pozabierać tylu jednostkom umiejętności specjalne? Nagle, przepchnięcie się wojownikami z mieczami przez jakichś iberyjskich patałachów z oszczepami okazuje się problemem, zwarcia trwają tak długo, że traci się dwukrotnie więcej ludzi. Pewnie kwestia gustu, ja wolałem szybkie starcia, zwłaszcza grając barbarzyńcami. Dochód z 15k w ciągu kilku tur zjechał mi do 4k - nie mam pojęcia czemu. Na dokładkę wojnę domową miałem już z głowy, na myśl o kolejnych odechciało mi się grać.
    Kiedy dla odmiany zacząłem kampanię Kartaginą w HatG doczekałem się absurdalnej sytuacji, gdy spieszona szlachta numidyjska związana z moją falangą i przygrzmocona z obu flank i od tyłu jazdą broniła się tak długo, że dwa oddziały jazdy zaczęły uciekać, a generalska straciła pół składu. Jedno wielkie WTF.
    Zmiana systemu budowania jest z kolei na plus, zacząłem na świeżo wielką kampanię Baktrią i muszę przyznać, że dbanie o szeroko pojętą ekonomię przebiega dużo bardziej intuicyjnie i po prostu przyjemniej. Reasumując wydaje mi się, że to całkiem inna gra i do wielu rzeczy trzeba się przyzwyczajać od nowa, szukać innych taktyk i rozwiązań. Ostatecznie zapewne uznam, że obecnie jest w ogólnym rozrachunku lepiej, ale tak drastyczna zmiana zasad jest imho lekko niepoważna po roku od wydania gry.

  2. #2672
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez majkel Zobacz posta
    sprzeciwiają się tylko opozycyjni dowódcy i ciągną za sobą całe legiony i prowincje. .
    Czyli przed wybuchem wojny domowej trzeba ich pozbawić legionów, a najlepiej spróbować zabić w samobójczej bitwie. Dobrze kombinuję?

  3. #2673
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @UP
    Twoi generałowie też mogą się zbuntować.

  4. #2674
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No to przed wybuchem każdemu z nich wywalam armie i po wybuchu wojny szybko rekrutuję najemników i legiony

  5. #2675
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach
    Twoi się nie zbuntują, o ile inne rody mają jakieś armie - same jednostki generalskie wystarczą.

  6. #2676
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nie jestem pewny czy takie puste armie nie wypełnią się magicznie do zadowalających rozmiarów. Ja daje im najsłabsze jednostki jakie są dostępne. Wojny jeszcze nie miałem więc ciężko powiedzieć jak się to sprawdza.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #2677
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach
    Gram na DeI, ale tam poza przyczynami wojny domowej (w monarchiach wybucha, jak poparcie jest za niskie, a nie za wysokie) nie modyfikowali nic innego - buntownicy nie dostali zadnych nowych jednostek, ani żadnych nie rekrutowali. W sumie prawie rozczarowujące. Ciosu ekonomicznego też nie odczułem żadnego po utracie paru rozwiniętych prowincji, bo spadła mi korupcja dzięki temu i wyszedłem na zero. :p

  8. #2678
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Gdyby CA chciało utrudnić grę graczom a co jednocześnie pokrywałoby się z logiką i praktyką nie powinna być realizowana opcja uzupełniania oddziałów w trakcie forsownego marszu. Ba! Powinna być wprowadzona jakaś strata marszowa. Niech będzie niewysoka np. na maksymalny wykorzystany w turze zasięg takiego marszu 5-10% w plecy w każdej jednostce. Myślę ze nikt z graczy by się nie obraził. Wolę to niż sztuczne dopakowywanie wrogich frakcji wraz z wyższym poziomem trudności.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #2679
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Ba! Powinna być wprowadzona jakaś strata marszowa. Niech będzie niewysoka np. na maksymalny wykorzystany w turze zasięg takiego marszu 5-10% w plecy w każdej jednostce. Myślę ze nikt z graczy by się nie obraził. Wolę to niż sztuczne dopakowywanie wrogich frakcji wraz z wyższym poziomem trudności.
    I tu niestety, (jak przy każdym innym aspekcie gry) trzeba zaznaczyć poziom AI które stanowczo nadużywa forsownego marszu, więc tak naprawdę było by to tylko ułatwieniem dla gracza. Z takim AI nie da się zwiększyć poziomu trudności bez "sztucznego dopakowywania wrogich frakcji".

  10. #2680
    Chłop Awatar jokerkara
    Dołączył
    Sep 2014
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Chyba muszę grać od nowa Wybuchła mi wojna domowa i od razu położyła całą grę - buntownicy zajęli najlepsze prowincje zbrojne i te dostarczające żarcie ( -25 zapotrzebowania na chlebek od razu ), a reszta wojsk jest zbyt rozsiana po świecie żeby coś zdziałać. A miałem średnie zagrożenie wybuchu wojną, nie rozumiem tego. Wpływ w senacie 70% - może tu leżał problem?

Strona 268 z 321 PierwszyPierwszy ... 168218258266267268269270278318 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja Ogólna
    By Salvo in forum DarthMod Empire
    Odpowiedzi: 307
    Ostatni post / autor: 16-06-2017, 12:50
  2. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  3. Dyskusja ogólna
    By McAbra in forum Napoleonic Total War II
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 13:49
  4. Odpowiedzi: 2991
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •