Strona 269 z 321 PierwszyPierwszy ... 169219259267268269270271279319 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 681 do 2 690 z 3206

Wątek: Dyskusja o grze Total War: Rome II

  1. #2681
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Przecież wszędzie ludzie piszą, że w republice może być max 48 czy tam 49%....

    Visca el Barca!!!

  2. #2682
    Chłop Awatar jokerkara
    Dołączył
    Sep 2014
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ale też piszą, że w monarchii powinien być ponad 68%. A druga sprawa - piszą, że dopiero po wybuchu takiej wojny wybiera się republikę lub monarchię. A ja właśnie na cesarstwo chcę postawić. Trudno - z każdą grą idzie mi coraz lepiej. Szkoda tylko, że CA nie dało do gry jakiegoś porządnego samouczku mówiącego o wszystkich aspektach gry, jakiegoś systemu podpowiedzi czy coś - jak ktoś nigdy w to nie grał to nie da się uczyć tej gry i jej zasad intuicyjnie, trzeba grać i uczyć się na błędach.

  3. #2683
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    CA obiecało kiedyś poradnik do polityki wewnętrznej. Nie dość że czekaliśmy (jako społeczność TW) bardzo długo, to jeszcze nic w środku nie było. Nie da się ukryć, że samouczek został stworzony w formie prologu, niby nie jest tragiczny (zawiera najbardziej klimatyczną bitwę jaką grałem), ale wielu rzeczy brakuje. Swoją drogą, ciekawe czy zaktualizowali go o nowości.



  4. #2684
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Cytat Zamieszczone przez jokerkara Zobacz posta
    Ale też piszą, że w monarchii powinien być ponad 68%. A druga sprawa - piszą, że dopiero po wybuchu takiej wojny wybiera się republikę lub monarchię. A ja właśnie na cesarstwo chcę postawić. Trudno - z każdą grą idzie mi coraz lepiej. Szkoda tylko, że CA nie dało do gry jakiegoś porządnego samouczku mówiącego o wszystkich aspektach gry, jakiegoś systemu podpowiedzi czy coś - jak ktoś nigdy w to nie grał to nie da się uczyć tej gry i jej zasad intuicyjnie, trzeba grać i uczyć się na błędach.
    Nie grasz Rzymem? Bo chyba tak... wiec powinieneś mieć poniżej 48% jak nie chciałeś mieć wojny domowej, a Twój post do tego zmierzał.

    Chyba nie ponad 68% a do 68%!!

    Visca el Barca!!!

  5. #2685
    Chłop Awatar jokerkara
    Dołączył
    Sep 2014
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No właśnie - ten nieszczęśliwy prolog, co to nawet nie wyjaśnił, jak zaznaczyć na obrazkach wojsk parę jednostek na raz podczas walki, a przecież to podstawy dowodzenia. Oni powinni wiedzieć najlepiej, że wprowadzenie w grę nowych graczy powinno być kompleksowo wykonane, tak aby nikt nie czuł się zagubiony grając w taką grę, to nie jest w końcu prosty platformerek z konsol tylko dość złożony tytuł.

    Gram Rzymem. W poradniku tutaj jest ponad 68% - właśnie sprawdziłem, jednak masz rację, nie może być ponad 68%, coś za szybko czytam ten poradnik Moja wina - sorry za zamieszanie.

    Spróbuję jeszcze raz od ostatniego zapisu - adoptuję wszystkich generałów z obcych rodów, a jest ich trochę bo wcześniej pozamieniałem paru moich na tamtych nowych. Każda taka adopcja kosztuje paru senatorów, to powinno obniżyć wpływ mojego rodu i może jeszcze da się grać

  6. #2686
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Rzymem do 48%!! Bo to republika.... dodatkowo adopcja nie musi oznaczać spadku poparcia, wszystko zależy od ambicji i gravitas adoptowanego.

    Visca el Barca!!!

  7. #2687
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Z tymi adopcjami to uważaj bo możesz przegiąć i mieć ich za dużo, a poparcie za chwilę nagle ci wzrośnie. Lepiej próbuj rozwodów lub zabójstw żon Rzym jest republiką już na początku gry bo historycznie jest nią od 509 r.p.n.e.!!!

  8. #2688
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    W grze mamy tylko 2 republiki: Rzym i Kartaginę. I w ich przypadku żadna rodzina (mamy w sumie cztery) nie może przekroczyć 48%. Tylko tu po wybchu wojny domowej można decydować czy zostawić republikę czy jednak przejść na monarchię.

    W pozostałych nacjach jest monarchia, i nie przekraczamy 68%.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #2689
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Iturielu, a Ateny? One chyba też są republiką? Przynajmniej z tego co pamiętam przed patchem 15 zachowywały się jak republika pod względem wrażliwości na gravitas.

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  10. #2690
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wszystkie pozostałe nacje działają jak monarchia, tylko inaczej to ponazywali. Czy są jakieś dodatkowe modyfikatory to nie wiem, Atenami grałem dawno temu, i chwilowo mnie do nich nie ciągnie.

    Jak się zastanowiłem to są na bank monarchią. Przecież mamy tam tylko dwie rodziny: Urzędników i Oligarchię. I któraś musi mieć ponad 48%. Bo 100% podzielić na dwa daje 50%. Czyli niekończąca się wojna domowa.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 269 z 321 PierwszyPierwszy ... 169219259267268269270271279319 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja Ogólna
    By Salvo in forum DarthMod Empire
    Odpowiedzi: 307
    Ostatni post / autor: 16-06-2017, 12:50
  2. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51
  3. Dyskusja ogólna
    By McAbra in forum Napoleonic Total War II
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 13:49
  4. Odpowiedzi: 2991
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •