Strona 122 z 179 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 211 do 1 220 z 1784

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #1211
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach
    Czy mógłbyś ktoś mi wytłumaczyć czym różnią się doki zwykłe od tych "suchych"? Oczywiście inne jednostki trochę inne premię, ale nie rozumiem po co aż dwa budynki do tej samej funkcji. No i po za tym które lepiej stawiać, bo chyba w tych suchych powstają lepsze jednostki pływające.

  2. #1212
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Te zwykłe są głównie pod przemysł, pełnią punkcję gospodarczą i są w stanie wybudować średniej klasy okręty. Suche doki to już typowo militarny budynek pod rozwój zaawansowanej floty wojennej. Jeśli idziesz w gospodarkę to chyba lepiej budować handlowe lub rybackie, a jak wojsko to już suche doki (tak naprawdę to jeden na morzu śródziemnym spokojnie wystarczy by mieć zaplecze dla marynarki wojennej).

  3. #1213
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez majkel Zobacz posta
    a jak wojsko to już suche doki (tak naprawdę to jeden na morzu śródziemnym spokojnie wystarczy by mieć zaplecze dla marynarki wojennej).
    Na wypadek wojny domowej i możliwej szybkiej utraty regionu z tym portem dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch. Po stracie części flot łatwiej odbudować argumenty na morzu.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #1214
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Napiszę w pytaniach bo mnie już krew zalewa przy tym całym romie :/

    Przegrałem potyczkę z Dachami. Trzeba odbudować armię i trochę to potrwa. Szkoda tylko że komputer w 2 tury stworzył sobie full armię o_O
    Zanim zdążyłem zebrać całą armię straciłem 2 osady, komp stworzył sobie kolejną full armię i mogę zakończyć grę już teraz.
    Gram Baktrią, mam pełno sojuszników wojskowych ale nikt mi nie pomoże, gdzie w ogóle prosi się o dołączenie do wojny bo rozmowach dyplomatycznych tego nie mam.
    Co ja mam teraz zrobić gdy komp oszukuje jak może, to ma być realizm ?!?!?!?

    ps.od wczoraj na steamie nie widzę żadnych modów do tej gry, stało się cos?
    ps2. jest jakiś mod który POPRAWIA 90% GRY i eliminuje takie oszustwa?

  5. #1215
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    CA poszło na łatwiznę, dając przeróżne bonusy frakcjom AI zamiast zrobić porządną sztuczną inteligencję która chociaż trochę by ogarniała podstawowe rzeczy w tej grze.

  6. #1216
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez GOPA Zobacz posta
    Przegrałem potyczkę z Dachami. Trzeba odbudować armię i trochę to potrwa. Szkoda tylko że komputer w 2 tury stworzył sobie full armię o_O
    To nie są przypadkiem nomadzi? Wszyscy nomadzi mają +1 do szybkości rekrutacji za sam fakt bycia nomadami. No i nie zapominajmy o najemnikach, które AI chyba rekrutuje za darmo...

    Cytat Zamieszczone przez GOPA Zobacz posta
    Gram Baktrią, mam pełno sojuszników wojskowych ale nikt mi nie pomoże, gdzie w ogóle prosi się o dołączenie do wojny bo rozmowach dyplomatycznych tego nie mam.
    Przy wywołaniu wojny/zostania napadniętym masz opcję zażądania pomocy sojuszników. Ponadto w samej dyplomacji - jeśli ten sojusznik nie prowadzi już wojny z tym wrogiem. Aczkolwiek bez wskazania celu sojusznik nawet w stanie wojny ze wspólnym wrogiem rzadko rusza sam tyłek. Wskazanie celu to mała ikonka na dole po lewej stronie mapy gdy wciśniesz tab.

  7. #1217
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    I ze wskazaniem słabo reaguje.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #1218
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    W menu dyplomacji w lewym dolnym rogu masz takie sztandar i to nim wyznaczasz cel. Działa to raczej średnio:
    - Zależy to od relacji twoich-sojusznik i sojusznik-wróg.
    - Dostęp wojskowy - Jeśli są jakieś tereny które dzielą twojego sojusznika od celu, to robi się śmiesznie.
    - Sojusznik powołuje nową armie na taką wyprawę i często zajmuje to 50 lat.

    Powiem że jest z tym różnie i raz grasz sam, a raz wszystko idzie świetnie. Mi podczas gry Rzymem Tribalowie (ci z prowincji Tracja) atakowali wszystkie cele które im wyznaczyłem. I to właśnie nimi odgrodziłem się od Partów i Blemmyes.

    Co do rekrutacji armii i najemników to dziwnie to wygląda. Wydaje mi się że albo te bonusy do kasa dla Si są olbrzymie albo nie płaci ona za utrzymanie części oddziałów. Sam spotkałem się z sytuacją w której komp po stracie 2 słupków w następnej turze miał nową. Albo podczas początku gry jak szykowałem szybkie przejęcie (werbowałem przy samej granicy i cały czas widziałem ilość wojsk w regionie), a tu kiedy miałem atakować armia wroga powiększyła się o 7-8 jednostek zamiast 3 i nie byli to najemnicy.

    Najemnicy muszą być darmowi dla kompa. Kiedy widzę armie Dacji Tracji czy Ilirii gdzie na 1 regionie wystawiają 2 pełne słupki w których jest 5-8 jednostek najemników to ogarnia mnie pusty śmiech. Natomiast kiedy me oczy patrzą na słupki Kartaginy w których najemników jest 1 jednostka albo wcale, to płaczę.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 17-10-2014 o 07:08

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #1219
    Łowczy Awatar Saruman555
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 12 podziękowań w 12 postach
    POPRAWIA 90% GRY i eliminuje takie oszustwa?
    Uważam,że trochę przesadzasz nie jest tak trudno,trzeba się do mechaniki tylko przyzwyczaić.
    Wole już miliard pełnych armii niż przykładowo spam 1 jednostkowych armii.
    Zwłaszcza ,że raczej przez kilka kolejnych odsłon serii nie będzie na pewno solidnego AI.

  10. #1220
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Z tymi sojusznikami i celami to wiedziałem o tym ale to nie działa
    Pozostaje mi zacząć grać od nowa po mojemu, czyli : buduje byle co, max armia, nikogo nie lubię i jadę wszystko i wszystkich. Czyli totalnie głupie granie ale niestety nie da się inaczej.
    Ci Dachowie to mają opancerzonych konnych łuczników którzy niszczą wszystko na swej drodze. Piechota niszczona w sekundę, konnica ich nie dogoni, słonie to samobójstwo......ktoś tu mówił o spamowaniu jednej jednostki

    A co z modami? steam nie pokazuje mi ani jednego

Strona 122 z 179 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  2. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  3. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 12:42
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •