Strona 162 z 179 PierwszyPierwszy ... 62112152160161162163164172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 611 do 1 620 z 1784

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #1611
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Panowie potrzebuję pomocy w wyjaśnieniu o co chodzi przy agentach z (ta akcja) (armia macierzysta) (lokalna prowincja) itd. jak to działa, o co w tym chodzi?

    Pytanie drugie odnośnie budynków. Mogę wybudować jakieś rzeczy, które mi zwiększą zysk z (przemysłu, handlu lokalnego, rolnictwa) itp. itd. Jak to działa, jaka jest różnica? Muszę mieć jakieś budynki danej kategorii aby ten bonus działał? Czyli jeśli np. wybuduję coś co daje + do przemysłu, ale w wiosce nie mam niczego z przemysłu to bonusu nie mam czy jak? No bo po co by to tak rozdzielali, mogliby dać po prostu zysk + ileś i tyle. I czy te bonusy działają na całą prowincję czy tylko osadę, te budynki przemysłowe, rolnicze itd?

    Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie bo w porównaniu z M2TW strasznie ciężko mi zrozumieć te mechaniki nowych total warów.

  2. #1612
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cóż można powiedzieć że oprócz kwestii czysto militarnej prosisz o porady w całej grze dlatego też najlepiej jeśli zapoznasz się z treścią poniższego linka gdyż kolejne kopiowanie treści już wcześniej zamieszczonych mija się z celem:
    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...ntarze-i-uwagi

    Osobiście polecam metodę "prób i błędów" jako najlepszą dzięki której zapoznasz się,wcześniej lub pózniej,z prawami ustanowionymi w Rome2.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #1613
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Twój odnośni Zając, to temat techniczny. Odpowiedzi są w poradniku na stronie głównej:
    http://www.totalwar.org.pl/ > Rome> Rome II > Poradnik > odpowiednia zakładka



  4. #1614
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    1 link przeczytałem po wyjściu gry kiedyś i nie znalazłem tam odpowiedzi. Drugi ok, czyli od przemysłu, rolnictwa itd. odlicza się jakby osobno dochód, dużo tam jest napisane o sprecyzowaniu drogi rozwoju prowincji, czyli każdy budynek jaki wybuduję rolniczy, przemysłowy czy jakikolwiek, to zawsze mi doda taki przychód jaki jest podany w opisie? Czyli np. jakbym chciał to sobie mogę na pałę pobudować w 1 osadzie różnego typu budynki i i tak będę miał zysk? Bo nie wiem, nic o tym nie jest wspomniane.

    Co do agentów to nie znalazłem słowa o tym czego potrzebuję się dowiedzieć. Ciężko metodą prób i błędów to sprawdzać jak nie wiem w ogóle co to robi i ile trwa bo nigdzie nie jest napisane, mogę sobie 2 lata tych agentów używać i dalej nie będę wiedział co znaczy ta akcja, armia macierzysta itd. przecież agent się nie werbuje w armii.

  5. #1615
    sadam86
    Gość
    Agent może działać czy na prowincję np. zwiększa ład to jeden rodzaj akcji, dajesz go do armii to np. podniesie morale to druga akcja, wyślesz go do worgiega miasta to np. sabotuje coś to trzeci rodzaj akcji itp itd.

  6. #1616
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez hummels Zobacz posta
    Co do agentów to nie znalazłem słowa o tym czego potrzebuję się dowiedzieć. Ciężko metodą prób i błędów to sprawdzać jak nie wiem w ogóle co to robi i ile trwa bo nigdzie nie jest napisane, mogę sobie 2 lata tych agentów używać i dalej nie będę wiedział co znaczy ta akcja, armia macierzysta itd. przecież agent się nie werbuje w armii.
    Stosując zbyt uproszczone porównanie z Medieval2 to nie ma wielu róznic pomiędzy szpiegami,bohaterami i kapłanami obu gier.Szczegół tkwi w ilości dostępnych opcji których możesz użyć w danej akcji z udziałem poszczególnych agentów.Zresztą już same właściwości i mozliwości agentów oraz ich "Drzewko umiejętności" są wielce pomocne w doskonaleniu sztuki posługiwania się tymże postaciami.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #1617
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez sadam86 Zobacz posta
    Agent może działać czy na prowincję np. zwiększa ład to jeden rodzaj akcji, dajesz go do armii to np. podniesie morale to druga akcja, wyślesz go do worgiega miasta to np. sabotuje coś to trzeci rodzaj akcji itp itd.
    No to wiem bo jest podane w grze widoczne jak i w poradnikach. Ale chciałbym wiedzieć o co chodzi z ta akcja, armia macierzysta, lokalna prowincja itd. bo to pewnie działa tylko na coś a nie na wszystko i przez jakiś czas a nigdzie nie jest podane na co i jak długo i czy te bonusy znikają po użyciu czy nie, nie rozumiem kompletnie tego.

  8. #1618
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Do rankingu zapisują się tylko szybkie bitwy?
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

  9. #1619
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Agenci wraz z czestotliwością ich używania oraz od efektów akcji przez nich przeprowadzonych nabywają niezbędne doświadczenie a przede wszystkim zyskują możliwość swojego rozwoju poprzez nabywanie nowych i ulepszanie już osiągniętych cech (Drzewko rozwoju postaci) a także pozyskiwaniem artefaktów co ogólnie reasumując kumuluje wartość danego agenta.Wszelkie bonusy które są dostępne dzięki nabytym cechom pozostają przy danej postaci.Tej zasadzie nie podlegają umiejetności zwiększone za pomocą artefaktów które można wymieniać w zależności od zapotrzebowania.
    Na koniec dodam że tak podrasowanego agenta można dodać do armii co zwiększa umiejętności wodza jak i samych oddziałów.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #1620
    Asuryan
    Gość
    Akcja - czyli działanie jednorazowe z szansą powodzenia, jak np zabójstwo, zatrucie prowiantu, etc (bonus jednorazowy)
    Armia macierzysta - armia w której umieścisz agenta (bonusy działają na tą armię automatycznie, dopóki jej nie opuści - i tylko na nią).
    Lokalna prowincja - cała prowincja w której stoi agent z włączoną pasywną umiejętnością, a nie tylko jeden region (bonusy znikają dopiero jak wyłączysz pasywna umiejętność, poruszysz agenta, można je włączyć w następnej turze)

  11. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


Strona 162 z 179 PierwszyPierwszy ... 62112152160161162163164172 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  2. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  3. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 12:42
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •