Strona 171 z 179 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 701 do 1 710 z 1784

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #1701
    Asuryan
    Gość
    Dodam jeszcze tylko że na szczęście dzielnice biedoty, tak jak każdy inny budynek swego miasta, możesz sam burzyć. Ale pamiętaj o tym by w następnej turze tam coś zbudować.

  2. #1702
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam. Zacząłem grać i podstawową kampanie i mam pewien problem z buntami we frakcjach oraz niezadowoleniem w niektórych prowincjach, staram się budować budynki które zapewniają zadowolenie ale dalej mam duże spadki. Ciągle mam tam trzymać armie ? W pierwszej części Rome nie było aż takich problemów.

  3. #1703
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Bardzo dobrze do utrzymywania porządku sprawdzają się dygnitarze,ich szybkie odblokowanie na pewno pomoże. Oprócz tego każda stolica prowincji ma wiele opcji zbudowania budowli zwiększających porządek tak jak na przykład różne wariacje pałacu namiestnika.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  4. #1704
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    34
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czyli najlepiej od razu zdobywać jakby cały region ?

  5. #1705
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    To oczywiście zależy od wielu rzeczy,ale powiedziałbym że w większości sytuacji - tak,warto o ile masz pewność że go utrzymasz. Dobrze jest też po podboju poczekać jedną armią w danym regionie przez parę tur aż minusy za okupację bądź plądrowanie nieco osłabną.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  6. #1706
    Asuryan
    Gość
    William Wallace - pewno Ci chodzi o prowincje. Najgorzej zdobywać je od razu, bo czasowe kary za okupację regionu się wtedy kumulują (zamiast - 20 za zdobycie nowej osady na np -60 za zdobycie 3 osad na raz w tej samej prowincji). Najlepiej po zdobyciu osady potrzymać tam trochę armię i zbudować swoją świątynię. Umieszczenie w zdobytym regionie dygnitarza i czempiona z aktywną zdolnością też bardzo pomaga.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  8. #1707
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Należy pamiętać że zdławienie buntów w ich początkowych stadiach jest bardzo łatwe jeżeli w danej prowincji jest silna armia więc moim zdaniem można sobie pozwolić na rushowanie,zwłaszcza w późniejszym etapie gry gdy atakuje się nie jedną a 4-5 armiami . Choć oczywiście każdy ma inny styl,ja jak już zaczynam prowadzić ofensywę to ma być ona bardzo szybka i bardzo bolesna dla przeciwnika. Potem pokój na stabilizację zdobyczy oraz wyciągnięcie kasy(o ile jest z kim go podpisywać ) i lecimy dalej.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Il Duce za ten post:


  10. #1708
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2017
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie ulepszania pancerza, broni jednostek. Miałem dosyć długą przerwę od Rome 2 i po powrocie zauważyłem że nie mogę budować wytwórcy tarcz, kowala, którzy pozwalali mi na w/w czynność. Teraz te budynki dostępne są tylko w wybranych wioskach. Jednak jak wczytałem mój stary zapis z chmury, to tam nadal mogę w każdej wiosce przekształcić warsztat we wcześniej wspomniane budynki. No i teraz moje pytanie, czy ja czegoś nie rozumiem i mechanika gry się zmieniła w tej kwestii i można to budować wszędzie i ja coś źle robię, czy może jednak w jakiejś aktualizacji twórcy to zmienili i teraz tylko wybrane miasta mogą służyć do ulepszania pancerza, broni? Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeżeli pojawiło się już takie pytanie.

  11. #1709
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Do podnoszenia jakości opancerzenia i uzbrojenia potrzebujesz danej osady, w której wydobywany jest odpowiedni surowiec, np żelazo, wtedy w tej osadzie, w której znajdują się złoża, a Ty zbudowałeś odpowiednie budynki płatnerze mogą dokonać ulepszeń oddziałów, o ile pamiętam dotyczy to, to znaczy możliwość ulepszeń wszystkich osad, czy ośrodka miejskiego wchodzących w skład prowincji

    Więc tak, mechanika gry się zmieniła, ale względem Rome I, bo tam mogłeś budować kuźnie w dowolnej osadzie.

  12. Użytkownicy którzy uznali post radoslawzal za przydatny:


  13. #1710
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    A to nie jest tak, że jak mam choć jedną prowincję (składającą się z np.: 3 regionów) i w niej jest żelazo i mam z niej ulepszenia, to te ulepszenia działają na rekrutowane oddziały nawet po drugiej stronie mapy (zakładam, że mam tam choć jeden region)?



Strona 171 z 179 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  2. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  3. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 12:42
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •