Strona 73 z 179 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 1784

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #721
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    1-Były (dla mnie oczywiście) to wielkie oczekiwania walk trierami, liburnami itd. Walki flot z empire mnie zachwyciły, w shogunie męczyły. Tutaj trochę mnie zawiodły, ale powoli, z mozołem coraz bardziej wkładam w nie coraz więcej uwagi. Ale bez flot da się kilkoma nacjami grać skutecznie. Dla mnie floty były potrzebne dla Kartaginy, Rzymu. Wszystko zależy czy wybierzesz kierunek podbojów morskich. Wtedy sądzę że będzie potrzebna. A dla mnie teraz traktuję floty jako czystą rozrywkę (ostatnio dopatrzyłem się wielorybów w czasie bitwy )
    2-Atak bezpośredni. Tak jak falangą, gdy chcę żeby przetoczył się walec falangitów bez utraty linii dając rozkaz przejścia przez linię wroga zaznaczając miejsce za nimi, falangici niby walczą docierając do wroga, ale zupełnie nieskutecznie. A i tak siłą rzeczy tracę linię
    3-W dalszym ciągu największa tragedia Romka

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #722
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Nie po to tworzony jest poradnik żeby go nie czytać.
    Agenci:
    viewtopic.php?f=558&t=14655&p=342721#p342728
    Flota:
    viewtopic.php?f=558&t=14655&p=342714#p342715



  3. #723
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Czytałem Twój poradnik, swoją drogą bardzo dobry ale nie znalazłem w nim informacji na moje pytania. Poradnik także jest ukierunkowany (prawie zawsze) przez jedną osobę a czasem dobrze jest poznać opinie innych, w Twoim poradniku brakuje mi działu o Modach - przydały by się jakieś podstawowe informacje i tym co jest, czego warto używać itp

  4. #724
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Problem polega na tym, że każdy ma inne preferencje. Jedni nie chcą wojny domowej i będą instalować mody na to, inni wolą większy realizm pola bitwy, jeszcze inni coś innego. Stąd pewnie nawet przez myśl mi nie przeszło by robić rozdział o modach.
    Chociaż jakaś myśl jest. Jak nie opanujesz dobrze podstawki, to mody (mówię o ambitnych produkcjach) które podnoszą poprzeczkę i złożoność będą dla początkującego gracza problemem. Innymi słowy - poznaj mechanikę samej gry, a dopiero potem sięgaj po modyfikacje.



  5. #725
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Poradnik jest świetny i dotyczy samej gry, zawiera odpowiedzi na wiele stawianych i powielających się pytań. Co do modów jest dokładnie tak jak pisze Samick, ja sam należę do przeciwników wojny domowej a raczej do bezsensownego respawnu wrogich wojsk w momencie gsy gra nabrała już dla mnie kolorytu i przyjąłem kierunek ekspansji i rozwoju. masz jednak rację co do tego, żę nasze forum jest bardzo ubożuchne w opisy modó pod Rome 2. Nie napisałeś tego co prawda wprost ale wydedukowałem to z Twojego postu. problem polega na tym, żę ludziom zwyczajnie nie chce się pisać i dzielić doświedczeniem z innymi. Większość postó zawiera pytania i roszczenia, niektórzy są tak leniwi, że powielają pytania na które były ze dwie odpowiedzi w 3 stronicowym zaledwie wątku... Egoizm, lenistwo i roszczenia, tak wygląda dzisiaj większość polskich forów, na dodatek zanika j. polski i angielszczyzna wypiera naszą mowę. Każdy niech spoglądnie na swój wkłąd w forum, ci którzy nie potrafią nic stworzyć mogą pomóc tym zdolniejszym relacjami ze swoich kampanii - trzeba tylko poświęcić kilka minut na relacje zamiast zasypywać tylko i wyłącznie pytaniami.
    Wracająć do tematu o modach to masz założony rozdział do Rome 2, jest dość obszerny opis DeI i mniej obszerny kilku innych, są tematy z "paczkami" i inne ale treści zawierają niewiele bo większość woli brać niż dawać.

    viewforum.php?f=573
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  6. #726
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Teoretycznie jest jeszcze to viewtopic.php?f=579&t=14379
    ale wymagałoby aktualizacji a robić nie ma komu. Jeśli ktoś ma chęć napisania nowego przeglądu interesujących modów, to proszę się nie krępować.

    PS. Liczba modów do R2 u nas będzie mniejsza choćby dlatego że silnik gdy nie jest przyjazny modderom.



  7. #727
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Jeśli chodzi o flotę w Rome II to ja osobiście nie wyobrażam sobie gry bez chociażby trzech pełnych i silnych flot, AI często wysyła w rejsy na statkach transportowych swoją armię lądową, która nie ma żadnych szans w bitwach z naszą regularną flotą. Statki bojowe są wyposażone w lepsze tarany i najczęściej wystarczy jedno uderzenie, by zatopić wrogi statek, najczęściej w takich bitwach nie tracę swoich ludzi, a smaczku dodają okręty balistyczne którymi możesz sam strzelać 8-) i wystarczą zaledwie 3 celne trafienia i statek ląduje na dno, całkiem fajna zabawa i jak utworzysz ładną flotę to te bitwy morskie są naprawdę zachwycające w moim odczuciu. W Empire totalnie nie umiałem grać flotą to znacznie się zniechęciłem do zabaw na morzu ale niedawno odkryłem, że w Rome II są one naprawdę fajne i jest na co patrzeć Polecam spróbować sobie powalczyć w własnej bitwie i ocenić jak to wygląda
    Dziel i Rządź

  8. #728
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Przede wszystkim nie lepsze tarany, a większą wytrzymałość kadłuba (450 okrętów transportowych do 1000 czy więcej?), wystarczy tylko nie dopuścić do abordażu i przeciwnik zostaje roztrzaskany.



  9. #729
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Tak, racja tylko że kadłuby w mojej flocie teraz mają wytrzymałość 1360, II poziom + technologie, które zwiększają wytrzymałość+20%, ale siła ciosu w trakcie taranowania także ma znaczącą rolę w bitwach przeciwko regularnej flocie
    Dziel i Rządź

  10. #730
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Pytania początkujących graczy

    Siła ciosu to statystyka oddziału znajdującego się na statku i nie ma wpływu na siłę taranowania.

Strona 73 z 179 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  2. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  3. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 12:42
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •