Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Wasza ulubiona nacja

  1. #1
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Wasza ulubiona nacja

    Jaka jest wasza ulubiona nacja w BI? Ja bym stawiał na zachodnie cesarstwo za trudną sytuację i comitates.
    Frankowie za Herbanów i Alamanowie za berserkerów i wojowników nocy, bardzo klimatyczna nacja fajnie są bitwy obronne z jej udziałem
    sasi, to za bardzo rozbójnicy w tej grze, wsch. cesarstwo jest za silne, a wsch. państewek nigdy nie lubiłem.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: wasza ulubiona nacja

    hmm... Jak dla mnie to wszystkie nację są "średnio ciekawe". Ale chyba najbardziej podoba mi się Wsch. Ces. Fajne dostosowanie się do stylu walki tamtejszych nacji Poza słoniami mają wszystko. Legioniści, łucznicy, machiny, konni łucznicy i katafrakci czego chcieć więcej?

    A.K.A. Askorti

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: wasza ulubiona nacja

    Ces. Zachodniorzymskie. Za fajne połączenie jednostek rzymskich i barbarzyńskich, i ogrom wrogów do pokonania. A wszystko to okraszone trudną sytuacją polityczną i finansową. Pamiętam nawet jak raz Hunowie wdarli mi się swoimi hordami do Italii. Wiele tur zajęło mi opanowanie sytuacji, zwłaszcza, że trzeba było zająć się jeszcze buntownikami.
    Jeśli chodzi o poziom wyzwania, to na tą frakcję narzekać nie można.
    I like to live in the woods and eat with sticks.

    [center:2jozd1v5][/center:2jozd1v5]

  4. #4
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: wasza ulubiona nacja

    ja wolę Celtów za ich ogary kaluana i za gallogalasów , twórcy gry nie postarali sie za bardzo i tak np Alamanowie, Burgundowie, Logdobardowie maja takie same jedn. :/ wiec jedyna różnica jest prowincja, ciekawa jest gra Ces. Zachodnim, od razu na minusie i wyjście z niego nie jest łatwe dla początkującego gracza. Ciekawa nacja są Sasanidzi, ale Climbardzi mają o wiele za mocne statystyki i nawet kilka oddziałow ma problem z ich zniszczeniem :\ Hunów i Wandalów nie jest łatwo rozwalić na początku za to później robiłem z ich odziałem sieczke o wiele słabszymi armiami
    Ciekawa nacja są gotowie i berberowie ciekawe jednostki i gra nimi nie jest łatwa
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. #5
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: wasza ulubiona nacja

    Keltoi ca upierdliwi, ale liczy się tylko ROMA! Sasi mają trudno - dość słabe jednostki (fajna jest tylko świątynia dla łuczników ale brak hordy przy kontakcie z wandalami robi sieczkę.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: wasza ulubiona nacja

    Hunowie są po prostu swietni. Grałem nimi przez całe 4 minuty. Na inne frakcje nie chciałem juz nawet patrzec. I nie takie brzydale jak pisali rzymianie. Albo ta frakcja, nie wiem, z daleka wygladali na franków, chyba jakies elfy w ogóle. Dobra baza wypadowa dla fantazy moda, noce bohaterów, zmierzch potegi, czas apokalipsy, chudy koń a na nim jeździec niepozorny a imie jego Atylla. Wyobraziłem sobie ze to ja.

  7. #7
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: wasza ulubiona nacja

    Goci. Właśnie nimi gram. Pytanie: Jakim cudem przy wyborze frakcji przy Gotach widnieje poziom "łatwy"? Toć na poczatku przez ich ziemie przewalają się obie hordy z zamiarem niezwykle wrażym?

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: wasza ulubiona nacja

    Z prostego powodu, bo jest banalnie. wejście hordy na twoje terytorium to to, że te zamieniasz się w hordę, bez problemu zajmujesz ( w bodaj 6 turze) Konstantynopol i słabo broniona Grecję. Jak masz szczęście etc to przed nadejściem hordy jesteś w stanie zając Bizancjum potem jest już z górki. Pozostałymi hordami zajmujesz prowincje Bizancjum, są najczęściej na wyższym poziomie więc bez problemu rozwijasz gosp i wojo i jesteś boss.

    Frankowie też są fajni, w jednej prow. budujesz kościół kat. w innych świątynie Wodana. rekrutujesz paladynów i wysyłasz ich do kręgu Wodana na przeszkolenie. Wtedy są niezłymi killerami
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  9. #9
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    450
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: wasza ulubiona nacja

    Jak dla mnie Bizancjum
    Nie ma tam tych barbarzyńskich jednostek ,które są w ces.zach.
    .de mortuis aut bene aut nihil - o zmarłych należy mówić dobrze albo nic. Chilon ze Sparty.

    Divide et impera


    http://www.youtube.com/watch?v=u6KXgjLqSTg

  10. #10
    Maharbal
    Gość

    Re: Wasza ulubiona nacja

    Furiusz dobrze pogadał o Gotach. Wystarczy ,,zwinąć interes" w Dacji, i ruszyć na podbój europejskich prowincji Cesarstwa Wschodnio-Rzymskiego. A potem Anatolia albo Italia, jak kto woli. Większość hord nas w ten sposób ominie.

    Moja ulubiona? Hmm......grałem wieloma nacjami w BI, pięcioma skończyłem kampanie. Fajni są Wandalowie, za ten ich rajd przez Europę, żeby w końcu zdobyć ledwie 10 prowincji Przyjemnie grało mi się Gotami-mają bardzo fajne wyglądają ich jednostki(ta doborowa jazda i doborowa piechota). Obecnie gram Celtami, i dużą przyjemnością jest dla mnie gromić rzymskie armie za pomocą gallowglasów, psów bojowych, kernów czy ogarów Cullana; kampania ich należy zdecydowanie do najłatwiejszych(Ja osobiście jeszcze trochę sobie ją utrudniłem, nawracając Celtów na chrześcijaństwo; jak się zostaje przy pogaństwie jest zapewne o wiele łatwiej). Berberami jest trochę hardcore'u bo kasy nieraz brakuje 8-) Alamanowie podobnie jak Celtowie-armia złożona z piechoty(w tym bersekierów) i odrobiny jazdy rozwali każdą rzymską(trochę problemów jest przy hordach z powodu konnych łuczników, ale i to nie stanowi problemu nie do rozwiązania).

    Nie grałem Cesarstwem Zachodnio-Rzymskim ale nie mam 100% pewności, że jego kampania jest trudniejsza od kampanii Sarmatów. Ci to mają rzeźnię(nie dość, że pasowałoby uciekać z pierwotnych terenów przed Hunami i Wandalami, to jeszcze są spore braki w piechocie, i na dodatek denerwujące prowincje wymagane do ukończenia gry).

    Moimi ulubionymi są więc Goci i Celtowie.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaka jest wasza ulubiona kampania ;)
    By OskarX in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 19:49
  2. Third Age 3.1 - wasza ulubiona frakcja :-)
    By KrystianBorys in forum Third Age
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 03:38
  3. Najtrudniejsza nacja
    By Pmistrz in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 23:53
  4. Wasza ulubiona nacja
    By Artur in forum Medieval & Viking Invasion
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 15:53
  5. Twoja ulubiona nacja to...
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •