Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 138

Wątek: Błędy w grze

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Błędy w grze

    Jakie do tej pory zauważyliście błędy w grze?

    Mnie przede wszystkim denerwuje rzecz nierozwiązywalna od czasów poprzedniego Rome czyli pościg w trybie bitwy, a tutaj jest już chyba najgorzej ze wszystkich części serii - moja kawaleria "ścigała" wroga chyba przez 10 minut i nie zadała mu prawie żadnych strat. Z innych rzeczy to często przy podwójnym kliknięciu jednostki przełączają się w tryb rozstawienia zamiast biegu albo rozkaz ataku nie działa jak trzeba. Bardzo na minus są też błyskawiczne, natychmiastowe manewry falangi.
    "Sp... ty stara k..." - Monika Olejnik
    "Ten rząd trzeba walić w mordę i patrzeć czy równo puchnie." - Stefan Niesiołowski

    "Pasztun się z szablą rodzi, z szablą żyje i z szablą umrze"

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Elbląg
    Postów
    129
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 1 poście

    Re: Błędy w grze

    Ja akurat nie zauważyłem błędów przy pościgach. Mało tego - uważam, że w tej części jednostki kawalerii najlepiej sobie radzą z pościgami. Przynajmniej ja mam takie doświadczenie z dotychczasowego 10h obcowania z grą.
    Za to AI podejmuje niestety idiotyczne decyzje, przykład:
    Atakowałem ja, komp się bronił. Miałem ok 15 oddziałów lądowych i 4 statki, przeciwnik miał tylko armię lądową porównywalną do mojej. Ustawiłem jednostki lądowe w szyku i zacząłem się zbliżać do przeciwnika. AI natomiast co zrobiło? Odwrócili się do mojej dużej armii "plecami" (!) i podreptali na brzeg wypatrując chyba wschodu słońca... Czekali na moje statki które trzymałem w bezpiecznej odległości od ich procarzy. Ustawiłem armię lądową w taki sposób, że odciąłem przeciwnikowi drogę ucieczki i zaatakowałem ze wszystkich stron jednocześnie + desant. Tak głupiego zachowania się nie spodziewałem! Mogli oddelegować 4-5 oddziałów do obrony wybrzeża, a resztę ustawić frontem do mojej armii. Po prostu - TRAGEDIA!

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Błędy w grze

    Jaki poziom trudności ?
    Ja grałem na VH i komputer dawał radę. Każdemu kto nie jest usatysfakcjonowany poziomem AI na trudnym powinien spróbować na bardzo trudnym.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Elbląg
    Postów
    129
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 1 poście

    Re: Błędy w grze

    Gram na trudnym. Na mapie kampanii jest ... no trudno Bitwy jednak zdecydowanie za łatwe ze względu na głupotę AI. Wie ktoś może czy poziom trudności wpływa na statystyki komputerowego przeciwnika? Bo jeżeli mając takie same jednostki, komp ma lepsze ich parametry to nie jest to coś co by mi się podobało...

  5. #5
    Asuryan
    Gość

    Re: Błędy w grze

    Po 10 godzinach grania zauważyłem pierwszy błąd. Zaatakowałem iberyjską warownię przy pomocy drabin - jedna z moich jednostek włóczników po dopchaniu drabiny do murów, zablokowała się na jej podstawie. Dopiero włączany i wyłączany naprzemiennie tryb falangi pozwolił mi na wydostaniu tej jednostki z pułapki. Nadal jednak nie potrafiła wleźć na mury po którejkolwiek z 4 drabin... Dużo nie brakowało bym przez ten bug przegrał oblężenie Kartaginą.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Błędy w grze

    Ja na razie miałem 4 błędy.
    Pierwszy z launcherem, jak szybko nie przycisnę "start" to mi wyświetla błąd, że program nie działa i muszę resetować kompa, aby zrobić to jeszcze raz. Przeinstalowałem grę i dalej nic.
    Drugi w trakcie bitwy przyszły mi na pomoc siły SI. Atakowałem miasto i zobaczyłem, że idą brzegiem morza co mi się spodobało, bo szli na ich armię. No więc poszedłem na wroga innym wejściem ale co się okazało? Moja sojusznicza armia zaklinowała się w miejscu. Wszystkie jednostki zebrały się w kupę i chodzili w kółko.
    W trakcie oblężenia przybyły posiłki wroga z okrętów, ale jednostka zbugowała się i tylko połowa zszedła na ląd co spowodowało jej "zniknięcie" z mapy chociaż cały czas tam stała.
    Jeden z cumowanych okrętów wpłynął pod ziemie w textury.

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Błędy w grze

    Najbardziej mi rzuciły się w oczy statki pływające po lądzie

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Błędy w grze

    Mnie nie podoba sie to że machiny oblężnicze np wieża oblężnicza może poruszać się samodzielnie to znaczy podczas oblężenia Kartaginy (bitwa historyczna) kliknąłem hestati aby wzięli wieżę , jednostka ta weszła na wieżę po czym machina samodzielnie ruszyła w kierunku muru , kuźwa , już nawet w Rome 1 wszelkie machiny pchali żołnierze......, masakrycznie wygląda również abordaż i przenikające jednostki przez statki...

  9. #9
    Asuryan
    Gość

    Re: Błędy w grze

    Niedawno miałem drugi błąd - podczas desantu na osadę jedna z moich jednostek Icenów zablokowała się na łajbie... i ani nie potrafiła zejść na ląd, ani odpłynąć. A że było to na legendarnym poziomie kampanii, to się nieco wkurzyłem.

  10. #10
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Błędy w grze

    mi ostatnio w jednej z bitew masowo wieszaly sie pokonane jednostki, tzn zamiast upasc na ziemie, modele jednostek staly jak zahipnotyzowane, juz bez ekwipunku, wygladalo to tak smiesznie i zalosnie ze az postanowilem to uwiecznic na screenach

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. błędy w grze,wywala z gry,zalewa mapę itp
    By depus in forum Sangi-in (Zmierzch Samurajów - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 15:19
  2. Błędy podczas Multiplayer
    By frykar85 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 12:03
  3. Czy to błędy/bugi medievala 2??
    By Aradan in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •