Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 143

Wątek: Radious Total War Mod

  1. #111
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Ja ostatnio wgralem sobie kompilacje modow od Radiousa i mam calkiem pozytywne odczucia, komputer jest disc agresywny, sojusznicy nie ociagaja sie z osiagnieciem wyznaczonych im celow, a brud w miastach nie gra az tak wielkiej roli jak wczesniej, no i w koncu komputer sklada jakies sensowne armie i nie boi sie wykorzystywac jednostek z modow. Jednoczesnie IMO najwiekszy minus tej modyfikacji jest zwiazany wlasnie z armiami, otoz Radious dajac mozliwosc wystawienia sporej liczby armii doprowadzil do syndromu Empire, gdzie komputer ma sklonnosci do tworzenia armii "smieciowych", gdzie w niektorych tego typu oddzialach potrafi byc tylko dowodca, tudziez dowodca + 3-4 oddzialy i niestety takich armii jest w przypadku komputerowego przeciwnika wiekszosc. Jesli moglbym mu cos zasugerowac jeszcze to niech dogada sie z tworca moda "war cry", ktory naprawia animacje walki, chociaz radious poczynil w tym kierunku znaczacy postep usuwajac badziewnie wygladajace i funkcjonujace trzymanie szyku w czasie walki przez wszystkie mozliwe oddzialy.

  2. #112
    marengo
    Gość

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Cieszę się z Twojego zadowolenia i podzielam je. Co prawda poważną kampanię grałem ostatnio jakieś dwa miesiące temu, ale staram się na bieżąco testować postępy Radiousa w modowaniu Rome 2. Spamują tylko duże frakcje, które powołują pod broń dostępne armie i floty, ale nawet wtedy komputer sensownie manewruje nimi, grupuje je i uderza w najsłabiej broniony punkt. Natomiast frakcje z jednym regionem postępują wprost przeciwnie, na przykład Sparta i Kreteńczycy. Budują pełne armie ukierunkowując je na bezpośrednią konfrontację. Można wnioskować, iż duża frakcja dopóki nie traci terytoriów pozwala sobie na ostrożniejsze działania, zaś mniejsze walcząc o przeżycie grają bardziej ryzykownie, kiedy już znajdą się w stanie wojny. Poza tym, każda kampania inna, a ja dopiero zacząłem jedną w HatG - kończę przygodę z Etruskami. Zobaczymy jak to pójdzie. Na total warach mam zaczęte kilka kampanii, nie gram żadną za dużo, co by się nie znudzić

    W Radiousie długość bitew jest idealna, ale gdyby komuś wydawały się za krótkie, to został właśnie zaktualizowany submod wydłużający je półtora raza:

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =199489052

    Tenże autor zrobił to samo z kolejnym submodem dla Radiousa, który wzbogaca roster Seleucydów:

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... t=seleucid

    Pozdrawiam

  3. #113
    marengo
    Gość

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Nowa wersja 01.04.2014

    Changelog:

    Radious Camapaign Features Mod:

    Several unit costs and upkeep rebalances.
    Transport ships campaign movement increased slightly.

    Radious Battle Mod:

    Additional unit rebalancing.
    Additional abilities tuning.
    Several weapon balances
    Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana to niewielkie powiększenie zasięgu flot transportowych na mapie kampanii.

    Poza tym, do Unit Pack'u nr 1 dodano 22 jednostki dla Daków, Traków, Bojów, Nerwiów i Galatów autorstwa MrMarko i SquireEwokonTitan. Oto kilka z nich:

    Dacian Axe Nobles

    [spoiler:14astwt2][/spoiler:14astwt2]

    Dacian Noble Archers

    [spoiler:14astwt2][/spoiler:14astwt2]

    Kapidaua Spears

    [spoiler:14astwt2][/spoiler:14astwt2]

    Thracian Elite Infantry

    [spoiler:14astwt2][/spoiler:14astwt2]

    Galatian Loyal Raiders

    [spoiler:14astwt2][/spoiler:14astwt2]

    Nervian Elite Cavalry

    [spoiler:14astwt2][/spoiler:14astwt2]

    Nervian Elite Infantry

    [spoiler:14astwt2][/spoiler:14astwt2]

    To pierwsza z większych zmian planowanych na kwiecień, wśród nich pojawi się m.in. możliwość wyboru prowadzenia kampanii dodatkowymi frakcjami, do tej pory nie udostępnianymi przez moda, jak też przez CA.

    Jest też nowa wersja polskiego UPC, do pobrania tutaj:

    https://www.mediafire.com/folder/b23krx ... WAR_CENTER

    oraz submoda Dresdena dla Radiousa:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -4-2014%29

  4. #114
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Wlasnie skonczylem kampanie Macedonia na tym modzie i mysle ze do poprawienia jest napewno zasieg floty (zarowno transportowych jak i wojennych), oblezenia na tym modzie leza bardziej niz na grze bez moda (tak, tak to mozliwe), mianowicie chodzi o to ze wrog podchodzac pod brame stoi sobie i czeka na zbawienie, nawet tych glupich pochodni nie rzuca. Co do jednostek to mysle ze przydalyby sie jakies nowe na arvernow i koniecznie dla parii, oraz plemion koczowniczych bo w rosterze dla tych nacji jest bida z nedza, a nikt jeszcze nie wydal nic sensownego dla nich. No i ciekawe jakiez to nowe nacje ma zamiar Radious udostepnic, osobiscie licze na jakies ze wschodniego kregu kulturowego

  5. #115
    marengo
    Gość

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Hej

    Co do zasięgu flot, szczególnie transportowych, to jest to zmiana wynikająca z ostatniego patcha CA, a Radious tylko delikatnie zoptymalizował ten aspekt. Nie jest zwolennikiem zbyt drastycznych zmian, ponieważ spowolnienie ma symulować przygotowanie floty do podróży, czego w podstawowej niezmodowanej grze w ogóle nie ma. Poza tym mniej świadomość, że podróż do jakiegoś celu trwająca dajmy na to, trzy zamiast jednego etapu działa na korzyść AI, a więc paradoksalnie Twoją, o ile nie chcesz mieć do czynienia z zupełnie bezbronnym przeciwnikiem. Wydłużenie czasu podróży daje szanse AI na odpowiednie przygotowanie się na Twój atak, a Ty chyba chcesz mierzyć się z lepiej przygotowanym przeciwnikiem, zamiast przechodzić przez mapę z siłą niemieckiej dywizji pancernej Wiem, że zasięg flot po usunięciu podwójnego zasięgu przez Radiousa wydaje się być zbyt mały, ale pamiętaj o tym, że AI nie potrafiło używać tego trybu, tak samo jak forsownego marszu. Właściwie nadużywało go, przez co jednostki komputerowego przeciwnika miały stale obniżone morale i ponosiły inne kary z tego powodu.

    Oblężenia, ciężka sprawa :? Sam nie toczę bitew oblężniczych w żadnej grze z serii, o ile dotyczy to miasta obwarowanego. Są to niemiłosiernie nudne i nużące bitwy, gdzie prawie nie ma miejsca na manewr. Rozgrywam je na automacie, kiedy tylko sytuacja strategiczna pozwala mi na to, czyli nawet strata miasta nie zastopuje mojej kampanii, nie jest to jej punkt newralgiczny. Przypuszczam, ze Radious obniżył skuteczność ataku pochodniami, celem obrzydzenia go AI. Nie czytałem na twcenter, żeby ktoś raportował problem z tym. Znając Radiousa, można spodziewać się zmiany sytuacji na prośbę fanów. W przypadku flot już go naciskają. Radious słucha swoich fanów, jest elastyczny i mod to nie tylko jego wizja, ale wszystkich graczy.

    Jednostki. Jeżeli czytasz moje posty, to widzisz, że Radious stale dodaje nowe. Musisz mieć świadomość tego, że on sam ich nie tworzy, tylko bierze w większości od innych moderów, dostosowując statystyki do swojego moda celem zapewnienia balansu w grze, co jest jego "oczkiem w głowie". Na razie, jak sam pisze dodaje jednostki do frakcji które "zasługują na więcej miłości" Głowa do góry, spodziewają się ton nowych jednostek, część planów została zrealizowana w ostatniej aktualizacji (oddziały dla Barbarzyńców), a wkrótce pojawi się 10 nowych dla frakcji helleńskich, nowi pomocniczy włócznicy dla Rzymian (zwróć uwagę na formację czworoboku):

    [spoiler:30y4jxhu][/spoiler:30y4jxhu]

    Jakie frakcje zostaną do dane do okna wyboru kampanii? Te, które ciekawią najbardziej graczy, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa: Armenia, Dacja, Tracja, Pergamon, Etruskowie, Ilyria oraz Media Atrapane. Z tej ostatniej jest mocno zadowolony, bowiem trochę wieje pustką na wschód od Seleucydów. Nowe frakcje, a więc może i kolejne jednostki dla nich. Moim zdaniem niektórzy ze stepowoców mają sporo jednostek, mam dlc z Nomadami. Są też Unit Packi dla moda, które Radious nie zawiera lub robi to tylko częściowo w swoim modzie. Patrz co znalazłem dzisiaj dzięki zwróceniu uwagi przez Godlike'a z naszego forum:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... st13482736
    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... _Unleashed
    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... _Unleashed
    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... _Unleashed

    Przepiękne jednostki, szczególnie Spartanie w czarnych pancerzach

  6. #116
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Co do szybkosci ruchu to zgoda ze za szybko sie ruszaly w podstawce ale teraz to jest jakas masakra, jak pisalem wczesniej. Mi transport wojsk z Syrii do Etruskow zajal cos ponad 10 tur jasne ze jest to bardziej zgodne z realiami ale ujemnie wplywa na gameplay wedlug mnie. Ale skoro Radiuos o tym wie to raczej napewno sie za to wezmie na szczescie I tak jeszcze sobie teraz na szybko przypomnialem, mysle ze wypadaloby popracowac nad rekrutacja ciezkich okretow wojennych przez AI, bo mam juz kilka kampanii za soba i ani raz sie nie spotkalem z chociazby jedna pentera stworzona przez AI, w ogole nie wiem czy sztuczna inteligencja ma tendencje do budowania portow wojennych, niestety z moich doswiadczen wynika ze nie bardzo. A w tym modzie widac to szczegolnie gdyz Radious zmniejszyl szanse (mozna by rzec ze zminimalizowal je prawie do zera) na wygranie bitwy flota transportowa przeciwko okretom wojennym.

    Jesli chodzi o oblezenia to mam identycznie jak Ty pod tym wzgledem, baaardzo rzadko rozgrywam je recznie z przyczyn wiadomych ale akurat w tej kampanii mialem kilka takich ze bitwa na automacie byla skazana na porazke a utrzymanie miast bylo istotne, zebys Ty wiedzial co ja juz nie wymyslalem w trakcie tych bitew by wrog w koncu wszedl za brame...

    Co do jednostek to z mojej strony jest to tylko sugestia, bo akurat nacje ktore wymienilem nie wiedziec czemu ciesza sie wyjatkowo mala popularnoscia na steam workshop (przed najnowszym patchem byl dosc fajny mod na jednostki dla partii jednak nie dziala z najnowsza wersja). A swoje zale odnosnie tego wylalem tutaj bo widzialem ze sporo sie udzielasz na tym subforum i wydawalo mi sie ze masz moze jakis blizszy kontakt z tym moderem to tez jako zwykly szeregowy gracz opisuje swoje doswiadczenia z modem i pisze co mozna by zmienic . Jesli chodzi o udostepnienie nacji ktore wymieniles, to jesli faktycznie o nie chodzi to jestem w pelni, ze sie tak wyraze, zaspokojony

    A teksturki rzeczywiscie konkretne swoja droga ostatnio ktos na steam workshop dodal Leonidasa-giganta, czego to ludzie jeszcze nie wymysla oby tylko CA nie podlapalo pomyslu z tego typu jednostkami

  7. #117
    marengo
    Gość

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    No niestety, Radious łatwo nie ustąpi w sprawie flot transportowych. Wczoraj ponownie napisał, że rozwiązanie przyjęte przez CA podoba mu się i ma zapobiegać nadmiernemu wykorzystaniu flot transportowych do przemieszczania się. Przyznaję mu trochę racji, z uwagi chociażby na to, że w starożytności morze nie było żywiołem okiełznanym, przyjaznym człowiekowi, a sezon żeglarski zamierał w czasie miesięcy zimowych z uwagi na sztormy. Poza tym, jeżeli ktoś chciał przemieścić armię z okolic Rzymu do Grecji, to nie ładował jej na statki w Lacjum, tylko maszerował lądem do Brundyzjum i okrętował tam oddziały. Reasumując, armia zapuszczając się na morze powinna uczynić to w najbliższym swojemu celowi podróży punkcie lądowym.

    Dla Twojej potrzeby przeglądnąłem kilkanaście stron/kilkadziesiąt stron tematu moda na twcenter i nikt nie zgłaszał problemu dotyczącego budowania portów wojennych i rekrutowania flot. Mniej na uwadze to, iż AI ma swoje priorytety, a posiadając więcej możliwości od gracza niekoniecznie będzie dążyć do rozwoju jakościowego, ale często zamiast tego wybierze rozwój ilościowy, czyli szybsza rozbudowa floty składającej się z podstawowych jednostek wykonanych w zwykłych portach, dających inne bonusy niż obiekty militarne. W przypadku armii lądowych, jak zauważyłeś wygląda to bardzo dobrze, być może tworzenie flot wymaga dopracowania. Używasz z Radiousem innych modyfikacji, mogących zakłócać działanie podstawowego moda? Ja w Rome 2 gram rzadko, ale zawsze biorę pełną wersję Radious TW.

    Wiesz, Radious i ja spotykamy się co miesiąc na knedlikach przy moście Karola w Pradze i gaworzymy sobie o modach rozkoszując się czeskim jasnym pełnym 8-) Udzielam się tutaj w opozycji do DeI

  8. #118
    marengo
    Gość

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Aktualizacja z 4.04.2014

    Changelog:

    Radious Economy and Research Mod:

    Several building costs and effects changed - Zmiana kosztów postawienia kilku budynków i efektów jakie powodują
    Iberian conversion bonus from temples increased - Świątynie dają teraz większy bonus do konwersji na kulturę iberyjską
    Minor economy tweaks - Optymalizacja mechanizmów ekonomicznych

    Radious Campaign Features Mod:

    Several unit costs and upkeep changes - Zmiana kosztów rekrutacji i utrzymania kilku jednostek
    Additional transports changes - Dodatkowe zmiany w ruchu transportowym

    Radious Unit Pack 1, 2, 3:

    Several unit rebalanced - Poprawa balansu statystyk kilku jednostek
    Several unit costs changes - Zmiana kosztów dla kilku jednostek
    Dodano 8 jednostek dla Seleucydów

    Eastern-Born Hellenic Axes

    [spoiler:2n2ubptk][/spoiler:2n2ubptk]

    Loyal Swords

    [spoiler:2n2ubptk][/spoiler:2n2ubptk]

    Seleucid Silver Hoplites

    [spoiler:2n2ubptk][/spoiler:2n2ubptk]

    Spear Vanguards

    [spoiler:2n2ubptk][/spoiler:2n2ubptk]

    i Armenii

    Armenian Garrison Spears

    [spoiler:2n2ubptk][/spoiler:2n2ubptk]

    Armenian Sentinels

    [spoiler:2n2ubptk][/spoiler:2n2ubptk]

    Steadfast Swordsmen

    [spoiler:2n2ubptk][/spoiler:2n2ubptk]

    Vahagn Disciples

    [spoiler:2n2ubptk][/spoiler:2n2ubptk]

    autorstwa MrMarko i SquireEwokonTitan

    Radious Graphics Mod: Nowe logo głównego menu.

    To może być moja ostatnia służba w dziale modyfikacji dla Rome 2.

  9. Użytkownicy którzy uznali post marengo za przydatny:


  10. #119
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Cytat Zamieszczone przez marengo
    To może być moja ostatnia służba w dziale modyfikacji dla Rome 2.
    Dlaczego? IMO robisz kawal dobrej roboty.

  11. #120
    marengo
    Gość

    Re: Radious Total War Mod - wersja z 29 I 2014

    Cytat Zamieszczone przez dawid621
    Cytat Zamieszczone przez marengo
    To może być moja ostatnia służba w dziale modyfikacji dla Rome 2.
    Dlaczego? IMO robisz kawal dobrej roboty.
    [spoiler:1utpus8x]
    Wszystko wskazywało jednak na to, że owe kilkanaście rezerwowych batalionów nie zdoła już skutecznie powstrzymać zwycięskiego natarcia Lannesa i odtworzyć austriackiego centrum. Tak właśnie ocenił sytuację marszałek i wysłał do Napoleona oficera swojego sztabu, Cezara de Laville’a (późniejszego generała), z wiadomością o pełnym sukcesie, zamiarze kontynuowania ataku wzdłuż przyjętej osi i z sugestią wprowadzenia w lukę między jego oddziałami a Essling jednostek gwardii. De Laville szczęśliwie przebył drogę do sztabu cesarza znajdującego się w miejscu nazwanym „cegielnią Tuilerie”. Wielkie jednak było skonsternowanie posłańca, gdy przywieziona przez niego wiadomość nie wzbudziła niemal żadnego zainteresowania. Oblicze Bonapartego, wysłuchującego meldunku o sukcesie Lannesa, pozostało nieprzeniknione.

    Po chwili de Laville poznał przyczynę takiego zachowania cesarza. Krótko przed jego przybyciem Napoleon dowiedział się o ponownym zerwaniu mostów łączących prawy brzeg Dunaju z Lobau. Stało się to w momencie, gdy do przejścia przez rzekę szykowało się sześć pułków kirasjerów, dwie dywizje Davouta oraz konwój wozów z kulami armatnimi. Jeden ze szwadronów został uniesiony na statkach wyrwanych przez prąd z konstrukcji mostu. Odcięcie dywizji Davouta i kirasjerów osłabiło wojska walczące na lewym brzegu, nie na tyle jednak poważnie, aby przesądzić o ich klęsce. Przebieg walk poprzedniego dnia wskazywał jasno, że i bez tych oddziałów Francuzi są w stanie sięgnąć po zwycięstwo. Fatalne w skutkach okazało się natomiast przerwanie dowozu amunicji. Po jej żelazną rezerwę oddziały francuskie musiały sięgać już przed godziną 10
    […] Brak amunicji, pomimo wspaniale rozwijającego się natarcia w centrum, mógł przynieść nagłe załamanie i doprowadzić do klęski. Gdy więc cesarz otrzymał absolutnie pewną informację, iż połączenie z Lobau nie zostanie przywrócone przed upływem kilku godzin, z ciężkim sercem postanowił zarządzić odwrót na wyspę. Chłodna kalkulacja wskazywała na to, że kontynuowanie walki przy zupełnym braku amunicji i bez szans na jej szybkie dostarczenie nie daje żadnych widoków na zwycięstwo w sytuacji, gdy nieprzyjaciel stawia jeszcze opór i w każdej chwili może przejść do kontrnatarcia.

    W trakcie takich właśnie przemyśleń zastał cesarza de Laville. Napoleon polecił mu przekazać Lannesowi rozkaz natychmiastowego odwrotu. Marszałek, choć zaskoczony, nie tracił czasu na zbędne wyjaśnienia i komentarze. Zgodnie z zarządzeniem Napoleona powstrzymał natarcie w momencie, gdy jego oddziały zbliżały się do Breitenlee i nakazał powolne wycofywanie się ku linii Aspern-Essling.
    [/spoiler:1utpus8x]

  12. Użytkownicy którzy uznali post marengo za przydatny:


Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Download i instalacja (aktualna wersja - 1.2.5)
    By K A M 2150 in forum Divide et Impera
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14-01-2021, 09:19
  2. Radious Total War Mods
    By Kyuzo in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 10:28
  3. [ROME 2] Radious Mod Total War - wersja pod patch 9.0
    By Samick in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 13:47
  4. Radious Total War Mod
    By Tits in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 17:32
  5. Radious Total War Mod
    By segate in forum Radious Mods
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2013, 07:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •