Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88

Wątek: Ład publiczny + wątek o niewolnictwie

  1. #81
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Ład publiczny - niewolnictwo

    Hehe w zasadzie to do zdobycia osady jest to 1 armia, która powiększa stany liczbowe z każdą turą powstania do pełnego słupka. Skład to mniej więcej to co można rekrutować w prowincji + najemnicy. Po zdobyciu osady to do granicy budżetu.
    Ja niewolników zbieram tylko Spartą (bonus) i Rzymem bo czekam na powstanie Spartakusa.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #82
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Ład publiczny - niewolnictwo

    Muszę naprostować to co powiedział ituriel32. Powstanie niewolników w odróżnieniu od zwykłego powstania od razu pojawia się w pełni siły. Z moich obserwacji wynika, że oddziały są powiązane z miejscem gdzie dochodzi do tego powstania - np w Dacji miałem celtów, a grałem Atenami.

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  3. #83
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Ład publiczny - niewolnictwo

    O nawet nie zauważyłem że są dwa warianty. U mnie zazwyczaj zaczynają tak z 5/6 oddziałami, i czekają sobie tak na boku rekrutując nowe tak ze 2/3 tury.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #84
    Wojski Awatar OHEND
    Dołączył
    Oct 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście

    Re: Ład publiczny - niewolnictwo

    Wnioskuję, że korzystniej jest nie zabierać ze sobą niewolników. Na pewno z uwagi na ład publiczny, ale jak sprawa odbija się na finansach i rozwoju? Chciałem również zapytać was o rozdzielenie puli niewolników po prowincjach i osadach. Czy niewolnicy rozdzielani są w równych częściach po wszystkich osadach imperium?

  5. #85
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    72
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Ład publiczny - niewolnictwo

    Ja w Rome II nigdy nie korzystałem z tej opcji, ale rzeczywiście ciekawe czy trafiają do wszystkich osad.
    Jeśli dobrze pamiętam w jedynce trafiali tylko tam gdzie w mieście był generał.

  6. #86
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Ład publiczny - niewolnictwo

    Niekoniecznie.

    Dosyć łatwo można uzyskać te +30-40% bonusu z Niewolników wraz maksymalnie rozwiniętym targiem niewolników oraz edyktem o pobudzeniu handlu. Przelicza się to na około -13/-15 Ładu Społecznego. Może to być pomocne jeżeli chcemy uzyskać dodatkowe bonusy do rodzajów gospodarki, która przez naszą kulturę nie jest do końca wspierany (hodowla bydła u greków choćby) bądź też w zwiększeniu opłacalności prowincji nie posiadającej dużej ilości targów w danym kierunku. Z doświadczenia powiem, że aby był sens bawienia się w niewolników to najpierw potrzebujemy w danej prowincji posiadać dosyć wysoko rozwiniętą gospodarkę by wartości przychodu były wysokie, a co za tym idzie bonusy z niewolników były opłacalne względem kosztu ładu publicznego.

    Co do rozdzielenia puli niewolników po prowincjach i osadach to jest to trochę słabo zrealizowane w mojej opinii. Niewolnicy zawsze rozdzielani są na całe imperium ale trafiają w różnych częściach do różnych prowincji. Wydaje mi się (na podstawie swojej ostatniej kampanii, gdzie stworzyłem sobie prowincje pod niewolnictwo), że idzie priorytet tak:
    0. Lokalna prowincja
    1. Sąsiadujące prowincje z targami niewolników
    2. Sąsiadujące prowincje
    3. Dalsze prowincje z targami niewolników
    4. Dalsze prowincje
    Przy dużym imperium duży wzrost odnotowuje się w sąsiadujących prowincjach z racji na ich mniejszą ilość w stosunku do wielkości imperium. Gdyby kolejność pkt. 3 i 4 była odwrotna to o wiele mniej problematyczne byłoby branie niewolników. Co nie oznacza, że nie można sobie z obecnym system podziału niewolników poradzić. Dodatkowe powstania i rebelie niewolników pozwalają nam zdobyć większą ilość doświadczenia/szybko przywrócić ład w prowincji/zdobyć dodatkowych niewolników albo zmniejszyć ich liczbę w prowincji.
    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  7. #87
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ład publiczny - niewolnictwo

    czyli niewolnikow oplaca sie tylko zbierac jak ma sie targ?

  8. #88
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Ład publiczny - niewolnictwo

    Nie tylko ale moim zdaniem głównie bo targ obniża prędkość ich wymierania, przez co nie musimy co parę tur brać nowych i jednocześnie zapełniać niewolnikami inne prowincje co do których mamy inne cele. Mając targ po 20 turach pozostaje nam o wiele więcej niewolników w określonych prowincjach, kiedy w innych zwykle populacja niewolnicza przestaje istnieć. Jest jednak sens w braniu niewolników jak nie posiadasz targu, a masz dość dużo prowincji z odpowiednio wysokim dodatnim wpływem na ład publicznym, którego nie masz jak wykorzystać - zamienisz go w ten sposób na przychód.
    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. Wątek o tym z kim nam w sojuszu byłoby lepiej podczas II wś.
    By LEGION in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 14:35
  2. Zakup Pre ordera Rome II... - wątek poboczny
    By dawid621 in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 18:34
  3. porządek publiczny, odległość od stolicy i korupcja
    By Asteroth in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 18:24
  4. Porządek publiczny 0% i brak buntów.
    By grattz in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 08:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •