Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Balans frakcji i jednostek.

  1. #11
    Asuryan
    Gość

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Cytat Zamieszczone przez Hawkx
    Przykład: Najlepsza jednostka Rzymu cena 930, siła ataku chyba koło 80
    Najlepsza jednostka Swebów cena 910, siła ataku koło 50
    Morale i inne statystyki podobne. Nie widzisz tu dysproporcji i wyraźnego OP Rzymu?
    Nie, nie widzę - sprawdzałem, najlepsza jednostka Rzymu dostaje w tyłek od najlepszej jednostki Swebów. Warunek - użycie umiejętności. Tak więc jeśli OP, to w tym przypadku akurat barbarzyńców (3 umiejki vs 2 legionistów).

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Witajcie!!! Na forum jestem nowy, natomiast w Total Wary gram od wielu lat. Przechodząc do rzeczy, Macedonia ma za silną piechotę - falangę (włócznicy z pikami). Ostrzał łuczników nie jest w stanie nikogo zabić, a ponadto atak katafraktów od tyłu zakończył się porażką.....

  3. #13
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    308
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 1 poście

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Kolego Knecht bez obrazy, ale najpierw zagraj dana frakcja zeby mowic czy jakas jednostka jest czy jej nie ma, co do spartanina z obrazka to taka jednostka jest w grze. Oddzial tak wygladajacy to Spartanscy bohaterowie. Co do katafrakta to nie wiem bo innymi nacjami jeszcze nie gralem, ale mozliwe ze tacy tez sa.

  4. #14
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Jest jednostka katafraktów wyglądająca identycznie jak ta z obrazka. Są to królewscy katafrakci partii.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. #15
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Robiąc przed paroma dniami odcinek prologu na kanał, skusiłem się na małą egzotykę i zarekrutowałem oddział gladiatorów Przeglądając ich statystyki jedno rzuciło mi się w oczy: Może pancerz mają gorszy od innych jednostek piechoty ale za to mieli okrągłe 100 w kategorii WALKA w zwarciu. Jako, że morale, obronę w zwarciu jak szarżę mają wyżej niż tacy Principes. Porównując jest ich także o 1/4 mniej (90 gladiatorów - 120 Principes) ale za to posiadają zdolność Rzeź (która zwiększa ich statystyki dotyczące walki wręcz). Jestem ciekawy jak armia oparta na nich sprawdziłaby się w multi (jeśli mają takie same statystyki jak w prologu)
    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  6. #16
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Gladiatorzy w multi są bardzo słabi jeśli przeciwnik ma choć odrobinę rozumu. Dwie salwy z łuków i nie ma połowy oddziału, jeśli kawaleria wjedzie to od razu żegnamy się z jednostką. Ale jeśli grasz na noobów, którzy ślą wszystko na pałe to ok
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  7. #17
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Na multi jedynymi frakcjami jakie spotykam były Rzym, Sparta i Macedonia. Żadnego innego kraju. Macedonia jak dla mnie jest OP, przy odpowiedniej taktyce bez problemu jedzie Rzym. Królewscy peltaści są wyśmienici w zwarciu, doskonale współpracują z Nosicielami (a ich szybki szturm bardzo się przydaje).
    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

  8. #18
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Cytat Zamieszczone przez Wielki Mistrz Malborka
    Gladiatorzy w multi są bardzo słabi jeśli przeciwnik ma choć odrobinę rozumu. Dwie salwy z łuków i nie ma połowy oddziału, jeśli kawaleria wjedzie to od razu żegnamy się z jednostką. Ale jeśli grasz na noobów, którzy ślą wszystko na pałę to ok
    Dobrze wiedzieć Rzym jest chyba wystarczająco silny (nawet bez pomocy tych gladiatorów). A mam pytanie - jak sprawuje się artyleria? Bo z tego co sam grałem to zwykle ledwo bo ledwo ale spłacała mi się (gdy celowało się w droższe oddziały, a przeciwnik nie rzadko siedział w miejscu i pozwalał mi zużyć całą ammunicję; a nawet gdy szarżował to było ok) mając te 200-300 zabitych na bitwę. Tylko to było dzień po premierze, a od tego czasu pewnie już wiele się zmieniło i już tak łatwo nie będzie. Pytam bo jestem ciekawy czy czeka nas podobny nerf artylerii jak w Shogunie 2 (gdzie ludzie snajperowali generałów, mangonelami), a tego bym nie chciał.

    Na multi jedynymi frakcjami jakie spotykam były Rzym, Sparta i Macedonia.
    Grałem z 4 mecze Atenami, spotykając 2x Rzym, Spartę i Partię.

    Rzym za każdym razem mnie roznosił bo niezależnie od tego jak wyglądał skirmish i starcie konnicy to i tak piechota przechylała szalę zwycięstwa na stronę rzymian. Było to irytujące bo w pierwszej walce przeciwko rzymianom udało mi się kawalerią spędzić dość dużo procarzy rzymian, kawalerię też złapałem i wybiłem przy minimalnych stratach, Onager wystrzelił całą amunicję i nabił z 300 trupów a mimo to zostałem zmiażdżony gdy po tym wszystkim doszło do starcia w zwarciu :/. Miałem co prawda tylko Hoplitów ale za to na 3 belkach każdy oddział i walczyłem od frontu w falandze, puściłem na plecy wroga szarżę kawalerii (Jazda Obywatelska to chyba była), a mimo to zakończyło się do dość mocną porażką. Na chwilę obecną wydaje mi się, że różnica między frakcjami jest duża. W drugą stronę sam bez problemowo rozbiłem Partię i to nie przez geniusz taktyczny (dużo rzeczy schrzaniłem w tej jedynej wygranej - radziłem sobie gorzej niż za pierwszym razem przeciwko rzymianom). Co prawda wróg miał 2 machiny oblężnicze i dość dużo strzelców + konnych strzelców ale mimo wszystko. Katafrakci z obroną w zwarciu równą = 18 nie potrafili sobie poradzić z moim oddziałem Lansjerów Hippeus. Generalnie Partia obecnie jest chyba najsłabszą frakcją.

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  9. #19
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Balans frakcji i jednostek.

    Grałem z 4 mecze Atenami, spotykając 2x Rzym, Spartę i Partię
    Przyznaję rację - dziś kilka razy napotkałem Ateny i raz Partów.
    Generalnie Partia obecnie jest chyba najsłabszą frakcją.
    Zgadzam się, przed chwilą rozwaliłem Partów Makedonami przy stosunku sił 2:1 (bitwa co prawda przegrana,ale dlatego że wroga drużyna dysponowała dosyć ogarniętymi Atenami, a ja byłem asekurowany przez Spartę, która w mgnieniu oka poszła w piach). Katafrakci są mocni jedynie w szarży, zaś w walce wręcz są potwornie słabi (szarża w moje plecy zakończyła się spektakularną porażką), konni łucznicy giną wręcz od procarzy , a piechota złożona z najemnych hoplitów jest masakrowana przez prawie wszystko.

    Co do Rzymu, to grają nim często dosyć nieogarnięci gracze, których styl grania sprowadza się do ostrzału artylerią i szarża "na pałę".
    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Balans rozgrywki - porady graczy
    By Rapsod in forum Wojny Bałtyckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 17:59
  2. zniszczenie frakcji
    By Elhior in forum Third Age
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 08:08
  3. Balans Krzyżaków
    By Matisek in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 18:22
  4. przypisywanie jednostek do frakcji
    By darasb in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •