Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Falanga

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Falanga

    Chciałbym poruszyć temat poruszania się falangi, mianowicie jej rozbicia w trakcie ataku.
    Gdy prowadzę oddziały ustawione w tej formacji przy "kliknięciu" ataku na jednostkę wroga formacja rozsypuje się t.j. ikona formacji falanga staje się nieaktywna. Rozumiem, że jest to związane z szarżą na przeciwnika jednak co zrobić by mój oddział zbliżył się i atakował jako falanga pełną gębą? Być może powinienem o to zapytać w odrębnym temacie, jednak po dłuższym namyślę stwierdziłem, że ten wątek może służyć do prowadzenia wszelkich dywagacji na temat tej formacji
    Żeby nie było niedomówień, atakuje pojedynczym kliknięciem myszy i aż do czasu zbliżenia się do jednostek wroga formacja się trzyma.

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    93
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Falanga

    Zależy czy chodzi ci o falangę hoplitów czy pikinierów. Jeśli chodzi o pikinierów to atakując nimi z włączoną falangą to, gdy biegnąc zbliżą się do przeciwnika opuszczają sarissy i spowalniają marsz natomiast falanga hoplitów działa tylko w obronie i kiedy ci atakują to umiejętność się wyłącza.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Falanga

    No niestety trzeba przyznać że falanga jest nie za dobrze zrobiona w nowym romku. Większość jednostek przy szarży przebija się przez sarissy i falangici często zmieniają się na miecze, bardzo słabe trzymanie szyku itp. Zamiast atakować można spróbować wskazać za oddział, wydaje mi się że wtedy lepiej się trzymają .
    Jeszcze jeden mankament to ustawiony szybki bieg zamiast marszu po kliknięciu, przez co przegrałem kilka bitew na multi.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Falanga

    O i to jest rzeczowa odpowiedź, wielkie dzięki Co do szybkiego biegu przy pojedynczym kliknięciu to również miałem kilka problemów z tym związanych. Poza tym to podwójne kliknięcie było takie intuicyjne.

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    93
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Falanga

    Cytat Zamieszczone przez firefly
    No niestety trzeba przyznać że falanga jest nie za dobrze zrobiona w nowym romku. Większość jednostek przy szarży przebija się przez sarissy i falangici często zmieniają się na miecze, bardzo słabe trzymanie szyku itp.
    Przecież ktoś zawsze się musi przebijać przez sarissy, to by było nierealne gdyby wszystkie oddziały w grze rozbijały się 5 metrów przed moją falangą w ogóle jej nie uszkadzając, wystarczy, że już teraz jest op. Co innego, że macedońska falanga po większej zadymie czasem się buguje i w ogóle nie reagując na polecenia stoi w miejscu.

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Falanga

    Close combat mod poprawia takie bugi

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    93
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Falanga

    Z tym modem można grać multiplayer? Bo wątpię a ja dość często gram z innymi graczami.

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    78
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Falanga

    Na razie testuje wszystko w kampanii, ale myślę, że gra sama wyłączy modyfikacje w rankingowym Multi. W Shogun Total War można było tworzyć Gry multi z modami.

  9. #9
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach

    Re: Falanga

    Hard grupowanie pomaga jednostką trzymać szyk. Ogólnie falanga i rozkaz szarży się nie lubią. Czasem rozkaz ataku nie łamie jej, czasem tak. Ja staram się maszerować falangami za wroga i zwykle nie mam problemu z falangą o ile wcześniej przez bieg się nie rozpadnie formacja. Gram póki co tylko na hoplitach, pikinierów jeszcze nie próbowałem. Słyszałem też głosy na oficjalnym forum, że falanga działa "As intended" ale były to wypowiedzi użytkowników, nie devsów :roll:
    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  10. #10
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Falanga

    Zauważyłem,że czasami, gdy oddział falangitów znajdzie się w okrążeniu, zamiast rozsypać się bądź walczyć na miecze, formuje "jeża". Nie wiem, czy to bug, ale kilka razy uratowało mi to skórę na MP.
    Na singlu parę razy widziałem, jak falangici mimo włączonej formacji, biegli tak szybko jak reszta armii
    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 08:58
  2. Jak atakować falangą ?
    By grattz in forum Alexander
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 17:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •