Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Grywalne frakcje!

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Grywalne frakcje!

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście

    Re: Grywalne frakcje!

    Jak to zainstalować "Now you copy all_playable_factions.pack or all_factions_playable_gft.pack to the "data" directory(make sure to overwrite!) " Nie mam w data nic takiego do podmiany, wrzuciłem jednak żeby sprawdzić i nie działa.

  3. #3
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Grywalne frakcje!

    A gdzie Ci Boże kochany pisze, żeby podmieniać? Kopiuj, wklej...
    Popraw podpis

  4. #4
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście

    Re: Grywalne frakcje!

    No chyba napisałem, że wrzuciłem i nie działa... najwyraźniej nie tylko wkleić trzeba skoro ta ich instrukcja zawiera 4 kilometry tekstu. A "(make sure to overwrite!)" to właśnie podmiana/nadpisanie pliku tylko szkoda, że nie ma czego nadpisać w data.

  5. #5
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Grywalne frakcje!

    W mod managerze masz zaznaczony mod?
    Popraw podpis

  6. #6
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście

    Re: Grywalne frakcje!

    No jakoś zrobiłem, ale jakieś krzywe mapki te frakcje mają i bez opisów i nie widać cech/bonusów. Nie wiem w ogóle który link pobrać, wziąłem pierwszy lepszy bo w tej instrukcji gość podaje jakieś new i generic traits albo jakieś meaningful resources i łącznie jest kilka linków do pobrania nie wiem który brać.

    No i program przestał działać jak chcę zacząć nową kampanię odblokowaną frakcją..

  7. #7
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście

    Re: Grywalne frakcje!

    Nie działa mi przez to odblokowywanie frakcji. Zaznaczam w menadżerze i odpalam grę, wybieram nową kampanię, gra się zaczyna ładować i na połowie paska trochę wcześniej się zacina i koniec. Nie trzeba czasem dwóch plików wrzucać? Bo ludzie coś o tym MR piszą, mam ten sam problem co ten gość:

    "Ok, I have the RTW 2 mod manager, I add the file in the zip for playable factions into the data. Mod manager see's the .pack, I select it, and the game gets to the first load, then says "rome 2 has stop responding"
    When I take the .pack back out of the data folder, it works again...... Is there something i'm missing that's causing this?"

    Regards
    Is there any other mods you are running and which zip file did you download? Are you using the pack from the MR zip file? That will hang if you didnt download and run the Meaningful Resource mod at the same time. You just have to copy it into the data directory, but whenever patch 10 comes out, you will have to overwrite the old pack file.

    Edit. Dobra już chyba wiem jak to robiłem kiedyś. Po prostu w tym modzie do pobrania nie ma pliku startpos, który trzeba podmienić, bo samo to playable_factions nie działa. Byłby ktoś tak miły i wrzucił ten jeden plik startpos.esf? Byłbym bardzo wdzięczny.

  8. #8
    marengo
    Gość

    Re: Grywalne frakcje!

    Jak dla mnie Kolego to jest tak:

    Ściągasz i rozpakowujesz jedną z czterech wersji moda

    1. all_playable_factions.zip
    2. all_factions_playable_gft.zip
    3. all_playable_factions_mr.zip
    4. all_factions_playable_gft_mr.zip

    W zależności od tego, którą wersję wybierzesz, po rozpakowaniu archiwum otrzymasz folder o nazwie AFP albo AFP_GT. W pierwszym przypadku odblokowane frakcje będą posiadały nowe cechy, przypisane im przez twórcę moda, czyli w grze pojawia się nowy tekst po angielsku. Jeżeli posiadasz polską wersję gry, to z uwagi na brak spolszczenia, nowych opisów widzieć nie będziesz. Stąd te puste pola. Rada: wybierz wersję generic, która nie zmienia opisów frakcji (archiwum z "gft" w nazwie).

    Do odpalenie wersji Meaningful Resource (mr) potrzebujesz moda o takiej samej nazwie, poszukaj go w Warsztacie steam. Bez niego gra będzie zawieszać się. Ta opcja też posiada wersję z nowymi opisami frakcji, więc wiesz co masz robić.

    W wypakowanym folderze będą kolejne: od 1TPY - jedna tura na rok do 12TPY - dwanaście tur na rok. Kopiujesz zawartość tylko jednego z nich do data i aktywujesz w mod managerze.

    Jeżeli nie używałeś poprzedniej wersji moda, nie masz niczego do podmienienia (overwrite). Z Playable Factions nie wolno używać modów nadpisujących pliki startpos.esf

    Powodzenia

  9. #9
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście

    Re: Grywalne frakcje!

    O dzięki za wyjaśnienie ;d Faktycznie pobierałem tylko to mr zamiast sam patch 9 pack, zobaczymy czy teraz się uda. A tak apropos tego MR to co daje ta wersja? Czym się różni od zwykłego?

  10. #10
    marengo
    Gość

    Re: Grywalne frakcje!

    Z tego co pamiętam, co dodaje albo przemieszcza na mapie kampanii miejsca występowania surowców, bogactw naturalnych typu oliwa z oliwek, miedź itd.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wszystkie Frakcje Grywalne
    By Salvo in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 16:46
  2. Niechciane frakcje grywalne
    By royal1410 in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 17:55
  3. Wszystkie Frakcje Grywalne - Boshin: Total Domains
    By Salvo in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 11:01
  4. Jak są frakcje grywalne ?
    By omega2001 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 07:38
  5. Frakcje
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 16:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •