Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: KLA's 'Synowie Marsa' - SKINPACK RZYMSKI

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    KLA's 'Synowie Marsa' - SKINPACK RZYMSKI





    Witam! Prezentuję moją najnowszą pracę - KLA's 'Synowie Marsa' skinpack jednostek rzymskich. Jest to obszerny reskin jednostek rzymskich. Pracowałem długo nad poniższym efektem. Zrobiłem przede wszystkim jednostki bardziej historyczne i zdecydowanie bardziej różnorodne niż podstawowej w grze. Znajdziecie tutaj wiele nowych hełmów i zbroi. To dobry mod dla zwolenników różnorodności.
    Pracowałem w oparciu o źródła historyczne. Ten mod zmienia wygląd jednostek: z czasów Republiki, po reformach Mariusza oraz z okresu wczesnego Cesarstwa.
    Dodam, że jest to pierwszy mod, który daje większą różnorodność kolorów tunik niż 3 warianty. Jednostki republikańskie mają aż po 6-7 różnych kolorowych tunik. Jednostki późniejsze są bardziej zuniformizowane.
    Jest to też pierwszy mod, który daje rzymskim legionistom i pretorianom cesarskim wnętrze tarczy obszyte skórą w kolorze zewnętrznym. Nie ma już gołych desek jak w podstawce gry.
    Poniżej znajduje się szczegółowa prezentacja jednostek i zmian.
    Mod nie jest wersją ostateczną - będę go na bieżąco uzupełniał, poprawiał i zwiększał ilość jednostek.




    DOWNLOAD

    Moda można pobrać na 3 sposoby:

    1. Mediafire
    http://www.mediafire.com/download/zr7rr ... CK+1.0.rar

    2. Sendspace.
    Na tej stronie są bannery wprowadzające w błąd, dlatego należy kliknąć ''Click here to start download from sendspace''
    http://www.sendspace.com/file/235e18

    3. Steam
    Sposób najprostszy - wystarczy zasubskrybować i mod automatycznie pojawia się w autostarcie gry.
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =205990121




    INSTALACJA

    Dotyczy 2 pierwszych sposobów pobrania.

    Wystarczy umieścić plik w folderze gry np.

    C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Total War Rome II\data

    Żeby uruchomić moda wystarczy zaznaczyć ten plik w menadżerze modyfikacji w autostarcie gry.




    PREZENTACJA


    1. Kilka nowinek o hełmach

    a) Nowe hełmy legionistów rzymskich noszone w I wieku n.e.:

    [spoiler:3350up7v][/spoiler:3350up7v]


    b) Ewolucja hełmów legionistów w czasach wczesnego Cesarstwa:

    [spoiler:3350up7v][/spoiler:3350up7v]


    c) Niektóre z nowych hełmów kawalerii:

    [spoiler:3350up7v][/spoiler:3350up7v]


    2. Jednostki republikańskie charakateryzują się brakiem uniformizacji.

    Jest to pierwszy mod, gdzie możecie zobaczyć liczbę kolorów tunik większą niż 3:

    [spoiler:3350up7v][/spoiler:3350up7v]


    3. Legioniści cesarscy dostali wnętrze tarcz, w takim samym kolorze jak zewnętrzna strona:

    [spoiler:3350up7v][/spoiler:3350up7v]





    JEDNOSTKI:


    I. REPUBLIKA Z CZASÓW WOJEN PUNICKICH

    Jednostki z tego okresu w moim modzie charakteryzują się różnorodnością.
    Nie było jeszcze wtedy uniformizacji, która nastąpiła w I wieku p.n.e.
    Zatem jednostki noszą kolorowe tuniki i kolorowe tarcze. Poszedłem tutaj za mistrzem Peterem Connolly'm, który w ten sposób przedstawiał Rzymian z czasów punickich.
    Zmieniłem wiele elementów na bardziej historyczne np. zmieniając pancerz Hastati poprzez dodanie im "kółek" a skasowanie pancerzy muskularnych przeznaczonych dla elit.
    Dodałem też więcej hełmów i zbroi. Jako ciekawostkę podam, że ekwici mają oliwne listki na hełmach




    Hastati:

    [spoiler:3350up7v]



    [/spoiler:3350up7v]


    Principes:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Triarii:

    [spoiler:3350up7v]



    [/spoiler:3350up7v]


    Velites (Welici):

    [spoiler:3350up7v]



    [/spoiler:3350up7v]


    Leves:


    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Equites (Ekwici):

    [spoiler:3350up7v]



    [/spoiler:3350up7v]



    II. REFORMY MARIUSZA

    Mamy tutaj już do czynienia z uniformizacją. Jednak jednostki z tego okresu w podstawowej grze były praktycznie identyczne.
    Ja wprowadziłem tutaj różnorodność.
    Jednostki zwykłych legionistów noszą hełmy montefortino i zwykłe Coolus.
    Weterani walczący w Galii mają celtyckie hełmy, z których później wyewoluuje hełm cesarsko-galijski. Dodałem tutaj własne hełmy.
    Jednostki pierwszej kohorty, jako elita noszą hełmy w stylu hellenistycznym.
    Tak, więc każdy oddział pozornie identyczny w podstawowej wersji uczyniłem różnym od siebie.
    Mimo tego wiernie trzymałem się źródeł historycznych.



    Legioniści:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Legioniści weterani (Evocati):

    [spoiler:3350up7v]



    [/spoiler:3350up7v]


    Pierwsza kohorta:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Pretorianie:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]



    III. OKRES CESARSTWA

    Jednostki cesarskie liczą sobie najwięcej rodzajów wojsk.
    Zastosowałem kolory odróżniające poszczególne oddziały np. niebieskie dla weteranów, purpurowy dla pretorian, a zielony dla Auxilia.
    Również pomogły mi prace Petera Connolly'ego.
    Jednostki w podstawowej wersji były bardzo podobne do siebie. Piechota nosiła tylko 3 rodzaje hełmów (coolus, italski i galijski). Ja dałem im znacznie więcej wariantów.
    Zbroje w wersji CA to wyłącznie lorica hamata (kolczuga) i lorica segmentata (zbroja segmentowa). Ja dałem do tego wiele wariantów pancerzy łuskowych (lorica squamata).
    Postanowiłem trochę poeksperymentować, dlatego legioniści ciężkozbrojni noszą hełmy stożkowe z Syrii. Jest źródło historyczne potwierdzające taki element.
    Cesarska kawaleria otrzymała też czerwone krótkie spodnie.



    Legioniści:

    [spoiler:3350up7v]



    [/spoiler:3350up7v]


    Evocati (legioniści weterani):

    [spoiler:3350up7v]



    [/spoiler:3350up7v]


    Orla kohorta:

    [spoiler:3350up7v]



    [/spoiler:3350up7v]


    Legioniści ciężkozbrojni:

    [spoiler:3350up7v]





    [/spoiler:3350up7v]


    Pretorianie:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Vigiles:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Piechota Auxilia:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Kawaleria legionowa:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Pretorianie konni:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Kawaleria Auxilia:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]


    Legatus:

    [spoiler:3350up7v]

    [/spoiler:3350up7v]



    Dziękuję dla K A M 2150 za zrobienie świetnych screenów, dzięki którym zbudowałem powyższą prezentację.



    Polecam także moje inne mody:

    KLA's 'Legacy of Alexander' HELLENISTYCZNE JEDNOSTKI
    viewtopic.php?f=577&t=14416

    KLA's Skinpack - CELTYCKIE JEDNOSTKI
    viewtopic.php?f=577&t=14326

    KLA's Skinpack - SPARTAŃSKIE JEDNOSTKI
    viewtopic.php?f=577&t=14054

    & KLA's jednostki pod Rome 1:
    viewtopic.php?f=59&t=5142



    Zapowiadam na początek roku kolejną wersję 'Synów Marsa' wzbogaconą o najemników i oddziały italskie!
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    Dobra robota, teraz to wyglada dużo lepiej. Dzięki za tego minimoda.
    Zastanawiam się czy dałoby się na obecnym etapie wykonać legionistę z czasów Cezara czyli tarcza owalna i ścięta u góry i dołu, kolczuga z hełmami montefortino, coolus,i agen ? W tej grze brakuje mi własnie takich legionistów. Zresztą mam nadzieję, że powstanie kiedyś mod dodający legiony i oddziały auxilia zróżnicowane dla różnych regionów.

    Edit. Mam jeszcze pytanie: czym edytowałeś pliki: rom_armour_legionaries.variantmeshdefinition,roman _legionary_cohort.variantmeshdefinition ?
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    849
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    KLA , wstawiaj obrazki "przed i po" obok siebie w jednym rzędzie wtedy będzie łatwiej dostrzec różnice bo tak to nie zawsze idzie coś przyuważyć.

  4. #4
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    Jutro planuję wrzucić pełny re-skin cesarskich Rzymian. Wstawię po kolei - jednostka przed, a pod nią po. Będzie czytelniej przy większej liczbie.

    Cytat Zamieszczone przez marko1805
    Dobra robota, teraz to wyglada dużo lepiej. Dzięki za tego minimoda.
    Zastanawiam się czy dałoby się na obecnym etapie wykonać legionistę z czasów Cezara czyli tarcza owalna i ścięta u góry i dołu, kolczuga z hełmami montefortino, coolus,i agen ? W tej grze brakuje mi własnie takich legionistów. Zresztą mam nadzieję, że powstanie kiedyś mod dodający legiony i oddziały auxilia zróżnicowane dla różnych regionów.

    Edit. Mam jeszcze pytanie: czym edytowałeś pliki: rom_armour_legionaries.variantmeshdefinition,roman _legionary_cohort.variantmeshdefinition ?
    Są takie zbliżone jednostki w podstawce, tylko że nie mają agen, ale jest montefortino, coolus, kolczuga i tarcza ścięta u dołu i górze (ale równocześnie z nieściętą).
    W sumie przejrzałem te jednostki i podzielić można je na 3 grupy:
    - pełna Republika - hełmy montefortino, attyckie, etrusko-korynckie i beockie; tarcze owalne zaokrąglane; kolczugi, kirysy i kwadratowe napierśniki;
    - koniec Republiki - hełmy montefortino i coolus; tarcze owalne zaokrąglone i ścięte na górze i dole; kolczugi;
    - wczesne Cesarstwo - hełmy coolus, galijskie i italskie; tarcze ścięte na górze i dole oraz całkiem kwadratowe; kolczugi i segmentaty;
    - pełne Cesarstwo - hełmy italskie; tarcze kwadratowe; segmentaty z manicami (wszyscy identyczni niczym klony);

    Czyli jest nawet nieźle, ale mówiąc to w wielkim uproszczeniu. Tak jak nad Republiką się postarali - mamy wiele hełmów rzymskich, pochodzenia celtyckiego i greckiego, różne rodzaje zbroi - to okres Cesarstwa jest zrobiony byle jak. Mamy tylko 2 hełmy z tego okresu dla piechoty - cesarsko-galijski i cesarsko-italski. To bardzo mało z tego względu, że to najbardziej znany okres w popkulturze i powinna być większa różnorodność dla gracza. Powinni dać ze 2 rodzaje cesarsko-galisjkich i cesarsko-italskich. Minimum. Warto dodać że jeden mało znaczący w grze oddział gladiatorów ma większą różnorodność hełmów niż cesarscy legioniści. Dla porównania jeden oddział piechoty iberyjskiej ma 9 hełmów. Trochę szkoda, że nierówno potraktowali frakcje. Frakcje wschodnie, plemiona celtyckie (bez Brytów) mają kilka hełmów i zbroi a są to frakcje zajmujące dużą część mapy, więc różnorodność jest tu bardziej wskazane. Z kolei frakcje zajmujące małą część mapy i ilosciowo frakcji takie jak Trakowie, Dakowie, Iberowie, Ilirowie są naprawdę fajnie i różnorodnie zrobieni.

    Dlatego najpierw zmodyfikuję Rzymian, a potem Spartan i wschodnie kultury. Iberowie są tak fajnie zrobieni ze ich chyba nawet nie będę ruszał.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    Działa z dzisiejszym patchem?

    Nie cytujemy postu, który znajduje się bezpośrednio nad naszym - A.
    ASRock Z77 Gaming Motherboard | Intel Core i5-3570K | EVGA GeForce GTX 660 Ti Superclocked | 8GB RAM | LG FLATRON E2260

  6. #6
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    Sądzę, ze tak. To tylko skiny jednostek, a one raczej nie były przez nich ruszane.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    A ja z zapytaniem, jak się używa\obsługuje Mod Managera, bo jestem zielony i nie mam pojęcia? Jakiś krótki instruktaż bardzo proszę, byłbym wdzięczny
    Nihil Obliviscor

  8. #8
    Salvo
    Gość

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    Ściągasz, uruchamiasz i zaznaczasz mody w które chcesz zagrać. Nic trudnego

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    Wszystko bardzo fajnie, ale chciałbym wiedzieć gdzie dokładnie muszę go rozpakować jak się wrzuca do tego mody i je uruchamia bo ot tak mi zwyczajnie coś nie działa
    Nihil Obliviscor

  10. #10
    Cześnik Awatar FireFighter
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 13 postach

    Re: KLA's skinpack - Cesarscy Rzymianie

    Dołączam się do pytania kolegi wyżej

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ROME 2] KLA's 'Synowie Marsa' - SKINPACK RZYMSKI
    By Grogmir in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 19:20
  2. Skinpack's By Pom
    By Salvo in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2013, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •