Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Lokalizacja
    Południe
    Postów
    231
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    DISKLAJMER:Z góry przepraszam za delikatnie mówiąc mało fachowe słownictwo i terminologię oraz podejście do tematu, nie jestem alfa i omegą w temacie i wręcz serdecznie proszę o komentarze i dyskusję w tym wątku oraz wymianę wiedzy na temat modowania, co się od siebie dowiemy to nasze!

    Wstęp:
    Założyłem ten temat, żeby dzielić się w miarę jak wolny czas pozwoli swoimi odkryciami w modowaniu Rome2 z perspektywy osoby całkowicie zielonej w tym temacie .
    I nie zaśmiecać swoimi wywodami innych tematów o modach.
    Postaram się także w przyszłości napisać co nieco o tworzeniu tekstur i modeli .
    Albo i o innych ficzerach ułatwiających robotę.
    Takie małe co nieco po mojemu.

    Odcinek 1 -

    "O większej ilości luda w jednostce słów kilka
    w tym także jak naprawić bug z brakiem desantu powiększonych oddziałów i inne tweaki w stylu zrób sam w domu:



    No to tak:
    za pomocą programu SFEditor 1.0.7 otwieramy sobie sejwa (najlepiej z początku kampanii)
    [na pliku starpos.esf globalnym z folderu data nie próbowałem, ale pewnie można także tam w podobny sposób ustawić ten mnożnik "na stałe"]

    potem kolejno otwieramy compressed_data/campaign_env/campaign_setup/campaign_setup_options

    i w tabelce po prawej w ostatniej z listy na górze otwartej zakładce zmieniamy drugą od góry wartość z 1 na np. 1,5 lub 2 czy 3 (to jest ten mityczny mnożnik (tylko wciśnijcie ENTER po zmianie , sama zmiana i save nic nie dadzą ).

    Wada jest jedna, przy bitwach morsko lądowych, kiedy wojska wroga lądują na plażach, nie wszystkim się to udaje bo coś nie do końca działa z uwagi na zdwojenie liczby okrętów.

    Ok naprawione bitwy lądowo-morskie dzięki pomocy magnara z forum TWCenter (kłopot z lądowaniem wojsk AI na plaży przy mnożniku zwiększonym).
    Ściagamy program PFM (do edycji m.in. PACKÓW czyli serca TW)
    stąd: http://forums.totalwar.com/showthread.p ... bd9669119c

    - otwieramy w folderze steamowym rome 2 , folder data a w nim plik data_rome2.PACK (otwieramy programem zlinkowanym wyżej)
    - znajdujemy record main_units (w kategorii db po lewej) , w którym będą kolumny dla recordów Num_Men i Max_Men_Per_Ship wpisujemy w obu tą samą liczbę

    Ogólnie to tutaj można właśnie ustawić wedle życzenia, także dokładnie ilość ludzi w każdej jednostce z osobna (nie za pomoca multipliera) sic! ile chcemy w każdej z osobna.
    I jeszcze w zasadzie większość innych zmiennych ale to już jak komu pasuje.

    Jeśli chodzi o bug z ładowaniem zmnożnikowanych oddziałów na 2 okręty i jego poprawienie w tym miejscu:
    Chodzi o to aby wartość danej jednostki opisana w kolumnie Num_Men była taka sama w kolumnie Max_Men_Per_Ship.
    czyli jak mam 480 osób w jednostce to statek ma pomieścić 480 osób etc.

    Jeżeli ilość luda ustawiata na szybko dla wszystkich jednostek za pomocą mnożnika (opis wyżej) to obliczacie se odpowiednią wartość i wpisujecie w kolumnie Max_Men_Per_Ship, albo jeszcze prościej dla np mnożnika 1, 1,5, 2 i 3 dajecie max luda wszędzie w tej kolumnie (co by było szybciej) np. 600 (najwięcej przy mnożniku 3 ludzi bedzie w jednostkach z 200 ludzmi czyli 200x3 więc 600) jak damy 600 to się upchną na jednej łajbie nawet ze zwierzątkami i panienkami.
    No to se za jednym zamachem znaczymy wszystkie recordy w tej kolumnie z góry na dół i zmieniamy na 600.


    UWAGA !
    Żeby PFM prawidłowo czytał nam recordy w zakładce DB gdzie znajduje się wspomniany wyżej record main_units
    musimy zupdejtować schemę dla PFM do RTW2 aktualna z dziś jest tutaj (najprościej rzec umjując bez aktualnej schemy niektóre recordy będą w PFM czerwone i pupka z łatwej ich edycji:
    https://raw.github.com/PietroMicca/r2tw ... a_R2TW.xml
    wbijamy i kopiujemy text i wklejamy go w miejsce istniejącego w pliku tekstowym o nazwie schema_R2TW.xml w katalogu z programem PFM i zapisujemy.
    Z tą schemą ,która zalinkowałem main_units będzie już prawidłowo widoczne dla PFMa (na czarno) i gotowe do edycji.
    PS najnowsze schemy dla R2TW do PFMa są w tym linku co jakis czas:
    http://forums.totalwar.com/showthread.p ... 92c6ab5a2a

    PORADA: Jako że moduję sobie wesoło od dawna ale serię Elder Scrolls na własne potrzeby (choć zdarzyło się zrobić np. fix do moda Requiem na Nexusie)
    to do edycji wszelkich plików textowych typu .txt , .ini , .xml polecam programik NOTEPAD++ (jednym z jego wspaniałych ficzerów jest to, że możemy sobie plik textowy z poziomu programu zapisać jako plik .ini czego za skarby świata w Wordzie czy OO nie zrobimy o Worpadzie nie wspominając, poza tym wspaniale i wygodnie się z niego korzysta)




    Dla ciekawych dodam , że w tym samym pliku data_rome2.PACK możemy sobie zcustomizowac np. misje dla frakcji i dość łatwo zrobic np. z 50 własnych fixów
    Niektóre rzeczy jest wręcz ultra łatwo zmodować. Przekonajcie się sami, ja na modowaniu TW nie znam sie wcale (mam jedynie praktykę z serii ES, głównie do Skyrim) a bawię się w małe modowanie Romcia już od 4 godzin w najlepsze . Jak się troche otrzaskam to se walnę moda z plemieniem Polan w miejsce Gutonów a co
    Próbujta, proste modowanie to żadna tajna wiedza dla wybranych (no może poza skryptami) a masa funu

    Do modowania jednostek niedawno powstał bardzo prosty w obsłudze i nie wymagający prawie żadnej wiedzy programik:
    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... e-2-Editor , miłej zabawy



    Szczegóły mnożnika dla większej ilości jednostek:
    Przy ustawieniu mnoznika np na x 3 mamy załóżmy jednostkę 160 więc wyjdzie po zmianie 480 luda w oddziale. Jeżeli cała armia (20jednostek) będzie z unitów po 480 wojów to w sumie mamy po naszej stronie 480x20 czyli 9600 żadnych krwii wojów! A to już niezły widok. (I niezła rzeźnia po bitwie o niewolnikach nie wspominając - teraz branie niewolników po dużej bitwie naprawdę wpływa na ekonomię , nie wspominając o możliwości złożenia np 4000 Rzymian w ofierze Wodanowi albo stanąć okoniem Rzymowi jako Helweci (z modem wyżej) ).
    Z perspektywu Rzymu można dzięki miksowaniu tym mnożnikiem zyskać nieco bardziej zbliżoną do reala liczebność legionu wraz z wojskami pomocniczymi etc.

    Na marginesie dodam że, zwiększając mnożnik trzeba mieć mocny sprzęt i sporo ram i vramu. Tak ku przestrodze Spróbować warto a jednym ruchem można to odkręcic potem także wielkiego kłopotu nie ma. Poza tym kilka tysięcy żołnierzy w linii falangi wygląda jak milion dolarów

    UFFF mam nadzieje że pomogłem. Dla świętego spokoju ZAWSZE róbta se backup modyfikowanych plików.

    LINKI:

    NOTEPAD++ (bez niego nie ruszamy się z domu modując jakąkolwiek grę , program darmowy ) : http://notepad-plus-plus.org/

    Program do edycji jednostek (Prosty jak ja) : http://www.twcenter.net/forums/showthre ... e-2-Editor

    Koniec Odcinka 1
    (W odcinku nr 2 :
    , jak se samemu ustawić ile się chce tur w kampanii, jak dodać opisy frakcji odblokowanych modem na wszystkie frakcje, jak zmieniać liczebność poszczególnych jednostek, jak sobie dokładnie skonfigurować preset GEM pod SweetFX z twcenter.net)
    "Modowanie R2 poradnik http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...323462#p323462 "
    MOD ALL FACTIONS PLAYABLE na tym forum najnowsze wieści i dyskusja viewtopic.php?f=577&t=14051&p=331448#p331448

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    Siema, nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale jak założyłeś taki temat to co mi szkodzi... Otóż na TotalWar.com znalazłem mod'a pod nazwą "Hellas Resurgent - The "Classical Greek" Unit Pack" i ściągnąłem Rome 2 Mod Manager, i nie za bardzo ogarniam jak to zrobić żeby te jednostki miały zmieniony wygląd w grze, bo niestety jestem zielony... :/ A mod na prawdę wart uwagi

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Lokalizacja
    Południe
    Postów
    231
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    Hej Pako, moda nie próbowałem także nic nie poradzę. Może da się te jednostki ręcznie wrypać do gry bez mod menagera?
    Spróbuj zapytać KLA on z tego co wiem potrafi robić do TW skiny jednostek może coś Ci poradzi.
    Z kolei jak znajdę chwilę to obczaję jak sobie zrobić/zmodyfikować niektóre budynki w grze.
    "Modowanie R2 poradnik http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...323462#p323462 "
    MOD ALL FACTIONS PLAYABLE na tym forum najnowsze wieści i dyskusja viewtopic.php?f=577&t=14051&p=331448#p331448

  4. #4
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    Cóż będę kombinował, dalej sorry że tak nie na temat, aczkolwiek poradnik przeczytałem i odjebałeś kawał dobrej roboty! Ciekawe się czytało i na pewno skorzystam z paru opisanych w nim rzeczy, liczę na następne

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Lokalizacja
    Południe
    Postów
    231
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    Nie ma sprawy, jak odkryjesz coś ciekawego wpadnij napisać też!
    "Modowanie R2 poradnik http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...323462#p323462 "
    MOD ALL FACTIONS PLAYABLE na tym forum najnowsze wieści i dyskusja viewtopic.php?f=577&t=14051&p=331448#p331448

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    Najbardziej irytuję mnie to że, AI tak bezmyślnie buduję Swoje prowincje że to poezja, w Stolicy wszystkie budynki pod armie, -2312313 do ładu publicznego, etc. I to że kurwa, staram się mieć urozmaicone wojsko, załóżmy że 10 jednostek hoplitów, 6 jednostek łuczników, 4 jednostki kawalerii i wiadomo, fajna armia te sprawy etc. A komp Ci wjebie armię pełna procarzy Bez sens totalny, jak byś znalazł jakiegoś moda, i się podzielił to będę wdzięczny, bo chyba gdzieś mi się coś rzuciło w oczy ale nie mogę znaleźć tak samo jak widziałem moda który rzekomo poprawia optymalizacje na mapie kampanii poprzez usunięcie chmur, się rozpisałem hoho i znowu nie na temat, ale jak dyskusja o modach i tak dalej, to co mi tam Jutro będę kombinował ze wszystkim co opisałeś, bo pomyślałem Sobie że nie od razu Rzym zbudowano więc co mi szkodzi się nauczyć tego i owego, szkoda tylko że jutro będę miał chwilę, bo w piątek kobieta przyjeżdza a jak wiadomo są sprawy ważne i ważniejsze, jak coś "osiągnę" to na pewno się pochwalę

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Lokalizacja
    Południe
    Postów
    231
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    Przede wszystkim staraj się mniej klnąć bo i po co ..... .... mać.
    "Modowanie R2 poradnik http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...323462#p323462 "
    MOD ALL FACTIONS PLAYABLE na tym forum najnowsze wieści i dyskusja viewtopic.php?f=577&t=14051&p=331448#p331448

  8. #8
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2013
    Lokalizacja
    Południe
    Postów
    231
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    UPDATE na szybko:
    rewelacyjny programik do edycji jednostek , polecam:
    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... e-2-Editor
    "Modowanie R2 poradnik http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...323462#p323462 "
    MOD ALL FACTIONS PLAYABLE na tym forum najnowsze wieści i dyskusja viewtopic.php?f=577&t=14051&p=331448#p331448

  9. #9
    Salvo
    Gość

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    Cytat Zamieszczone przez Umbrecht
    Przede wszystkim staraj się mniej klnąć bo i po co ..... .... mać.
    +1

    Świetna robota Umbrecht, powodzenia w dalszej "walce", dzięki za info

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kącik Chłopski Rozum Umbrechta - modowanie dla zielonych

    Mógłby mi ktoś napisać instrukcje obsługi do tego edytora jednostek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czytamy starożytność - Kącik książkowy dla Rome 2 TW
    By Umbrecht in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 19:50
  2. Sengoku Jidai - KĄCIK HISTORYCZNY
    By Desaix in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 20:40
  3. Modowanie
    By kowcioo in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 20:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •