Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 111

Wątek: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

  1. #21
    Asuryan
    Gość

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Ależ jak najbardziej - tylko pewno nacje z dlc zostaną w nim zablokowane. Poza tym nie wiadomo jak będzie z kompatybilnością owego moda (save'ów) z kolejnymi patchami. No i z tego co wiem brak jest dodatkowych podrozdziałów w celach kampanii.. a spełnianie ich daje naprawdę potężnego finansowego kopa.

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    Cytat Zamieszczone przez lofix
    Swoją drogą pograł bym plemieniem Sarmatów w końcu to nasi przodkowie jak by nie było
    W najbliższym dlc będziesz miał taką możliwość. Roksolanie to w końcu też Sarmaci.

    Super

  3. #23
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    To ja też coś od siebie dodam.

    Chciałbym ujrzeć kolejny rodzaj bitwy, tzn wypad. Jest już dostępna ta opcja w grze, lecz jest to zwykła bitwa. Bitwa ta miała by polegać na tym, że w okół miasta znajdował by się obóz wojsk oblegających miasto i tu zastosowanie flag miało by jakikolwiek sens. Flagi znajdowały by się w obozach oblegających, w których to naszym zadaniem było by spalenie obozu/zdobycie zasobów by przedłużyć oblężenie/spalenie sprzętu oblężniczego, przez utrzymanie danej flagi przez określony czas. Do wypadu musielibyśmy sami wyznaczyć, które jednostki miały by wziąć udział. Ilość jednostek, które strzegą obozu wroga była by generowana losowo. W razie niepowodzenia wypadu w określonym czasie na mapie pojawiała by się cała armia wroga, a nasze jednostki musiały by przebić się z powrotem do miasta, w innym wypadku tracilibyśmy te jednostki, które opuściły miasto.
    Dotychczasowe wyjście z miasta całą armię nie ma sensu. Myślę, że jest to ciekawa opcja
    Popraw podpis

  4. #24
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Czuć tu trochę klimat oblężenia Zbaraża. Podoba mi się miodu mu dać.
    Właściwie to oblężenie i wypady obrońców to dalej najsłabsze elementy w serii.
    Szkoda bo na 1 bitwę w polu mam tak koło 14 o miasta i wsie. Każdy przemyślany pomysł na urozmaicenie tego, będzie ok.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #25
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Również przydało by się zmienić sposób wprowadzania posiłków do bitwy. Albo traktować posiłki jak wojska, które są już dostępne i móc je rozstawić już na początku bitwy, albo wprowadzić ograniczenia czasowe wprowadzania posiłków. W zależności od tego jak daleko od pola bitwy na mapie kampanii znajdują się wojska posiłkowe, to po określonym czasie przybywają na pole bitwy. np: 5 /10 /15 min po rozpoczęciu bitwy. Jeśli wcześniej uda się pokonać rozstawioną armię to posiłki nie dotrą na czas i zatają pobojowisko
    Popraw podpis

  6. #26
    Asuryan
    Gość

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Ja chciałbym zobaczyć przede wszystkim większy realizm. Czyli słabsze transportowce od floty wojennej, szybsze ładowanie kosztem celności, o wiele szybszą kawalerię od piechoty, brak płonących pilum/oszczepów.

  7. #27
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    Ja chciałbym zobaczyć przede wszystkim większy realizm. Czyli słabsze transportowce od floty wojennej, szybsze ładowanie kosztem celności, o wiele szybszą kawalerię od piechoty, brak płonących pilum/oszczepów.
    Większość tych rzeczy jest już dostępna w modach.
    Np płonące pilum oraz kilka innych bezsensownych zdolności usuwa mod: http://www.twcenter.net/forums/showt...ities-Be-Gone!
    Popraw podpis

  8. #28
    Asuryan
    Gość

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Dzięki za linka, tylko że ja chciałbym zobaczyć te rzeczy w vanilli, a nie dopiero w modach.

  9. #29
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2011
    Postów
    130
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Chciałbym zobaczyć frakcję amazonek z gołymi babami
    W sumie nadzy fanatycy mogliby być naprawdę goli, chociaż już nie mam takiego ciśnienia aby to oglądać, ale nagie fanatyczki czemu by nie...

    Chciałbym też zobaczyć filmiki z działań agentów, po 3-4 wersje na każde działanie.

    Chciałbym zobaczyć nowe karty jednostek.

    Chciałbym zobaczyć nowe wizerunki generałów i agentów, bo ci wyglądają nie raz jak debile. Na początku jeszcze kontrolowałem który jest który, ale teraz straciłem orientację.

    Chciałbym zobaczyć w rzymskich koszarach łuczników zamiast velitów, bo z tego co kojarzę po reformie Mariusza velites przestali istnieć, a łucznicy przecież jacyś byli w oddziałach auxiliari.
    (może jest na to jakiś mod?)

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna o grze Total War: Rome II

    Witam wszystkich, gram w serię już 13 lat i pierwszy raz się tutaj wypowiadam, przy tej części muszę bo już mi ręce opadają. Zresztą, wszystko juz chyba zostało powiedziane. Na szczęście mamy DeI, było "w miarę" aż do teraz czyli wypuszczenia 4 części do moda. Całkiem nie rozumiem dlaczego tak wolno się regenerują oddziały, psuje to całą zabawę, bo jeżeli jestem w stanie wystawić w prowincji Italia 3 pełne oddziały Hastati(3x240 żołnierzy=720), to dlaczego regenerują się(armia w sile 10 oddziałów Hastati)w tempie 35 żołnierzy na turę, co daje 350 żołnierzy na turę. Całkowicie nie przemyślana sprawa. Było by Ok jeżeli chodzi o takie tempo regeneracji na terenie wroga, ale nie w rdzennych prowincjach. I jeszcze jedna sprawa której chyba nikt jeszcze nie poruszył, mianowicie idiotyczne zasadzki, armia wroga maszeruje przede mną, ja ją doganiam i udaje mi się wpuścić wroga w zasadzkę :shock: jakim cudem jak maszeruje za nim?!?! CA niech pogra w gry paradoksu i od nich zaczerpnie kilka pomysłów i będziemy mieć idealną grę. Głównie punkty zwycięstwa w wojnie, rozbudowana dyplomacja i najważniejsze siła ludzka narodu, bo w serii Total War jest to całkowicie skopane, mogą nam wyżynać chłopów w pień co turę, a nam poborowych nigdy nie braknie. W drugim Medievalu było bardzo z tym dobrze, i nie mam pojęcia dlaczego zrezygnowali z takiego sposoby rekrutacji.

    Kolejna sprawa to zasięg ruchu armii, który po wprowadzeniu"forsownego marszu"stał się bezużyteczny, bo klikając na armię wroga by sprawdzić jej zasięg ruchu gdy ta ma aktywowany"forsowny marsz" nic nam to nie mówi. Ma aktywowany"fm" myślimy ok, dojdzie do naszego miasta, ale nie może w tym trybie atakować, wychodzimy z miasta, komputer w swojej turze wyłącza "fm" i zajmuje nasze miasto, kolejny przykład bezmyślności CA. I nieszczęsne tury, model TotalWar'a całkowicie nie pasuje do rozgrywki turowej, prowadzi do totalnie nierealnych sytuacji,np. do naszego miasta zbliżają się trzy armie różnych wrogów, nie są w sojuszu, wychodzimy z miasta, rozbijamy jedną armię , później drugą i wracamy do miasta. W normalnej sytuacji nigdy by się to nie udało.To samo z flotą. Armia zbliża się do naszego miasta od lądu i druga od morza. My zdążymy załadować całą naszą armię na statki(nie mówiąc o tym że udaje im się wbudować 20 okrętów transportowych), wypłynąć w morze, pokonać wrogą flotę, wrócić do niebronionego miasta, a armia wroga na lądzie w tym czasie nie drgnęła ani i centymetr, BEZ SENSU.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ciekawe rzeczy, linki, wydarzenia
    By Ekaton in forum Tawerna
    Odpowiedzi: 462
    Ostatni post / autor: 04-02-2023, 23:49
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 12:38
  3. [ROME 2] Lista Wydanych Modyfikacji
    By Salvo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 12:22
  4. Eras Total Conquest - lista AAR
    By Samick in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •