Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 111

Wątek: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

  1. #41
    Cześnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    251
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Ano, nie odnosi sie:-) bylem przekonany ze jestem na dyskusji ogolnej,prosze o przeniesienie i dzieki za odpowiedz.
    A, chcialbym ujrzec dzialajace oblezenia i ladniejsze tekstury kamieni i skal bo te co sa nawet na ekstramalnych ustawieniach wygladaj jak w Quake 1.

  2. #42
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    1.Zdrada na polu bitwy ( czasem było by to bardzo pomocne ). Oczywiście komp też mógłby nas zdradzać. Zresztą powinna być dyplomacja na polu bitwy - nie raz w historii decydowała o jej przebiegu.
    2.Precyzyjniejsze wskazywanie celów dla sojusznika ( tą armią uderz tam za 2 tury, a tą tam za 3 ).
    3.Rozbudowana kadra oficerska ze statystykami jak w football manager i stopniowe awanse.
    4. W ogóle dyplomacja powinna być rozbudowana - chcesz wywołać wojnę domową u wroga i posadzić na tronie swojego poplecznika? A może masz ochotę zamiast wycinki uciekającego wroga jego schwytanie i wcielenie do własnej armii ( niepewne poparcie i morale ) CA mówi: Bierz przykład z Dartha i napisz swoją grę ^^.
    E tam nie chce mi się pisać, chyba napiszę coś do twórców ^^, bo o ile koncepcja gry znakomita to wykonanie niezadowalające i bez modów niegrywalne.

  3. #43
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Zdrada na polu bitwy była w Medieval 1
    Popraw podpis

  4. #44
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    @Marcin87_Poznań

    Z zainteresowaniem przeczytałem Twoje propozycje i co najmniej z jedną nie mogę się zgodzić. Punkty handlowe w Romku 2 nie powinny mieć miejsca z tego powodu że bez mała CAŁY ówcześnie znany starożytnym świat mamy już na mapie.
    Np. w Empire śmiało zastępowały faktorie, kolonie i inne tereny które były ważne z handlowego punktu widzenia, a jednocześnie nie były tak ważne by trzeba było ukazać w postaci lądu do zdobycia (z XVIII-wiecznego punktu widzenia oczywiście). Kolonie o które rywalizowano na lądzie, lub które same wybijały się na niepodległość w epoce oświecenia mamy w grze. A w Romku co mamy mieć za słupami Heraclesa ... Atlantydę Platona? :shock: Oczywiście archeologia cały czas ma swoje odkrycia, chociażby wyśmiewane sagi zamieniły się najpierw w podważane dowody o postawieniu stopy przez vikingów w Ameryce Płn.(Grenlandia była od początku oczywista), a teraz już powszechnie niepodważane. Ale co do starożytnych jak na razie musimy poczekać. Dla mnie ewentualnie usprawiedliwione mogłyby być tereny zachodniej Afryki (odkryte przez Fenicjan) oraz punkt symbolizujący morski handel z Indiami. Ale o te dwa punkty kopii bym nie kruszył.
    Co do "płaskiego modelu rozbudowy miast" nie do końca rozumiem intencje... Miasta miałyby rozbudowywać się ... wzwyż? Manhattan, coś jak wieża Babel?

    @Harry-Potter-TW

    Kiedyś w materiałach sprzed premiery czytałem że miała być możliwość włączania jednostek wroga we własne szeregi po wygranej bitwie. Albo się wycofali albo to była lekka dezinformacja. A szkoda. Byłyby (jak sam piszesz ze słabym morale) np wojskami pomocniczymi (vide Rzym) i fantastycznie urozmaiciły by nam skład armii. W Romku możemy to tylko praktykować jako wynajem najemników, ale to nie to samo co przyjęcie jednostek wroga, które mają do wyboru: dacie gardło albo idziecie z nami (wiemy jak wyglądała choćby armia Hunów).

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #45
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz
    @Marcin87_Poznań

    Z zainteresowaniem przeczytałem Twoje propozycje i co najmniej z jedną nie mogę się zgodzić. Punkty handlowe w Romku 2 nie powinny mieć miejsca z tego powodu że bez mała CAŁY ówcześnie znany starożytnym świat mamy już na mapie.
    Np. w Empire śmiało zastępowały faktorie, kolonie i inne tereny które były ważne z handlowego punktu widzenia, a jednocześnie nie były tak ważne by trzeba było ukazać w postaci lądu do zdobycia (z XVIII-wiecznego punktu widzenia oczywiście). Kolonie o które rywalizowano na lądzie, lub które same wybijały się na niepodległość w epoce oświecenia mamy w grze. A w Romku co mamy mieć za słupami Heraclesa ... Atlantydę Platona? :shock: Oczywiście archeologia cały czas ma swoje odkrycia, chociażby wyśmiewane sagi zamieniły się najpierw w podważane dowody o postawieniu stopy przez vikingów w Ameryce Płn.(Grenlandia była od początku oczywista), a teraz już powszechnie niepodważane. Ale co do starożytnych jak na razie musimy poczekać. Dla mnie ewentualnie usprawiedliwione mogłyby być tereny zachodniej Afryki (odkryte przez Fenicjan) oraz punkt symbolizujący morski handel z Indiami. Ale o te dwa punkty kopii bym nie kruszył.
    Co do "płaskiego modelu rozbudowy miast" nie do końca rozumiem intencje... Miasta miałyby rozbudowywać się ... wzwyż? Manhattan, coś jak wieża Babel?
    Źle mnie zrozumiałeś, ale ja podjąłeś temat to brakuje mi starożytnych Indii - tam mogłyby się znajdować punkty handlowe.
    Co do rozbudowy miast, już mówiłem że mógłby być bardziej rozbudowany, ale nie podałem konkretnej wizji, tylko na nią czekałem - więc nie rozumiem sarkazmu w tym kontekście.
    Ominąłeś w większości propozycje, które podałem, co jest krzywdzące. Mam wrażenie, że napisałeś tego posta tylko po to aby kogoś skrytykować - więc taki post nic nie wnosi, co więcej nie podałeś kontrpropozycji.
    A co do protektoratów użyłem słowa "niektóre" regiony można by je nimi uczynić.

  6. #46
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Ja chce możliwość zmiany stolicy na inną, bo grając Partią boli mnie to, że moją stolicą jest zabita dechami wiocha.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  7. #47
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    A ja bym chciał posiłki dołączające w trakcie bitwy, takie o których nie wiemy przed rozpoczęciem starcia. Wyobraźcie sobie, że przeciwnik ma was na widelcu a tu nagle zza horyzontu pojawia się sojusznicza armia zmuszająca wroga do odwrotu - oczywiście w drugą stronę nie było by już tak zabawnie

  8. #48
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    A jaki jest sens pojawiania się armii nie wiadomo skąd? I co by definiowało to pojawienie się armii? Bo nie mam pojęcie jak sobie to wyobrażasz oprócz, epickiej sceny pokroju odsieczy Rohirrimów ?
    Popraw podpis

  9. #49
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    @Marcin87_Poznań

    Zaskoczyła mnie Twoja ocena gdyż podobno "napisałem tego posta tylko po to aby kogoś skrytykować - więc taki post nic nie wnosi, co więcej nie podałem kontrpropozycji"
    Po pierwsze- napisałem że z zainteresowaniem przeczytałem propozycje co przy jednej mojej negacji i jednego (z zastrzeżeniem niezrozumienia intencji) nie określonego stanowiska reszta nasuwa się sama że albo jestem za, albo jestem neutralny jeżeli ich nie wymieniam (bodaj 15 innych- sam sobie policz procent). Na przykład brak drzewa genealogicznego i brak możliwości przeniesienia stolicy (chyba że wpadnie w ręce wroga!) jest dla wszystkich (albo prawie) tak oczywisty (jako zły) że bez sensu było się nad nim pochylać. Wałkujemy to od 3 września...
    Po drugie- Kwestia miast, piszesz: "model jest nieco płaski" Miasto to urbanistyka. Gdybyś napisał "wąski" przyjąłbym że chcesz je poszerzać, piszesz "płaski" przyjąłem że chcesz je wzwyż , chyba że w dół... Kartagina miała np stajnie słoni w murach, ale w dół nic nie kojarzę :? Sarkazmem była wieża Babel? Próbowałem coś nawet na siłę powiązać ze starożytnością. Aż tyle i tylko tyle.
    Po trzecie- Jedyny punkt z którym się nie zgadzałem-punkty handlowe- STRASZLIWIE SKRYTYKOWAŁEM... samemu Ci szukając dwóch takich ewentualnych punktów, z których jeden sam raczyłeś później zapisać (więc "NIC NIE WNIOSŁEM" ) Ale czemu pominąłeś Afrykę Zachodnią? Nie warto?
    Nie ma kontrpropozycji? Przecież ich brak (punktów handlowych) jest jedyną w tym punkcie kontrpropozycją! Po co miałbym go zgłaszać w "Liście rzeczy które chciałbym ujrzeć w TW: Rome 2" Już tak jest w grze, więc to oczywiste!
    A może chodzi Ci o moje rzeczy, których mi brakuje jako kontrpropozycje? Ja nie będę tu robił antologii ze stu kilkudziesięciu postów tylko dla Ciebie. Jak śledzisz wpisy w Curii Romanum, to je znajdziesz (avatar i późna decyzja o aktywności na forum może Ci w tym pomóc, jak masz taką ciekawość.)

    Ten rodzynek zostawiłem na koniec Czy mógłbyś mi znaleźć w moim poście gdzie oceniłem/skrytykowałem czy jak tam chcesz Twoje pomysły z protektoratami? :shock:

    Zacznij czytać. Czytać ze zrozumieniem! I jeszcze jedno. Ominięcie większości Twoich propozycji. To jest forum było nie było publiczne. Jak już je wystawiasz to siłą rzeczy poddajesz je osądowi. Nie były skrytykowane. Mało! A więc MIAŁY BYĆ POCHWALONE? Czujesz się pępkiem świata, czy dopiero do tego dojrzewasz?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #50
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Lista rzeczy które chciałbyś ujrzeć w Total War: Rome II

    Ja chciałbym by rozwój miast został poszerzony o slot na specjalność regionu i slot na budynek frakcyjny.
    Do tej pierwszej kategorii policzyłbym np.:
    - Kopalnie - w Tracji czy Armenii,
    - Karawany - na wschodzie,
    - Pola - np w Egipcie, czy innych centrach żywnościowych,
    - Handlarza Konni - w Numidii,
    Wiem że bogactwo regionu zostało połączone z budynkiem zarządzającym (namiestnika z roma1), ale nie podoba mi się to w takim kształcie.

    Budynki frakcyjne były by dwa rodzaje wojskowy i kulturowo-gospodarczy np.:
    - Kartagina-
    a) Koszary najemnicze - zmiejszające koszta najmu i przyśpieszające odrodzenia się najemników w prowincji,
    b) Punkt handlowy.
    - Rzym -
    a) Miejsce zbiórki - przyspieszające uzupełnianie oddziałów.
    b) koloseum - % do romanizacji.
    - Grecy (Polis) -
    b) Teatr - +x do zadowolenia.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ciekawe rzeczy, linki, wydarzenia
    By Ekaton in forum Tawerna
    Odpowiedzi: 462
    Ostatni post / autor: 04-02-2023, 22:49
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 11:38
  3. [ROME 2] Lista Wydanych Modyfikacji
    By Salvo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 11:22
  4. Eras Total Conquest - lista AAR
    By Samick in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 12:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •