Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Karta Graficzna problem!!

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Karta Graficzna problem!!

    Witam.

    Dziś wymieniłem kartę na kupiona od kolegi Gforce GTX 295. Problem jest następujący karta działa u układzie SLI i ma wbudowane 1792 MB GDDR 3, i tu zaczyna się problem Total War pokazuje informacje o niewystarczającej ilości pamięci i pokazuje ze karta ma 896 MB czyli tyle ile ma jedna karta z układu SLI. Bardzo proszę o pomoc ewentualnie wskazówki co zrobić nawet jak zdiagnozować kartę czy na pewno działają obie karty z SLI.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Karta Graficzna problem!!

    Witam.

    Też posiadam tą kartę i rzeczywiście w opcjach gry widzi tylko 1 rdzeń. Podobno CA ma zoptymalizować obsługę SLI ale jest pewna sztuczka opisana tutaj gdzieś wcześniej dzięki której możesz zmienić VRAM Twojej karty. Nie wiem na czym to polega ale u mnie działało( chociaż i tak tego nie używam bo po prostu zaznaczam ikonkę "bez limitu pamięci").
    Otwierasz folder C:\Users\Username\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\scripts i w nim znajdziesz linię:" gfx_video_memory 0; # gfx_video_memory <int>, Override available video memory (bytes)". W tej linii w miejscu liczby 0 czyli gfx_video_memory 0 wpisujesz wynik mnożenia 1024*1024*x*y gdzie x to pamięć Twojej karty( w Twoim przypadku to będzie 896 chociaż mi pokazywało 863) a y to będzie mnożnik, czyli krotność VRAM jaką gra będzie widzieć. Przykładowo jeżeli chcesz podwoić VRAM mnożysz 1024*1024*896*2 i wynik wpisujesz w miejsce tego zera.
    Mam nadzieję że pomogłem. Sorki za jakieś błedy - to mój pierwszy post.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Karta Graficzna problem!!

    czy coś jeszcze może powodować zacięcia oprócz tego bo udało się wykrywa 1750 MB ale dalej się tnie to nie wiem co może to powodować....

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Karta Graficzna problem!!

    Witam.

    Wydaje mi się, że resztą zajmuje się już procek i RAM. Możesz pewnie pobawić się w ustawieniach grafiki żeby dobrać sobie optymalne no i oczywiście najnowsze sterowniki ( u mnie co prawda nic one nie zmieniły ).
    Jest jeszcze mod do poprawy grafiki ale ja go jeszcze nie stosowałem. Poza tym trzeba czekać na patche optymalizacyjne - karta jest z roku 2009 i nie obsługuje dx11 (kupiłem ją nowiutką i dopiero ostatnio zaczynam odczuwać jej wiek, mimo to wciąż jest niezła moim zdaniem).
    Przy wyłączonej opcji "brak limitu pamięci" gra sama degraduje ustawienia graficzne jeżeli jest mało VRAM - możesz sprawdzić co zostało automatycznie zmniejszone i ile pamięci zabrakło w pliku
    C:\Users\Username\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\logs.
    Jeżeli opcja ta będzie włączona gra nie degraduje ustawień w ogóle ale to może powodować ścinki. Ja eksperymentowałem z ustawieniami i znalazłem kompromis. Powodzenia w zabawie i spokojnej rozgrywki życzę.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Karta Graficzna problem!!

    Witam jest to mój pierwszy post na forum podłączyłem się pod tet temat gdyż jest o kartach graficznych chodzi mi o to że chcę kupić nową karte ale nie wiem jaką coś do 300 zł obecnie posiadam geforce 9800 GT 512 z góry dzięki za pomoc

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Karta Graficzna problem!!

    Witam
    Procesor mam AMD Athlon 64 x2Duol Core 6000+ i 5 GB ram to za malo?
    I ogolnie w innych grach tak samo GTA 4 tez polowe wykrywa i BF3 tnie sie cos jest z SLI ze gry nie wykrywaja frugiego rdzenia co mozna na to poradzic sciagłem nowe stery usunełem zbedne oprogramowania i dalej nic

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Karta Graficzna problem!!

    Witam.

    Sprawdź w panelu Nvidia czy w opcjach Configure Multi-GPU, Surround, PhysX masz zaznaczoną opcję Maximaze 3D performance. Możesz też sprawdzić System Information i tam powinno ci wyświetlić w zakładce Display pod napisem Graphic card information ITEMS : (GPU 1 of 2) (GPU 2 of 2).
    Pozdrawiam

  8. #8
    Pampa
    Gość

    Re: Karta Graficzna problem!!

    Paluch, kup GTS450 coś około 300 złotych stoi, a jest całkiem niezła. Przynajmniej dawniej ją miałem

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Karta Graficzna problem!!

    znalazłem coś takiego MSI GEFORCE GT630 4GB DDR3 HDMI mysle ze to łykne 299 zł

Podobne wątki

  1. Rome Total War 2- jaka karta grafiki? wymagania sprzetowe
    By Kain in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 15:56
  2. Czy z nową kartą będzie działać?
    By vinett in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 20:11
  3. Karta graficzna
    By HanSolo85 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 19:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •