Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ROZWIĄZANE] Sparta/Problem z handlem(morskim)

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [ROZWIĄZANE] Sparta/Problem z handlem(morskim)

    Witam.

    Zacznę od początku, otóż grając Rzymem nie miałem tego problemu, grając Spartą na starcie mamy umowę handlową tylko(albo z racji braku opcji aż) z Atenami.
    Gram, podbijam Epir i myślę podbije to nadmorskie miasto na A(tak, tak, nie pamiętam) to może będę mógł handlować, ale nic z tego.
    Więc rozpocząłem wojnę z Rzymem, pierwszym miastem na celowniku było to na B w Magni Graeci, było to miasto nadmorskie a poza tym było stolicą tegoż regionu więc...
    Nadal nic, podbiłem cały Rzym, a mapa jak i ikonki czy handel prowadzić można wyglądają tak:
    [spoiler:39ckzjwf]*Screen po kliknięciu otwiera się w nowym oknie*



    *Screen po kliknięciu otwiera się w nowym oknie*
    Wyżej też dowód na oryg. gre, fundatorem tychże screenów jest nikt inny jak sam Steam Cloud.[/spoiler:39ckzjwf]
    Ostatni obrazek głosi "Nie możesz prowadzić handlu. Nie można stworzyć drogi morskiej z ICH stolicy." Widnieje dokładnie to samo hasło czy to przy Kartaginie czy Egipcie, wszędzie...

    Pomocy, hajs się nie zgadza, a jak z Napoleońskich modrości wynika "Żeby pro*wadzić wojnę pot*rze*ba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy.".
    Może i na minusie nie jestem, ale brak możliwości "wolnego" handlu między państwami dość mocno hamuje ich rozwój, a przynajmniej bogactwo władcy...


    ps: szukałem najpierw w google, to było żeby podbić miasto nadmorskie a najlepiej "poszukać w google"

  2. #2
    Asuryan
    Gość

    Re: Sparta/Problem z handlem(morskim)

    Nie raz i nie dwa było już to poruszane - żaden port (poza Atenami) nie ma połączenia ze stolicą Sparty. Dopóki więc nie podbijesz Spartą Aten, to z nikim innym nie pohandlujesz, choćbyś miał i 20 innych portów. Jest co prawda jeszcze jeden sposób poza podbijaniem Aten - stracić startową stolicę.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sparta/Problem z handlem(morskim)

    Może i było ale znaleźć nie mogłem... Chociaż, właśnie szukając na zagranicznym twc znalazłem, że fakt, muszę podbić Ateny... Nieciekawie bo mamy sojusz wojskowy etc. No ale nic, dzięki za odpowiedz, temat do zamknięcia.

  4. #4
    Asuryan
    Gość

    Re: Sparta/Problem z handlem(morskim)

    Nie musisz - wprowadź najwyższe podatki w Sparcie, wyprowadź z niej wojsko i zburz budynki dające garnizon/zadowolenie. Po przejęciu Sparty przez buntowników będziesz miał stolicę w innym miejscu - będziesz mógł handlować ze wszystkimi do których da się doprowadzić drogę od portu/granic państwa do nowej stolicy nie prowadzącą przez żaden obcy region.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sparta/Problem z handlem(morskim)

    Mogłem i tak, ale... Ateny, Macedonia, pewnie kiedyś i tak bym je podbił. Rozwiązało to problem, chociaż o ile dawniej każdy chciał ze mną "handlować" o tyle teraz nie bardzo mi ufają, ale czas będzie działał na moją korzyść. Dzięki jeszcze raz.

Podobne wątki

  1. Gra Spartą
    By keroloth in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 20:03
  2. DLC - Greek pack (Epir, Sparta, Ateny) - oficjalny trailer!
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 00:13
  3. Sparta Total War
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 17:15
  4. **Released: '300 Warlords of Sparta**.
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2013, 12:38
  5. [ROZWIĄZANE] Problem z map.rwm
    By Lex in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 14:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •