Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 385

Wątek: Ateizm

  1. #21
    Asuryan
    Gość

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Skąd więc hasło: "stop laicyzacji kraju", skąd sejmowa komisja, skąd taki sprzeciw by państwo było stricte świecki jak mamy zapisane w konstytucji?
    Możesz mi wskazać odpowiedni zapis w konstytucji? Bo mi wydaje się, że konstytucja zapewnia tylko bezstronność państwa w sprawach światopoglądowych i religijnych, a to nie to samo co świeckość - laicyzm.

  2. #22
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez Piter
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Cytat Zamieszczone przez Piter
    Ta wrogość katolików wobec ateistów w dzisiejszej Polsce to głównie wasz wymysł więc zastanawianie się nad tym skąd to się bierze jest bezsensowne.
    Możesz wytłumaczyć czemu tak uważasz? Skąd więc hasło: "stop laicyzacji kraju", skąd sejmowa komisja, skąd taki sprzeciw by państwo było stricte świecki jak mamy zapisane w konstytucji?
    To w takim razie skoro wrogość wobec ateistów to nasz wymysł, to waszym wymysłem jest dyskryminacji katolików....
    Trudno udowadniać, że nie jest się wielbłądem, a jak ktoś chce być męczennikiem to zawsze znajdzie jakieś pole, na którym będzie poszkodowany. Może po prostu za dużo telewizji oglądasz? Chyba, że dyskryminacją jest dla Ciebie to, że wierzący nie chcą, żeby ludzie nie wierzyli? Ale czy wierzący mogą chcieć żeby niewierzący nie wierzyli? Stop laicyzacji kraju? Sejmowa komisja, która co robi, zabrania ateistom chodzić do kina? Może w ogóle boisz się wychodzić z domu, bo Cię pobiją za ten ateizm. Może ktoś nie chcę z tobą rozmawiać, bo jesteś ateistą? Albo naśmiewa się z Ciebie? Bidulek (to ostatnie to już prędzej na odwrót się dzieje w szczególność w stosunku do ludzi starszych).
    To jak mam odbierać tą komisję według Ciebie? Posłom się nudziło to założyli sobie nową komisje? Uważasz, że gdy jakiś poseł założył komisje które przeciwdziałała by katolicyzacji kraju to czułbyś się z tym dobrze jako osoba wierząca?

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Skąd więc hasło: "stop laicyzacji kraju", skąd sejmowa komisja, skąd taki sprzeciw by państwo było stricte świecki jak mamy zapisane w konstytucji?
    Możesz mi wskazać odpowiedni zapis w konstytucji? Bo mi wydaje się, że konstytucja zapewnia tylko bezstronność państwa w sprawach światopoglądowych i religijnych, a to nie to samo co świeckość - laicyzm.
    Artykuł 32 konstytucji mówi:

    Art. 32.
    Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
    Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.


    Oraz:
    Art. 53.
    Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
    Laicyzm czyli rozdział państwa od kościoła oraz brak wpływów religijnych na podejmowanie decyzji to chyba to sami co bezstronność w sprawach światopoglądowych nie uważasz?

    Cytat Zamieszczone przez Zakapior-san
    Chochlik- sam zacząłeś temat a teraz się miotasz, że ludzie w nim polemizują i mają inne zdanie niż Ty.

    Co do samej kwestii ateizmu to mam dla tego zjawiska tolerancję. Tolerancja moja kończy się (podobnie jak przy homosiach) gdy zaczynają próbować uświadamiać mnie jak żyć i że moje poglądy są "be".
    Nie miotam się, tylko dyskutuje, a to, że ktoś ma odmienne zdanie niż ja to chyba normalne.
    Mówisz o tolerancji - widzisz jak się spotykam się z faktem, by osoby nie wierzące mówimy jak ktoś ma żyć czy myśleć (nie liczę tu naszego współczesnego Stańczyka). W naszym kraju ludzie wierzący pragną narzucić swój pogląd na wiele kwestii, niektórym się marzy państwo całkowicie podporządkowane religii. Czujesz się dobrze z faktem ,że pomimo masz inne poglądy na rzeczywistość, a ktoś stara się w sposób agresywny zmienić je? Chyba nie.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. #23
    Asuryan
    Gość

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Laicyzm czyli rozdział państwa od kościoła oraz brak wpływów religijnych na podejmowanie decyzji to chyba to sami co bezstronność w sprawach światopoglądowych nie uważasz?
    Nie uważam. Laicyzm, czyli całkowita świeckość państwa, wręcz jego ateizm - to nie to samo co bezstronność. Laicyzmem będzie zakaz noszenia w widocznym miejscu symboli religijnych w instytucjach publicznych. Bezstronnością zaś zapewnienie uczniom wyboru między lekcjami religii a etyki.

  4. #24
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Laicyzm czyli rozdział państwa od kościoła oraz brak wpływów religijnych na podejmowanie decyzji to chyba to sami co bezstronność w sprawach światopoglądowych nie uważasz?
    Nie uważam. Laicyzm, czyli całkowita świeckość państwa, wręcz jego ateizm - to nie to samo co bezstronność. Laicyzmem będzie zakaz noszenia w widocznym miejscu symboli religijnych w instytucjach publicznych. Bezstronnością zaś zapewnienie uczniom wyboru między lekcjami religii a etyki.
    Każdy będzie miał własne zdanie na ten temat, jak dla mnie państwo powinno być laickie czyli jak dla mnie bezstronne w sprawach religijnych, nie powinno ani dyskryminować ani też wywyższać żadnej z religii, zresztą bezstronność w naszym kraju nie istnieje. Zapewnienie uczniom pomiędzy lekcja religii a etyki zależy tak naprawdę od rodziców, którzy mogą nie uszanować woli swego dziecka, ponieważ konstytucja mówi, że rodzicie mają prawo wychować dziecko zgodnie z własną wolą i sumieniem. W Polsce mało kto przyznaje się, że jest ateistą, ponieważ boi się potępienia ze strony osób najbliższych bądź też otoczenia.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. #25
    Asuryan
    Gość

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Każdy będzie miał własne zdanie na ten temat, jak dla mnie państwo powinno być laickie czyli jak dla mnie bezstronne w sprawach religijnych, nie powinno ani dyskryminować ani też wywyższać żadnej z religii, zresztą bezstronność w naszym kraju nie istnieje.
    Ślub cywilny dla państwa jest równie ważny jak ślub konkordatowy. Istnieją lekcje religii zarówno katolickiej jak i prawosławnej, jak też nie religijne lekcje etyki. Dla mnie to jest bezstronność. Bezstronność, a nie faworyzowanie ateistów.

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Zapewnienie uczniom pomiędzy lekcja religii a etyki zależy tak naprawdę od rodziców, którzy mogą nie uszanować woli swego dziecka, ponieważ konstytucja mówi, że rodzicie mają prawo wychować dziecko zgodnie z własną wolą i sumieniem.
    Masz za złe rodzicom, że starają się jak najlepiej wychować swe dzieci według swego mniemania? Bo w tym przypadku raczej w tym kierunku powinieneś kierować swe pretensje, a nie do państwa. Ja jakoś potrafiłem wybrać etykę, jak i pozostałe 2 osoby z klasy. Fakt że było to w technikum i miałem już 18 lat. Ale szkoła nie miała wyjścia - musiała zorganizować takie lekcje dla 3 osób.

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    W Polsce mało kto przyznaje się, że jest ateistą, ponieważ boi się potępienia ze strony osób najbliższych bądź też otoczenia.
    To już nie wina państwa, tylko tchórzostwa tych ateistów.

  6. #26
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 012
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Re: Ateizm

    W Polsce mało kto przyznaje się, że jest ateistą, ponieważ boi się potępienia ze strony osób najbliższych bądź też otoczenia.
    No - sam mam kumpla co regularnie latał po szkole z koszulką behemotha z napisem christians to the lions behemotha, z religii się wypisał i generalnie miał to gdzieś - oficjalnie. Nie miał z tego powodu żadnych problemów.
    Jak ktoś sobie w drodze socjalizacji nie wychodował jaj, to ze wszystkim będzie miał problem.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  7. #27
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Każdy będzie miał własne zdanie na ten temat, jak dla mnie państwo powinno być laickie czyli jak dla mnie bezstronne w sprawach religijnych, nie powinno ani dyskryminować ani też wywyższać żadnej z religii, zresztą bezstronność w naszym kraju nie istnieje.
    Ślub cywilny dla państwa jest równie ważny jak ślub konkordatowy. Istnieją lekcje religii zarówno katolickiej jak i prawosławnej, jak też nie religijne lekcje etyki. Dla mnie to jest bezstronność. Bezstronność, a nie faworyzowanie ateistów.
    Czy ja mówię o faworyzowaniu ateistów? Nie. Zauważ, że w przestrzeni publicznej nie wisi ani jeden symbol innych religii. Lekcje muszę być bo przecież każdemu przysługuje prawo wolności sumienie i religii.

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Zapewnienie uczniom pomiędzy lekcja religii a etyki zależy tak naprawdę od rodziców, którzy mogą nie uszanować woli swego dziecka, ponieważ konstytucja mówi, że rodzicie mają prawo wychować dziecko zgodnie z własną wolą i sumieniem.
    Masz za złe rodzicom, że starają się jak najlepiej wychować swe dzieci według swego mniemania? Bo w tym przypadku raczej w tym kierunku powinieneś kierować swe pretensje, a nie do państwa. Ja jakoś potrafiłem wybrać etykę, jak i pozostałe 2 osoby z klasy. Fakt że było to w technikum i miałem już 18 lat. Ale szkoła nie miała wyjścia - musiała zorganizować takie lekcje dla 3 osób.
    Rodzice mają prawo wychować dzieci tak jak im dyktuje sumienie.

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    W Polsce mało kto przyznaje się, że jest ateistą, ponieważ boi się potępienia ze strony osób najbliższych bądź też otoczenia.
    To już nie wina państwa, tylko tchórzostwa tych ateistów.
    Albo wina światopoglądu naszych rodaków, dla których wiara jest najważniejsza, i ktoś kto ma inne poglądy czuje się wyalienowany.
    Cytat Zamieszczone przez odi.profanum
    W Polsce mało kto przyznaje się, że jest ateistą, ponieważ boi się potępienia ze strony osób najbliższych bądź też otoczenia.
    No - sam mam kumpla co regularnie latał po szkole z koszulką behemotha z napisem christians to the lions behemotha, z religii się wypisał i generalnie miał to gdzieś - oficjalnie. Nie miał z tego powodu żadnych problemów.
    Jak ktoś sobie w drodze socjalizacji nie wychodował jaj, to ze wszystkim będzie miał problem.
    Równie dobrze można stwierdzić, że jeżeli ktoś nie wyrobił sobie tolerancji to będzie miał ze wszystkim problem.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. #28
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Równie dobrze można stwierdzić, że jeżeli ktoś nie wyrobił sobie tolerancji to będzie miał ze wszystkim problem.
    Przeciez to ateisci maja problem ze nie sa tolerancyjni wobec wierzacych ktorych staraja sie "urobic" wbrew ich woli.Jak to jest z tymi mniejszosciami ze tak szafuja tolerancja...ale tylko w jedna strone ?

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Czy ja mówię o faworyzowaniu ateistów? Nie. Zauważ, że w przestrzeni publicznej nie wisi ani jeden symbol innych religii.
    Odwiedz Podlasie a sie zdziwisz ze w szkolach wisza dwa krzyze i nikt z tego scen nie urzadzal(przynajmniej za moich szkolnych lat)

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Albo wina światopoglądu naszych rodaków, dla których wiara jest najważniejsza, i ktoś kto ma inne poglądy czuje się wyalienowany.
    Dla jednego wiara jest istota jego zycia a dla innego jej zwalczanie...Dlaczego sie czepiasz co dla rodakow,wedlug nich samych,jest istotne w zyciu :shock: ?

    Nie wiedzialem ze ateisci w Polsce sa przesladowani.Ze nie posiadaja podstawowych praw obywatelskich,nie moga podjac pracy lub nauki,ze nie sa objeci sluzba zdrowia,ze nie moga sie pokazywac w miejscach publicznych,ze nie maja prawa do gloszenia swoich pogladow,ze....etc.
    @chochlik wierz lub nie wierz w co chcesz bo guzik mnie to obchodzi lecz jezeli zaczniesz swoimi myslami wchodzic mi na glowe wtedy to zacznie mnie obchodzic.Badz tolerancyjny w obie strony


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #29
    Asuryan
    Gość

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Nie wiedzialem ze ateisci w Polsce sa przesladowani.Ze nie posiadaja podstawowych praw obywatelskich,nie moga podjac pracy lub nauki,ze nie sa objeci sluzba zdrowia,ze nie moga sie pokazywac w miejscach publicznych,ze nie maja prawa do gloszenia swoich pogladow,ze....etc.
    Ja też dopiero w tym temacie dowiedziałem się, że jestem prześladowany za nie podzielanie wiary większości rodaków

  10. #30
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Ateizm

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Równie dobrze można stwierdzić, że jeżeli ktoś nie wyrobił sobie tolerancji to będzie miał ze wszystkim problem.
    Przeciez to ateisci maja problem ze nie sa tolerancyjni wobec wierzacych ktorych staraja sie "urobic" wbrew ich woli.Jak to jest z tymi mniejszosciami ze tak szafuja tolerancja...ale tylko w jedna strone ?
    Wskaż mi ateistę, który próbuje przerobić osobę wierzącą na swoją modłę. Nie podawaj mi tylko Palikota i jego partii, bo to są zagrywki polityczne. Ja jestem tak długo tolerancyjny jak długo ktoś nie próbuje mnie zmusić do zmiany zdania czy poglądów.

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Czy ja mówię o faworyzowaniu ateistów? Nie. Zauważ, że w przestrzeni publicznej nie wisi ani jeden symbol innych religii.
    Odwiedz Podlasie a sie zdziwisz ze w szkolach wisza dwa krzyze i nikt z tego scen nie urzadzal(przynajmniej za moich szkolnych lat)
    Jak odwiedzę to zobaczę, bo jak do tej pory spotkałem się wszędzie z jednym symbolem religijnym.

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20
    Albo wina światopoglądu naszych rodaków, dla których wiara jest najważniejsza, i ktoś kto ma inne poglądy czuje się wyalienowany.
    Dla jednego wiara jest istota jego zycia a dla innego jej zwalczanie...Dlaczego sie czepiasz co dla rodakow,wedlug nich samych,jest istotne w zyciu :shock: ?
    Wiara to kwestia sumienia, mojego, Twojego, ich i nikomu nie powinno być do tego jak ktoś myśli jakie ma poglądy.

    Cytat Zamieszczone przez zajac
    Nie wiedzialem ze ateisci w Polsce sa przesladowani.Ze nie posiadaja podstawowych praw obywatelskich,nie moga podjac pracy lub nauki,ze nie sa objeci sluzba zdrowia,ze nie moga sie pokazywac w miejscach publicznych,ze nie maja prawa do gloszenia swoich pogladow,ze....etc.
    @chochlik wierz lub nie wierz w co chcesz bo guzik mnie to obchodzi lecz jezeli zaczniesz swoimi myslami wchodzic mi na glowe wtedy to zacznie mnie obchodzic.Badz tolerancyjny w obie strony
    Nie pisałem prześladowany, w tym momencie sam kładziesz mi do ust słowa, których nie napisałem. Zarzuciłeś mi kłamstwo w jednym temacie, teraz ja mogę zrobić to samo.
    Dyskryminacja ateistów jest widoczna choćby wśród partii politycznych. Największa opozycja partia polityczna - PiS jakbyś nie zauważył pragnie by w Polsce każdy obywatel żył według zasad i przykazań wiary. Weźmy chociaż konstytucję - czyli gwarant praw każdego polskiego obywatela. J. Kaczyński chciał aby zaczynała się ona od słów: "W imię Boga wszechmogącego..." - to jest chyba przejaw nie poszanowania wolności sumienia innych grup religijnych w Polsce. Dla Ciebie jako osoby wierzącej jest to nic nie znaczący gest, dla mnie jako niewierzącej dużo. PiS zapomniał chyba, że w naszym kraju, żyją nie tylko sami katolicy, pragną by Polska stałą stała się państwem wyznaniowym.
    Ta sama partia, krzyczy, ze w Polsce to katolicy są dyskryminowani - a to telewizja Tram i mulipleks, a to obraza uczuć religijnych. Zauważ, że ta sama partia założyła komisje, która ma przeciwdziałać ateizacji. Księża czy biskupi wypowiadają się w podobnym tonie.
    Sam w innym temacie stwierdziłeś, że państwo pragnie wymusić na Tobie tolerancje wobec homoseksualistów, czy ja jako osoba niewierząca nie mam prawa poczuć się, że przez mój pogląd jestem spychany na margines społeczeństwa.
    Napiszesz mi pewnie, że zabraniam posłom, żyć z ich własnym sumieniem, ich światopoglądem, ale żyjemy chyba w państwie demokratycznym, które oznacza poszanowanie każdej własności, a polityka wówczas to nie wybór pomiędzy jedną wartością a drugą. Chyba należy znaleźć złoty środek, który zadowoli wszystkie grupy społeczne, a nie tylko 87% społeczeństwa.
    Chciałbyś abyś w Polsce podobnie jak w krajach islamskich narzucone byłoby od górnie jak masz postępować, co możesz a czego nie możesz tylko dla tego, że takie są nakazy religii posiadającej większość w kraju.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •