Strona 39 z 39 PierwszyPierwszy ... 29373839
Pokaż wyniki od 381 do 385 z 385

Wątek: Ateizm

  1. #381
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Jakby KK nie zawłaszczył na swoją stronę obrządków i świąt pogańskich, przekształcając je następnie na święta katolickie. A symbol ma to do siebie, że może mieć wiele znaczeń.

    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    Pełna racja... już nie raz Ci chochliku pisałem, że kapłani mają wpływ na bardzo małą część społeczeństwa, ludzie mają poglądy takie a nie inne i nie masz prawa ich nazywać za to "baranami", to tylko świadczy o tobie.
    Kapłani mają wpływ na ile 90% procent społeczeństwa (bo tyle jest chyba osób wierzących) z czego część bardziej kieruje się słowem kapłana i jego osądem w danej kwestii. Kapłan jest namiestnikiem Boga nie Ziemi, a wiec jakąś jego częścią, a z Bogiem się nie dyskutuje przecież. I dla mnie takie osoby są baranami, owcami, którzy zamiast kierować się również innym osądem w danej kwestii skupiają się tylko na słowach kapłana (pasterza). I nie charakteryzuje ich za poglądy tylko za sposób w jaki oni je formułują.
    I nie nazywam ich baranami tylko porównuje ich do nich.
    W KK są księża, którzy myślą zdroworozsądkowo i jest ich coraz więcej, ale nadal większość ludzi gotowa jest wierzyć na słowo(!) kapłanowi, którego głos jest głosem kurii lub diecezji.

    A według mnie miał rację, większość miastowych ma korzenie wiejskie, a tam obszarach wiejskich ciągle pokutuje dawne patrzenie na kapłana.

    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    Powtarzam, "postępowcy" nie mają monopolu na prawdę... i na to, że ich poglądy są lepsza, a inne są poglądami "baranów", jak Ci się nie podoba w tym społeczeństwie to nara do Kanady lub Francji.
    A kto ma monopol na prawdę? Bo póki co widzę, że prawda często jest zakrywana przez stek kłamstw, pomówień i oszczerstw, a ludzie słuchają tego kto głośniej krzyczy.
    Czemu mam wyjeżdżać? Nie mam prawa walczyć o Polskę taką jak ja widzę? Taki tekst może się tyczyć każdego - również Ciebie. Nie podoba mi się to zmieniam kraj.

    Wcześniej oburzyłeś się za "katoli", teraz za "baranów" bądź "owce", sugerowałem gdzieś, że tyczy to się Ciebie? Jak inaczej mam określać fanatyków, których pełno jest w każdej religii?
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 16-06-2014 o 17:16
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #382
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Nie oburzyłem się na katoli, wiszą mi Twoje sformułowania i nie odnoszę ich do siebie, Ty nadal nie rozumiesz o co chodziło poprzednio, i zostań sobie z tym sam... ale nie pisz mi tu przy "baranach", "owce", bo to nie ma takiego samego wydźwięku... Jak dla Ciebie tęcza to symbol wieloraki, to co Ci przeszkadza zbitek dwóch deseczek w sejmie z jakimś kolesiem przybitym, albo w urzędach bez tego kolesia... to też może być symbol wieloraki. Proszę nie kompromituj się dalej z tą tęczą, bo każdy wie o co w tym chodzi i czego to jest symbol a Ty dyrdymały prawisz.

    Kapłani mają wpływ na ile 90% procent społeczeństwa (bo tyle jest chyba osób wierzących) z czego część bardziej kieruje się słowem kapłana i jego osądem w danej kwestii.
    Brednie, brednie, i jeszcze raz brednie... po pierwsze wierzących, a może inaczej praktykujących jest mniej, a trzeba gdzieś te słowa kapłana usłyszeć, po drugie Ci już co chodzą dzielą się na tych co coś biorą do siebie i na tych co chodzą do kościółka alby chodzić albo klepać bezmyślnie modlitwy... Na to, że mamy konserwatywne społeczeństwo największy wpływ ma wychowanie, doświadczenie życiowe i nasza historia... i to dlatego społeczeństwo wybiera tak a nie inaczej, a że potem na górze polityk ugada się z batmanem w purpurze, to tak to w życiu bywa. Jednego społeczeństwo wybrało, drugi jest przedstawicielem religii większości.

    Kapłan jest namiestnikiem Boga nie Ziemi, a wiec jakąś jego częścią, a z Bogiem się nie dyskutuje przecież
    Średniowieczem pachnie.... oj jak Ty mało wiesz o kościele i ludziach w ogóle.

    A kto ma monopol na prawdę?
    Nikt. Dlatego nie formułuj tez jak kto ma głosować, żyć, w co wierzyć, bądź nie żeby żył zdroworozsądkowo czy tam nowocześnie, bo każdy obiera to inaczej...

    Czemu mam wyjeżdżać? Nie mam prawa walczyć o Polskę taką jak ja widzę? Taki tekst może się tyczyć każdego - również Ciebie. Nie podoba mi się to zmieniam kraj.
    Ja nie mam z tym problemu... jak w PL mi się nie spodoba to wyjadę, choć wątpię w to, bo zlewam to co się dzieję w sferze publicznej na górze... no chyba, że wprowadzą mi szariat albo coś jak po rewolucji francuskiej, ekstremów nie zniosę.

    ps. tak dla Ciebie, to ze mnie dość słaby katolik, chodzę do kościoła katolickiego, wierzę w Boga, ale poglądami raczej mi bliżej do protestantów, ale mimo wszystko ja widzę, że kk może i takich ludzi "pomieścić", a właśnie takich jak ja jest coraz więcej...

    Visca el Barca!!!

  3. #383
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Witia Zobacz posta
    Spróbuj w Stanach wywiesić na instytucji rządowej coś poza flagą USA lub flagą Stanu.
    Krzyzy moze nie wieszaja lecz przysiege na Biblie w urzedzie panstwowym skladaja ze o glowie panstwa juz nie wspomne.Taka w USA neutrealnosc swiatopogladowa.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #384
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Kapłani mają wpływ na ile 90% procent społeczeństwa (bo tyle jest chyba osób wierzących)
    Nie żartuj proszę. 90% społeczeństwa to może być ochrzczone w obrządku katolickim (odjąwszy część, której chciało się dokonać aktu apostazji).

  5. #385
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    Nie oburzyłem się na katoli, wiszą mi Twoje sformułowania i nie odnoszę ich do siebie, Ty nadal nie rozumiesz o co chodziło poprzednio, i zostań sobie z tym sam... ale nie pisz mi tu przy "baranach", "owce", bo to nie ma takiego samego wydźwięku... Jak dla Ciebie tęcza to symbol wieloraki, to co Ci przeszkadza zbitek dwóch deseczek w sejmie z jakimś kolesiem przybitym, albo w urzędach bez tego kolesia... to też może być symbol wieloraki. Proszę nie kompromituj się dalej z tą tęczą, bo każdy wie o co w tym chodzi i czego to jest symbol a Ty dyrdymały prawisz.
    Jest takie stwierdzenie - "prowadzić jak barany na rzeź", nie wiem czy o nim słyszałeś czy też nie, ale odniosłem się do niego porównując.
    Krzyż nie ma tak wielorakich znaczeń jak tęcza, bo możemy go traktować już tylko jako narzędzie kaźni, jakoś nie kojarzę by krzyż w takiej formie występował w innych kulturach. Każdy wie doskonale czego to symbol... to, że ktoś uznaje go za taki symbol nie znaczy, że ja nie mogę patrzeć na niego inaczej. Symbol ma znaczenie wielorakie. Za kilkadziesiąt lat dawne znaczenie może ulec przekształceniu.


    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    Brednie, brednie, i jeszcze raz brednie... po pierwsze wierzących, a może inaczej praktykujących jest mniej, a trzeba gdzieś te słowa kapłana usłyszeć, po drugie Ci już co chodzą dzielą się na tych co coś biorą do siebie i na tych co chodzą do kościółka alby chodzić albo klepać bezmyślnie modlitwy... Na to, że mamy konserwatywne społeczeństwo największy wpływ ma wychowanie, doświadczenie życiowe i nasza historia... i to dlatego społeczeństwo wybiera tak a nie inaczej, a że potem na górze polityk ugada się z batmanem w purpurze, to tak to w życiu bywa. Jednego społeczeństwo wybrało, drugi jest przedstawicielem religii większości.
    Zgoda, tylko nie określisz procentowo jaka to jest wartość na tle wszystkich osób wierzących. Osoby, które ja prywatnie określam mianem "katoli" równie dobrze mogą stanowić bardzo mały procent jak i bardzo duży, ciężko jest to dokładnie określić.
    Zauważ, że w telewizji czy na internecie coraz częściej można przeczytać/posłuchać opinii kapłana w danej kwestii niż opinii jakiegoś naukowca czy eksperta. Ludzie będą bardziej słuchać tego kto częściej występuje i jest bardziej medialny.
    Zgoda w kwestii konserwatywnego społeczeństwa, ale na wychowanie i doświadczenie życiowe(wybory jakimi się w życiu kierujesz) ma wpływ religia/światopogląd jaki rodzice Ci zaszczepili. Oczywiście można się zbuntować i iść własną drogą ale można też brnąc w niego coraz dalej.


    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    Średniowieczem pachnie.... oj jak Ty mało wiesz o kościele i ludziach w ogóle.
    A jak Ciebie nauczali na religii? Mnie że kapłan jest spadkobiercą Św. Piotra czy reszty apostołów. Wybrał ich Syn Boży stali się jego namiestnikami na Ziemi, którzy mieli krzewić wiarę. Ja na religii słyszałem takie rzeczy.


    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    Nikt. Dlatego nie formułuj tez jak kto ma głosować, żyć, w co wierzyć, bądź nie żeby żył zdroworozsądkowo czy tam nowocześnie, bo każdy obiera to inaczej...
    Nie formułuje tezy lecz jedynie chce skłonić do przemyśleń. Co jest złego w tym, że powiem komuś by starał się patrzeć na daną kwestie trochę inaczej.


    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    Ja nie mam z tym problemu... jak w PL mi się nie spodoba to wyjadę, choć wątpię w to, bo zlewam to co się dzieję w sferze publicznej na górze... no chyba, że wprowadzą mi szariat albo coś jak po rewolucji francuskiej, ekstremów nie zniosę.
    Dlatego mam zamiar walczyć z ekstremistami z każdej opcji, nie mam ochoty by ktoś narzucał mi odgórnie swój światopogląd. Nie zgadzam się z kimś o coś, z wielka chęcią z nim podyskutuje jak rozwiązać problem.

    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    ps. tak dla Ciebie, to ze mnie dość słaby katolik, chodzę do kościoła katolickiego, wierzę w Boga, ale poglądami raczej mi bliżej do protestantów, ale mimo wszystko ja widzę, że kk może i takich ludzi "pomieścić", a właśnie takich jak ja jest coraz więcej...
    Było by bardzo fajnie, tylko ja się obawiam, że zakrzyczą Was fanatycy dążący do swojej idei KK, bo póki nie zmieni się nastawienie góry do zmian w Polsce tak długo pozostaniecie w cieniu.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Krzyzy moze nie wieszaja lecz przysiege na Biblie w urzedzie panstwowym skladaja ze o glowie panstwa juz nie wspomne.Taka w USA neutrealnosc swiatopogladowa.
    Choćby w takiej Hiszpanii, która jest oficjalnie jest krajem świeckim, koronacja nowego monarchy ma się odbyć bez otoczki religijnej. Ma się odbyć tylko msza św w intencji nowego monarchy po całych uroczystościach. Dla podkreślenia książę Filip jest praktykującym katolikiem.
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 17-06-2014 o 17:56
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 39 z 39 PierwszyPierwszy ... 29373839

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •